Článek

Odborníci varují: Lékaře Bartáka vězení nenapraví! Po propuštění může být nebezpečný

 
Tyran, který se vnímá jako sexuálně neodolatelný a nadprůměrně inteligentní. Jaroslav Barták, který si momentálně odpykává trest za terorizování svých asistentek a plánování vražd, je podle odborníků nebezpečný společnosti!
24.07.2016 17:00 |

podobné články

Podobné články

Policie chce postavit obviněného lékaře Bartáka před soud

 
Policie navrhla obžalovat lékaře Jaroslava Bartáka, který je podezřelý ze sexuálního napadání svých asistentek. Mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová dnes ČTK řekla, že státní zástupce návrh na podání obžaloby spolu se spisem obdržel. Více informací však nesdělila. Policie lékaře stíhá ze sedmi trestných činů, za které mu hrozí až dvanáctileté vězení. Barták je stále ve vazbě.
02.04.2012 16:10 |

podobné články

Soud projedná odvolání odsouzeného lékaře Bartáka

 
Pražský vrchní soud začne v pátek projednávat odvolání lékaře Jaroslava Bartáka, kterého městský soud poslal v únoru na 14 let do vězení za sexuální napadání asistentek. Barták podle obžaloby vyžadoval po ženách sex jako součást práce, některé z nich pak znásilnil. Lékař vinu odmítá a tvrdí, že se stal obětí spiknutí. Vrchní soud nařídil projednání případu do příštího týdne.
07.06.2013 06:30 |

podobné články

Soud vyhlásí rozsudek v kauze údajné korupce při nákupu tatrovek

 
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v kauze exministra obrany Martina Bartáka a zbrojaře Michala Smrže. V souvislosti s armádní zakázkou na dodávku vozů Tatra viní obžaloba Bartáka z přijímání úplatku a Smrže z pokusu o podvod. Státní zástupce pro muže požaduje nepodmíněné tresty vězení, pokutu a pro Bartáka také zákaz výkonu funkcí ve státní správě. Obžalovaní vinu odmítají.
14.05.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

V případu lékaře Bartáka mohli selhat konkrétní policisté

 
Podle náměstka policejního prezidia Martina Červíčka mohlo jít v případě lékaře Jaroslava Bartáka o selhání konkrétních policistů, ne policie jako celku. Již dříve na něj totiž podaly jeho předchozí asistentky trestní oznámení, on byl ale přesto na svobodě.
19.08.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (301 článků) , Martin Barták (337 článků)

Praktiky zvrhlého lékaře: Bartáka viní už šestá žena!

 
Na zvrhlého lékaře Jaroslava Bartáka podala další z jeho bývalých asistentek trestní oznámení. Celkem tedy Barták čelí už šesti trestním oznámením za šest trestných činů.
27.08.2011 12:05 |

podobné články

Státní zástupkyně chce vidět lékaře Bartáka ve vazbě

 
O náhle mnoha chorobami stiženého lékaře Jaroslava Bartáka jsou schopni postarat se ve vazební věznici. Státní zástupkyně podala návrh na jeho uvalení do vazby.
31.08.2011 13:15 |

podobné články

Soud poslal lékaře Bartáka do vazby za sexuální nasilí

 
AKTUALIZOVÁNO. Obvodní soud pro Prahu 4 dnes poslal do vazby lékaře Jaroslava Bartáka, kterého pražská policie před několika dny obvinila ze sedmi trestných činů v souvislosti se sexuálním napadáním jeho asistentek. Doktor si proti soudnímu rozhodnutí podal stížnost, řekla novinářům jeho advokátka Klára Slámová. Barták svou vinu popírá.
31.08.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Klára Slámová (126 článků)

Kauzu lékaře Bartáka přezkoumá Nejvyšší soud

 
Případ lékaře Jaroslava Bartáka přezkoumá Nejvyšší soud (NS). V pátek obdržel rovnou dvě dovolání, která směřují proti čtrnáctiletému trestu za znásilnění, vydírání a sexuální nátlak. Barták, jehož policie údajně podezřívá také z přípravy vražd, v dovoláních požaduje nové projednání věci. Dále navrhuje přeložení kauzy od Vrchního soudu v Praze do Olomouce, řekl mluvčí NS Petr Knötig. 
16.12.2013 12:45 |

podobné články

Případ lékaře Bartáka se znovu otevře. Soud zrušil část původního rozsudku

 
Nejvyšší soud (NS) v kauze lékaře Jaroslava Bartáka částečně zrušil rozsudek za sexuální násilí. Některé dílčí skutky, původně kvalifikované jako sexuální nátlak, pokus o znásilnění a nebezpečné vyhrožování, znovu projedná Městský soud v Praze.
17.07.2014 10:55 |

podobné články

Z Bartáka je nejmocnější trafikant

 
Dalo to práci, ale nakonec se trafika pro exministra obrany Martina Bartáka přece jen našla. A ne ledajaká! Strážce státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09) z něj udělal náměstka na svém ministerstvu. Bartáka přitom provází z doby jeho ministrování pochybné armádní zakázky za miliardy korun.
16.08.2010 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků) , Martin Barták (337 článků) , Miroslav Barták (54 článků)

Soud osvobodil exministra Bartáka: Důkazy o uplácení nejsou

 
Pražský městský soud dnes zprostil viny exministra obrany Martina Bartáka a zbrojaře Michala Smrže v kauze údajné korupce při nákupu armádních vozů Tatra. Obžaloba Bartáka vinila z přijímání úplatku, Smrže z pokusu o podvod. Podle soudu se trestného činu nedopustili.
14.05.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

»Doktora Čuně Bartáka« čeká nový proces! Nejvyšší soud nechal obživnout plánování tří vražd a vydírání

 
Nejvyšší soud vyhověl dovolání a soudci se znovu budou zabývat kauzou lékaře Jaroslava Bartáka, přezdívaného »Doktor Čuně«. Ten si odpykává souhrnných 20 let za sexuální násilí a plánování vražd. Dovolání se týkalo osmiletého trestu právě za plánování tří vražd a vydírání z vězení.
15.01.2018 10:20 |

podobné články

Zpupného Bartáka v kriminále zlomili: Začal být uctivý a pořádný, napsali o něm dozorci

 
Chování lékaře Jaroslava Bartáka ve věznici v Jablonci-Rýnovicích, kde si odpykává dvanáctiletý trest za sexuální obtěžování asistentek, se výrazně zlepšilo. Vyplývá to ze zprávy z věznice, kterou v Liberci četla soudkyně Eva Drahotová. Barták u krajského soudu stanul kvůli jiné trestné činnosti, je obžalován z plánování tří vražd a vydírání dalších tří lidí. Za to mu hrozí další trest 15 až 20 let, případně trest výjimečný.
14.06.2016 17:45 |

podobné články

SKANDÁL lékaře BARTÁKA: Exmanželka skončila v azylovém domě!

 
Teď už se nikdo nemůže divit, že současná manželka nechvalně proslulého doktora Jaroslava Bartáka Lenka tak dlouho váhala s žádostí o rozvod. Bývalá žena tohoto muže, který se tak rád chlubí svými známostmi, totiž skončila s dítětem zcela bez prostředků! Informaci přinesl Týden.cz.
11.10.2011 17:10 |

podobné články

Strašák jménem rakovina prsu

 
Neúprosné statistiky dokazují, že zhruba každá devátá žena onemocní rakovinou prsu. Právě karcinom prsu bývá nejčastější příčinou úmrtí žen mezi čtyřicátým až šedesátým rokem života. Pravidelné samovyšetřování a včasné kontroly prsů u lékaře mohou odvrátit to nejhorší. Léčba, která je zahájená včas, bývá ve většině případů úspěšná. Příznaků, jak rozeznat hrozící nebezpečí existuje celá řada. Rozhodně se nevyplatí je ignorovat. Zhoubné a nezhoubné nádory Tento strašák názvem rakovina prsu zahrnuje velké množství zhoubných i nezhoubných nádorů. Ty se mohou lišit jak svým chováním, tak prognózou. Zanedbaný a neléčený nádor se pozvolna zvětšuje a napadá spádové lymfatické uzliny. Najdete je většinou v podpažní jamce na stejné straně. Hbitě zakládá další ložiska. Nazývají se metastázy a mohou být v  plících, játrech, mozku či kostech. Poslední stádium končí smrtí nemocné ženy. Proto je velmi – velmi důležité pravidelné samovyšetřování prsou a zvýšená pozornost vůči všem projevům. Cokoliv se vám zdá podezřelé – nepodceňujte to! Není žádná hanba, při klasické prohlídce u lékaře požádat o kontrolu prsou. Včasné odhalení může takové ženě zachránit život. Podezřelé příznaky Pokud si nahmatáte bulku, neváhejte navštívit lékaře. Všímejte si, zda se vám nešupinatí bradavky. Nic z bradavky nevytéká. Zvětšení mízní uzliny, zvětšení prsu, vtažená kůže bradavky, citlivé podpaží, neobjasněné bolesti zad – i toto může být příznak. Neobjasněné bolesti hlavy. Příznaků může být samozřejmě více a je důležité nepodcenit vlastní intuici. Zvlášť, když v rodině někdo tuto nemoc má. Pravidelné lékařské prohlídky od 40 let a vyšetřování prsou, by mělo být pro vás samozřejmostí. Stejně, jako navštěvujete kadeřnici či pedikérku je důležité navštěvovat pravidelné gynekologické prohlídky a vyšetřování prsou. V ordinaci vám sestřička či lékař mohou ukázat, jak se samovyšetřování provádí a na co se zaměřit. Příspěvek Strašák jménem rakovina prsu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
24.07.2015 08:40 |

podobné články

UŽ HO MAJÍ: Policie si počkala na Bartáka u letadla!

 
Policie na ruzyňském letišti zadržela lékaře a šéfa modřanské polikliniky Jaroslava Bartáka.
27.08.2011 12:50 |

podobné články

Jsem nevinný, jde o spiknutí! Policisté na letišti v Ruzyni zadrželi šíleného Bartáka

 
Policisté na letišti v pražské Ruzyni zadrželi lékaře Jaroslava Bartáka, kterého jeho bývalé asistentky obviňují ze sexuálního násilí.
27.08.2011 18:10 |

podobné články

Nikdo z nás by nekryl takového hajzla, zní o Bartákovi z České lékařské komory

 
Případem lékaře Jaroslava Bartáka, který je obviněn ze sedmi trestných činů v souvislosti se sexuálním napadáním svých asistentek, se již několik dnů zabývá Česká lékařská komora (ČLK). Předsedkyně revizní komise Jana Vedralová uvedla, že přestože považuje Bartáka za "lidskou zrůdu", ČLK s ním nemůže vést kárné řízení, neboť z medicínského hlediska nijak nepochybil.
30.08.2011 14:00 |

podobné články

Soud zamítl stížnost šíleného doktora Bartáka. Dostane 12 let?

 
Ústavní soud odmítl stížnost Jaroslava Bartáka proti loňskému rozhodnutí o vzetí vazby. Lékaře obvinila bývalá asistentka ze sexuálního obtěžování.
06.04.2012 15:50 |

podobné články