Článek

Novým šéfem Sněmovny reprezentantů je republikán Boehner

 
Novým předsedou americké Sněmovny reprezentantů se ve středu na první schůzi nového Kongresu stal republikán John Boehner, který v čele zákonodárného sboru vystřídal ženu z konkurenční partaje.
05.01.2011 20:10 |

podobné články

Podobné články

Klaus se setkal s šéfem americké sněmovny. Mluvili o krizi

 
Prezident Václav Klaus se dnes ve Washingtonu sešel se šéfem americké Sněmovny reprezentantů Johnem Boehnerem. Předmětem jejich rozhovoru byla evropská dluhová krize. Na schůzce, která trvala půl hodiny, probrali i spojenectví obou zemí včetně účasti českých vojáků v Afghánistánu. Boehner za ni podle Klause poděkoval.
21.09.2011 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8930 článků)

KRACH USA: Republikáni kývli na dohodu, pohroma je téměř odvrácena

 
Představitelé amerického Senátu na poslední chvíli dosáhli kompromisní dohody o zvýšení takzvaného dluhového stropu a obnově plného financování amerických vládních aktivit. Předseda Sněmovny reprezentantů republikán John Boehner v rozhlase prohlásil, že kompromis nebude blokovat.
16.10.2013 22:30 |

podobné články

Obama vyzval Kongres k odblokování výdajů, rozpočtový pat trvá

 
Americký prezident Barack Obama vyzval republikány ovládanou Sněmovnu reprezentantů, aby hlasovala o zákonu, který umožní vládě ukončit současný nouzový režim. Zatímco podle Obamy by hlasování mohlo skončit úspěchem pro vládu, republikánský šéf sněmovny John Boehner na konci prvního týdne rozpočtové krize požaduje za odblokování financí pro federální úřady od demokratů ústupky. Obě strany se dnes nepřiblížily shodě ani v otázce zvýšení dluhového stropu, které je pro Washington ještě zásadnější.
08.10.2013 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2402 článků)

Havlovi odhalí sochu v americkém kongresu. Už v listopadu

 
Připravovaná busta bývalého českého prezidenta Václava Havla bude v americkém Kongresu odhalena 19. listopadu. Oznámil to na svých oficiálních internetových stránkách předseda americké Sněmovny reprezentantů John Boehner.
25.09.2014 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4770 článků)

V americkém Kongresu bude dnes odhalena busta Václava Havla

 
V budově amerického Kongresu bude dnes odhalena busta bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla, který se tak stane teprve čtvrtým Evropanem, jemuž se dostalo podobné cti. Slavnosti se zúčastní premiér Bohuslav Sobotka, vdova po Havlovi Dagmar nebo předseda Sněmovny reprezentantů John Boehner.
19.11.2014 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4770 článků) , Bohuslav Sobotka (9417 článků)

Skromný Havel by byl jistě v rozpacích, řečnil americký kongresman, když mu odhaloval bustu

 
V budově amerického Kongresu byla k 25. výročí pádu železné opony odhalena busta bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla. Dnešní slavnostní události, před kterou zazněly státní hymny obou zemí, se za českou stranu zúčastnil mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka a za americkou předseda Sněmovny reprezentantů John Boehner.
19.11.2014 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4770 článků) , Bohuslav Sobotka (9417 článků)

Američané vyškolili české politiky z Havlova odkazu

 
Viceprezident Joe Biden, senátor John McCain či předseda Sněmovny reprezentantů John Boehner, ale i další vlivní novináři a politici. Výročí listopadové revoluce a také odhalení busty Václava Havla v americkém Kongresu dalo příležitost k několika jasným vyjádřením amerických politiků na adresu změn v české zahraniční politice.
20.11.2014 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4770 článků)

V ruském sankčním seznamu je prý 200 západních politiků

 
V sankčním seznamu, kterým Moskva reagovala na protiruské sankce Evropské unie a USA, je zařazeno na 200 zahraničních politiků a veřejných činitelů, z nichž největší část připadá na Spojené státy. Napsal to dnes list Izvestija. Mezi postiženými Američany jsou prý mimo jiné šéf Sněmovny reprezentantů John Boehner, šéfové senátních výborů John McCain a Robert Menendez, poradce Bílého domu Ben Rhodes či vůdce demokratických poslanců v Senátu Harry Reid.
19.03.2015 20:06 |

podobné články

Osobnosti: John Reid (1 článek) , John Robert (4 články) , John Rhodes (1 článek) , John Reid (1 článek)

Mizerný zkurvysyn. Vlivný přítel pořádně zavařil Donaldu Trumpovi

 
Americké primárky jsou nejenom díky Donaldu Trumpovi plné emocí a pro nějaké to ostřejší slovo se nechodí daleko. Přesto svým slovníkem bývalý republikánský předseda Sněmovny reprezentantů John Boehner veřejnost poměrně dost zaskočil.
30.04.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3467 článků)

Praha: Primátor přijal předsedu Sněmovny reprezentantů Irácké republiky

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda dnes v Brožíkově síni Staroměstské radnice přijal předsedu Sněmovny reprezentantů Irácké republiky Usámu Abdulazíz Muhammada Al-Nudžajfího s delegací.
09.04.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků) , Bohuslav Svoboda (696 článků)

Trump ztrácí podporu i mezi „svými“. První republikán bude volit Hillary

 
Vůbec první z republikánských zákonodárců nespokojených s nominací Donalda Trumpa dnes veřejně oznámil, že dá v listopadových volbách hlas jeho demokratické konkurentce Hillary Clintonové. Člen Sněmovny reprezentantů Richard Hanna uvedl, že Trump není schopen vést Spojené státy. Prezident Barack Obama v reakci na nedávnou Trumpovu urážku matky padlého amerického vojáka prohlásil, že Trump není připraven na prezidentský úřad a republikáni by jej měli přestat podporovat.
02.08.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3467 článků) , Barack Obama (2402 článků)

V USA postřelili republikánského kongresmana, který má blízko k Trumpovi

 
Server deníku Washington Post informuje o tom, že byl postřelen člen Sněmovny reprezentantů, republikán Steve Scalise. V tuto chvíli se zdá, že ho postřelil šestašedesátiletý James T. Hodgkinson z Illinois. Zatím však není jisté, proč Hodgkinson začal střílet.
14.06.2017 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Steve James (2 články) , Steve James (2 články) , Steve James (2 články) , Steve James (1 článek)

Republikán Romney vyhrál primárky v Nevadě

 
Republikán Mitt Romney získal snadné vítězství v sobotních primárkách v Nevadě. Informuje o tom v neděli agentura Reuters.
05.02.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Mitt Romney (63 článků)

Trumpův projev v ČT zhodnotil amerikanista z TOP 09: Jako by promluvili odborář, komunista a Republikán

 
Amerikanista Jakub Lepš a ředitel Občanského institutu Roman Joch zhodnotili pro Českou televizi první projev Donalda Trumpa. Podle Lepše Trump ve svém projevu spojil roli odborářského šéfa vzdorujícího globalizaci, čínského komunisty, který slíbil znovu vystavět zemi, a nakonec jako republikán hovořil o posílení bezpečnosti USA.
20.01.2017 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3467 článků)

Novým šéfem Českých drah představenstvo zvolilo Kurucze

 
Novým šéfem Českých drah (ČD) se dnes stal dosavadní náměstek ředitele ČD pro ekonomiku a techniku Daniel Kurucz. Na prvním zasedání ho zvolilo nové představenstvo firmy, které ustavila dozorčí rada drah ve čtvrtek. ČD to oznámily na dnešní tiskové konferenci. Jmenování Kurucze se očekávalo. Novým náměstkem pro ekonomiku je Pavel Krtek, který byl ve čtvrtek dozorčí radou jmenován členem představenstva. 
21.02.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (372 článků) , Pavel Nový (263 článků)

Novým šéfem poslanců ČSSD se stal Roman Sklenák

 
Novým šéfem poslaneckého klubu sociální demokracie se dnes podle očekávání stal Roman Sklenák. Podle informací pro stínového ministra práce a sociálních věcí, který byl dnes jediným kandidátem, hlasovalo 40 ze 46 přítomných poslanců. Celkem jich klub má 50. Prvním místopředsedou klubu pak poslanci zvolili dřívějšího místopředsedu Sněmovny Jana Hamáčka.
19.11.2013 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (597 článků) , Roman Sklenák (102 článků)

Ivana Trump ostrouhala. Novým americkým velvyslancem bude King

 
Novým americkým velvyslancem v České republice se má stát kongresman Steve King. S odkazem na české diplomatické zdroje o tom ve čtvrtek informovaly server IHNED.cz a Aktuálně.cz. Ve Spojených státech má King, sedmašedesátiletý člen Sněmovny reprezentantů, pověst kontroverzního konzervativního politika. O místo velvyslankyně v Praze loni krátce po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách projevila zájem jeho první manželka Ivana Trumpová, rodačka ze Zlína.
18.05.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Trump (263 článků) , Steve King (6 článků) , Steve King (6 článků)

Sládek do sněmovny nemohl, proč by měl Rath? ptá se Němcová

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová připomněla v rozhovoru pro server iHNED.cz, že republikán Miroslav Sládek na jednání sněmovny také nemohl, protože byl ve vazbě. Považuje to proto za precedens.
18.05.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1345 článků) , Miroslav Sládek (131 článků)

Sládek do sněmovny nemohl, proč by měl Rath? ptá se Němcová

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová připomněla v rozhovoru pro server iHNED.cz, že republikán Miroslav Sládek na jednání sněmovny také nemohl, protože byl ve vazbě. Považuje to proto za precedens.
18.05.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1345 článků) , Miroslav Sládek (131 článků)