Článek

Obyvatele vyděsil záhadný světelný paprsek na obloze

 
Mnoho obyvatel jižní části Kalifornie v sobotu večer spatřilo na obloze bílý paprsek světla. Sociální média se rychle zaplnila spekulacemi o UFO a lidé hojně volali na nouzové linky a hlásili pozorování objektu. Vysvětlení však bylo prosté.
10.11.2015 12:30 |

podobné články

Podobné články

Záhadný objekt na obloze: Lidé volali na tísňovou linku, viděli totiž UFO

 
V šoku byli řidiči jedoucí po dálnici mezi Miami a Orlandem na Floridě. Nad hlavami totiž uviděli něco, na co jen tak nezapomenou. Po obloze letěl záhadný světelný objekt. Všichni hned volali na tísňovou linku 911, která zaznamenala tisíce hovorů právě kvůli bílému oblaku na setmělé obloze.
14.12.2015 11:36 |

podobné články

Na obloze se objevil záhadný ČERNÝ KRUH! Vědci nevědí, co to je

 
V anglickém městě Warwickshire se na obloze objevil záhadný černý kruh. Záhadný proto, že nikdo netuší, co to je, a odkud se tam vzal.
17.04.2014 19:45 |

podobné články

Záhadný objekt na noční obloze: Bylo to UFO?

 
VIDEO: Paní Jaroslava z Jičína nám do redakce poslala zajímavé video, na kterém je záhadný úkaz. Není to poprvé, co se něco podobného objevilo na obloze. Za bezvětří se údajně otáčí, mění směr nebo jednoduše stojí. Jedná se o UFO?
08.10.2009 13:20 |

podobné články

Filipínce vyděsil podivný objekt na obloze. Nikdo neví, co to je

 
Mimozemské plavidlo, nebo obyčejný mrak? Takové otázky si pokládají Filipínci poté, co turista při cestách po zemi natočil ze svého auta podivný útvar na obloze. Video rozvířilo diskuzi na populárním YouTube kanále SecureTeam10, který se neidentifikovatelným jevům na obloze věnuje. Jeho provozovatelé si jsou jisti, že jde o návštěvu z jiné planety. Někteří diváci ale klidnili nadšení, podle nich jde spíše o vrchol hory.
22.08.2017 14:05 |

podobné články

FOTO: Vysočinu vyděsil záhadný kruh na obloze!

 
Na obloze nad západní část kraje Vysočina se v úterý kolem poledne objevil obří bílý kruh. Co přesně ho vytvořilo, je velkou záhadou.
14.08.2014 18:05 |

podobné články

Speciální laserový paprsek vyslaný z letadla dokáže zapálit automobil

 
O tom, že vědecký pokrok postupuje největší rychlostí při válečných konfliktech není pochyb. Spojené Státy neváhají a do výzkumu nových technologických vymožeností ročně vloží stovky milióny dolarů. Na veřejnost se sice dostanou jen zlomky jejich úspěchů, ale když už, tak to stojí za to. Nový laserový paprsek je toho skvělým příkladem.
08.10.2009 09:55 |

podobné články

Sluneční paprsek pořádá ozdravné pobyty pro nemocné děti

 
Sluneční paprsek má takřka zázračnou moc, přináší světlo, teplo, naději.... ať už na zem dopadá z astronomické vzdálenosti nebo pomáhá z bezprostřední blízkosti – třeba jako nové stejnojmenné občanské sdružení.
11.03.2010 13:10 |

podobné články

Lasery v armádě: námluvy, které trvají už půl století

 
Před padesáti lety vytvořil fyzik Theodore Maiman v Hughesových laboratořích první laserový paprsek v dějinách.Koherentní paprsek světla získal tak, že zamířil supervýkonnou lampu na rubínový hranol.
28.05.2010 00:30 |

podobné články

Mladík vytvořil z tisíců zrcátek „smrtící paprsek“, propálí i kámen

 
Devatenáctiletý Eric Jacqmain z americké Indiany vytvořil z obyčejného satelitního talíře a 5800 malých čtvercových zrcátek „paprsek smrti“, který za pomoci slunce dokáže během krátké chvíle propálit téměř jakýkoli předmět a materiál.
01.02.2011 15:00 |

podobné články

První české slůně se bude jmenovat Rashmi, tedy Paprsek

 
Malá sloní samička, která přišla na svět v ostravské zoologické zahradě letos 12. dubna, už má jméno. Lidé v anketě probíhající na internetových stránkách zoo rozhodli o tom, že se bude jmenovat Rashmi, což je indicky Paprsek. Vybírat mohli z pěti jmen.
01.07.2011 17:00 |

podobné články

Na Vysočině se objevil paprsek do nebes. Obří laser tu zkoumá kvalitu ovzduší

 
Scénu jako ze sci-fi filmů můžou od úterý sledovat lidé u Košetína na Vysočině. Z tamní atmosferické stanice tento měsíc pravidelně stoupá k nebi zlověstně zelený laserový paprsek. Jeho účel je ale bohulibý. Díky němu mohou odborníci z Akademie věd České republiky zkoumat aerosol v atmosféře podrobněji než kdykoli předtím. O tom, proč je takové měření důležité a jak probíhá, řekl pro Blesk.cz detaily expert z Ústavu chemických procesů AV ČR Vladimír Ždímal.
17.08.2017 06:25 |

podobné články

Ptáci ve městech dospívají rychleji. Kvůli světelnému smogu

 
Ornitologové ze Skotska a Německa mají další důkaz o tom, že světelný smog měst působí nepříznivě na ptactvo. Nejenže narušuje jejich biorytmy a způsobuje vyčerpání – ptáci totiž nespí, jsou aktivní i v noci a rychle se opotřebují – ale světelný smog také výrazně urychluje růst a dospívání. A to o devatenáct dní ve srovnání s venkovem.
18.03.2015 13:05 |

podobné články

Sexuální poradna: Přítelkyně drží v ruce raději světelný meč než můj penis!

 
Šílenství kolem nových Star Wars s čtvrteční premiérou nové epizody vrcholí. A byť se to nemusí hned na první pohled zdát, Hvězdné války ovlivňují i sexuální život lidí. Své o tom ví zoufalý David, jehož přítelkyně propadla fenoménu kultovní sci-fi ságy natolik, že si začala hrát se světelným mečem, převlékat se jako rytířka Jedi a na jeho »světelný meč« a sex nemá vůbec čas.
17.12.2015 10:30 |

podobné články

Hlavu vzhůru! Na noční obloze nyní můžete pozorovat NOVÝ OBJEKT

 
Máte rádi hvězdy a různé jevy na noční obloze? Nyní si přijdete na své. V těchto dnech je podle odborníků na obloze co pozorovat.
04.03.2014 08:30 |

podobné články

Podivný úkaz na obloze: Je to brána do jiné dimenze?

 
Na internetu se objevilo video, které vědcům nedá spát. Je na něm totiž vidět velmi podivný úkaz na obloze. A vznikají tak konspirační teorie, co by to asi tak mohlo být. Někteří si myslí, že jde o bránu do jiné dimenze. Podivný vír z mraků se objevil na obloze u urychlovače částic CERN nedaleko Ženevy.
12.01.2016 18:56 |

podobné články

Tuhle krásu bylo možné vidět na obloze na Šumavě: To není duha, to je hal!

 
Myslíte, že je tohle obyčejná duha? Omyl! Na obloze totiž můžete díky inverzi pozorovat »halové jevy«, které se duze podobají. Nyní byly vidět na obloze v Churáňově na Prachaticku.
27.10.2016 05:10 |

podobné články

VIDEO: Záhadný objekt na obloze zmátl i policii! Je to UFO?

 
Minulý týden vystrašila záhadná světla na noční obloze ženu v Americe. Popíjela víno na terase a najednou se začalo dít něco divného. Kvůli podivnému jevu dokonce zavolala policii.
03.09.2014 17:20 |

podobné články

Záhadný obraz na obloze: Co vytvořilo tohle tajemné oko?

 
Na obloze už se objevilo leccos. Příroda totiž dokáže dělat divy. Teď se tam ale vytvořilo něco, co si nedokáže nikdo vysvětlit. A pěkně to šokovalo všechny Belgičany.
08.12.2015 17:21 |

podobné články

Uskupení zářících objektů na obloze vyděsilo obyvatele Floridy

 
Obyvatele Floridy vyděsilo začátkem týdne několik neznámých objektů na obloze. Jeremy Rebstock z města Cape Coral objekty natočil na mobilní telefon. Svědci shodně tvrdí, že se jednalo o neidentifikovaný létající objekt - UFO.
17.11.2012 16:35 |

podobné články