Článek

Nový uprchlický problém Německa: Co dělat s dětskými svatbami?

 
Do Německa loni dorazil přes milion uprchlíků, převážně ze zemí Blízkého východu, Afghánistánu, Pákistánu a severní Afriky. Jinakost neevropské kultury Němci pocítili i v oblasti přístupu k ženám. A teď řeší problém, který byl donedávna relativně marginální – dětské svatby. Zákonodárci požadují proti „islámskému právu“ tvrdý postup.
02.09.2016 20:20 |

podobné články

Podobné články

Gajdůšková: Ukončeme Hegerovu ruskou ruletu s dětskými pacienty!

 
Ruskou ruletu, kterou rozehrál s dětskými pacienty ministr Heger, je potřeba co nejdříve ukončit. Požadavek nového Hegerova zákona, vyžadující souhlas obou rodičů k léčebnému zákroku u dítěte, může v konkrétních případech ohrozit zdraví a život dítěte. To vše doprovází fakt, že zákon často staví do naprosto neřešitelných situací jak rodiče, který má dítě svěřeno do péče, tak ošetřujícího lékaře či lékařku.
06.04.2012 15:10 |

podobné články

U maďarské obce má vyrůst uprchlický tábor. Vláda nás takhle trestá, tvrdí místostarosta

 
U maďarské vesnice Martonfa se dvě stě dvaceti obyvateli a pěti ulicemi má vyrůst nový uprchlický tábor. Informoval o tom server Politic.hu. Jde o obec, která se potýká s nemalou nezaměstnaností. Zdejší starosta naznačuje, že se vláda Viktora Orbána (Fidesz) obci mstí za spolupráci s hnutím Jobbik.
16.08.2015 19:11 |

podobné články

Syrská armáda ostřeluje uprchlický tábor Jarmúk, lidé prchají

 
Syrská armáda od noci na dnešek bombarduje palestinský uprchlický tábor Jarmúk na předměstí metropole Damašku, který bojovníci organizace Islámský stát (IS) ovládli v rámci pokračujících bojů z 90 procent. Ze zbylých 18.000 palestinských civilistů obývajících tábor jich nyní stovky prchají pryč ve snaze najít bezpečí jidne. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní aktivisty.
05.04.2015 20:02 |

podobné články

Běženci, kam se podíváš: Turistický ráj Čechů v Řecku se proměnil v obří uprchlický tábor

 
Spí ve dne i v noci na lavičkách, žijí v levných a polorozpadlých ubytovnách, žebrají v ulicích. Řecký ostrov Kos, častá destinace českých turistů, se pomalu mění v jeden velký uprchlický tábor. Jen za posledních pár dní na něj připlulo na 1200 zoufalých běženců. Hledají místo, kde se nebudou každý den budit v hrůze, že zemřou v zemi zmítané válkou.
28.05.2015 12:30 |

podobné články

Velký uprchlický tábor skoro na naší hranici. V Krušných horách by se měli začít bát

 
Těsně u hranice s ČR vznikne uprchlický tábor pro Syřany. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes s tím, že ubytování najdou migranti v budovách bývalé celnice na hraničním přechodu Cínovec-Zinnwald.
04.07.2015 08:31 |

podobné články

Nepřijaté běžence verbuje Islámský stát, Stropnický navrhuje zřídit uprchlický tábor v Maďarsku

 
Ministr obrany Martin Stropnický v neděli v České televizi řekl, že armáda může poskytnout na řešení uprchlické krize i více než 2500 dosud avizovaných vojáků. Podle něj by také měla ČR na summitu k uprchlické krizi nejen blokovat kvóty, ale také přijít s konstruktivním návrhem. Například zřídit uprchlický tábor v Maďarsku. Podotkl také, že nepřijaté běžence verbuje Islámský stát (IS).
20.09.2015 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1434 článků)

Prezident dnes ukončí návštěvu Moravskoslezského kraje. Navštíví také uprchlický tábor

 
Prezident Miloš Zeman dnes zakončí třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Program posledního dne zahájí návštěvou Vyšních Lhot na Frýdecko-Místecku, kde byl nedávno otevřen uprchlický tábor. Setká se nejen s vedením obce, ale i s občany. Diskutovat chce právě na téma uprchlického tábora.
24.09.2015 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16403 článků)

Volejte Chocholouška! Exmilenec Bartošové Macura vydal uprchlický dekret a vyhlásil mobilizaci!

 
Zdeněk Macura se znovu pustil do svého předem prohraného boje o slávu. Poté, co polevil zájem o jeho ochranu týraných žen, se chopil tématu nadmíru aktuálního, tedy uprchlické krize. Jako samozvaný král paletového království vydal uprchlický dekret, který má vyřešit současnou krizi plynoucí z přílivu migrantů.
21.10.2015 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Macura (129 článků)

„Uprchlický tábor Idomeni je novodobé Dachau.“ Řecký ministr vzpomenul nacisty

 
Řecký ministr vnitra Panagiotis Kouroumblis (54) přirovnal uprchlický kemp Idomeni na řecko-makedonské hranici k nacistickému koncentračnímu táboru Dachau. Ostré srovnání pronesl v rozhovoru pro řeckou televizi v době, kdy probíhá summit EU a Turecka ohledně uprchlické krize.
18.03.2016 14:00 |

podobné články

Uprchlický tábor mohutně hoří. Tisíce migrantů se rozutekly po Lesbu

 
Uprchlický tábor na řeckém ostrově Lesbos zachvátil v pondělí večer mohutný požár, který vypukl po nových ostrých střetech mezi uprchlíky. Tisíce se jich rozprchly po ostrově, informovaly místní úřady. V areálu bývalého vojenského tábora zasahují desítky hasičů.
19.09.2016 23:25 |

podobné články

Viktor Orbán to rozbalil před evropskými státníky: Udělejte uprchlický tábor v Africe a filtrujte běžence tam

 
Evropská unie by měla zřídit na pobřeží Libye velký uprchlický tábor. Navrhl to maďarský premiér Viktor Orbán. Vyřizovaly by se tam žádosti Afričanů o azyl a podle Orbánových představ by tam Evropa vracela uprchlíky, kteří k jejím břehům dorazili ilegálně. Orbán to dnes řekl ve Vídni na summitu evropských zemí, které jsou nejvíce zasaženy migrační krizí a které leží podél takzvané balkánské trasy. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
24.09.2016 20:55 |

podobné články

Nový uprchlický rekord. K Merkelové dorazila za listopad „Plzeň“ migrantů

 
Od začátku listopadu přišlo do Německa 180 tisíc běženců a jejich počet tak už nyní vyrovnal dosud rekordní měsíční hodnotu z října. Informovala o tom německá policie, podle níž se nenaplňují předpoklady, že se v chladném období roku množství přicházejících uprchlíků sníží. Celkem se letos v zemi vedené kancléřkou Angelou Merkelovou zaregistrovalo už více než 900 tisíc běženců, což je pětkrát více než za loňský rok. Pro představu – čtvrté největší české město, Plzeň, má 170 tisíc obyvatel.
24.11.2015 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1687 článků)

Uprchlický kompromis v partaji u Merkelové. Kancléřka se na sjezdu vyhne sporům

 
Německá kancléřka Angela Merkelová se během stranického sjezdu vyhne ostrým střetům s kritiky její uprchlické politiky. Předsednictvo vládnoucí Křesťanskodemokratické unie Německa (CDU) strany se totiž v Karlsruhe shodlo na formulaci stranického postoje k problému běženců. Vychází vstříc odpůrcům nynějšího přístupu a zároveň neobsahuje žádné zmínky o limitu pro počet uprchlíků.
13.12.2015 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1687 článků)

Svatební síně v Česku praskaly ve švech: Všichni chtěli být jako William a Kate!

 
Se svatbami se včera doslova roztrhl pytel! Všechny nevěsty se chtěly cítit jako Kate Middleton a princ William a užít si svou svatbu ve stejný den, jako se konala ta královská v Londýně. Jen na Staroměstské radnici v Praze bylo oddáno 16 párů! Své »ano« si snoubenci řekli i netradičně na letišti v Ruzyni.
30.04.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (865 článků)

Lidem se líbila víc Vondráčková, stylista Chrástek fandí Šeredové. Co vy na to?

 
Tři krásné nevěsty, jen jedna z nich je však ta nejhezčí. Se svatbami celebrit se v posledních dnech roztrhl pytel. Čtvrtek patřil Buffonovým, v pátek se tajně brali Plekancovi a v sobotu všechno završili Zapletalovi.
20.06.2011 12:10 |

podobné články

Veronika Chmelířová: Utajená svatba!

 
V českém showbyznysu se se svatbami roztrhl pytel!
22.07.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Veronika Chmelířová (70 článků)

Nejkratší manželsví showbyznysu

 
Se svatbami známých tváří se letos „roztrhl pytel“. Alena Šeredová si po několikaletém vztahu vzala brankáře Gianlougiho Bufona, Lucie Vondráčková si řekla „Ano“ s partnerem Tomášem Plekancem a celosvětově největší pozornost měla veselka prince Williama a Kate Middleton. Všem mnoho lidí v jejich den „D“ přálo, aby jim jejich láska vydržela věčně. Zdaleka ne všechna manželství to ale naplní. Šíp Plus pro vás vybral ta, která naopak trvala rekordně krátkou dobu.
05.08.2011 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1050 článků) , Alena Šeredová (573 článků) , Kate Middleton (865 článků)

Další královská svatba: Prapravnuk německého císaře si vzal tuhle přitažlivou princeznu

 
S královskými svatbami se letos roztrhl pytel. Do svazku manželského ale nevcházejí jen příslušníci rodů, které dosud sedí na některém z evropských trůnů, ale i členové významných dynastií, jejichž vláda je už dávno minulostí.
28.08.2011 16:40 |

podobné články

Další tajná svatba! Ryan Reynolds & Blake Lively!

 
Zdá se, že s tajnými svatbami se v Hollywoodu roztrhl pytel. Minulý měsíc proběhla zpráva, že si zpěvák Justin Timberlake (31) vzal herečku Jessiku Biel (30), teď jsou podle nejnovějších informací tím šťastným párem herci Ryan Reynolds (35) a Blake Lively (25).
11.09.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Justin Timberlake (248 článků) , Ryan Reynolds (156 článků) , Blake Lively (89 článků)