Článek

Od zapálené rachejtle k utržené ruce. Inspektoři varují, jak se nezmrzačit

 
Porušený obal, chybějící návod nebo složení, které patří pouze do rukou kvalifikovaného odpalovače. Na to všechno by si lidé měli dávat pozor při nákupu pyrotechniky, uvádí Česká obchodní inspekce (ČOI). Aby Silvestr nemuseli strávit na pohotovosti s popáleninami, měli by dodržovat všechny instrukce, které by petardy měly mít vypsané v návodu.
11.12.2015 15:30 |

podobné články

Podobné články

Sbírka popálených pitomců: Rachejtle vystřelují ze zadku

 
Z tohoto videa plyne jen jedno poučení. Nezapichujte si zapálené rachejtle do zadku, to se vám vymstí!
04.10.2012 17:50 |

podobné články

Mladíkovi vybuchla v ruce rachejtle, zranila mu oko

 
Sanitka vyjížděla v pondělí večer na pražský Černý Most. Osmnáctiletému mladíkovi tam vybuchla v ruce rachejtle.
29.12.2009 11:00 |

podobné články

Jak na rachejtle bezpečně: Z tržnice raději ne

 
S blížícím se Silvestrem rostou prodeje zábavní pyrotechniky a napilno mají i kontroloři. V terénu jsou inspektoři z Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva denně. Varují hlavně před rachejtlemi a dělbuchy z tržnic.
27.12.2013 17:07 |

podobné články

Pět rad, čeho se vyvarovat, abyste k silvestrovským oslavám nemuseli zvát i hasiče

 
VIDEO: Od Štědrého dne až do Nového roku mají hasiči pohotovost. Rozvícené vánoční stromky, zapálené svíčky, pánve na sporáku, rachejtle, lampiony štěstí... Tím vším si snažíme zpestřit sváteční dny. Jenže stačí chvilka nepozornosti, neopatrnosti a místo svých blízkých a známých pak musíme volat hasiče. Blesk.cz vám poradí, na co si dát pozor, aby měli co nejméně práce a vy žádé starosti. Protože znáte to: Jak na Nový rok, tak po celý rok....
29.12.2011 08:40 |

podobné články

Pět Němců napadlo policisty, kteří jim zabavili české rachejtle

 
Pět německých mladíků napadlo v bavorském příhraničním městě Schirnding policisty, kteří jim chtěli zabavit rachejtle nelegálně dovezené z Česka.
30.12.2010 16:45 |

podobné články

UNIKÁTNÍ ZÁBĚRY! Utržené kolo šrotovalo diváky. Zranilo jich více než 20

 
Šílená havárie a 28 zraněných lidí! A to se dá mluvit o štěstí! Závody NASCAR v Daytoně si naštěstí životy fanoušků nevyžádaly. Utržené kolo v hledišti je ale neuvěřitelná událost.
24.02.2013 10:50 |

podobné články

Novináře Kroupu srazilo z motorky utržené kolo kamionu. Při 130 km/h!

 
Janek Kroupa, investigativní novinář televize Nova, včera havaroval. Na dálnici ve 130kilometrové rychlosti ho z motorky srazilo utržené kolo kamionu. Přežít takovou nehodu je podle dopravních expertů malý zázrak.
16.07.2013 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (115 článků)

Požár zabíjel. Chodba domu vzplála od svíčky zapálené na dušičky

 
Důchodkyně se v domku ve Velké Dobré na Kladensku zřejmě udusila zplodinami. Začalo hořet od svíčky zapálené kvůli dušičkám na polici na chodbě.
01.11.2012 05:20 |

podobné články

Inspektoři zabavili šperky za 50,5 milionu. Jde o největší razii na prodejce zlata v Česku

 
Česko zažilo největší razii na prodejce zlata v historii. Proběhla v Karlových Varech, inspektoři Puncovního úřadu v ní zabavili šperky za 50,5 milionu korun. Neměly totiž punc, což je zákonem požadovaná zkouška druhu a ryzosti kovu. Obchody si inspektoři vytipovali předem, nepuncovaných šperků si povšimli ve výlohách běhěm karlovarského filmového festivalu.
11.08.2015 15:05 |

podobné články

Inspektoři varují před jedovatými potravinovými doplňky

 
Inspektoři našli v 11 potravinových doplňcích zdraví škodlivé látky. Na obalech nejsou zakázané látky vyznačené, projděte si proto pozorně seznam. Najdete ho na stránkách Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) . 
31.07.2014 18:20 |

podobné články

Inspektoři varují: To není burčák, ale patok! Kvalita se rok od roku zhoršuje

 
Už každý sedmý vzorek burčáku, který nabízeli loni prodejci na pultech, nevyhověl. Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) upozorňují, že někteří »kouzelníci« dokázali ze tří litrů burčáku vyrobit čtyři.
30.01.2018 15:30 |

podobné články

Utržená lanovka měla kolaudaci před 33 lety! Novější povolení chybí

 
Na místě spadlé lanovky ve Špindlerově mlýně dnes vyšetřovali drážní inspektoři. Prohlédli i trosky plošiny a utržené lano. A zajímali se o dokumenty k provozu lanovky.
02.12.2013 21:40 |

podobné články

Domácí manikúra – tipy a triky

 
Jestliže nechcete utrácet peníze za návštěvy v nehtovém studiu, kde by o vaše ruce bylo patřičně postaráno, pak je domácí manikúra skvělým způsobem, jak si nehty upravit k obrazu svému. Ačkoli se zdá, že nehty představují pouze zanedbatelnou část našeho těla, která na sebe nedokáže strhnout příliš pozornosti, opak je pravdou. Ruce jsou nástrojem komunikace a není nic horšího, než když musíte podat ruku někomu, kdo má okousané nehty, na nich zbytečky starého laku a místo kůžičky nevzhledné záděry. Je pravda, že domácí manikúra chce možná zpočátku trochu cviku, než dané fígle, postupy a triky dostanete do rukou, ovšem na druhou stranu je zdarma – a to určitě stojí minimálně za zkoušku. Snad každá žena by chtěla mít dokonale upravené ruce, které by ji prezentovaly v tom nejlepším světle. Nemusíte vyhazovat peníze oknem, i když nechat se hýčkat je určitě příjemné. S našimi tipy na domácí manikúru se o své ruce zvládnete hravě postarat i vy! Domácí manikúra – tipy a triky Tip první: Péče o nehtovou kůžičku Jako první by měla vaše pozornost směřovat na nehtovou kůžičku a okolí okolo nehtů. Pamatujte, že se kůžička okolo nehtů nesmí zastřihovat, ale zatlačovat pomocí tzv. pomerančového dřívka. Před tím doporučujeme namočit si ruce alespoň na 5 minut do mýdlové vody, což kůži příjemně zjemní a zvláční, díky čemuž se s ní bude mnohem lépe pracovat. Tip druhý: Zastřihnutí nehtů Domácí manikúra zahrnuje i rozhodnutí, jaký tvar svým nehtům vykouzlíte. V současné době jsou do ústraní extravagantní tvary a do popředí se dostává klasika v podobě přirozeného vzhledu. Rozhodnutí je samozřejmě na vás. K vytvarování nehtů radíme používat kvalitní pilník, u kterého nebude hrozit, že se vám nehty začnou třepit a lámat. Tip třetí: Přírodní nebo umělé? Určitě ani vám neunikl trend v podobě umělých nehtů – ať už gelových nebo akrylových.... Čtěte více Příspěvek Domácí manikúra – tipy a triky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.10.2016 18:45 |

podobné články

Inspektoři by měli školám víc pomáhat a ne jen kontrolovat, plánuje ministerstvo

 
Inspektoři by měli školám více radit a ne jenom kontrolovat jejich činnost. Nový požadavek na pracovníky České školní inspekce má Ministerstvo školství. Školy by také měly mít možnost zeptat se, jak učit lépe. Kvůli tomu by ale bylo potřeba změnit zákon. Napsal server iDnes.cz.
19.11.2012 15:45 |

podobné články

Poznají české děti fake news? Zjistili jsme, že na vybrané školy míří inspektoři

 
Jak se v českých školách vyučuje mediální gramotnost, bude v letošním roce prakticky hodnotit Česká školní inspekce. Inspektoři mají v plánu výuku mediální výchovy analyzovat celkem na stovce základních a středních škol v Česku. O aktivitě inspektorů v této oblasti ParlamentníListy.cz informoval zdroj redakce, který prozradil jejich návštěvu na jedné nejmenované pražské střední škole.
10.03.2018 14:25 |

podobné články

Poznají české děti fake news? Zjistili jsme, že na vybrané školy míří inspektoři

 
Jak se v českých školách vyučuje mediální gramotnost, bude v letošním roce prakticky hodnotit Česká školní inspekce. Inspektoři mají v plánu výuku mediální výchovy analyzovat celkem na stovce základních a středních škol v Česku. O aktivitě inspektorů v této oblasti ParlamentníListy.cz informoval zdroj redakce, který prozradil jejich návštěvu na jedné nejmenované pražské střední škole.
11.03.2018 10:35 |

podobné články

Petardy a rachejtle: Zábava, která mrzačí

 
Krvavou daň splácí své posedlosti na sklonku každého roku amatérští pyrotechnici. Podomácku vyrobené, hazardně upravené či na nesprávném místě odpálené petardy rvou ruce, zohavují obličeje a oslepují.
05.01.2010 11:15 |

podobné články

Největší silvestrovský šílenec: Tohle doma raději nezkoušejte!

 
Všemi směry lítající rachejtle jsou na Silvestra zvykem. Co ale předvedl na pražském Václaváku mladý Vietnamec, nad tím zůstává rozum stát. Roztočil v ruce provaz vybuchujících petard a ohrožoval všechny kolem!
02.01.2014 05:15 |

podobné články

Desetiletému chlapci v Bystřici nad Pernštejnem rachejtle roztrhala ruku!

 
V nemocnici s vážným poraněním ruky skončil teprve desetiletý chlapec z Bystřice nad Pernštejnem. Zábavní pyrotechnika, kterou si teď koupíte na každém rohu, mu vybouchla v ruce.
03.12.2015 15:50 |

podobné články