Článek

Odjedou Číňani... A končíte, pane Mynáři, píší noviny

 
Návštěva čínského prezidenta na konci března má být rozlučkou pro šéfa prezidentké kanceláře Vratislava Mynáře. Lidové noviny získaly informaci, že po skončení této dlouhodobě připravované akce by měl svou funkci opustil. Nahradit jej má Jan Novák, který na Hradě doposud řídil administrativní sekci.
16.03.2016 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Novák (135 článků) , Jan Novák (132 článků) , Jan Novák (76 článků) , Jan Novák (135 článků) , Vratislav Mynář (935 článků) , Jan Novák (37 článků)
Podobné články

Pane Mynáři, tohle raději nečtěte. Prý končíte u Zemana a navíc ještě promluvil Šlouf

 
Do návratu Miloše Zemana investoval Miroslav Šlouf čas i peníze a ve chvíli, kdy se plán bez chyby naplnil, Zeman a jeho noví společníci Mynář a Nejedlý Šloufa nekompromisně odstřihli. Nyní se stahují mraky nad kancléřem Mynářem. Šlouf v rozhovoru, který zveřejnil server Aktuálně.cz, říká, že Vratislava Mynáře odrazoval od přijetí místa kancléře.
25.11.2013 14:42 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20976 článků) , Vratislav Mynář (935 článků)

To je byznys, pane Mynáři. Noviny píší, jak dle nich podnikal Zemanův kancléř

 
Ve světle nejnovější aféry s podivným nákupem pražské vily je podle MF DNES čím dál nejasnější, proč prezident Miloš Zeman stále toleruje ve své blízkosti, dokonce na vlivném postu, hradního kancléře Vratislava Mynáře. Není to prý zdaleka první podivná transakce, navíc Mynář stále nemá bezpečnostní prověrku.
07.01.2015 08:02 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20976 článků) , Vratislav Mynář (935 článků)

Čeští vojáci ve čtvrtek odjíždějí do pobaltské mise

 
První čeští vojáci do pobaltské mise v rámci předsunuté přítomnosti NATO (Enhanced Forward Presence – EFP) odjedou ve čtvrtek. V Lotyšsku budou příslušníci minometné čety půl roku působit v mnohonárodním praporu pod vedením Kanady. Další čeští vojáci do Pobaltí odjedou na konci června a začátku července, mechanizovaná rota o velikosti 230 lidí se zapojí v Litvě do praporu pod vedením Německa.
11.06.2018 15:00 |

podobné články

Janečkovi sníží plat: Tak končíte, pane řediteli?

 
Takový dáreček pod stromeček si jistě nepřál. Generálnímu řediteli České televize se od ledna sníží plat o pět procent - což luxusem zhýčkaný Janeček jen těžko rozdýchá. Vždyť současný plat 237 000 Kč mu přišel jako almužna a prohlašoval, že za méně by nepracoval. Tak šup, pane řediteli, dodržte své slovo!
15.12.2010 14:35 |

podobné články

A teď vážně: Do čeho k nám Číňani dají peníze

 
Asi třetina z 95 miliard korun, které mají letos Číňané investovat v Česku, má přitéct do bankovní skupiny J&T Finance Group. Jinak není zcela jasné, co si Číňané za další miliardy pořídí. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.
30.03.2016 08:25 |

podobné články

Seďa (ČSSD): Pane kancléři Mynáři, odstupte

 
Je neslýchané, aby nejvyšší státní úředník neměl prověrku na přísně tajné či tajné, a to i tehdy, když to prezidentovi nevadí.
30.09.2013 09:55 |

podobné články

Pane Zemane a Mynáři, dejte mi milion! letí k soudu žaloba kvůli Klausově amnestii

 
Bývalý hradní zaměstnanec, právník Pavel Hasenkopf žádá milion korun po prezidentu Miloši Zemanovi, jeho kancléři Vratislavu Mynářovi a Kanceláři prezidenta republiky. Důvodem jsou Mynářova slova, že Hasenkopf je spoluautorem kontroverzní amnestie Václava Klause.
29.11.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9104 článků) , Vratislav Mynář (935 článků)

Pane Zemane a Mynáři, dejte mi milion! K soudu letí žaloba kvůli Klausově amnestii

 
Bývalý hradní zaměstnanec, právník Pavel Hasenkopf žádá milion korun po prezidentu Miloši Zemanovi, jeho kancléři Vratislavu Mynářovi a Kanceláři prezidenta republiky. Důvodem jsou Mynářova slova, že Hasenkopf je spoluautorem kontroverzní amnestie Václava Klause.
29.11.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9104 článků) , Vratislav Mynář (935 článků)

Pane Mynáři, ve vaší vile nejspíš zazvoní finančák. A pak vám možná dorazí příkaz k doplacení daně

 
Kauza vily prezidentova kancléře Vratislava Mynáře pokračuje. Vloží se do ní finanční správa a nechá si prověřit, zda částka 5,5 milionu korun, za kterou Mynář budovu koupil, odpovídá ceně v lokalitě obvyklé. Pokud dospěje k tomu, že ne, může mu doměřit daň. Dozví se tedy veřejnost pravdu?
09.01.2015 22:07 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (935 článků)

Sbohem, pane Kalousku. Dnes končíte, ale my pro Vás máme něco hezkého

 
Když mě nikdo nepochválí, musím se pochválit sám, řekl si zřejmě odcházející ministr financí Miroslav Kalousek a novinářům uváděl před svým odchodem z úřadu všechny úspěchy, kterých se mu i přes nepříznivou ekonomickou situaci podařilo dosáhnout. Ale i když většina ekonomů nenechávala na šéfovi státní pokladny během jeho vládnutí nit suchou, našli i oni některá pozitiva, která tu po něm zůstala.
10.07.2013 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6424 článků)

Pane Bělobrádku, v novinách píšou, že končíte, ptali jsme se. A dostali jsme tuto důraznou odpověď

 
Vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek v reakci pro ParlamentníListy.cz popřel spekulace, které v souvislosti s jeho případnou kandidaturou do čela KDU-ČSL zaznívají v médiích. Podle svých slov nezaznamenal v této souvislosti žádné napětí uvnitř strany. Znovu zopakoval, že se svou kandidaturou na šéfa KDU-ČSL počítá, nicméně rozhodnutý ještě definitivně není.
07.07.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1506 článků)

Číňani makají, až se z nich kouří. Pane Vladimíre Dlouhý, co chystáte pro nás? Třaskavá obchodní smlouva s USA budí další vášně

 
Po slovech prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého, která ParlamentníListy.cz přinesly v minulém týdnu v článku o transatlantické dohodě (TTIP), se zvedla vlna nevole. Logicky nejvíc ze strany těch, co smlouvu – na rozdíl od Dlouhého – opravdu nevnímají jako záchranné lano pro Evropu, ale spíš naopak. A tak v tématu pokračujeme – tentokrát s argumenty spíše proti.
19.05.2015 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (511 článků) , Vladimír Dlouhý (511 článků)

Podívejte se, co Číňani provedli Mirku Topolánkovi. Je to velice nepříjemné

 
Být vlastníkem diplomatického pasu nemusí být vždy taková výhra, jak se na první pohled zdá. Své o tom ví i dva bývalí předsedové vlád. Vladimíra Špidlu (ČSSD) zadrželi v řeckém přístavu, aby ověřili platnost pasu. Mirek Topolánek zase nedostal vízum do Číny. O nepříjemné situaci informují Lidové noviny.
30.06.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2160 článků) , Vladimír Špidla (279 článků)

Stařec z Hradu ničí vládu, píší noviny a Pehe dodává...

 
Prezident Václav Klaus útočí na premiéra Petra Nečase. Jeho útoky nemají jen podobu provokativních pouček ze Sněžky, ale rovněž prezidentských vet zákonů. Vláda tak musí znovu a znovu hledat ve sněmovně absolutní většinu, což je při politickém rozložení sil čím dál větší problém. Navíc v souvislosti s rebelií v ODS už některé noviny píší o "starci z Hradu", posílajícím na vládu své frustrované spojence.
19.09.2012 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9104 článků) , Petr Nečas (9268 článků)

Stařec z Hradu ničí vládu, píší noviny a Pehe dodává...

 
Prezident Václav Klaus útočí na premiéra Petra Nečase. Jeho útoky nemají jen podobu provokativních pouček ze Sněžky, ale rovněž prezidentských vet zákonů. Vláda tak musí znovu a znovu hledat ve Sněmovně absolutní většinu, což je při politickém rozložení sil čím dál větší problém. Navíc v souvislosti s rebelií v ODS už některé noviny píší o "starci z Hradu", posílajícím na vládu své frustrované spojence.
19.09.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9104 článků) , Petr Nečas (9268 článků)

Předčasné volby nahrávají levicovým stranám, píší deníky

 
Úterní rozpuštění sněmovny nahrává spíše levicovým stranám, které mají největší šanci uspět v předčasných volbách, píší české deníky. Například Hospodářské noviny (HN) na titulní stránce upozorňují na to, že poprvé míří k moci silná levice. Lidové noviny (LN) pak vyšly s titulkem "Levice má volnou cestu k moci".
21.08.2013 06:10 |

podobné články

Veksloval, bál se kriminálu a hrozil, že promluví. Noviny píší o zastřeleném Romanu Houskovi

 
O vraždě podnikatele a vlivného chomutovského sociálního demokrata Romana Housky, partnera náměstkyně ústeckého hejtmana Jany Vaňhové, píší ve středečních vydáních velké české deníky hned na titulní straně. MF Dnes i Lidové noviny přinášejí podrobnosti tragické události, jeho životní příběh i spekulace, co mohlo být motivem k jeho vraždě.
20.11.2013 07:06 |

podobné články

Noviny píší: Velký den Lenky Bradáčové

 
Lidové noviny ve středečním vydání píší o dni Lenky Bradáčové. Právě pod jejím dozorem proběhly totiž dvě razie. Tato vrchní státní zástupkyně podle deníku v úterý zasadila hned dva údery ve svém tažení proti kriminalitě. Její úřad dohlížel na policejní zatýkaní v kauze IT zakázek Lesů ČR i na akci protimafiánského útvaru, který navštívil energetický podnik ČEZ.
11.12.2013 07:25 |

podobné články

Rozkol ve vládě kvůli Teličkovi? Noviny píší o souvislosti s „neštěstím" ČSSD jménem Keller

 
Vláda bude muset krátce po volbách rozhodnout o obsazení postu eurokomisaře. Ve hře jsou podle deníku Právo dvě jména, a to eurolídr ANO Pavel Telička a exministr financí, rektor soukromého bankovního institutu Pavel Mertlík. Toho prosazuje ČSSD. Právo píše, že v koalici se tak rýsuje další střet, protože ČSSD Teličku na eurokomisaře nepustí. Lidové noviny zase píší o rýsující se prohře ČSSD a o neúspěchu Jana Kellera.
09.05.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Mertlík (29 článků)