Článek

Obleva vytvořila díry na silnicích. Experti navrhují, jak výmoly opravovat lépe

 
V Praze se už několik dní šplhají teploty nad nulu a ustupující sníh odhalil jedno nemilé zjištění: zima má v metropoli na svědomí nové výtluky, které nepříjemně komplikují řidičům jízdu. Technická správa komunikací (TSK) hodlá díry v silnicích opravovat průběžně. Existují však moderní technologie, které jsou podle odborníků efektivní, ale v Česku se využívají minimálně.
13.02.2017 05:10 |

podobné články

Podobné články

Řidiči vybrali nejhorší díry v silnicích, vyhrál tankodrom II/236

 
Výmoly se to na českých silnicích jen hemží. Svědčí o tom mapa vytvářená organizátory webu vymoly.cz, kteří nedávno vyhlásili tu nejhorší cestu v republice. Všechny tři „medailové pozice“ v anketě řidičů obsadily výtluky ze silnice II/236 ve Smečně na Kladensku.
29.07.2013 03:05 |

podobné články

Jízda po silnicích druhých a třetích tříd připomíná spíše slalom mezi výmoly, hodnotí dopravní situaci Jiří Jindra

 
ROZHOVOR „Bohužel dálnice a silnice první třídy spadají pod ŘSD a kraj na ŘSD nemá asi žádný vliv, protože co se dělo v Plzeňském kraji o prázdninách na silnicích a dálnici, to byl horor. Ale to nejsou jen problémy Plzně. V podstatě všechny silnice druhých a třetích tříd jsou v mizerném stavu. Jízda po nich je spíše slalom mezi výmoly. To nepřispívá ani bezpečnosti, ani technickému stavu vozidel, která se po nich pohybují,“ říká kandidát do zastupitelstva v Plzeňském kraji.
14.09.2016 17:45 |

podobné články

Po zimě jsou silnice samá díra! Takhle vznikají výmoly!

 
Silnice rozbité po zimě se začínají s oteplením ukazovat v celé parádě. Jsou samá díra! A už teď je jasné, že silničáři budou mít s opravou práce jako na kostele minimálně do podzimu. Jak ale výmoly vznikají? Stačí malá škvíra v asfaltu, trocha vody a mráz!
20.03.2012 12:15 |

podobné články

Výmoly.cz vyhlásily nejhorší díru ČR

 
Výmoly.cz vyhlásily za podpory Nadace pojišťovny Generali vítěze 3.  ročníku ankety Nejhorší díra republiky. Na celé čáře zvítězily výtluky na silnici II/236 ve Smečně na Kladensku, které suverénně ovládly první tři místa žebříčku.
25.07.2013 17:20 |

podobné články

Mýto na VŠECH silnicích? DO 2 LET REALITA!

 
Rozbité silnice, díry a výmoly. Taková je realita na většině českých silnic, přesto by do dvou let měy být zpoplatněny téměř všechny.
22.04.2011 10:45 |

podobné články

Unikátní auto bude hledat díry v českých silnicích! S lasery a kamerami

 
Koleje, výmoly, výtluky. Tak laicky popíše stav českých silnic většina řidičů. To, co oni cítí na takové vozovce v autě, teď ovšem na milimetry přesně zaznamená unikátní měřící vůz. Na české silnice vyjede ještě v dubnu. Jeho záznamy významně zlevní opravy silnic.
04.04.2012 20:35 |

podobné články

Na silnicích na řidiče nečíhají jen díry, ale i otevřené kanály

 
Včera jsme vám ukazovali hluboké díry na Jižní spojce v Praze, kde si řada řidičů prorazila pneumatiky. Na silnicích ale číhají i jiná nebezpečí!
26.02.2013 22:20 |

podobné články

Vědci objevili nový typ černé díry o hmotnosti 500 Sluncí

 
Objev černé díry HLX-1 a okraji galaxie ESO 243-49 vzdálené 290 miliónů světelných let od Země, potvrdil vědcům jejich teorii. Astronomové předpokládali, že kromě malých černých děr vzniklých kolapsem jediné hvězdy a obřích černých děl v centrech galaxií, existují i černé díry přechodové, nedařilo se jim je však najít. HLX-1 ale přesně zapadá do jejich teorie.
08.07.2009 08:50 |

podobné články

Slováka popudil špatný stav chodníků v městě, pustil se do opravy

 
Jednomu z obyvatel východoslovenského města Rožňava došla trpělivost se špatným stavem chodníků vedoucím k náměstí, jejichž opravu se městu už delší dobu nedaří zajistit. Když si jeho choť na chodníku bolestivě podvrkla nohu, nakoupil materiál a v noci začal výmoly sám opravovat.
14.09.2011 14:00 |

podobné články

Tepnu Vinohrad rozkopou: Rekonstrukce Vinohradské ulice »potrápí« řidiče

 
O prázdninách stroje ani dělníci nezahálí, další ulicí, která projde letos v létě v Praze rekonstrukcí, je ulice Vinohradská. Tu Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) začne opravovat už v pondělí 18. července. Silnice dostane nový povrch a zmizí z ní výmoly i výtluky, které se na ní udělaly.
15.07.2016 14:35 |

podobné články

Česko jako jeden velký tankodrom! Nejhorší díra Česka je v Praze!

 
Silnice v Česku dlouhodobě připomínají spíše tankodrom pro terénní vozy. Výmoly, výtluky, trhliny, prohlubně. Jak chcete. Prostě díry. Ta vůbec nejhorší je v Praze! A oprava? V nedohlednu!
31.07.2014 20:00 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ na LEDEN: Nejdřív sněžení. Pak přijde obleva!

 
Leden bude teplotně průměrný, už zřejmě ne tak mrazivý jako prosinec. Kolem 8. ledna do Česka přijde obleva, vyplývá z dlouhodobé předpovědi, kterou v pátek zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
31.12.2010 16:05 |

podobné články

Obleva by neměla být dlouhá, sníh v nížinách ale roztaje

 
Po mrazivém počasí v prosinci a na počátku ledna přijde koncem tohoto týdne do Česka obleva, která by měla připravit nižší a část středních poloh o sněhovou pokrývku. Hrozí také trvalý déšť.
03.01.2011 15:40 |

podobné články

Obleva v Německu si vyžádala dva životy

 
Dva lidské životy si vyžádala prudká obleva v Německu. Padesátiletý kajakář utonul v rozvodněné řece Enz v Bádensku-Württembersku a sedmašedesátiletého muže zabil sníh padající ze střechy v severovýchodním Bavorsku, v neděli o tom informoval portál Deutsche Welle.
09.01.2011 23:45 |

podobné články

Během víkendu se výrazně oteplí, obleva zasáhne i hory

 
Mrazivé počasí s teplotami, které téměř na celém území klesají pod minus deset stupňů, vystřídá během víkendu obleva. Na začátku příštího týdne pak mohou denní teploty vyšplhat až k plus osmi.
31.01.2011 14:10 |

podobné články

Příchovice otevřely nový ledový bar, ten první vzala obleva

 
Příchovice na Jablonecku podruhé otevřely svůj ledový bar U Čápa. Ten první zbořila lednová obleva.
05.02.2011 19:00 |

podobné články

Obleva vše zničila, ale sněžit bude zas!

 
Obleva vzala sníh a krajina se opět zahalila do hnědé. Pokud jste si ale sněhu málo užili, smutnit nemusíte. První únorový víkend řinese opět bílou přikrývku! V nížinách bude ale jen mokro.
02.02.2013 12:05 |

podobné články

Vánoční obleva končí: Vichřice přinese sněžení!

 
Na Vánoce obleva a až 12 °C, do Silvestra bychom se ale mohli dočkat pohádkové zimy. Alespoň na horách, i když možná... Teploty v průběhu týdne klesnou až o sedm stupňů a sněžit by mělo podle meteorologů i v nižších polohách. Dnes ale dávejte pozor, Česko potrápí vichr!
27.12.2016 05:05 |

podobné články

Obleva končí, vrací se mrazy: Připravte se až na -14 °C

 
Obleva brzo skončí a do Česka vrátí mráz. Teploty v noci klesnou až na -14 °C. Vše má na svědomí studený vzduch, který se do Česka dostane od severovýchodu kolem mohutné tlakové výše.
06.02.2017 09:45 |

podobné články