Článek

Obchodování s nezdaněným tabákem je stále v kurzu

 
Hlídka mobilního dohledu královéhradeckých celníků zastavila koncem minulého týdne při běžné silniční kontrole v blízkosti bývalého hraničního přechodu Královec dodávkové vozidlo polské imatrikulace. Při kontrole nákladového prostoru vozidla celníci našli 1 200 kilogramů surového tabáku. Předpokládaný únik na spotřební dani byl vyčíslen na bezmála 2 300 000 korun.
21.07.2015 20:11 |

podobné články

Podobné články

Kšeftovali s nezdaněným benzínem, obrali stát o tři čtvrtě miliardy

 
Zatčením plzeňského podnikatele Martina Uhra a jeho společnice Pavlíny Nováčkové začali v roce 2006 detektivové rozplétat jeden z největších obchodů s nezdaněným benzínem, při kterém stát přišel o tři čtvrtě miliardy.
28.01.2014 21:30 |

podobné články

Zahájení studia posluchačů Kurzu pro vyšší důstojníky na Univerzitě obrany

 
V pondělí 9. února 2015 v 14.20 hodin se na Univerzitě obrany uskuteční slavnostní zahájení studia posluchačů Kurzu pro vyšší důstojníky. Jde o další běh pětiměsíčního prezenčního kurzu, který je vyučován v rámci programů celoživotního vzdělávání důstojníků Armády České republiky. V tomto kurzu se bude vzdělávat 25 důstojníků.
06.02.2015 16:01 |

podobné články

Česko by mělo podle USA více trestat obchodování s lidmi

 
Česká republika by měla zvýšit počet lidí odsouzených do vězení za obchodování s lidmi, ať za účelem prostituce, nebo nucené práce. Uvedlo to americké ministerstvo zahraničních věcí ve své pravidelné výroční zprávě věnované problematice obchodování s lidmi a modernímu otroctví. Ve světě se podle ní situace zlepšila, špatná je v 13 zemích.
15.06.2010 10:20 |

podobné články

Vláda: ČR patří mezi špičky v boji proti obchodování s lidmi

 
Za své úsilí v boji proti obchodování s lidmi v minulém roce byla Česká republika zařazena ve zprávě o stavu obchodování s lidmi za rok 2011 TIP REPORT do nejvyšší skupiny.
20.06.2012 17:50 |

podobné články

AKCENTA CZ:Nová generace internetové platformy OLB pro obchodování s devizami

 
Nová generace internetové platformy pro obchodování s devizami společnosti AKCENTA CZ On-line Broker přináší klientům nové funkce a možnosti. Patří mezi ně neustále “živé“ kurzy cizích měn, jednoduchý způsob obchodování a také zadávání platebních příkazů pro zahraniční platby.
17.07.2012 13:20 |

podobné články

Celníci na jihu Moravy zadrželi distributory nelegálního tabáku

 
Desítky kilogramů tabáku, tisíce cigaret, dva kilogramy sušené marihuany, stovky kusů pravděpodobně padělaného zboží a tři zadržené osoby jsou výsledkem realizace případu „Kabát“ zaměřeného na skupinu osob podezřelých z obchodování s neznačeným tabákem a cigaretami.
23.10.2014 10:45 |

podobné články

Nezaměstnané ženy v úzkých, zemřel majitel akreditace. Do práce nemohou

 
Už 27. února absolvovala skupina nezaměstnaných v Ostravě závěrečnou zkoušku v rekvalifikačním kurzu Ošetřovatel/ka, avšak do dnešního dne nemají v rukou osvědčení. A to přesto, že je to v podmínkách kurzu. Kvůli tomu, že nemají závěrečný papír už víc než měsíc, je samozřejmě nikdo nikde nezaměstná. Majitel organizace, která kurz organizovala, totiž zemřel, a akreditace tohoto kurzu byla vázána na něj osobně.
15.04.2012 20:45 |

podobné články

Začíná kurz pro vyšší důstojníky na Univerzitě obrany Brno

 
V pondělí 8. února 2016 ve 13.00 hodin se na Univerzitě obrany za účasti rektora-velitele brigádního generála Bohuslava Přikryla uskuteční slavnostní zahájení studia posluchačů Kurzu pro vyšší důstojníky. Jde o další běh pětiměsíčního prezenčního kurzu, který je vyučován v rámci programů celoživotního vzdělávání důstojníků Armády České republiky. V tomto kurzu se bude vzdělávat 24 důstojníků.
08.02.2016 08:41 |

podobné články

Angelina Jolie bude učit na kurzu Ženy, mír a bezpečnost

 
Herečka Angelina Jolie sice nemá akademické vzdělání, které by jí umožňovalo stát se pedagogem na vysoké škole, do svého kurzu si ji ale jako hostující lektorku přizval bývalý britský ministr zahraničí William Hague, jenž přednáší na London School of Economics. Hollywoodská hvězda spolupracuje dlouhodobě s OSN jako vyslankyně dobré vůle pro uprchlíky. Studentům áčkového magisterského kurzu Ženy, mír a bezpečnost bude poskytovat praktické zkušenosti.
25.05.2016 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (1905 článků) , William Hague (19 článků)

Zbídačené Česko, mocní zbohatlíci. Nebojácná novinářka Lorencová na scéně

 
ROZHOVOR Lihová aféra prý nekončí. „Po všech zkušenostech s přístupem státu k ochraně zdraví a kapes každého z nás, nevěřím, že budeme v tomto případě jako spotřebitelé v bezpečí," řekla ParlamentnímListům.cz novinářka Jana Lorencová, která na obchody s nezdaněným lihem upozorňovala již dávno. Prozradila také, že má nové zprávy o dalších miliardových zlodějnách. A hovořila též o vládě, prezidentu Zemanovi a úrovni české žurnalistiky.
18.04.2013 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (242 článků)

Vnitro už ví, jak poznat člověka, který si žije nad poměry. Povívejte se

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nepočítá se samostatnou finanční policií anebo superúřadem pro boj s daňovou a finanční kriminalitou. Zatím se chce zaměřit na těsnější spolupráci složek, které mají k problematice blízko. Ministerstvo si podle vládní strategie má také došlápnout na nelegální příjmy a má návod, jak rozponat lidi s takovým nezdaněným bohatstvím. Vyplývá to z článku ze serveru Česká justice.
05.02.2014 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1137 článků)

Vnitro už ví, jak poznat člověka, který si žije nad poměry. Podívejte se

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nepočítá se samostatnou finanční policií nebo superúřadem pro boj s daňovou a finanční kriminalitou. Zatím se chce zaměřit na těsnější spolupráci složek, které mají k problematice blízko. Ministerstvo si podle vládní strategie má také došlápnout na nelegální příjmy a má návod, jak rozpoznat lidi s takovým nezdaněným bohatstvím. Vyplývá to z článku ze serveru Česká justice.
05.02.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1137 článků)

Poc (ČSSD): Systém pro obchodování s emisemi stále žije

 
Výbor pro životní prostředí (ENVI) Evropského parlamentu dnes schválil přepracovanou verzi návrhu na dočasné stažení 900 miliónů emisních povolenek ze systému EU pro obchodování s emisemi (EU ETS).
19.06.2013 20:26 |

podobné články

Teska Arnoštová (ČSSD): Drogy? Nejde o hon na školáky. Pomohly by orientační testy ve školách

 
Mezinárodní den boje proti drogám a nezákonnému obchodování s nimi (každoročně se koná 26. června) vznikl již v roce 1987 na základě schválení a vyhlášení Valným shromážděním OSN. Přestože od jeho vyhlášení uplynula velmi dlouhá doba, během které byla přijata celá řada opatření proti negativním dopadům drog, stále se nacházíme v situaci rozšířeného nezákonného obchodování a četných závislostí, které mají nejen osobní, ale také celospolečenské dopady. Přes všechny snahy přibližně 3 - 4 % světové populace nadále pravidelně konzumují nelegální drogy, přičemž dochází ke zvyšování počtu zemí, které se potýkají s narůstajícími problémy spojenými s jejich užíváním.
05.07.2015 18:21 |

podobné články

Denim je stále v kurzu: Pořiďte si džíny, které letí!

 
Vzorované, na tělo, se zipy, ve stylu 70. let. Kalhoty z denimu jsou stále v kurzu. Džínovina zkrátka "frčí" i tohle léto. Buďte "in" a pořiďte si kalhoty z nejnovějších kolekcí značek Diesel, Dolce & Gabbana, Pepe Jeans, G- Star a dalších za akční ceny, kterým jen těžko odoláte.
01.07.2012 20:55 |

podobné články

Cigarety s nechutným tabákem a alkohol s usazeninami. Jak poznat padělky?

 
Falešné cigarety jsou kuřákům stále dostupnější. Běžně se prodávají už i v kamenných obchodech. Jejich cena se pohybuje okolo padesáti korun za krabičku. Stát kvůli tomu přichází o miliardy na spotřební dani. Celníci také často bojují s nelegální výrobou alkoholu. Jak nejlépe se těmto padělkům vyhnout?
06.06.2014 19:15 |

podobné články

Soud poslal dvojici za obchodování s dívkami na pět let do vězení

 
Brněnský krajský soud poslal ve středu na pět let do vězení Alenu Veselou a jejího bratra Radka Marinče za obchodování s lidmi. Lstí a násilím přivezli loni v srpnu tři dívky z Košic do příhraničního Hevlína na Znojemsku, kde je nutili k prostituci.
01.07.2009 12:45 |

podobné články

Hackeři v Česku a Německu napadli systém obchodování s emisemi

 
Hackeři v Česku a Německu na internetu zaútočili na systém obchodování s emisemi, uvedla Evropská komise. Údajně se zmocnili takzvaných "zelených certifikátů", které potvrzují, že elektřina dodávaná do sítě pochází z obnovitelných zdrojů.
04.02.2010 09:55 |

podobné články

Arcelor u soudu EU kvůli obchodování s povolenkami neuspěl

 
Společnost Arcelor neuspěla u evropského soudu s žalobou napadající směrnici o vytvoření systému obchodování s povolenkami na vypouštění emisí skleníkových plynů. Evropský soudní dvůr dnes žalobu zamítl jako nepřípustnou a návrh na náhradu škody jako neopodstatněný.
02.03.2010 12:00 |

podobné články