O jediné české finále se postarala Závadová. Na dlouhé polohovce skončila pátá

Barbora Závadová byla jedinou českou plavkyní, která se probojovala na mistrovství světa v Kazani do finále. A v něm se rozhodně neztratila. V polohovém závodě na 400 metrů obsadila výborné páté místo časem 4:36,73 minuty. Vylepšila tak své dosavadní maximum na světovém šampionátu z roku 2011, kdy byla v Šanghaji sedmá.
09.08.2015 20:25 |

Závadová poplave díky českému rekordu finále na dlouhé polohovce

Sedmnáctiletá plavkyně Barbora Závadová se díky českému rekordu probojovala do odpoledního finále polohové čtyřstovky na mistrovství Evropy v krátkém bazénu.
28.11.2010 13:20 |

Ani české rekordy Fučíka a Závadové na medaili z ME v plavání nestačily

Plavci Tomáš Fučík a Barbora Závadová vylepšili v závěrečný den mistrovství Evropy v krátkém bazénu české rekordy v polohovce. Na medaile to bohužel nestačilo.
29.11.2010 13:45 |

Osobnosti: Tomáš Fučík (2 články)

Závadová doplavala na ME osmá na polohové čtyřstovce

Česká plavkyně Barbora Závadová ve finále ME polohového závodu na 400 metrů nepřekvapila.
09.08.2010 19:25 |

MS v plavání: Závadová bojovala o medaili, nakonec byla sedmá

Na trati 1500 volným způsobem zaplaval Číňan Sun světový rekord. Česká plavkyně Barbora Závadová ve finále polohového závodu na 400 metrů dlouho bojovala o třetí místo, v závěru jí ale došly síly.
31.07.2011 10:20 |

Důstojné umírání v Česku: Před smrtí se lidé nejvíce bojí bolesti

Irena Závadová našla smysluplnou práci až po několika letech. Dlouho pracovala v nemocnicích a myslela, že lidem pomáhá. To ale podle svého mínění začala dělat, až když jim začala pomáhat umírat. Teprve teď žiju s pocitem, že moje práce má smysl,“ říká Irena Závadová (44), primářka mobilního hospice Cesta domů.
18.01.2015 21:56 |

Závadová byla na ME v rekordu těsně za medailí

Štafeta kraulařů skončila pátá, Baumrtová sedmá
11.12.2011 21:50 |

Tady jsou snad všichni praštění. Je to blbost, říká Jan Petránek k názorům, že je tu pátá kolona Ruska a je třeba bojovat s ruskou propagandou

Pátá kolona Ruska nebo pátá kolona Vladimira Putina. Asi už jen málokdo tato slova v Česku nezaznamenal. Otázkou je, do jaké míry se dají vnímat jako jakýsi apel a varování před nebezpečím, či do jaké míry se dají pokládat za zcestná. Odpověď jsme hledali u zkušeného novinářského matadora Jana Petránka. I když se na toto téma mnozí velmi vášnivě rozepisují, on byl poměrně stručný.
02.03.2015 12:36 |

Osobnosti: Vladimir Putin (2728 článků)

Frintová skončila na ME v triatlonu pátá! Jsem spokojená, i když to na pódium nestačilo, řekla

Česká reprezentantka v olympijském triatlonu Vendula Frintová skončila na mistrovství Evropy v izraelském Eilatu pátá a neobhájila tak druhé místo z loňského šampionátu ve Španělsku. Evropskou šampionkou se stala Švýcarka Nicola Spirigová. V juniorkách splnila cíl Aneta Grabmüllerová, doběhla na 12. místě a vybojovala nominaci na říjnové mistrovství světa juniorů.
20.04.2012 19:40 |

Osobnosti: Vendula Frintová (10 článků)

Soukalová neudržela vedení a ve stíhačce dojela pátá, Vítková skončila osmá

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová neudržela vedení po sobotním sprintu a ve stíhacím závodu v Östersundu dojela pátá. Do první desítky se vměstnala i Veronika Vítková, která skončila na osmém místě. Z vítězství se radovala Finka Kaisa Mäkäräinenová. Soukalová se navzdory dnešním propadu stále drží na čele světového poháru.
06.12.2015 15:25 |

Osobnosti: Gabriela Koukalová (219 článků)

Maslák v běhu na 400 metrů a Helcelet v sedmiboji berou na HMS pátá místa

Pavel Maslák v běhu na 400 metrů a Adam Sebastian Helcelet obsadili v sobotu pátá místa na halovém mistrovství světa v tureckém Istanbulu, Denisa Rosolová skončila na čtyřstovce šestá. Půlkař Jakub Holuša postoupil do finále nejrychlejším časem, výškař Jaroslav Bába neprošel kvalifikací.
10.03.2012 20:20 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Jakub Holuša (24 článků)

Jachtařka Kozelská dojela na MS pátá

Češka Veronika Kozelská-Fenclová nedokázala na MS v jachtingu udržet stříbrné místo. Ve finále třídy Laser Radial dorazila desátá a tak celkově na MS ve španělském Santanderu skončila pátá. Zlatou medaili si domů přivezla Nizozemka Marit Bouwmeesterová.
18.09.2014 18:00 |

Titul Plavec roku si vysloužila Baumrtová

Mistryně Evropy v krátkém bazénu Simona Baumrtová se podle očekávání stala nejlepším sportovcem v anketě Českého svazu plaveckých sportů. Druhá skončila prsařka Petra Chocová, třetí místo obsadila polohovkářka Barbora Závadová. Ocenění převzali všichni vyhlášení dnes odpoledne v pražském hotelu Lindner.
15.01.2014 17:25 |

Osobnosti: Simona Baumrtová (26 článků)

Polohovkářka Závadová byla na MS v krátkém bazénu sedmá

Sedmnáctiletá plavkyně zaostala v rozplavbách za vlastním českým rekordem jen o tři setiny sekundy a do finále postoupila rovněž ze sedmé příčky.
15.12.2010 20:35 |

Závadová bojovala o bronz, nakonec doplavala sedmá

Češka si zaplavala ve finále polohové čtyřstovky
31.07.2011 08:55 |

Jak vykompenzovat dlouhé sezení u počítače?

Dlouhé sezení u počítače – ať už z osobních nebo pracovních důvodů – může mít za následky bolesti zad, očí i hlavy, nemluvě o riziku vzniku nadváhy. V dnešní době se rozmáhá sféra sedavých zaměstnání, jejichž součástí je několikahodinová práce s počítačem, mimo to většina lidí tráví spoustu času u tohoto přístroje i po práci. Ačkoli si to možná neuvědomujete, vaše tělo dlouhým sezením u počítače trpí a vy si tak zaděláváte na celou řadu zdravotních obtíží. Nezáleží na tom, zda s počítačem nebo notebookem pracujete každý den v práci nebo si k němu na pár hodin zalezete odpoledne ve svém volném čase. Čas strávený u počítače byste vašemu tělu měli vhodně vynahradit. Proto jsme pro vás připravili dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak vykompenzovat dlouhé sezení u počítače. Pár tipů, kterými lze vykompenzovat dlouhé sezení u počítače Věděli jste, že dospělý člověk by měl pohybem strávit minimálně půl hodiny denně? Možná pro vás bude nepříjemným překvapením i fakt, že více jak třetina dospělých lidí nemá tolik pohybu, kolik by potřebovali, což má za následek i dřívější úmrtí! Naopak pravidelným pohybem můžete snížit riziko vzniku demence, infarktu nebo mrtvice! 1 hodina pohybu dokáže vykompenzovat 8 hodin sezení u počítače. Jestliže například jen v práci strávíte 8 hodin s pohledem zabořeným do monitoru, pak byste si odpoledne měli najít čas a hodinu se hýbat. Běhání Vyrazíte-li ve volném čase běhat, uděláte pro své zdraví prospěšnou věc. Běh je jedním z mála sportů, kterým se můžete věnovat v každém věku, v jakoukoli denní či noční hodinu a za jakéhokoli počasí. Běhat rovněž můžete všude, což vám dává pocit volnosti. Plavání Dalším sportem, který je skvělý pro muže i ženy všech věkových kategorií, je plavání. To nezatěžuje vaše klouby, ale během několika temp v bazénu zapojíte všechny svaly na těle. Jóga Jóga... Čtěte více Příspěvek Jak vykompenzovat dlouhé sezení u počítače? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2016 05:40 |

Sáblíková pátá na vyrovnané patnáctistovce

Po pátečním triumfu na pětikilometrové trati skončila rychlobruslařka Martina Sáblíková na Světovém poháru v Heerenveenu pátá v závodě na 1500 metrů. Ve vyrovnané soutěži ji dělilo jen 16 setin od stříbrné medaile a 14 od bronzu. Suverénní vítězkou se stala Christine Nesbittová z Kanady, jež vyhrála s náskokem téměř půldruhé sekundy před Ireen Wüstovou z Nizozemska a Jekatěrinou Šichovovou z Ruska.
03.12.2011 15:50 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (404 článků)

Baumrtová nedosáhla na medaili, na dvoustovce skončila pátá

Česká plavkyně Simona Baumrtová si z mistrovství Evropy v Berlíně ze závodu na 200 metrů znak medaili neodveze. Neudržela vedení, které měla po většinu závodu, a dohmátla jako pátá v čase 2:10,99 minuty. Vítězkou se stala Španělka Duane Da Rochaová.
19.08.2014 19:50 |

Biatlonistka Vítková dojela pátá, Soukalová v poli poražených

Nebýt třech chyb při střelbě, mohla biatlonistka Veronika Vítková v úvodním individuálním závodu Světového poháru navázat na středeční třetí místo reprezentačního kolegy Michala Šlesingra. Takhle skončila na patnáctikilometrové trati v Östersundu pátá. Vyhrála Běloruska Darja Domračevová.
04.12.2014 20:32 |

Osobnosti: Michal Šlesingr (61 článků)

Strachová dojela pátá a v průběžném hodnocení disciplíny klesla o jedno místo

Šárka Strachová skončila ve slalomu Světového poháru ve Flachau pátá a klesla v pořadí disciplíny na třetí místo. Před ní se dostala Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, která dnes v rakouském středisku vyhrála stejně jako v úterý. Úspěch slovenských lyžařek korunovala třetím místem Petra Vlhová. Druhá byla Švédka Frida Hansdotterová a dál vévodí hodnocení slalomu.
15.01.2016 20:35 |

Osobnosti: Šárka Strachová (206 článků) , Veronika Zuzulová (8 článků)