Článek

Od května výjimky na veřejně prospěšné práce posuzují vybraná kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR

 
Dlouhodobě nezaměstnaní lidé často nachází práci na magistrátech a radnicích. Pro samosprávy vykonávají tzv. veřejně prospěšné práce (VPP), které patří mezi nástroje aktivní politiky zaměstnanosti.
29.05.2016 18:30 |

podobné články

Podobné články

Kontaktní pracoviště úřadu práce v Praze 9 změní adresu

 
Od 1. 6. 2015 budou Kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR (ÚP ČR), která dosud sídlí v Újezdě na Lesy a v Praze Letňanech, poskytovat služby v oblasti nepojistných sociálních dávek (NSD) na nových adresách.
14.05.2015 20:06 |

podobné články

O veřejnou službu je v Jablonci větší zájem než loni

 
Veřejně prospěšné práce a práce v režimu veřejné služby, oba dva typy zaměstnanců město Jablonec využívá. Pro město Jablonec letos v létě pracuje méně pracovníků veřejně prospěšných prací, ale naopak přibylo těch, kteří pracují v režimu veřejné služby. Konkrétně město Jablonec zaměstnává 72 osob na veřejně prospěšné práce a dalších přibližně 80 lidí zde dobrovolně pracuje v režimu veřejné služby.
10.08.2017 16:10 |

podobné články

Úřad práce informoval výchovné poradce základních škol z Blanska o situaci na trhu práce

 
O jaké profese mají zaměstnavatelé v Jihomoravském kraji největší zájem, jaké jsou šance na umístění absolventů škol na trhu práce nebo co je třeba zajistit při rozjezdu podnikání. To byla hlavní témata společného setkání výchovných poradců základních škol se zástupci regionálních zaměstnavatelů a odboru Obecního živnostenského úřadu Městského úřadu Blansko. Akci společně zorganizovaly tamní kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR a Střední škola technická a gastronomická.
23.02.2017 10:20 |

podobné články

Sdružení místních samospráv: Obce podporují veřejně prospěšné práce, žádají ale úpravy

 
Koncept veřejně prospěšných prací je podle obcí přínosný. Z průzkumu mezi starosty však vyplývá, že by veřejně prospěšné práce mohly fungovat lépe.
06.03.2018 17:35 |

podobné články

Drábkova veřejná služba nefunguje. V zimě pro lidi prý není práce

 
Koordinací veřejně prospěšných prací v rámci takzvané veřejné služby od 1. 1. 2012 nezajišťují městské úřady, ale nově zřízená místní kontaktní pracoviště Úřadu práce (ÚP) ČR. Obracet by se tedy na ně měly i obecní úřady. Na severní Moravě s novým systémem zatím nemají žádné zkušenosti a do praktického provedení se moc nehrnou. ParlamentniListy.cz oslovily s dotazem několik radnic.
30.01.2012 15:40 |

podobné články

Afghánci posuzují evropské ženy podle filmu Základní instinkt a Sharon Stoneové, zaznělo v ČT

 
Arabista Bronislav Ostřanský, novinářka Petra Procházková a dvojice političek ze sněmovního výboru pro evropské záležitosti, Helena Langšádlová (TOP 09) a Dana Váhalová (ČSSD), debatovali o uprchlících a silvestrovském násilí v Německu. Došlo i na film Základní instinkt (Basic Instinct), na jehož základě zřejmě posuzují Afghánci evropské ženy. Připomeňme, že Sharon Stoneová se ve filmové roli chová velice vyzývavě.
12.01.2016 23:01 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (124 článků) , Helena Langšádlová (221 článků) , Dana Váhalová (26 článků)

Klaus vetoval zákon o změnách úřadů práce

 
Prezident Václav Klaus ve středu vetoval zákon o úřadu práce, který Sněmovna schválila v únoru. Místo desítek úřadů se stovkami poboček měla na jeho základě vzniknout krajská ředitelství a kontaktní pracoviště v pověřených obcích. Prezident zákon považuje za nesystémový a nedomyšlený.
23.02.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9091 článků)

Jednodenní kontaktní čočky pro letní období

 
Kontaktní čočky se díky strmému propadu cen v posledních několika letech staly velmi populární pomůckou korekce zraku. V letním období to platí dvojnásob, obzvláště pro sportovní i jiné letní aktivity. Odborníci doporučují jako nejzdravější typ jednodenní kontaktní čočky, protože se na jejich povrchu nestihnou vytvořit žádné usazeniny, které se stávají podhoubím pro bakterie. Každý pár jednodenních čoček se na konci dne jednoduše vyhodí. O čočky není potřeba se jakkoli starat.
10.06.2013 09:00 |

podobné články

Kvůli krizi jsou v kurzu veřejně prospěšné práce

 
Pracovních míst je nedostatek a lidé tak mají stále větší zájem o veřejně prospěšné práce. Největší boom je na jihu Moravy.
28.04.2009 10:05 |

podobné články

Chcete podporu? Budete muset na veřejně prospěšné práce

 
Dlouhodobě nezaměstnaným skončí "lenošení". Pokud budou chtít pobírat podporu, budou muset vykonávat veřejně prospěšné práce. Jinak se budou muset spokojit jen s životním minimem. Takovou podmínku obsahuje návrh vládní sociální reformy, o kterém bude příští týden jednat poslanecký výbor pro sociální politiku.
16.08.2011 10:15 |

podobné články

Konec lenošení: Chcete podporu? Budete muset na veřejně prospěšné práce

 
Dlouhodobě nezaměstnaným skončí "zlaté časy". Pokud budou chtít pobírat podporu, budou muset vykonávat veřejně prospěšné práce. Jinak se budou muset spokojit jen s životním minimem. Takovou podmínku obsahuje návrh vládní sociální reformy, o kterém bude příští týden jednat poslanecký výbor pro sociální politiku.
16.08.2011 11:30 |

podobné články

Rebelka Lindsay Lohan dokončila veřejně prospěšné práce před termínem

 
Problémistka Lindsay Lohan  (25) se chytila za nos a po několika výhružkách vězením a jednom krátkém pobytu v nápravném zařízení začala plnit soudem přikázané veřejně prospěšné práce. Stovky hodin si odpracovala ještě před termínem, který jí vyměřila soudkyně Stephanie Sautner. Tu chování herečky překvapilo a potěšilo.
22.12.2011 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Lindsay Lohan (691 článků)

Dokázala to. Lindsay Lohan dokončila soudem nařízené veřejně prospěšné práce

 
Známá americká rebelka Lindsay Lohan  (25) zvládla to, co se zdálo býti nemožné - před termínem dokončila veřejně prospěšné práce, které jí nařídil soud loni na konci října.
30.03.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Lindsay Lohan (691 článků)

Veřejně prospěšné práce: Od února budou placené?!

 
Veřejně prospěšné práce jsou strašákem pro většinu nezaměstnaných. Myšlenku pracovat pro »blaho společnosti« ale odmítají i lidé, kteří práci momentálně mají. Zadarmo se totiž skoro nikomu pracovat nechce. To by se mělo ale od února změnit!
28.01.2013 12:00 |

podobné články

Úklid WC, natírání zábradlí. V Semilech frčí veřejně prospěšné práce

 
Město Semily v letošním roce využije veřejně prospěšné práce k zajištění údržby města. Celkem třináct pracovníků se bude starat o úklid města, odplevelení záhonů, prořezy náletových dřevin, obsluhu veřejného WC anebo roznos pošty.
10.03.2013 13:45 |

podobné články

Úřad práce: Dnes se koná Veletrh práce v Mladé Boleslavi

 
Ve čtvrtek 15. 9. 2016 probíhá v Domě kultury v Mladé Boleslavi (Dukelská 1093) mezi 9.00 – 16.00 hodinou Veletrh práce. Více než dvacítka firem nabídne zájemcům volná místa v automobilovém průmyslu, ve strojírenství, v elektrotechnice, dopravě, ve výrobě, službách, finančnictví a v administrativě. Na své si přijdou i ti, kteří chtějí vědět, jak nejlépe získat vysněnou práci, jak využít služeb Úřadu práce ČR nebo třeba jak se připravit na přijímací pohovor. Akci spolupořádají Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Mladé Boleslavi a agentura MP AGENCY.
15.09.2016 12:20 |

podobné články

Primátor Beitl: Spolupráce městských úřadů a úřadu práce je zásadní

 
Veřejně prospěšné práce a veřejná služba jsou nástroje aktivní politiky zaměstnanosti a města a obce usilují o to, aby zaměstnance, kteří se na VPP osvědčili, mohly zaměstnat opakovaně. Lidé, kteří pracují jako VPP totiž mohou být v tomto režimu zaměstnaní pouze 1 rok, poté by měli nastoupit do jiného zaměstnání nebo se znovu na 3 měsíce registrovat jako nezaměstnaní na úřadu práce.
25.06.2016 20:55 |

podobné články

Ministerstvo jedná o koupi domu pro úřad práce. Cena je 299 milionů

 
Ministerstvo práce jedná o koupi budovy v ulici Dobrovského v Praze pro úřad práce za "nabídkovou cenu" 299 milionů korun. Na adresu, kde dřív sídlilo vydavatelství Economia, chce sestěhovat ředitelství úřadu, dvě kontaktní pracoviště, call centrum a školicí středisko.
08.10.2013 14:05 |

podobné články

MPSV: „Důstojné pracoviště“ pomůže s obranou proti šikaně v zaměstnání

 
Šikana na pracovišti, soustavné pronásledování zaměstnance ze strany vedoucího pracovníka, kolegy či podřízeného, bývá těžko dokazatelná. Tyto problémy označované také jako bossing, mobbing či staffing mají zaměstnanci nejen v soukromém sektoru, ale i ve veřejné správě. Pomoc přinese projekt Důstojné pracoviště ve veřejné správě, který realizuje Fond dalšího vzdělávání v úzké spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí, Státním úřadem inspekce práce a Kanceláří veřejného ochránce práv.
02.10.2017 14:20 |

podobné články