Článek

Odhad proti odhadu. Zeman a Sobotka řekli každý své k protiruským sankcím

 
Prezident Miloš Zeman oznámil serveru idnes.cz, že ho ruský prezident Vladimir Putin ujistil, že Rusko nepodnikne vojenskou invazi na východ Ukrajiny. Zeman si je jistý, že díky tomuto prohlášení by se mohly v dohledné době ukončit sankce vůči Rusku.
11.05.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3034 článků) , Miloš Zeman (20491 článků)
Podobné články

Američané nemohou trestat Německo! Z Berlína se ozývá křik kvůli novým protiruským sankcím

 
Německá ministryně hospodářství Brigitte Zypriesová (SPD) se ozvala proti novým americkým protiruským sankcím. Dopadnou totiž i na německé firmy. Z toho důvodu Zypriesová chce, aby Evropská unie proti USA podnikla protiopatření. Píše o tom server Novinky.cz.
31.07.2017 17:00 |

podobné články

Poslanci ČSSD podpořili Sobotku v postoji k protiruským sankcím

 
Poslanci ČSSD podpořili svého předsedu a premiéra Bohuslava Sobotku v postoji k protiruským sankcím. Před jejich rozšířením je podle klubu ČSSD nutné vyhodnotit dopad na ČR. Novinářům to po jednání klubu řekl jeho předseda Roman Sklenák.
02.09.2014 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků) , Roman Sklenák (106 článků)

Sobotka vysvětloval ve sněmovně postoj k sankcím proti Rusku

 
Postoj Česka k protiruským sankcím začal dnes odpoledne poslancům vysvětlovat premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Pravicové opozici se totiž nelíbí, že si Česko prosadilo výjimky pro strojírenský export a technologie pro těžbu ropy. ODS a TOP 09 svolaly proto mimořádnou schůzi sněmovny.
10.09.2014 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Naprostý chaos. To se nikdy v historii USA nestalo! Libor Rouček popisuje, co vyplouvá v poslední době z Bílého domu. I co mohou napáchat nové protiruské sankce

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Nikdy v moderní historii USA nebyl v administrativě Bílého domu takový chaos jako za Donalda Trumpa,“ komentuje personální změny v Bílém domě bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. Zároveň také upozorňuje: „Je potřeba si uvědomit, že příští rok v listopadu budou volby do Kongresu. Budou samozřejmě rozhodující i pro vztah prezidenta a republikánů. Pokud by republikáni měli pocit, že kvůli Trumpovi ztrácejí, začnou se chovat jinak.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se Rouček vyjadřuje k novým protiruským sankcím, k sankcím proti Číně a k reakcím evropských politiků.
02.08.2017 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3659 článků) , Libor Rouček (212 článků)

Ruský miliardář nemůže kvůli protiruským sankcím používat svůj luxusní letoun

 
Ruský miliardář Gennadij Timčenko nemůže kvůli sankcím užívat svůj luxusní letoun. Sankce na něj byly uvaleny Spojenými státy na jaře kvůli jeho dobrým vztahům s Kremlem.
03.08.2014 15:00 |

podobné články

Čeští potravináři kvůli sankcím přijdou až o 300 milionů. Nejvíce zapláčou mlékaři

 
Čeští vývozci zemědělských komodit a potravin kvůli protiruským sankcím přijdou do konce letošního roku o 250 až 300 milionů korun. Nejvíce se finanční úbytek dotkne tuzemských mlékáren. 
18.08.2014 14:20 |

podobné články

Prezident Zeman se dnes sešel s Putinem. A tak ČT povolala k vysvětlení divákům Libora Dvořáka

 
Miloš Zeman se dnes sešel s Putinem v jeho rezidenci v Soči. Ruský prezident označil debatu za obsažnou a otevřenou. Zeman zase spokojeně konstatoval, že navzdory protiruským sankcím, se kterými dlouhodobě nesouhlasí, se spolupráce obou zemí úspěšně rozvíjí. Jaký smysl mají sankce proti Rusku a jak se jejich zavedení odrazilo na životě obyčejných Rusů, se zeptala moderátorka Světlana Witowská v Interview na ČT komentátora Českého rozhlasu Libora Dvořáka.
21.11.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (221 článků) , Miloš Zeman (20491 článků)

Na Ukrajině nesmí vzniknout nová železná opona, prohlásil Sobotka

 
Premiér Bohuslav Sobotka vyzdvihl na sobotním jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD téma konfliktu na Ukrajině. Zopakoval, že trvá na svém postoji vůči protiruským sankcím, a prohlásil, že je nutné zabránit tomu, aby na východě Ukrajiny vznikla nová železná opona.
13.09.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Zeman se sešel s Putinovým mužem, kterého na Hradě posadili vedle Mynáře

 
Na Západě není šéf ruských státních železnic Jakunin kvůli protiruským sankcím ze strany EU a USA vítaný. Přesto poněkud překvapivě přijel do Prahy na kongres, který zaštítilo Česko. A osobně jej přivítal i prezident Miloš Zeman. Na veřejnosti spolu prohodili pár slov. Pak se však sešli za zavřenými dveřmi v jednom ze salónků na Hradě.
27.01.2015 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20491 článků)

Dejte ty červené karty raději dolů, ať se vám neodkrví ruce, vtipkoval Zeman s odpůrci. A pak se přiznal k jednomu nesplněnému slibu

 
REPORTÁŽ Druhý den návštěvy prezidenta republiky v Jihočeském kraji byl ve znamení odpoledních besed s občany. První se uskutečnila v Loučovicích a objevily se tu hned dva druhy protestů. Miloš Zeman také vysvětlil svůj odmítavý postoj k protiruským sankcím, hovořil o prezidentských pravomocech a dotkl se v této souvislosti také udílení prezidentských milostí a amnestie. Za ostrého sluníčka jej napjatě sledovalo několik set místních obyvatel.
02.06.2015 22:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20491 článků)

Zeman letí do Soči za Putinem, do Ruska míří i mnoho podnikatelů

 
Prezident Miloš Zeman v pondělí odlétá na návštěvu Ruska s doprovodem velké podnikatelské delegace, která chce navzdory trvajícím protiruským sankcím rozšířit spolupráci s ruskými firmami. Těžištěm Zemanových rozhovorů budou bilaterální česko-ruské vztahy, z mezinárodních problémů chce v Rusku debatovat hlavně o boji s mezinárodním terorismem. Prezident navštíví Soči, Moskvu a Jekatěrinburg, píše ČTK.
19.11.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20491 článků)

Andrej Babiš proti proudu a proti Bělobrádkovi. Říká, že sankce proti Rusku jsou nesmysl. A ono za tím prý něco je

 
POLITOLOGOVÉ Ministr financí Andrej Babiš (ANO) odmítá sankce ze strany Evropské unie vůči Rusku. Podle něj tato opatření dosud nic nepřinesla. Politologové Jan Kubáček a Zdeněk Zbořil si všímají okolností, které zřejmě k takovýmto výrokům Babiše vedou a v čem pro něj mohou být tyto jeho postoje vůči protiruským sankcím výhodné.
04.09.2014 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12452 článků)

Marek Obrtel: Vánoční zamyšlení nad velikostí jedné významné osobnosti aneb Kým byl Rajko Doleček?

 
Dvacátého třetího prosince 2017, je tomu přesně tři roky, co jsem otevřeným dopisem ministru obrany vrátil svá válečná vyznamenání z misí NATO a ostře se v něm vymezil proti mezinárodním zločinům, páchaným Severoatlantickou aliancí, proti vazalským praktikám a nekorektní mezinárodní politice našeho státu, proti nesmyslným protiruským sankcím a podpořil jsem v něm prezidenta České republiky za jeho vlastenecký přístup k řešení závažných otázek vnitřní i mezinárodní politiky v kontrastu s tím, jak postupovali jiní političtí představitelé našeho státu, nejen ve spolupráci s tehdejším velvyslancem Spojených států amerických Andrew Schapirem…
24.12.2017 13:05 |

podobné články

Podívejte se, jak včera vaši poslanci hlasovali o odsouzení Ruska. A zarmoutili Laudáta. A víte, jak naštval zastánce Ukrajiny profesor Keller?

 
Poslanci včera pokračovali v mimořádné schůzi, jež byla iniciována na popud pravicové opozice, která chtěla vysvětlit postoj premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) k protiruským sankcím Evropské unie. Sobotka opakovaně zpochybnil jejich účinnost, s čímž opozice zásadně nesouhlasí. Za opatrný postup svého předsedy vůči Rusku se včera postavila i většina sociální demokracie, když zejména „díky“ hlasům jejich poslanců nebylo přijato usnesení, jež označilo Rusko za agresora a odsoudilo jeho jednání vůči Ukrajině. Neméně zajímavé bylo hlasování českých europoslanců ve Štrasburku o asociační dohodě mezi Ukrajinou a EU, když jako jediný ze socialistické frakce hlasoval proti český Jan Keller.
17.09.2014 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků) , Jan Bohuslav (58 článků)

Zeman v ruské TV plísnil Ukrajinu a přikývl, že už světu nevládnou jen Američané. Máme překlad jeho vystoupení

 
Ruská státní televize Pervyj kanal přinesla v neděli 16. listopadu 2014 rozhovor s prezidentem České republiky Milošem Zemanem, který se věnoval jeho postoji k protiruským sankcím a ukrajinské krizi. V úvodu televize představila Miloše Zemana jako bývalého disidenta a bojovníka za lidská práva a dále konstatovala existující nesoulad uvnitř EU ohledně dosavadních sankcí a dalších sankcí proti Rusku i ve vztahu k samotné ukrajinské krizi. Česko jmenovala mezi dalšími zeměmi, které další zesílení sankcí nepodporují vedle Maďarska, Slovenska, Řecka a Kypru, zatímco Německo, Británie a Polsko jsou pro další sankce. Připomenula, že český prezident už řekl, že jakékoliv sankce jsou překážkou dialogu a s nimi přichází mlčení.
17.11.2014 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20491 článků)

Tripartita je pro upravení protiruských sankcí

 
Tripartita na svém čtvrtečním jednání podpořila postoj české vlády vůči protiruským sankcím. Je pro, aby čeští zastupitelé na summitu v Bruselu uplatnili připomínky k navrženým opatřením. V průběhu jednání Rady hospodářské a sociální dohody o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka.
04.09.2014 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků)

I tento průšvih mohou způsobit sankce, varoval Okamurův muž. Zeptali jsme se ekonomů

 
EKONOMOVÉ Premiér Bohuslav Sobotka, který je teď i některými ze svých kritiků opěvován pro postoj k protiruským sankcím v souvislosti s krizí na Ukrajině, možná není až takový hrdina. Podle poslance Milana Šarapatky sice hájí český export, ale už nepromyslel, jak nám zaplatí ruské banky, když je na ně uvalena platební stopka směrem k Západu. Ptali jsme se českých ekonomů, zda taková platební neschopnost od ruských peněžních ústavů skutečně hrozí.
14.09.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Německo zvýšilo odhad růstu ekonomiky na 2,3 procenta

 
Německá vláda ve čtvrtek zvýšila odhad růstu tamní ekonomiky na letošní rok na 2,3 procenta, zatímco dosud předpovídala růst o 1,8 procenta. Kabinet, jehož odhady prezentovalo ministerstvo hospodářství, ale zároveň snížil odhad růstu objemu vývozu i dovozu.
19.01.2011 11:50 |

podobné články

Němci přišli s nejepičtějším komentářem k Ukrajině a protiruským sankcím

 
Moderátor humoristické show Extra 3, kterou vysílá německá televize NDR, Christian Ehring geniálně okomentoval situaci na Ukrajině a pád malajsijského boeingu. Roznesl na kopytech důkazy o sestřelení letounu, se kterým přišly Spojené státy, připomněl tragédii Airbusu A300, který v roce 1988 sestřelili Američané nad Íránem, a upozornil na to, že situaci na východě Ukrajiny využívá každý ke svému prospěchu. 
08.08.2014 15:10 |

podobné články