Článek

Odešel do hafaního nebe. Psí hvězda z filmu The Artist zemřela

 
Uhynul pes Uggie, který se zaskvěl v oscarovém snímku The Artist z roku 2011. Energický Jack Russell teriér měl rakovinu prostaty a dožil se 13 let, oznámil dnes podle agentury Reuters majitel psa.
12.08.2015 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jack Russell (21 článků)
Podobné články

Film The Artist dostal sedm trofejí, ovládl udílení cen BAFTA

 
Britským filmovým cenám BAFTA vládl černobílý film The Artist. Nasbíral sedm trofejí, včetně ocenění za nejlepší film a nejlepší režii. Nejlepším hercem v hlavní roli byl vyhlášen Jean Dujardin, který hrál také ve filmu The Artist. Meryl Streepová získala cenu za nejlepší herečku za roli někdejší britské premiérky Margaret Thatcherové ve filmu Železná lady.
13.02.2012 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Meryl Streep (189 článků) , Margaret Thatcher (130 článků) , Jean Dujardin (5 článků)

The Artist se může stát druhým němým filmem, který získá Oscara

 
Francouzský snímek The Artist se může stát druhým němým filmem, který získá Oscara pro nejlepší film. Dosud jediným takto oceněným snímkem je válečné drama Wings, jež uspělo na vůbec prvním udílení těchto prestižních filmových cen v roce 1927. The Artist je na letošních Oscarech nominovaný na deset ocenění. Ještě o jedno více může získat americký snímek Hugo a jeho velký objev režiséra Martina Scorseseho.
25.02.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (92 článků)

Teriér Uggie z oscarového filmu The Artist má otisky tlapek v Hollywoodu

 
Psí tlapky jsou nyní v Hollywoodu vedle otisků dlaní filmových hvězd, jako byla Marilyn Monroe nebo Clark Gable. Patří teriérovi Uggiemu, který si svými kousky získal srdce mnohých diváků oscarového snímku The Artist. Dostal letos za svůj výkon Zlatý obojek, což je cena udělovaná psím filmovým hvězdám.
26.06.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Clark Gable (4 články) , Marilyn Monroe (407 článků)

Hvězdou filmu The Artist je teriér, na Oscara ale nedosáhne

 
Je to on, kdo na červeném koberci přitahuje největší pozornost, jeho kolegové ho považují za solidního herce a jeho režisér tvrdí, že jde o zásadní postavu ve francouzském filmu The Artist.
29.01.2012 17:35 |

podobné články

Teriér Uggie dostal cenu pro filmové psy za snímek The Artist

 
Uggie, psík z francouzského filmu The Artist, zářil na prvním udílení nových cen pro filmové psy nazvaných Zlaté obojky. Ze slavnostních ceremoniálu v Los Angeles si za výkon v tomto němém filmu v pon...
16.02.2012 15:05 |

podobné články

Teriér z filmu The Artist bude mít svou knihu memoárů

 
Teriér Uggie z oscarového filmu The Artist bude mít své knižně vydané memoáry, oznámila agentura DPA....
27.09.2012 07:05 |

podobné články

Zemřel herec Ed Lauter z filmu The Artist

 
Herec Ed Lauter se za svou dlouhou kariéru objevil v asi 200 filmech a seriálech, přesto nepatří k nejslavnějším jménům. Diváci si jeho tvář zřejmě pamatují hlavně z filmu The Artist (Umělec). Zemřel v 74 letech.
17.10.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Ed Lauter (1 článek)

Nová DVD: The Artist, Madagaskar 3, Funny Face, Marry Poppins

 
Pro milovníky filmu a jeho dávné historie vychází mnoha cenami ověnčený film Artist. Pro děti je tu další animované dobrodružství Madagaskar 3. V edici Největší filmové klenoty najdete americkou komedii Funny Face a pětioscarovou Mary Poppins. A Zásnuby na dobu neurčitou prožívají Jason Segel a Emily Bluntová.
30.10.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Emily Blunt (34 článků) , Jason Segel (13 článků) , Mary Mara (320 článků)

Nejvíce nominací na Zlaté glóby získal film The Artist

 
Nejvíce nominací na prestižní filmové ceny Zlatý glóbus získal snímek The Artist (Umělec). Uspět může v šesti kategoriích, včetně nejlepší komedie nebo muzikálu. Po pěti nominacích, včetně té na nejlepší drama, mají filmy Děti moje s Georgem Clooneym v hlavní roli a Černobílý svět o hnutí za občanská práva.
15.12.2011 16:15 |

podobné články

Zlaté glóby mají majitele! Hlavní cenu získal film The Artist

 
Zlatý glóbus pro nejlepší film v kategorii komedie a muzikál a vůbec největší počet ocenění získal černobílý němý snímek The Artist francouzského režiséra Michela Hazanaviciuse. Informuje o tom v pondělí agentura AFP.
16.01.2012 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (7 článků)

Filmové premiéry - The Artist, Stud, Nepřítel pod ochranou a Cesta na tajuplný ostrov 2

 
Další premiérový týden přináší opět zajímavé tipy na filmové zážitky. Mezi nejvíce očekávané filmy patří černobílý němý snímek The Artist, který ovládl udílení cen BAFTA, dále pak drama Steva McQueena s názvem Stud, pojednávající o úspěšném mladém muži, jehož život stále více ovládá patologická závislost na sexu. V nabídce je i pokračování úspěšného snímku Cesta na tajuplný ostrov 2 nebo akční krimi s Ryanem Reynoldsem Nepřítel pod ochranou.
16.02.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Ryan Reynolds (164 článků)

Oscarová tipovačka: Filmem roku The Artist?

 
TRAILER. Francouzský snímek The Artist se v noci z neděle na pondělí SEČ může stát druhým němým filmem, který získá Oscara pro nejlepší film. Dosud jediným takto oceněným snímkem je válečné drama Wings, jež uspělo na vůbec prvním udílení těchto prestižních filmových cen v roce 1927.
24.02.2012 14:40 |

podobné články

Césara za nejlepší film získal The Artist

 
Letošního Césara za nejlepší film získal v Paříži němý snímek The Artist (Umělec). Během pátečního večera posbíral ještě pět těchto francouzských filmových cen v nejvýznamnějších kategoriích, a to mim...
25.02.2012 12:30 |

podobné články

Oscary může vyhrát podruhé v historii němý film

 
Francouzský snímek The Artist se v noci z neděle na pondělí může stát druhým němým filmem, který získá Oscara pro nejlepší film. Dosud jediným takto oceněným snímkem je válečné drama Wings, jež uspělo na vůbec prvním udílení těchto cen v roce 1927. The Artist je na letošních Oscarech nominovaný na deset ocenění. Ještě o jedno více může získat americký snímek Hugo a jeho velký objev režiséra Martina Scorseseho.
26.02.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (92 článků)

Oscaři ONLINE s Blesk.cz: Pro Oscara za film Umělec si došel i pes Uggie

 
V Los Angeles se v noci na pondělí předávali filmoví Oscaři. V letošním klání na sebe největší pozornost strhl francouzský němý snímek The Artist nominovaný v deseti kategoriích a také film Hugo a jeho velký objev režiséra Martina Scorseseho, který měl o jednu nominaci více. Oba filmy nakonec posbíraly pět Oscarů. Vítězem se však stal The Artist a jeho němý hrdina pejsek Uggie. Celý večer jsme pro vás sledovali ONLINE!
26.02.2012 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (92 článků)

Nejlepším filmem letošních Oscarů je The Artist. Scorseseho Hugo se nedočkal

 
Nejlepším filmem se na letošních filmových cenách Oscar stal francouzský The Artist. Jde o teprve druhý němý film, jenž získal toto prestižní ocenění. Oscara získal i režisér vítězného snímku Michel Hazanavicius.
27.02.2012 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (7 článků)

The Artist láme rekordy, stal se také nejlepším filmem Oscarů

 
Nejlepším filmem se na letošních filmových cenách Oscar stal francouzský The Artist. Jde o teprve druhý němý film, jenž získal toto prestižní ocenění. Oscara získal i režisér vítězného snímku Michel H...
27.02.2012 09:35 |

podobné články

Na rakovinu zemřel pes Uggie. Proslavil ho film The Artist

 
Uggie, známý z oscarového snímku The Artist, měl jako první pes obtisknuté tlapky na hollywoodském chodníku slávy.
13.08.2015 10:00 |

podobné články

Vědci konečně přišli na to, co znamená dělat "psí oči"! Tohle byste možná nečekali!

 
Takzvané "psí oči" u psů dost dobře známe. Když se na nás těmi svými kukadly pes podívá, snesli bychom mu modré z nebe. Vědci konečně zjistili, co psi prožívají, když dělají "psí oči". A budete hodně překvapení!
21.02.2017 18:35 |

podobné články