Článek

Obce zuří: Výtržníky už nebudou moci vykázat, zákonodárci jim sebrali práva

 
Obce přijdou o právo zakázat až na tři měsíce pobyt lidem, kteří by na jejich území opakovaně porušovali veřejný pořádek. Zastáncům zákazu se jeho zachování ve středu v Senátu nepodařilo prosadit. A to i přes jejich varování, že obce tak přijdou o účinný nástroj postihu nepřizpůsobivých lidí.
15.06.2016 15:45 |

podobné články

Podobné články

Je protiústavní vykázat z obce drobné zloděje? Téma pro Jílkovou

 
Pokud nemají notoričtí pachatelé přestupků v dané obci trvalý pobyt, úředníci obcí je budou moci nově vykázat za hranice města, a to na tři měsíce. Je ale takový zákon účinný? Tomuto tématu se budou věnovat hosté čtvrtečního pořadu Máte slovo.
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Policie bude stíhat výtržníky z Edenu

 
Policie zahájí trestní řízení nejméně se sedmi fotbalovými výtržníky, kteří porušili zákon v souvislosti se čtvrtečním pohárovým utkáním mezi Slavií a Olomoucí v pražském Edenu. Policie již dříve zadržela tři lidi, dva z toho jsou podezřelí z trestných činů, jeden z přestupku.
06.05.2011 16:45 |

podobné články

Policie zahájí trestní řízení nejméně se sedmi výtržníky z Edenu

 
Policie zahájí trestní řízení nejméně se sedmi fotbalovými výtržníky, kteří porušili zákon v souvislosti se čtvrtečním pohárovým utkáním mezi Slavií a Olomoucí v pražském Edenu.
06.05.2011 17:00 |

podobné články

Michaláková se po roce setkala se synem Davidem: Ptal se mě, jestli ho sebrali, protože jsem chudá! Napovídali mu to pěstouni?

 
Konečně! Eva Michaláková, které v Norsku sebrali děti, se konečně viděla se svým synem! Ale jen s jedním. Pod dohledem tamní sociálky se mohla po dlouhém roce setkat se synem Davidem (6). Ten se své mámy ptal, zda jí ho sebrali kvůli chudobě. Vypadá to, jako by mu to nabulíkovali pěstouni. Druhý syn Denis (9) na chůzku nedorazil, podle norské sociálky má špatné reakce na setkání s matkou.
13.03.2015 20:10 |

podobné články

Zahradní party a neplánované oslavy v ohrožení. „Deb*lita,“ zuří starosta

 
Chystáte oslavu, třeba i s hudební produkcí, a víte, že se bujaré veselí protáhne déle než do desáté večerní? Vaší povinností je takovou akci nahlásit příslušné obci a požádat si o výjimku z nočního klidu. Jenže ministerstvo vnitra tyto výjimky zatrhne. Obce je nebudou moci od října narychlo udělovat a budou muset jednotlivé akce uvést předem do vyhlášky. Zuří proto občané i starostové.
11.08.2016 21:40 |

podobné články

Vykazovat recidivisty obce už mohou, chybí jim ale registr přestupků

 
Ačkoli starostové českých obcí přivítali možnost vykázat notorické pachatele přestupků, kterou přinesla lednová změna přestupkového zákona, zůstala i řada otázek. Chybí jim například centrální registr přestupků.
14.02.2013 21:05 |

podobné články

Odpůrci hazardu slaví úspěch, obce ho mohou regulovat hned

 
Obce, které nesouhlasí s provozováním videoloterijních terminálů (VLT) na svém území, je nyní budou moci regulovat. Ústavní soud totiž vyhověl stížnosti města Klatovy, kterému se nelíbilo, že ministerstvo financí umožňuje povolovat provoz některých VLT na území obce až do roku 2014, aniž by bralo zřetel na názor obce.
11.04.2013 10:20 |

podobné články

Poslanci se hádají kvůli penězům pro obce

 
Zákonodárci se ve středu ve Sněmovně dohadují kvůli penězům pro stát, kraje a obce. Zákon o rozpočtovém určení daní vrátil do dolní komory Senát s pozměňovacím návrhem, aby obce dostaly vyšší podíl z DPH. Zároveň by ale měly přijít o podíl na daních vybraných od podnikatelů, což představuje asi 1,2 miliardy korun. Proti tomu protestuje opozice.
16.12.2015 12:55 |

podobné články

Sourozenci jednou nebudou moci usnout, pak zemřou kvůli dědičné nemoci

 
Jednoho dne půjdou do postele, ale nebudou moci usnout. Uvědomí si, že jejich vzácná nemoc se naplno projevila a že se spánku již nikdy nedočkají. Jejich vyhlídkami jsou pouze nespavost, utrpení a následná smrt. Australští sourozenci totiž trpí velmi vzácnou chorobou, kvůli které jednou nebudou moc usnout.
02.05.2016 21:45 |

podobné články

Romanovi (48) vykradli dílnu a sebrali nářadí: A tak vyhlásil zlodějům kyberválku!

 
Zloději mu vykradli dílnu, sebrali mu nářadí a minimotorku. Romana Miškovčíka (48) z Plzně to pořádně naštvalo a vyhlásil jim kyberválku. Na internetu vytvořil registr odcizených věcí.
23.11.2015 12:05 |

podobné články

Dítě sebrali mámě v Norsku, protože ohluchla. Dcerku však získala zpět

 
Její maminka ohluchla a podle nechvalně proslulé norské sociálky Barnevernet s ní dítě neudržovalo dostatečný oční kontakt, což stačilo k tomu, aby ho norsko-slovenskému páru sebrali. Jenže boj rodičů o roční holčičku Maxine nakonec přinesl své ovoce. Soud jim dívenku navrátil do péče.
09.03.2016 13:50 |

podobné články

Církve dohodly se státem stop počtu duchovních, ušetří se

 
České církve a náboženské společnosti již nebudou moci libovolně zvyšovat počet svých duchovních jako dosud. Ministerstvo kultury se s představiteli církví podle informací Práva dohodlo, že v příštích čtyřech letech nebudou moci církve zaměstnávat více kněží, farářů, kazatelů a rabínů než letos na podzim.
18.12.2010 07:45 |

podobné články

Babiš zuří: Jeho firmy budou mít utrum!

 
Firmy ministra financí Andreje Babiše (62, ANO) se zřejmě už začátkem roku nebudou moci ucházet o nenárokové dotace, veřejné zakázky a investiční pobídky. „Lhali mi, chtějí mě dostat z politiky,“ zuří šéf ANO.
08.12.2016 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12021 článků)

Jim Carrey slaví padesátiny prací, s blond hřívou je k nepoznání

 
Americký komik Jim Carrey slaví v úterý 17. ledna kulaté narozeniny. Na bujaré oslavy ale zřejmě nebude mít čas. Herec je totiž plně zaměstnán prací na novém filmu Burt Wonderstone. Kvůli němu má dlouhou blond hřívu, vousy a několik falešných tetování. Další články k tématu: Jim Carrey dal na internet zamilovaný vzkaz pro herečku Emmu Stoneovou Tučňáci jsou mazlíci, říká o své nové zvířecí komedii Jim Carrey Jim Carrey je po pěti letech sám, rozchod oznámil na Twitteru Herec Jim Carrey je dědeček, jeho dcera porodila chlapce Jim Carrey a McGregor jsou rytíři. Dostali řád za to, jak se doplňují Jim Carrey si splnil sen, ve „Zkrocené hoře 2“ líbá Ewana McGregora Jim Carrey: vztah na dálku posiluje internetovým striptýzem Jim Carrey šokoval: oblékl si plavky své přítelkyně
17.01.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jim Carrey (195 článků) , Emma Stone (47 článků)

Motejl: Invalidům hrozí bída, pokud jim zákonodárci nepomohou

 
Ombudsman Otakar Motejl žádá, aby zákonodárci urychleně změnili zákon o pomoci v hmotné nouzi. Tisícům invalidů prý kvůli němu hrozí bída. Od ledna jim stát dává méně peněz. Řekl to novinářům v Brně. Na to, že současná novela zákona je podle něj špatná, upozorňuje marně již půl roku.
04.02.2010 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (100 článků)

Kalousek: Vím, co je to tahat z monterek desetníky na mlíko. Nechte na pokoji

 
Dovedou zákonodárci uživit rodinu i s běžným příjmem navzdory vlastním reformám? Deník MF Dnes se rozhodl, že poslance vystaví testu, v němž budou moci hospodařit jen s 2800 korunami na dospělou osobu a týden. Čtyřčlenná rodina se dvěma malými dětmi také musí vystačit s přibližně 5600. Dokáží to i zákonodárci? Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) účast v projektu odmítl s tím, že je stupidní.
02.05.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6347 článků)

Kalousek: Vím, co je to tahat z montérek desetníky na mléko. Nechte mě na pokoji

 
Dovedou zákonodárci uživit rodinu i s běžným příjmem navzdory vlastním reformám? Deník MF Dnes se rozhodl, že poslance vystaví testu, v němž budou moci hospodařit jen s 2800 korunami na dospělou osobu a týden. Čtyřčlenná rodina se dvěma malými dětmi také musí vystačit s přibližně 5600. Dokáží to i zákonodárci? Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) účast v projektu odmítl s tím, že je stupidní.
02.05.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6347 článků)

Zákonodárci musejí nově upravit lhůtu pro popření otcovství

 
Zákonodárci musejí nově upravit lhůtu pro popření otcovství dítěte narozeného v manželství. Nynější šestiměsíční lhůta poškozuje práva otců. Ústavní soud dnes proto s platností od 31. prosince 2011 zrušil sporné ustanovení zákona o rodině, které půlroční lhůtu obsahuje. Soudce Pavel Rychetský nyní čte odůvodnění.
14.07.2010 10:10 |

podobné články

Hostující chuligáni již nebudou řádit bezstrestně

 
Disciplinární komise ČMFS bude trestat i vytržníky hostů
12.11.2009 18:45 |

podobné články