Článek

O mandát zastupitele kraje budu letos usilovat znovu, říká starosta Chrudimi

 
Se starostou a předsedou výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost v zastupitelstvu Pardubického kraje Petrem Řezníčkem (SNK Evropští demokraté) jsme si povídali nejen o tom, jak zajistit bezpečnost ve školách a jak vrátit povolání učitele svou prestiž. Upozornil ale také na chystané investice v Chrudimi. A řeč přišla i na řadu dalších témat.
01.03.2016 14:35 |

podobné články

Podobné články

Zelený Štěpánek označil zastupitele za šmejdy. Teď by se měl omluvit

 
Zastupitelé Prahy 4 ve středu téměř dvě hodiny diskutovali o výrocích předsedy Strany zelených a zastupitele Petra Štěpánka na setkání s občany. Na něm některé zastupitele označil za „šmejdy". Starosta Pavel Caldr (bezp.) po něm požadoval omluvu, Štěpánek podle něj porušil kodex zastupitele. Štěpánek uvedl, že jeho výroky se netýkaly slušných zastupitelů a výrazem „šmejd" odkazoval na prodejce. Zastupitelé následně svým usnesením Štěpánka vyzvali, aby vyvodil z porušení kodexu osobní a politickou odpovědnost.
18.06.2014 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (603 článků) , Petr Štěpánek (603 článků)

Čuba mandát zastupitele nesloží, přesvědčila jej podpora voličů

 
Tvůrce legendárního slušovického družstva František Čuba mandát zastupitele Zlínského kraje, který získal v letošních volbách jako kandidát Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ), nesloží. Čuba kandidoval z posledního místa, po zvolení netoužil. Po volbách uvažoval o tom, že mandát složí a uvolní místo dalšímu kandidátovi v pořadí. Nakonec jej ale voličská podpora přesvědčila, aby v zastupitelstvu zůstal.
14.10.2012 14:30 |

podobné články

Starosta Chrudimi: Ideály listopadu 1989 musí být naplněny

 
V Chrudimi se před rokem rozpadla koalice. Zeptali jsme se tak starosty Petra Řezníčka (SNK Evropští demokraté) jak nyní hodnotí vznik nové koalice a jak vychází se svými bývalými koaličními partnery. On sám chce také příští rok obhajovat svůj mandát. Co však od příštího roku, který je supervolební, očekává? Nejen s tím se svěřil našim stránkám.
30.05.2013 11:40 |

podobné články

Archeologové našli u Chrudimi doklady rituálního kanibalismu

 
Při záchranném archeologickém průzkumu v trase budoucího obchvatu Chrudimi byly nalezeny i doklady rituálního kanibalismu ze starší doby bronzové. V České republice již podobné nálezy archeologové několikrát zjistili, na východě Čech jde ale o ojedinělý objev. Poškozené kosterní pozůstatky se nacházely v zásobních, později odpadních jamách, řekl ČTK archeolog Regionálního muzea v Chrudimi Jan Musil.
10.04.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (129 článků)

Pardubický kraj: Musíme bránit krajské silnice před drancováním kamiony, shodují se zastupitelé

 
Zastupitelé Pardubického kraje na svém úterním jednání projednávali řešení problémů, které jsou spojené s nárůstem kamionové dopravy v okolí České Třebové. Po diskusi, ke které byl přizván také starosta města Jaroslav Zedník, pověřili zastupitelé hejtmana Martina Netolického, náměstka Michala Kortyše a ředitele Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslava Němce jednáním s městem Česká Třebová a investorem logistického terminálu, které by mělo vyústit ve finanční spoluúčast obou subjektů. O jednoznačné podpoře napříč zastupitelstvem svědčí výsledek hlasování, kdy 41 zastupitelů hlasovalo pro, pouze jeden se zdržel.
22.06.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (314 článků)

Rath rezignoval na mandát zastupitele kraje, končí jako hejtman. A také v ČSSD

 
Z přijetí úplatku obviněný poslanec David Rath rezignoval na svůj mandát krajského zastupitele. Tím zároveň přišel o místo středočeského hejtmana. Podle informací České televize ho předtím na krajský úřad přivedla policie.
16.05.2012 15:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Starosta Chrudimi: Chci věřit tomu, že KSČM ve vládě nebude

 
Jakou šanci na úspěch dává novým stranám a co očekává od povolebního vyjednávání? I v Chrudimi se před rokem rozpadla koalice. Jak to ale ovlivnilo chod úřadu? Podařilo se mu prosadit všechny jeho priority? A jaké problémy je naopak třeba řešit? O tom, ale i o škodách, které ve městě způsobila vichřice a o řadě dalších témat, jsme hovořili se starostou Petrem Řezníčkem (SNK Evropští demokraté).
06.10.2013 11:40 |

podobné články

Starosta Chrudimi: Přímou volbu starostů či primátorů nepovažuji za dobré řešení

 
Komunální volby ve městě skončily patem, který se podařilo rozřešit až tři měsíce po volbách. Na růžích nemá však ustláno nové vedení ani nyní. Pokud totiž Ministerstvo financí v této době v daních nedoručí do Chrudimi ve státním rozpočtu predikované částky, hrozí pozastavení některých projektů. Kriticky se ale Petr Řezníček (SNK Evropští demokraté) opřel i do „spanilých výjezdů vládních činitelů sledujících jen stranické zájmy, nikoliv to, čím naše obce žijí“. Řeč však přišla také na konkrétní problémy města a na investice, které radnice plánuje ve druhé polovině roku.
11.06.2015 11:46 |

podobné články

Ashley Olsen opustí módní průmysl?

 
Ashley Olsen (23) seznámila veřejnost se svým plánem. Chce vystoupit z módního průmyslu. Proč? Herečka se svým dvojčetem, sestrou Mary-Kate, vlastní značkovou kolekci pro ženy The Row. Důvodem je prý to, že se chce vrátit k herectví. „Ve světě módy si každý hledí jen sám sebe,“ říká Ashley. „Netuším, jestli budu navrhovat tuto kolekci donekonečna. Za pár let jsem si jistá, že budu chtít dělat něco jiného, tomu se nevyhnu. „Co když budu chtít být umělkyní nebo se vrátit k herecké profesi? Což nemám zatím ani v kartách, ale co když to budu chtít dělat?
03.11.2009 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Ashley Olsen (15 článků) , Kate Mara (70 článků) , Mary Mara (320 článků)

Kraje budou usilovat o víc peněz na opravu silnic a kompenzaci výdajů na zvýšení platů řidičů. Finance by totiž chyběly jinde

 
Dvě miliardy ze státního rozpočtu pro kraje a dalších cca 91 milionů korun pro hlavní město Praha. Tolik peněz by mohlo jít z rozpočtových rezerv v gesci Ministerstva dopravy, tedy ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), na opravu silnic II. a III. třídy ve správě krajů. Na jednání s Radou Asociace krajů ČR v Čeladné v Moravskoslezském kraji to řekl ministr dopravy Dan Ťok. Návrh chce v brzké době předložit vládě. V minulosti však kraje z národních zdrojů dostávaly více peněz, budou tedy usilovat o zvýšení dané částky. Stejně tak hejtmani požadují kompenzovat alespoň část výdajů, které souvisejí se zvýšením platů řidičů autobusů.
29.01.2017 13:25 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: Mimořádná kontrola obchodníků v Chrudimi

 
Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci v Chrudimi. Provedla 24 kontrol v prodejnách a restauracích a u téměř 70 procent zjistila porušení právních předpisů.
14.02.2018 14:40 |

podobné články

Hodně ostrá slova: Zelený starosta Prahy 4 lže, nemá morální mandát a nemá co dělat na své židli

 
ROZHOVOR „Starosta, který programově a systémově lže občanům, který podporuje soukromého investora k dosažení jeho maximálního zisku na úkor veřejných hodnot (cenný charakter Hodkoviček) a zájmů obyvatel příslušné čtvrti, nemá morální mandát, aby vedl městskou část,“ říká o Petru Štěpánkovi předseda spolku Bydlení v Hodkovičkách Jan Hevessy.
23.12.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (603 článků) , Petr Štěpánek (603 článků)

Füle: Budu usilovat o portfolio dopravy nebo vědy a výzkumu

 
Vládní kandidát na eurokomisaře Štefan Füle, který má v úřadu letos nahradit Vladimíra Špidlu (ČSSD), ve středu předstoupil před sněmovní výbor pro evropské záležitosti a představil mu své ambice na komisní resorty. ČR podle něj nemá nejlepší vyhlídky, usilovat ale bude například o dopravu nebo vědu a výzkum. Výbor k Füleho nominaci nepřijal žádné usnesení.
11.11.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (269 článků) , Štefan Füle (104 článků)

Poslanec Benda dopsal práci a chce znovu usilovat o titul JUDr.

 
Poslanec ODS Marek Benda bude znovu na plzeňských právech usilovat o získání titulu JUDr. Fakulta dostala v polovině července od akreditační komise povolení opět po osmi měsících zahájit rigorózní řízení a úspěšným adeptům tituly JUDr. znovu udělovat.
24.07.2010 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (500 článků)

Beitl (ODS) rezignoval na funkci zastupitele Libereckého kraje

 
Petr Beitl na dnešním zasedání, tj. 27. února 2018, podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje. Důvodem je jeho zvolení do sněmovny v loňských volbách.
27.02.2018 18:05 |

podobné články

Čmuchálek (ČSSD): Nemělo by se šetřit tam, kde se nemá

 
Do zastupitelstva města jsem kandidoval s předsevzetím, že po celou dobu, kdy budu mít mandát, budu pracovat konstruktivně nejen pro občany, ale zejména pro skupinu lidí, která se stará o naší bezpečnost, a že se budu snažit o to, aby naše návrhy byly vnímány jako potřebné a užitečné.
04.04.2015 19:46 |

podobné články

Přejmenuje se Hlavní nádraží na Wintonovo? Starosta Prahy 7 o to bude usilovat

 
Starosta Prahy 7 a pražský koaliční zastupitel Jan Čižinský pošle rodině zesnulého sira Nicholase Wintona dopis, v němž navrhne možné přejmenování Hlavního nádraží v Praze na Nádraží Nicholase Wintona. „Nejdřív bych chtěl znát názor rodiny, než budu přejmenování stanice iniciovat,“ řekl dnes v rozhovoru s ČTK. Winton, který proslul jako zachránce 669 československých, převážně židovských dětí dětí, zemřel ve středu ve 106 letech.
03.07.2015 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (112 článků)

Lídr ANO v Hradci Králové Víška rezignoval na mandát zastupitele

 
Lídr kandidátky hnutí ANO v komunálních volbách v roce 2014 ve stotisícovém Hradci Králové Václav Víška rezignoval na post hradeckého zastupitele. Důvodem bylo to, že se odstěhoval z Hradce Králové. V zastupitelstvu dnes Víšku složením slibu zastupitele nahradil podnikatel Jiří Kos (49). ČTK o tom informoval mluvčí radnice Petr Vinklář.
22.08.2017 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (737 článků)

Starosta Velkého Týnce: Jsem prost politických ambicí…

 
Mandát krajského zastupitele unikl Petru Hanuškovi (Nestraníci) před třemi lety jen o krůček. Již počtvrté ale obhájil mandát starosty. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, zhodnotil nejen úroveň médií v Česku včetně jejich skupování jedním z nejvlivnějších politiků. Jako bývalý vysokoškolský učitel se vyjádřil ale také k odvolání ministra Chládka. A rozpovídal se i o svých vlastních plánech či novinkách, které v obci plánuje.
10.06.2015 14:31 |

podobné články