Článek

Obtížná cesta na vrchol: Když handicapovaní sportovci závodí mezi zdravými

 
Vítězství 26letého Markuse Rehma na německém mistrovství ve skoku dalekém vyvolalo loni bouřlivé diskuze. Rodák z Göppingenu, který šampionát vyhrál výkonem 824cm, přišel ve čtrnácti letech během wakeboardového tréninku o část pravé nohy poté, co se mu tato dostala do vrtule motorového člunu. V závodu tak startoval s karbonovou protézou – a právě to se ukázalo být poněkud problematickým aspektem jeho triumfu. 
30.04.2015 07:35 |

podobné články

Podobné články

Na Zlaté tretře bude i BEZNOHÝ PISTORIUS!

 
Jjihoafrický paralympionik Pistorius má amputované obě nohy od kolen dolů a závodí na speciálních protézách se zdravými sportovci. Závodit bude také Keňan Rudisha.
05.04.2011 13:30 |

podobné články

Handicapovaní sportovci jeli od pramenů Labe až do Děčína

 
Více než 400 kilometrů překonali handicapovaní bikeři od pramenů Labe až do Děčína. Mapovali bariéry na Labské stezce.
21.09.2010 17:40 |

podobné články

Postižení promluvili v novinách proti výroku prezidenta Zemana

 
Výroky prezidenta Miloše Zemana o tom, že by postižené děti neměly být vzdělávány společně se zdravými, které pronesl při středeční návštěvě Pardubického kraje, vzbudily vlnu bouřlivých reakcí, píše páteční MF Dnes a dokládá to na příkladech několika handicapovaných lidí, kterým v dětství vzdělávání se zdravými vrstevníky pomohlo v budoucí kariéře.
16.01.2015 08:27 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20436 článků)

Takhle vypadá nezdolná vůle: Hendikepovaný český cyklista zajel Tour de France se zdravými sportovci

 
Je to šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa cyklistiky, ačkoliv mu zrovna osud nepřál. Jiří Ježek má amputovanou nohu, ale nezdolnou vůli, která ho vynesla až na vrchol. A to až na takový, že letos startoval na Tour de France během jubilejního stého ročníku.
19.12.2013 11:02 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Ježek (43 článků)

Postižený Tomáš: Sexuální asistentky nejsou prostitutky. Není to jen o orgasmu

 
Sexuální asistence pro handicapované lidi je v České republice téma, o kterém se nemluví. Sexualitu ale přitom handicapovaní prožívají stejně jako jiní. Na to chtěla upozornit dokumentaristka Dagmar Smržová ve svém filmu Miluj mě, když to dokážeš. V rozhovoru pro Blesk.cz rozkryla obtíže, se kterými se setkávají mladí muži při hledání fyzické lásky. Podle jednoho z protagonistů někdy handicapovaní neznají jiný dotek, než jen ty nejnutnější, když s nimi například manipulují lékaři. Někteří lidé přitom sami mnohdy nemohou masturbovat. Jak pomoci prolomit ledy?
05.11.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Smržová (2 články)

Kohoutová (ODS): Handicapovaní sportovci musí mít k financím rovný přístup

 
Sportovci se zdravotním postižením musí rovný přístup k finančním zdrojům. Nikdo nesmí být obětí dlouhodobé byrokracie a snahy jedné vybrané skupiny prosazovat pouze vlastní zájmy.
22.02.2011 22:15 |

podobné články

Beznohý atlet Pistorius na tanečním parketu: Moje první tango...

 
Už to, že bez nohou závodí se zdravými atlety, se rovná zázraku. Jenže teď si jihoafrický běžec Oscar Pistorius (25) troufl ještě na větší kousek. V italské taneční show Ballando con le stelle vystřihl se svou partnerkou Annalisou Longovou parádní tango. Arbitři jeho výkon ocenili čtyřikrát desítkou!
15.01.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Pistorius (145 článků)

Handicapovaní demonstrovali v Praze a Brně proti sociální reformě

 
Handicapovaní lidé v úterý v Praze a Brně demonstrovali proti návrhu sociální reformy, kterou připravuje ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením ministra Jaromíra Drábka (TOP 09). Demonstrace organizovala Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP), které vadí, že reforma spíše než pomoci postiženým ušetří peníze státnímu rozpočtu.
22.03.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

ODS si na postižených reklamu nedělá, bránila svou stranu Filipiová

 
Handicapovaní lidé protestují proti vládním návrhům. Prý je poškodí. Senátorka za ODS Daniela Filipiová ale jejich teorie odmítá. Handicapovaní lidé se budou mít naopak lépe. Spolu s ní v sobotním Tahu dámou debatovaly socioložka Jiřina Šiklová a ekonomka Andrea Ferancová.
26.03.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Filipiová (42 článků) , Jiřina Šiklová (102 článků)

Velebný ČSSD): Handicapovaní už bydlí

 
Projekt za necelých 58 milionů korun pomohl Moravskoslezskému kraji vybudovat tři střediska pro bydlení v Rýmařově, Vrbně pod Pradědem a Osoblaze. Handicapovaní tak našli střechu nad hlavou.
22.07.2016 20:55 |

podobné články

NECHTE UŽ HAMILTONA BÝT! Vždyť jen závodí, brání pilota šéf F1

 
Komerční šéf F1 Bernie Ecclestone brání pilota McLarenu Lewise Hamiltona, který se stal terčem kritiky za svůj agresivní způsob jízdy, když prohlásil, že Brit nedělá nic jiného než to, co chtějí fanoušci vidět, totiž závodí.
16.06.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Ecclestone (107 článků) , Lewis Hamilton (501 článků)

Handicapovaný atlet Pistorius skončil na domácím šampionátu až sedmý

 
Snaha jihoafrického atleta Oscara Pistoria stát se prvním závodníkem s amputovanýma nohama, který se zúčastní olympijských her mezi zdravými sportovci, dostala v sobotu trhlinu, když ve finále domácího šampinátu doběhl na 400 metrů sedmý.
14.04.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Pistorius (145 článků)

Beroun: Technické služby opraví podchod na Závodí

 
Do poloviny dubna opraví Technické služby Beroun podchod na Závodí. Podle ředitele TS Beroun Jana Duška je podchod ve špatném stavu. Kvůli bezpečnosti už byl uzavřen podchod pro rodiče s kočárky.
22.03.2011 12:20 |

podobné články

VIDEO: Legendární pilot Zanardi přišel o nohy, ale už zase závodí a porazil i Engeho

 
Příběh italského pilota Alexe Zanardiho má další kapitolu. Kdysi jezdil ve Formuli 1, pak měl ale tragickou nehodu, po které přišel o obě nohy. Zanardi ale život nezabalil a už zase závodí.
23.04.2014 08:40 |

podobné články

Démon Štybar. Zlomená kost, vymlácené zuby a on už závodí

 
Zdeněk Štybar už zase závodí! Český cyklista měl v srpnu těžký pád, po kterém byl hodně pomlácený. Stále mu ještě chybějí zuby, ale už znovu sedí na kole a chystá se na mistrovství světa.
16.09.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Štybar (104 článků)

Internet se směje českým modelům na olympiádě: Sportovci vypadají jako z filmu Beetlejuice

 
Jako na každých olympijských hrách i teď se zase řeší české oblečení na zahájení. Čeští sportovci si svůj olympijský úbor chválí, na internetu se ale českému outfitu spíše smějí. Sportovci údajně vypadají jako z hororu Beetlejuice režiséra Tima Burtona.
06.08.2016 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Tim Burton (141 článků)

Handicapovaný "Blade Runner" vstoupil do atletických dějin

 
Roky o to Oscar Pistorius usiloval nejen na dráze, ale i u zeleného stolu, dnes se jeho sen proměnil ve skutečnost. Tělesně postižený Jihoafričan dostal příležitost jako první atlet v historii závodit se zdravými sportovci a na mistrovství světa v korejském Tegu si nevedl vůbec špatně. Výkonem 45,39 sekundy postoupil z dnešního rozběhu do semifinále závodu na 400 metrů.
28.08.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Pistorius (145 článků)

AOPK ČR: Po 70 letech mohou návštěvníci až na vrchol pálavského Děvína

 
Po desítkách let zákazu vstupu byla letos na vrchol Děvína vyznačena zelená turistická značka, která návštěvníky přivede až na jeho vrchol.
23.04.2015 09:36 |

podobné články

Ostuda zažehnána. Paralympionici v Londýně hymnu uslyší, slibuje Filip

 
Rozhádaní paralympionici se už zase dali dohromady. Hrozba, že na paralympiádu do Londýna pojedou někteří handicapovaní sportovci jako soukromé osoby, tím byla zažehnána. Člen petičního výboru Vojtěch Filip prohlásil, že naznačené hororové scénáře byly jen nadsázkou, která však neměla reálný základ. Paralympionici budou mít na olympiádě v Londýně vše zajištěno.
15.12.2011 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (995 článků)