Článek

Oberfalzer (ODS): Programové teze

 
Ať se vám Senát líbí, nebo ne, záleží na tom, kdo tam je.
07.10.2016 17:40 |

podobné články

Podobné články

Piráti konzultují své programové teze napříč politickým spektrem

 
Své programové teze a program pro volby 2017 budou Piráti konfrontovat s širokou řadou odborníků, specialistů i lidí z „opačného břehu“.
30.12.2016 13:40 |

podobné články

Nevynořilo se víc nácků, jen má většina společnosti docela obyčejný strach, říká senátor Oberfalzer k výzvě vědců

 
Senátor za ODS Jiří Oberfalzer se na svém profilu na ParlamentníchListech.cz vyjádřil k současnému celosvětovému problému – uprchlické krizi.
29.08.2015 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (39 článků)

Oberfalzer (ODS): Začínáme být příliš tolerantní k hříchům minulé doby

 
Etická komise ČR pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunistickému režimu předala dne 24. 1. 2017 dekrety sedmi oceněným osobnostem třetího odboje. Mezi hosty již tradičně byl i senátor Jiří Oberfalzer, který byl požádán o úvodní vystoupení.
31.01.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (39 článků)

ODS bude zase lídr pravice. Ale bude to dlouhá a trnitá cesta, míní její liberecký lídr Červinka

 
ROZHOVOR Při minulých komunálních volbách v Liberci ODS poprvé nevyhrála, skončila druhá. Obhájit tuto pozici bude pro občanské demokraty v Liberci velice obtížné. Nelehkého úkolu se chopil lídr jejich kandidátky Ondřej Červinka. Potřebný optimismus načerpal na nedávném mimořádném předvolebním kongresu ODS. „Byly tam představeny základní programové teze s názvem Svoboda a naděje, které, jak věřím, pomohou vrátit ODS tam, kam patří. Na pozici lídra pravicové politiky v naší zemi. Na druhou stranu je před ODS dlouhá a trnitá cesta na vrchol," objasnil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
18.09.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Svoboda (45 článků)

Televizní debata lídrů ODS a ČSSD aneb Kašpárek a Večerníček

 
Předseda ČSSD Jiří Paroubek a zatím stále ještě místopředseda ODS Petr Nečas se poprvé coby volební lídři střetli v přímé debatě v neděli v České televizi. Oba lídři především opakovali své programové teze. Část debaty proběhla formou překřikování, osobních útoků a byla pro diváky nesrozumitelná.
11.04.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3172 článků) , Petr Nečas (9190 článků)

Nový program Jiřího Paroubka: Základní teze Národních socialistů

 
Přinášíme Vám další z programových dokumentů národních socialistů, tentokrát se jedná o základní teze politického programu. Stejně jako u všech programových dokumentů bude následovat podrobnější programová debata, a to jak uvnitř strany, tak s českou veřejností. Uvítáme proto reakce, doplnění a náměty k této části programu, a to i ze strany veřejnosti.
07.10.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3172 článků)

Piráti: Krok ke zlepšení pražského IT - radní schválili kvalitní teze digitální strategie

 
Rada hl. m. Prahy na úterním jednání schválila Teze digitální strategie hl. m. Prahy. Piráti přípravu těchto tezí inicializovali v komisi ICT, kde mají dva zástupce. Schválením dokumentu se Rada opět přihlásila k podpoře otevřených dat, otevřeného software a otevřených výběrových řízeních v informatice. Mezi další zásady strategie patří např. „jedno město, jedno IT“, která by měla vést ke společným standardům a šetření nákladů, či „jednou na jednom místě“, která by měla vést hlavně k úspoře času občanů.
18.09.2015 05:36 |

podobné články

Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví aneb Teze k situaci ve stavebnictví O chladicích věžích

 
Chladicí věže jako teplosměnné zařízení pracující na principu výparného chlazení patří do obecnější skupiny kontaktních výměníků tepla a hmotnosti (látky ve fázi plynné). Chladicí efekt je možno charakterizovat závislostí Merkelova kritéria Me na vzduchovém čísle ? (poměru průtoku suchého vzduchu výplní k průtoku vody) případně v oblasti podlimitního zavodnění výplně i na poměrné intenzitě sprch qw (viz. Technický průvodce sv. 78 „Sdílení tepla“ autor Sazima a kol., SNTL 93). Chladicí věže patřily k zajímavým vývozním artiklům československého a po jeho zániku k 31.12. 1992 i českého exportu.
25.09.2016 07:45 |

podobné články

Národní socialisté dnes spustili své webové stránky! Paroubek na nich kritizuje ODS a TOP 09

 
Nová politická strana Národní socialisté - levice 21. století, kterou nedávno založil expředseda ČSSD Jiří Paroubek, dnes spustila své webové stránky. Zájemci na nich najdou nejen programové teze a dokumenty, ale i elektronické přihlášky do strany.
23.10.2011 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3172 článků)

Vzniká nová pravicová strana. Podívejte se, kdo stojí v čele

 
Pravá frakce, která se formovala v rámci ODS pod vedením zakladatele Jiřího Janečka, se rozhodla odejít z občanské demokracie a založit novou Občanskou konzervativní stranu (O.K. strana). Iniciátoři už spustili oficiální stránky na sociální síti Facebook, kde kromě jmen členů zakladatelského výboru zveřejnili svou motivaci a rovněž hlavní programové teze.
20.11.2013 10:22 |

podobné články

Staněk (ČSSD): Vítězství jednoho a prohra druhého? V Olomouci ne

 
Koalice čtyř stran, která tvoří Radu města Olomouce, včera představila základní teze a cíle, s nimiž chce v následujících letech řídit Olomouc. Představitelé stran ČSSD, KD-ČSL, ODS a TOP09 na tiskové konferenci prezentovali Programové prohlášení Rady města Olomouce na období 2014-2018. Tento dokument schválila městská rada na mimořádném zasedání ve středu 25. března.
31.03.2015 14:31 |

podobné články

ODS se opravdu vrací, jásá po senátních volbách Petr Fiala

 
Senátní volby podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy potvrdily, že ODS zůstává hlavní pravicovou silou v zemi. Uvedl to v prohlášení zaslaném ČTK. Kandidáti ODS byli ve druhém kole voleb úspěšní ve třech obvodech, a to Tomáš Jirsa v Českém Krumlově, Jiří Oberfalzer v Berouně a Miloš Vystrčil v Jihlavě.
15.10.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (998 článků) , Tomáš Jirsa (52 článků) , Jiří Oberfalzer (39 článků) , Jiří Fiala (94 článků) , Jiří Fiala (94 článků) , Miloš Fiala (2 články)

Babiš: Lidé jsou opět znechuceni, což chceme změnit

 
Hnutí ANO představilo na páteční tiskové konferenci hlavní programové teze, programová východiska a především lídry kandidátek do Poslanecké sněmovny. Oficiálně také zahájilo předvolební kampaň, která vypukne v pondělí 9. 9. setkáním s občany v Plzni. Předseda hnutí Andrej Babiš na tiskové konfereci potvrdil, že bude kandidovat jako lídr v Praze.
06.09.2013 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8331 článků)

Ministerstvo vnitra zamítlo název Úsvit s Blokem proti islámu

 
Úsvit se ve svých stanovách zavazuje čelit celoevropským úpadkovým trendům a nezodpovědnému přílivu nepřizpůsobivých imigrantů rozvracejících Evropu. Tyto programové teze ministerstvo vnitra ČR považuje v souvislosti s názvem Úsvit s Blokem proti islámu za protiprávní.
23.03.2016 10:50 |

podobné články

Soukromníci: Co je nezbytné? Zastavit zásahy do soukromí

 
Strana soukromníků realizuje projekt nazvaný Společně najdeme řešení. Cílem je komunikovat základní programové teze a zároveň získat širší zpětnou vazbu. Třetí díl je věnován tomu, jak zastavit velkého bratra.
05.04.2016 11:55 |

podobné články

Koaliční smlouva o vládě v Pardubickém kraji je podepsána

 
V sále Rady Pardubického kraje byla čtyřmi podpisy stvrzena spolupráce České strany sociálně demokratické, Koalice pro Pardubický kraj, Občanské demokratické strany a hnutí Starostů a nezávislých ve volebním období 2016–2020. Kromě Dohody o politickém uspořádání Pardubického kraje ve volebním období 2016–2020, jak se dokument oficiálně nazývá, byly představeny také základní programové teze, které chce krajská koalice prosazovat.
14.10.2016 22:45 |

podobné články

Ústavní stížnost na lisabonskou smlouvu do dvou měsíců

 
Nová ústavní stížnost, kterou chystají někteří senátoři ODS úterním setkání s prezidentem Václavem Klausem řekl jeden z iniciátorů stížnosti senátor Jiří Oberfalzer (ODS).
12.05.2009 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8477 článků) , Jiří Oberfalzer (39 článků)

Verdikt ÚS je porážkou svrchovanosti, tvrdí senátor ODS

 
Za porážku české svrchovanosti v úterý označil verdikt Ústavního soudu, který odmítl stížnost na vázaný mandát, její spoluautor Jiří Oberfalzer (ODS).
06.10.2009 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (39 článků)

Senátoři se kvůli Lisabonu chystají i k soudu ve Štrasburku

 
Skupina senátorů chce v případě neúspěchu u Ústavního soudu (ÚS) napadnout celý proces rozhodování o Lisabonské smlouvě u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Právu to potvrdil senátor Jiřího Oberfalzer (ODS). To byl podle něj důvod, proč v pátek senátoři, především z ODS, napotřetí doplnili svůj návrh ohledně nesouladu Lisabonské smlouvy s českým ústavním pořádkem.
02.11.2009 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (39 článků)