Článek

O volby v Nigérii je velký zájem, provází je ale násilí i technické problémy

 
K volebním urnám může jít dnes odpoledne až 60 milionů Nigerijců, kteří budou rozhodovat o prezidentovi a složení parlamentu. Favoritem je současný prezident Goodluck Jonathan. Na zápis voličů a následné volby dohlíží kvůli obavám o útoky islamistů z Boko Haram kolem 360 tisíc policistů. Kvůli technickým potížím musely být v několika oblastech volby přerušeny a budou pokračovat v neděli.
28.03.2015 17:46 |

podobné články

Podobné články

Poradna pro oběti násilí se zaměřila na prevenci

 
Násilí nás v dnešní době provází na každém kroku, denně a v různých formách. O násilí slyšíme v médiích, reklamách, vídáme ho na ulici, u sousedů. Na naši odbornou sociální poradnu (Poradna Magdala) se obracejí oběti násilí, které prošly tím nejhorším, co mohly zažít. K informacím pomáhajícím řešit jejich situaci a k nabídce služeb se oběti dostávají pozdě a až na základě vlastních špatných zkušeností. Rozhodli jsme se to změnit.
27.06.2016 12:00 |

podobné články

Poradna pro oběti násilí se zaměřila na prevenci

 
Násilí nás v dnešní době provází na každém kroku, denně a v různých formách. O násilí slyšíme v médiích, reklamách, vídáme ho na ulici, u sousedů. Na naši odbornou sociální poradnu (Poradna Magdala) se obracejí oběti násilí, které prošly tím nejhorším, co mohly zažít. K informacím pomáhajícím řešit jejich situaci a k nabídce služeb se oběti dostávají pozdě a až na základě vlastních špatných zkušeností. Rozhodli jsme se to změnit.
27.06.2016 12:00 |

podobné články

Bělobrádek: Odsuzujeme násilí ve jménu pomateného náboženského fanatismu

 
KDU-ČSL odsuzuje násilí páchané v Nigérii na křesťanech a na umírněných muslimech, kteří se násilí staví do cesty.
05.01.2012 20:00 |

podobné články

Maďarské volby provází silná volební účast

 
Dnešní parlamentní volby v Maďarsku provází nejvyšší zájem od roku 1998. Největším favoritem je strana Fidesz současného premiéra Viktora Orbána. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
08.04.2018 16:20 |

podobné články

Ponižování, bití, vydírání: Senioři čelí domácímu násilí. Jak se ubránit?

 
Domácí násilí se netýká jen žen a dětí. Stále více se oběťmi stávají senioři. To potvrzuje i jednoduchá statistika tísňového centra portálu Život 90, kam se jen za rok 2015 dovolalo 475 obětí domácího násilí. Policie si z tohoto množství převzala pouze 44 případů. Mnoho obětí se totiž bojí o domácím násilí mluvit nebo ho i řešit. Zároveň nemohou uvěřit, že by jim někdo z rodiny mohl ubližovat. Důležité je přiznat si, že jste obětí domácího násilí. Co pak mohou senioři dělat?
13.11.2017 05:35 |

podobné články

Česká ženská lobby: Tancem proti násilí v rámci kampaně One Billion Rising

 
Každá třetí žena, na celém světě i v České republice, za svůj život zažije nějakou formu násilí. Na tuto hrozivou statistiku se snaží poukázat mezinárodní akce One Billion Rising. Ve všech koutech světa na Valentýna se lidé sejdou, aby vyjádřili obětem násilí solidaritu a ukázali, že násilí na ženách není možné přehlížet. Každoročně se k nim připojuje i Česká ženská lobby a již podruhé s akcí Tancem proti násilí.
05.02.2018 17:00 |

podobné články

Křesťana střídá muslim. Prezidentské volby v Nigérii vyhrál Buhari

 
Jako vítěz ze sobotních prezidentských voleb v Nigérii vyšel bývalý vůdce vojenské junty muslim Muhammadu Buharu. Současný křesťanský prezident Goodluck Jonathan prohru přiznal a vyzval své příznivce, aby se vyvarovali protestů.
01.04.2015 10:16 |

podobné články

Křesťané pomohli k moci muslimskému prezidentovi. Zachrání Nigérii?

 
Demokratické volby v Nigérii, nejlidnatější a také nejvýznamnější africké zemi, vynesly do čela státu muslima Muhammadu Buhariho. Přestože dosud vládnoucí strana strašila před islamizací země, Buhari se stal prezidentem právě díky bezprecedentní podpoře mnoha křesťanů, kteří věří v to, že zbaví zemi korupce a konečně uspěje v boji proti Boko Haram.
02.04.2015 22:31 |

podobné články

Messi, Musa, Messi, Musa... Nigérii nakonec k postupu stačila i prohra s Argentinou

 
Argentina: 9 bodů. Lionel Messi: 4 góly. Taková je bilance jednoho z velkých favoritů fotbalového šampionátu po základní skupině. V ní vyhráli bílomodří i svůj 3. zápas a i tentokrát se střeleckou pomocí své největší hvězdy, který se dosud jako jediný hráč na mistrovství trefil ve všech 3 utkáních. Proti Nigérii se prosadil 2x, ovšem v týmu soupeře našel rovnocenného partnera v Ahmedu Musovi. Nigérie nakonec prohrála, i tak jde ale dál a v osmifinále se utká s Francií. Argentina narazí na Švýcarsko.
25.06.2014 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Lionel Messi (394 článků) , Ahmed Musa (1 článek)

Dva roky od únosu 276 školaček v Nigérii: Rodiče dostali od Boko Haram hrůzný vzkaz

 
Jsou to přesně dva roky od únosu 276 školaček v Nigérii. Událost otřásla celým světem, ale zajaté dívky stále nejsou na svobodě. Teroristé poslali rodičům nahrávku, ve které děti prosí o pomoc.
14.04.2016 10:40 |

podobné články

Francie podlehla Nigérii, Gomez zařídil Němcům vítězství

 
Fotbalisté Francie v přípravném utkání nečekaně prohráli s Nigérií 0:1. Výběr Raymonda Domenecha nastoupil s většinou obvyklých opor vyjma zraněného Thierryho Henryho, proti Nigerijcům se však neprosadil. V druhém z dnešních přípravných zápasů Němci rozstříleli Spojené Arabské emiráty 7:2 i díky čtyřem gólům Maria Gomeze.
02.06.2009 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Thierry Henry (45 článků)

V Nigérii vjel kamión do davu lidí - 55 až 90 mrtvých

 
Kamión, který vjel v Nigérii do davu lidí kráčejících podél silnice, podle prvních informací zabil 55 až 90 osob.
20.12.2009 11:45 |

podobné články

Povstalci v Nigérii zabili stovky lidí mačetami

 
Stovky mrtvých si vyžádaly náboženské střety mezi muslimy a křesťany poblíž města Jos v centrální Nigerii.
07.03.2010 18:20 |

podobné články

Muslimové v Nigerii pobili mačetami stovky lidí

 
Stovky mrtvých si vyžádaly náboženské střety mezi muslimy a křesťany poblíž města Jos v centrální Nigerii. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na místní zdroje, podle kterých k útokům došlo v noci ze soboty na neděli.
08.03.2010 12:20 |

podobné články

Argentina potvrdila roli favorita, Nigérii porazila 1:0

 
Fotbalisté Argentiny porazili ve svém prvním utkání na světovém šampionátu Nigérii 1:0 díky gólu obránce Heinzeho z šesté minuty po rohovém kopu. Trenérská premiéra tak vyšla Diegu Maradonovi, jenž se na mistrovství světa vrátil po 16 letech.
12.06.2010 18:40 |

podobné články

Řekové otočili zápas s oslabenou Nigérií a drží šancí na postup

 
Fotbalisté Řecka dnes na mistrovství světa v početní převaze otočili zápas s Nigérií a díky výhře 2:1 si uchovali šanci na postup.
17.06.2010 19:00 |

podobné články

Korejská republika remizovala 2:2 s Nigérií a je v osmifinále MS

 
Fotbalisté Korejské republiky remizovali na mistrovství světa na závěr skupiny B s Nigérií 2:2 a se čtyřmi body postoupili z druhého místa do osmifinále, v němž se střetnou s Uruguayí. Jihokorejci, kteří se do vyřazovací části dostali poprvé v historii mimo svůj kontinent, využili prohry Řecka 0:2 se stoprocentně úspěšnou Argentinou.
22.06.2010 23:20 |

podobné články

Záplavy v Nigérii: Dva miliony lidí jsou bez domova

 
Skoro stejné množství lidí, jako je pětina všech obyvatel České republiky, přišlo o domov během záplav v severní Nigérii. Místní úřady nechaly kvůli přeplněnosti dvou přehrad otevřít jejich propusti. Voda se vylila do krajiny a postihla kolem pěti tisíc obcí.
25.09.2010 10:50 |

podobné články

FIFA zrušila Nigérii trest za vměšování vlády do chodu svazu

 
Mezinárodní federace FIFA dočasně zrušila trest pro Nigérii za vměšování vlády do záležitostí fotbalového svazu (NFF). Reprezentace tak může v neděli nastoupit ke kvalifikačnímu zápasu o postup na mistrovství Afriky s Guineou v Conakry.
09.10.2010 11:15 |

podobné články