Článek

Oblíbeného lachtana v zoo v Dortmundu někdo ubil

 
Mrtvé zvíře se podle něj našlo už v pátek. Ale dalších šest lachtanů bylo v pořádku, a tak se smrt Holly zprvu přičítala nějaké nešťastné náhodě.
10.11.2015 07:50 |

podobné články

Podobné články

Lachtaní mámu Holly někdo brutálně ubil. Byla miláčkem dortmundské zoo

 
Německá policie pátrá po pachateli, který v dortmundské zoologické zahradě ubil jednadvacetiletou samici lachtana, zvanou Holly. Ta bývala miláčkem návštěvníků i ošetřovatelů jako hvězda představení při krmení lachtanů. Takový zločin prý zoologické zahrady v Německu ani nepamatují.
10.11.2015 07:45 |

podobné články

Sláva v pražské zoo: Vnučka slavného lachtana Gastona má konečně jméno!

 
Konečně se dočkala! Vnučka legendárního lachtana Gastona má jméno. Pokřtít ji přišel včera do pražské zoo čerstvý světový šampion ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek (26). Seznamte se: tohle je Wendy!
17.09.2013 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Vavřinec Hradilek (63 článků)

V pražské zoo se narodilo MLÁDĚ LACHTANA! PODÍVEJTE SE

 
Pražské zoologické zahradě se narodilo mládě lachtana jihoafrického.
08.06.2011 18:20 |

podobné články

Květě Fialové je 82 let: K narozeninám dostala lachtana!

 
Herečka Květa Fialová oslavila neuvěřitelné 82. narozeniny. A dostala opravdu neobvyklé dary. Ve zlínské zoo jí totiž předali čtyřletého lachtana Oskara.
02.09.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Květa Fialová (255 článků)

Zoo postaví nový pavilon goril, kvůli záplavám bude výš

 
Pražská zoo postaví nový pavilon goril, kvůli hrozícím záplavám bude stát v horní části zahrady. Novinářům to dnes řekl ředitel zoo Miroslav Bobek, který o tom jednal s pověřeným primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09). Stavba může vyjít na desítky milionů, zoo chce část peněz získat sbírkou. Celkové škody po povodni podle Bobka nejsou v zoo tak velké, jak se očekávalo. Prvotní odhady byly 160 milionů korun. Bobek nyní předpokládá, že nepřesáhnou 100 milionů korun. Příliš poničený není ani pavilon goril, zoo proto zvažuje, že své maskoty nebude stěhovat do zoo ve Dvoře Králové, ale nechá je v Praze.
07.06.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (655 článků)

Jedinečnou dvojpyramidu v Česku mají v Hradci „U lachtana“

 
Dneškem začne dětem sloužit nový herní prvek – dvojpyramida - na hřišti „U lachtana“ na Moravském Předměstí v Hradci Králové.
05.08.2011 16:55 |

podobné články

Mládě lachtana se vkradlo do rodinného domu, rozvalilo se na gauči

 
Annette Swofferová z novozélandského města Tauranga v neděli večer s překvapením zjistila, že se jí do domu vloupal nezvaný host. Mládě lachtana si proklestilo cestu až do kuchyně a tam se uvelebilo na pohovce.
14.12.2011 13:45 |

podobné články

Mládě lachtana zamířilo z pláže do luxusního hotelu

 
Nezvyklého hosta měl luxusní hotel na kalifornském pobřeží, do nějž přímo z pláže zamířilo mládě lachtana. Shane Pappas, manažer hotelu Pantai Inn ve městě La Jolla, prý nevěřil svým očím, když dostal od zaměstnanců e-mail, v němž mu hlásili, že se hotelem pohybuje zjevně podvyživený lachtan.
28.03.2013 11:50 |

podobné články

Mládě lachtana vyrazilo do luxusního hotelu, zdřímlo si na židli

 
Nezvyklého hosta měl luxusní hotel na kalifornském pobřeží. Přímo z pláže do něj zamířilo mládě lachtana. Shane Pappas, manažer hotelu Pantai Inn ve městě La Jolla, prý nevěřil svým očím, když dostal od zaměstnanců e-mail, v němž mu hlásili, že se po hotelu pohybuje zjevně podvyživený lachtan, napsala agentura AFP.
28.03.2013 20:25 |

podobné články

Zawadská označila Hudečkovou za lachtana! Důvod vás pobaví

 
Herečka a dabérka Valérie Zawadská (55) žije velmi rychle. Jak sama říká, vstává už v šest, postará se o syny a pak přes den kromě dabování hraje a zkouší v divadle. Nedávno také točila pořad pro televizi Barrandov. Po natáčení pak trochu překvapivě označila svou hereckou kolegyni Martinu Hudečkovou (55) za lachtana. Proč?
10.02.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hudečková (27 článků)

Cirkusového lachtana převáželi v nádrži bez vody, uhynul vedrem

 
Osmdesátikilový lachtan, který byl jednou z velkých atrakcí cirkusu Princ, nepřežil převoz z Frenštátu pod Radhoštěm do Karviné. Zvíře zemřelo na přehřátí, protože bylo převáženo v nádrži bez vody. Druhého lachtana, který sedmdesátikilometrovou cestu také absolvoval, zachránili až hasiči, kteří zvíře ochladili vodou z přivezené cisterny. Vedení cirkusu teď bude zřejmě čelit obvinění z týrání zvířat.
10.06.2014 13:25 |

podobné články

Tohle byste od lachtana nečekali!

 
Tatínek s jeho dcerkou si v přístavišti Steveston Fisherman's Wharf v Richmondu prohlíželi lachtana. Vše se zdálo být v pořádku, pak se ale z krásného zážitku stal boj o holý život.
22.05.2017 13:05 |

podobné články

Tohle byste od lachtana nečekali!

 
Tatínek s jeho dcerkou si v přístavišti Steveston Fisherman's Wharf v Richmondu prohlíželi lachtana. Vše se zdálo být v pořádku, pak se ale z krásného zážitku stal boj o holý život.
26.05.2017 13:50 |

podobné články

Skladník Vlastimil dostal i pusu od lachtana. Stal se 60miliontým návštěvníkem zoo

 
Velká sláva se konala v úterý v Zoo Praha. Přivítali tu totiž 60miliontého návštěvníka. Tím se stal skladník Vlastimil Čermák (57) z Prahy. Pogratuloval mu ředitel zoo Miroslav Bobek i náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD), jako dárek dostal jubilant zážitkové programy, roční vstupenku a také dort.
18.04.2017 17:25 |

podobné články

Zatopená pražská zoo otevře ve středu, zatím jen horní část

 
Částečně zatopená pražská zoo se znovu otevře už ve středu, přístupná ale bude pouze horní část zahrady, řekl ředitel zoo Miroslav Bobek s tím, že chce jednat o rozšíření protipovodňové ochrany u zoo. Gorily, kterým voda zatopila pavilon a kterých se dočasně ujme zoo ve Dvoře Králové, se mají stěhovat příští týden. Stěhování do jiných zoo možná čeká i další zvířata, jejich azyl přitom může trvat měsíce.
04.06.2013 16:30 |

podobné články

Podívejte se na další hrůzostrašné obrázky ze zoo smrti! Tady umírají zvířata po desítkách!

 
O indonéské Surayaba Zoo jsme "už jednou psali":http://www.extra.cz/je-tohle-nejhorsi-zoo-na-svete-11-smutnych-fotek-z-mista-kde-nemaji-vubec-zadnou-uctu-ke-zviratum. Jde o "zoologickou zahradu":http://www.extra.cz/tema/zoo, která se honosí nepěkným označením "nejhorší zoo na světě". Někteří o ní mluví také jako o "zoo smrti".
05.04.2014 10:45 |

podobné články

Mladík (22) ubil opici v zoo. Jde na sedm let za mříže

 
Soud v americkém státě Idaho poslal ve čtvrtek na sedm let za mříže muže, který loni v létě ubil opici v zoo. Muž byl usvědčen z pokusu o krádež a krutého zacházení se zvířetem. K činům se přiznal. 
17.05.2013 08:05 |

podobné články

Pražská zoo: Odhalili památník lachtanům! Těm od Vlasty Buriana!

 
Král komiků Vlasta Burian zanechal své stopy i v pražské zoo! Oblíbeného prvorepublikového herce tu připomíná bronzová pamětní deska, kterou včera slavnostně odhalil ředitel zoo Miroslav Bobek. A není divu! Vlasta Burian totiž zoo daroval v roce 1934 první lachtany.
08.05.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (73 článků)

Nechutný útok v jihlavské zoo! Plameňáka někdo ubil kamenem

 
Přímo ve výběhu jihlavské zoo někdo zabil chovnou samici plameňáka. Ptákovi vandal rozbil hlavu kamenem.
29.08.2012 15:55 |

podobné články