Článek

Nůžky mezi sociálními skupinami se v Evropě stále rozevírají, míní Sobotka

 
I přes mírné oživení evropské ekonomiky pokračuje podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozevírání nůžek mezi jednotlivými sociálními skupinami. Předseda vlády to uvedl v projevu na páteční mezinárodní konferenci k sociální integraci.
04.09.2015 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)
Podobné články

Nečas dostane od starostů spoustu nůžek. Rozevírají se mezi státem a městy

 
Svaz měst a obcí vybírá od starostů nůžky, které pak chce v půlce prosince předat premiéru Petru Nečasovi (ODS). Mezi státem a obcemi se totiž podle starostů rozevírají příliš velké nůžky, jak vysvětloval na brífinku předseda svazu a kladenský primátor Dan Jiránek.
25.11.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Bída, hlad, dokonce i negramotní lidé. Rozevřené sociální nůžky prý vracejí Evropu hluboko do minulosti

 
Nůžky mezi chudými a bohatými se prý stále více rozevírají. Přibývá miliardářů i těch, kteří trpí bídou a hladem – a to i ve střední Evropě či USA. Vzdělání je pro chudinu stále hůř dosažitelné, pro bohaté naproti tomu snadněji. Jen v Německu bylo v roce 2011 prý evidováno 7,5 milionu analfabetů... I proto ParlamentníListy.cz hledaly odpověď na otázku nerovnosti hned s několika osobnostmi.
06.04.2015 12:06 |

podobné články

Platové nůžky se stále rozvírají

 
Platové nůžky mezi vrcholným managementem a řadovými pracovníky se celosvětově dále rozevírají.
17.03.2015 19:20 |

podobné články

Elity občanstvem opovrhují. A není to nic nového, dodává profesor pamětník. Skutečné osobnosti lidi oslovit dovedou- Zeman, Cílek...

 
POLITOLOGOVÉ Podle některých expertů se příkopy mezi elitami a obyčejnými lidmi čím dál rozevírají. V očích veřejnosti se „pražská kavárna“ stala symbolem nadřazenosti a uzavřenosti, někteří intelektuálové se zase netají pohrdáním „ulicí“, která sedá na lep populismu a stále věří Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. „Ukazuje se, že se dlouhodobě otevírají nůžky mezi elitou, experty, odborníky, úředníky a často politiky a mezi občanstvem,“ potvrzuje politolog Jan Kubáček. Ale nemyslí si, že je to jen české specifikum, které vyšlo z rozdělení společnosti kvůli přímé prezidentské volbě. „Děje se to i v sousedním Německu, Polsku, jižních státech Evropské unie, Francii, a jak ukázal brexit, i ve Velké Británii,“ řekl ParlamentnímListům.cz politolog. Elita podle něj někdy opovrhuje občanstvem a tváří se, jako by jich nebylo. Ale profesor Václav Pavlíček upozorňuje, že neshody panují i mezi elitami.
07.08.2016 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (316 článků)

Němci se vysmívají Česku: Prý jsme udření žebráci!

 
Sociální stát si v Evropě představuje každý jinak. Zatímco Němci mají zaručenou minimální mzdu 225 Kč na hodinu, Češi jsou od úřadů práce nuceni brát i profese, kde se platí jen 55 Kč na hodinu. To jen dokládá, jak se nůžky mezi bohatou a chudou Evropou stále rozevírají!
15.08.2015 05:10 |

podobné články

Chudí japonští důchodci se masově věnují kapsářství

 
Sociální nůžky se zásadně rozevírají ve všech vyspělých zemích světa. Rozdíl mezi nejbohatšími a chudými se stále zvětšuje a senioři v Japonsku se to rozhodli řešit po svém. Kradou. Kapsářství je nešvar, který se mezi chudými důchodci rozmohl a medializované případy třiaosmdesátileté ženy a pětasedmdesátiletého muže z posledního týdne to jen podtrhují. Šedá ekonomika založená na kapsářství v císařství kvete a mezi seniory přibývá trestných činů.
30.03.2016 12:05 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Hobby o akumulátorové nůžky na keře Gardena ComfortCut 30!

 
Akumulátorové nůžky na keře ComfortCut 30 jsou ideální pro pohodlné zastřihování mladých živých plotů a keřů bez přívodní šňůry. Jsou velmi lehké a snadno použitelné s délkou stříhání 30 cm umožňující pohodlnou práci. Je možné oddělovat větve s průměrem až 8 mm. Pro rychlé a snadné stříhání jsou nůžky na keře vybaveny vysoce výkonnými dobíjecími lithiovými bateriemi se snadnou údržbou.
09.11.2011 00:05 |

podobné články

Střihoruký Edward by záviděl: Plotové nůžky dokáží opravdová kouzla!

 
Pamatujete na film o muži, který měl místo rukou nůžky? Jmenoval se Edward a dokázal z keřů vytvořit neuvěřitelná umělecká díla. A vy to zvládnete také – potřebujete k tomu jen trochu fantazie a vhodné plotové nůžky.
04.07.2013 11:15 |

podobné články

Čeští zbohatlíci obdivují investorské schopnosti Grosse. A pijí becherovku

 
Jak vypadá český dolarový zbohatlík? Obdivuje prý značku Škoda, ale nejraději jezdí v audi, napsal Blesk. Je navíc patriot, neboť jeho dalšími oblíbenými značkami jsou Baťa, Kofola, Pilsner Urquel a Becherovka. Deník inspiroval nejnovější průzkum, podle něhož se mezi Čechy stále více rozevírají nůžky – téměř šedesát procent lidí nedosáhne již na průměrnou mzdu. Ale milionářů je v Čechách pořád víc a víc.
29.07.2011 09:30 |

podobné články

Česko se spotřebou blíží k Albánii. Německo je v nedohlednu, píše komentátor

 
Komu jsou čeští občané ekonomicky blíž, Němcům nebo Albáncům. Vzhledem k tomu, že se stále rozevírají nůžky mezi bohatými a chudými, dá se říci, že ti chudší mají blíže k Albáncům. Nedávná čísla Eurostatu zachycující HDP na občana přitom dokládají, že si Česko nevede tak špatně. Podle stejných čísel je však před námi i otřásající se Řecko. Jak si tedy stojí česká ekonomika?
01.07.2012 09:40 |

podobné články

Jiřina Šiklová na ČT: Jsem dnes spokojená. A teď o mě budou říkat, že jsem si nakradla

 
Socioložka Jiřina Šiklová v křesle pondělního Hyde Parku České televize hovořila o ekonomické situaci českých rodin, sociální nůžky mezi nejchudšími a bohatšími až nejbohatšími se stále rozevírají. Čeští občané se ale mají ekonomicky poměrně dobře, zvláště v kontextu postkomunistické Evropy. Nejluxusnější záležitostí, kterou si můžeme dovolit, jsou prý děti. A tady je problém ....
09.09.2014 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Šiklová (104 článků)

Jiřina Šiklová na ČT: Jsem dnes spokojená. A teď o mně budou říkat, že jsem si nakradla

 
Socioložka Jiřina Šiklová v křesle pondělního Hyde Parku České televize hovořila o ekonomické situaci českých rodin, sociální nůžky mezi nejchudšími a bohatšími až nejbohatšími se stále rozevírají. Čeští občané se ale mají ekonomicky poměrně dobře, zvláště v kontextu postkomunistické Evropy. Nejluxusnější záležitostí, kterou si můžeme dovolit, jsou prý děti. A tady je problém ....
09.09.2014 22:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Šiklová (104 článků)

Švejnar: Bohaté je třeba více zdanit. Evropa migranty potřebuje. Jinak zchudne

 
Lidé s nadprůměrnými příjmy by měli být více zdaněni, než je tomu dosud. Z ekonomického a politického systému totiž získávají mnohem víc ve svých příjmech než ostatní. A pomyslné nůžky mezi příjmy těch nejchudších a nejbohatších se stále více rozevírají, varoval známý ekonom Jan Švejnar v rozhovoru, který poskytl internetové televizi DVTV.
21.12.2015 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků)

Chudí platí na bohaté, zákony vysávají obyčejné lidi. Pravičák Mach a levičák Ransdorf pohovořili o kolapsu kapitalismu a měli k sobě blíž, než byste čekali

 
Nůžky mezi superbohatými a většinou populace světa se rozevírají stále rychleji. Podle zjištění nevládní organizace Oxfam jedno procento nejbohatších lidí světa v roce 2015 vlastnilo více majetku než zbylých 99 % populace planety. Toto zjištění je překvapivé i pro autory výzkumu, kteří předpokládali, že se do tohoto stavu poměry dostanou až o rok později.
22.01.2016 10:01 |

podobné články

Vaše Věc: Babišovo kouzlo se samo jen tak nevytratí

 
Podle nejnovějšího průzkumu společnosti SANEP se co se týče volebních preferencí nůžky mezi hnutím ANO a ČSSD stále rozevírají. Zatímco hnutí ANO posiluje, ČSSD oslabuje.
12.06.2016 15:55 |

podobné články

Kalousek: Živnostníci - nižší odvody ale i nižší důchody

 
V hodnocení právě představené daňové reformy mnohdy zaznívá, že se rozevírají nůžky mezi odvodovým zatížením zaměstnanců a OSVČ. Zapomíná se však, že se výrazně sníží platby, které OSVČ získají ze systémů sociálního zabezpečení, především z průběžného pilíře důchodového systému.
24.03.2011 10:05 |

podobné články

Muži vs. ženy: Kdo spíš spáchá sebevraždu? Čtěte, budete v šoku!

 
Analýza sebevražedných statistik z celé Evropy dokazuje, že muži končí život vlastní rukou pětkrát častěji než ženy. A zatímco sebevražd v posledních třiceti letech pozvolna ubývá, rozevírají se poněkud nůžky mezi pohlavími. Muži páchají sebevraždu třikrát častěji než ženy, přičemž za poslední léta je rozdíl v poměru obou pohlaví největší.
21.02.2014 11:20 |

podobné články

Oberreiter (SPO): Nůžky mezi vedením země a společností se rozevírají

 
Vedení země adekvátně nereaguje na vzniklou situaci. Svou nerozhodností, pomalostí a zlehčováním situace bezprostředně ohrožuje bezpečnost obyvatelstva.
28.11.2015 09:21 |

podobné články

Markéta Šichtařová: Návod, jak školou vychovat stádo

 
Čím víc se úřady snaží ve školství o prosazení uniformity a rovných příležitostí, tím víc se rozmáhá – neváhám to tak označit – diskriminace, mezi dětmi se rozevírají nůžky a slušné vzdělání se stává luxusním zbožím.
21.04.2017 12:05 |

podobné články