Článek

Oblíbená akce Hry a hlavolamy je zpět. Vyzkoušíte si i hru roku Krycí jména

 
Novoměstská radnice bude opět hostit herní výstavu Hry a hlavolamy. Koná se od středy 21. září do soboty 24. září a je určena především milovníkům deskových her a mechanických hlavolamů. Budete si moci zkusit oceněnou hru roku Krycí jména nebo si prohlédnout hlavolamy, na jejichž řešení se často přijde až za několik let.
20.09.2016 18:35 |

podobné články

Podobné články

Mozek si budete namáhat nad hlavolamy: Recenze třetí epizody Resident Evil Revelations 2!

 
Hlavolamy jsou věcí, která se stejně jako důraz na strach bohužel z hororové série Resident Evil, jež se proměnila víceméně na akční, naprosto vytratily. Proto působí třetí epizoda Resident Evil Revelations 2 jako zjevení. Je jimi totiž prošpikovaná natolik, až se vám bude kouřit z hlavy!
16.03.2015 21:40 |

podobné články

Krycí jméno Darwin, Nečas byl pan Nepohoda: Najaté sledovače odhalili sousedi

 
Při projednávání kauzy údajného zneužití Vojenského zpravodajství soudkyně přečetla záznamy ze sledování někdejší manželky premiéra Petra Nečase Radky. Zpravodajci dali ženě krycí jméno „Darwin“ podle názvu ulice, kde s rodinou bydlela. Sledovali ji na nákupech, při vyzvedávání dcery ze školy či na schůzkách s kamarádkou. Nečas dostal krycí jméno pan Nepohoda.
19.05.2015 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků)

Jermanová bere zpět výroky o metru do Jesenice. „Je to jen krycí heslo,“ říká

 
V úterý odpoledne vůbec poprvé jednala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) s primátorkou Prahy Adrianou Krnáčovou (ANO). Výsledek schůzky je však spíše otázkou. Zatím jediné konkrétní stanovisko obou žen je, že vznikne pracovní skupina, která projedná návrhy na dopravu do Jesenice. Jermanová navíc zmírnila svůj výrok ohledně metra do Jesenice na pouhé „krycí jméno“ pro plánované rozšíření dopravy.
28.02.2017 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (30 článků) , Adriana Krnáčová (550 článků)

Velký test make-upů 2: Rozjasňující, krycí, pečující

 
A je tu druhá část našeho velkého testu make-upů. Tentokrát máme na mušce make-upy rozjasňující, pečující a krycí. Posvítili jsme si také na tónovací krémy, jež jsou vhodnou variantou make-upu na jarní a letní období. Které z nich zabodovaly a které naopak ostrouhaly?
17.04.2012 06:40 |

podobné články

Janderová (ODS): Socialismus včera a dnes

 
30. prosince 1922 vznikl Sovětský svaz. Pro někoho Země, kde zítra znamená včera (Július Fučík), pro někoho Říše veškerého zla (Ronald Raegan). Zanikl 26. prosince 1991. U jeho zrodu stál diktátor Ujlanov (krycí jméno Lenin) a bandita Džugašvili (krycí jméno Stalin). Jeho posledním představitelem byl Michail Gorbačov. Muž, doma v Rusku zatracován, a venku na Západě obdivován. V tom se, jako ostatně i v mnohém jiném, podobá jeho role úloze Václava Havla. Absurdní je takové tvrzení jen zdánlivě.
08.09.2014 11:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků)

Filmové premiéry: Krycí jméno U.N.C.L.E, Dárek, Uuups! a další

 
V duchu starých bondovek se odehrává špionážní retro Krycí jméno U.N.C.L.E. Psychologický thriller Dárek je režijním debutem herce a spisovatele Joela Edgertona. Uuups! Noe zdrhnul je příběh pro nejmenší o Raťafácích, Grumpíkách a Gryfících. Film Rytmus - sídliskový sen dokumentuje život Patrika „Rytmuse” Vrbovského. Francouzská komedie Pařížská blbka je o blbce, která se chce stát šlechtičnou.
20.08.2015 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Joel Edgerton (3 články)

Nová DVD: Krycí jméno U.N.C.L.E., Nesmrtelný, Pixely a Fantastická čtyřka

 
V době studené války v 60. letech se odehrává akční dobrodružství Krycí jméno U.N.C.L.E. Tajemství věčného života odhaluje sci-fi Nesmrtelný. Z klasických videoher vychází komedie Pixely a ve vesmíru - ovšem alternativním - se odehrává Fantastická čtyřka.
15.12.2015 07:05 |

podobné články

Kolaborace, nebo sebedestruktivní hrdinství? Film Krycí jméno Holec vznikl podle povídky Jana Němce

 
Film Krycí jméno Holec na motivy povídky Jana Němce Italská spojka, odehrávající se mezi Prahou a Vídní v dramatickém roce 1968, přijde do kin 22. září. Proměnlivá doba, která směřovala k událostem pražského jara i srpnové okupaci, je rámcem pro špionážní drama, jehož hrdinové jsou ve vypjatých okamžicích postaveni před volbu mezi kolaborací a sebedestruktivním hrdinstvím. V hlavních rolích se objeví Kryštof Hádek, Vica Kerekes a Johannes Zeiler.
26.07.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (195 článků) , Johannes Zeiler (1 článek) , Vica Kerekes (127 článků)

Nový hlavolam Rubik 360 je na čtyři dny v Česku

 
Nový hlavolam maďarského profesora Ernöho Rubika, který má podobu průhledné koule, je v Česku. Zájemci si ho budou moci zkusit i koupit na výstavě Hry a hlavolamy, která začíná na Novoměstské radnici v Praze ve čtvrtek 10. září a potrvá jen do neděle 13. září.
09.09.2009 11:15 |

podobné články

Resident Evil HD Remaster je parádní klasický horor a zkouška nervů

 
Skutečná hororová atmosféra, hlavolamy, nad kterými si budete lámat hlavu, ukládání pozic na psacích strojích jen díky psací pásce, otevírání dveří, které maskuje nahrávací časy, statické úhly kamery, uzdravování pomocí bylin, bedny na odkládání předmětů a pekelná obtížnost. To vše je zpět. Vítejte v klasickém Resident Evil.
24.01.2015 18:36 |

podobné články

Národní divadlo uvede hru o Boženě Němcové

 
Jako břitva je titul nové hry jedné z nejuznávanějších současných českých dramatiček Lenky Lagronové. Její hru inspirovanou osudy nejznámější české spisovatelky Boženy Němcové uvede ve čtvrtek večer soubor Činohry Národního divadla na scéně Stavovského divadla v Praze. Podle autorky i dramaturga Milana Šotka se nejedná o hru čistě biografickou.
31.03.2016 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (74 článků)

Vyšla česká nezávislá adventura Kulivočko, máte zájem?

 
Pokud se považujete za patrioty české herní scény, tak si minimálně vyzkoušíte demoverzi české adventury Kulivočko, jejíž první kapitola včera v poledne vyšla. Pokud nejste patrioti, ale jen hráči přející českému nezávislému vývoji, pustíte si alespoň video pod textem a mrknete se na oficiální stránky, kde je hra momentálně k mání za mrzkých 49 Kč. Ne, hru jsem...
23.12.2011 01:25 |

podobné články

Hacker prolomí heslo i za vteřinu: Otestuje to svoje!

 
0,045 vteřiny zabere hackerovi prolomit heslo „pepa“. I když je heslo téměř to nejdůležitější, co na internetu používáme, mnoho lidí jeho bezpečnost podceňuje a volí hesla jednoduchá. Například jména příbuzných nebo v nejhorším případě číselné řady. Chyba! Díky jednoduchému nástroji na internetu si prolomitelnost hesla sami vyzkoušíte.
08.03.2011 14:40 |

podobné články

Finalistky soutěže krásy se předváděly v sexy bikinkách a luštily hlavolamy

 
Finalistky soutěže krásy iMiss 2011, kterou před pěti lety vyhrála přítelkyně Jaromíra Jágra  (39) Inna Puhajková  (25) , vyvrátily pověru o tom, že modelky nemůžou být chytré a krásné zároveň. Desítka nejkrásnějších dívek tohoto roku přijala pozvání od libereckého IQ parku, kde měly za úkol projevit své vlohy pro logické myšlení – mezi disciplínami bylo skládání hlavolamů, průchod bludištěm, chemické a fyzikální pokusy i manuální zručnost.
07.09.2011 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2231 článků) , Inna Puhajková (284 článků)

Risen 2 demo vás vezme na chvilku mezi piráty

 
Je velmi pravděpodobné, že ten, kdo měl alespoň letmý zájem o Risen 2, už si hru koupil a možná i několikrát dohrál. V době digitální distribuce však hry nemizí tak rychle do zapomnění a ona se možnost si hru před koupí vyzkoušet bude určitě ještě pár lidem hodit, třeba během nějaké větší slevové akce. Proto snahu tvůrců z Piranha Bytes nepovažuju za zbytečnou...
14.12.2010 09:05 |

podobné články

Ghost Recon: Future Soldier s tričkem zdarma!

 
V pátek se začíná prodávat dlouho očekávaná akce Ghost Recon: Future Soldier pro Xbox 360 a PlayStation 3. Na Shop.Games.cz již máme hru skladem a k její Signature edici nabízíme navíc exkluzivní tričko s motivem hry! To pošleme všem, kteří budou dostatečně pohotoví a objednají si hru dříve, než nám tento pěkný bonus zmizí z našeho skladu. Takže si pospěšte! A jedna...
24.05.2012 22:55 |

podobné články

Irrational Games a Bioshock ztrácí dvě velká jména

 
Další řadu otazníků nad tím, jak to vlastně vypadá s Bioshock Infinite, vyvolaly odchody hned dvou velmi významných členů studia. Připomeňme jen, že se tak děje poté, co bylo vydání hry posunuto na příští rok. Nyní se do seznamu ztrát pod kolonkou „podezření na problémy hry“ dostala i jména Tima Gerritsena a Nata Wellse. Druhý jmenovaný je veteránem studia, strávil...
17.12.2010 10:30 |

podobné články

Nejslavnější hlavolamy

 
Existuje spoustu záludných hlavolamů, které vám pěkně procvičí mozek. Některé z nich jsou staré i několik stovek let a trpělivě je skládal i...
08.03.2012 10:05 |

podobné články

Skála (KSČM): Hlavolamy uskakujícího Obamy

 
„V posledních dnech se často setkávám s názory (včetně lidí, žijících v USA), že prezident Obama není na úrovni postu, který zastává. Důvody těchto úvah chápu a beru, mám je však za naprosto nesprávné,“ píše ruský ekonom Michail Chazin.
17.06.2014 12:55 |

podobné články