Článek

Nový ministr: Rudoarmějcům už jsme děkovali dost

 
Server echo24.cz píše o tom, jak se ministr spravedlnosti Robert Pelikán vyjadřuje na svém twitterovém účtu o plánované cestě prezidenta Miloše Zemana do Moskvy. Dle něj jsme se už „naděkovali rudoarmějcům dost,“ a za své vyjádření připojil i Krylovu píseň Tak vás tu máme.
09.04.2015 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20910 článků) , Robert Pelikán (421 článků)
Podobné články

Japonci děkovali Čechům, že k nim přijeli v těžkých časech

 
Japonští fanoušci děkovali českým fotbalistům během jejich prvního utkání na Kirin Cupu, že přijeli v době, kdy se jejich země vzpamatovává z ničivého zemětřesení.
04.06.2011 11:15 |

podobné články

Brňané “děkovali“ zastupitelům za pochybnou kulturní politiku

 
Proti kulturní politice brněnského magistrátu a proti vedení Národního divadla Brno v sobotu večer protestovala asi stovka lidí. Shromáždili se před budovou Mahenova divadla, kde se konal Reprezentační ples města Brna. Návštěvníci plesu včetně brněnských politiků a podnikatelů museli procházet špalírem lidí, kteří jim ironicky děkovali a tleskali. Účastníci happeningu také nabízeli slavnostně oděným hostům chléb a sůl.
14.01.2012 20:25 |

podobné články

Teolog Halík ze zastal Putny: Za kněze, kteří děkovali Zemanovi, se stydím

 
Známý kněz a teolog Tomáš Halík se zastal katolického intelektuála a literárního historika Martina C. Putny, kterého prezident Zeman odmítl jmenovat profesorem. Do představitelů církve, kteří prezidentovi za jeho rozhodnutí děkovali se ostře opřel.
22.05.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků) , Martin Zeman (292 článků)

Zeman v Moskvě provede něco, co se tam líbit nebude. Přijde trest? uvažuje Romancov

 
Politolog Michael Romancov v rozhovoru pro server HlídacíPes.org pochválil Miloše Zemana za to, jak se vyvlékl z chystané přehlídky na Rudém náměstí. Zarazilo ho však, že se český prezident chystá složit hold nejen rudoarmějcům, ale také padlým Vlasovcům, tedy Rusům, kteří bojovali ve službách nacistického Německa proti Sovětskému svazu. Je to věc, která do dějin patří, Rusové se s ní dodnes nevyrovnali a hrozí kvůli tomu dokonce sankcemi.
08.05.2015 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20910 článků) , Michael Michael (1208 článků)

Prahu brázdili Putinovi vlci. Podívejte se, jak to vypadalo na Olšanech

 
Za zvuků nesmrtelné Kaťušy a sladkobolných ruských popových šlágrů přivítali o víkendu jejich fanoušci ruský motorkářský klub Noční vlci na vojenském hřbitově na Olšanech. Motorkáři se přijeli poklonit padlým rudoarmějcům.
08.05.2017 19:25 |

podobné články

Pomník Koněva posprejovali vandalové. Pojďme se ale podívat, jak se k pomníkům československých vojáků chovají v Rusku

 
REPORTÁŽ Tank, Lenin, pomník rudoarmějcům. To jsou dominanty každého ruského města. V Samaře se proti legionářskému pomníku konala dokonce demonstrace, v Posolském vyryli vandalové na pamětní desku: „Fašisti. Zloději. Ukradli Rusku zlato.“ Spolupráce s Ruskem se ohledně našich tamních hrobů a památníků nicméně zlepšila a ve většině měst, kterými legionáři projeli, už jsou udržovaná pietní místa.
25.11.2017 10:30 |

podobné články

Skupina Nemůžeme: Stačí pár hodin a Zdi nářků jsou kompletně popsané

 
Nemůžeme se na to už dívat! Máme toho dost. Dost lží a polopravd. Dost přetvářky. Dost okrádání. Dost manipulace a omezování našeho života. Proto jsme se rozhodli založit skupinu, která nyní umožnila stěžovat si lidem veřejně.
24.08.2017 18:15 |

podobné články

ISIS jim zabíjel rodiny, děsil sexuálním otroctvím. Teď jsou doma v Česku

 
Pronásledování teroristy, každodenní únosy lidí kolem nebo neustálý strach žen z toho, že si je bojovníci Islámského státu vyberou jako sexuální otrokyně. To všechno ve své vlasti okusili křesťanští uprchlíci, kteří v pátek odpoledne přiletěli do Prahy. Více než čtyřicetičlenná skupina bude rozdělená do Jihomoravského, Moravskoslezského kraje a Vysočiny. Všichni po příletu děkovali za možnost opustit státy, kde strádali, a za to, že mohou začít nový život.
19.02.2016 20:25 |

podobné články

VIDEO: Český národ slavil, jsme mistři světa!

 
Skoro nikdo jim nevěřil, ale oni to dokázali. Čeští hokejisté porazili ve finále mistrovství světa Rusko 2:1 a lidé vyrazili slavit do ulic. Našim zlatým hochům děkovali dlouho do noci.
24.05.2010 13:50 |

podobné články

Kreténi sluníčkáři, nemají to v palici v pořádku. Nějací cizí lidé jezdí po světě, vraždí a my jim dáváme miliardy. Jiří Krampol otevřeně promluvil o imigrantech

 
ROZHOVOR „Jak můžu přijmout někoho, kdo zabije faráře v kostele? To mu mám poděkovat a mám mu říct ‚ty jsi hodný, že jsi mi zabil ségru, ale mám ještě jednu‘,“ zlobí se herec a dabér Jiří Krampol na poznámku bulvárního novináře Pavla Novotného o tom, že jsme xenofobní národ, pokud nechceme přijímat migranty. Známému herci tak prý v tomto směru výrazně vadí sluníčkáři, protože to vypadá, jako by pořád migrantům za něco děkovali.
07.08.2016 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (639 článků) , Pavel Novotný (525 článků) , Jiří Novotný (169 článků) , Jiří Novotný (169 článků)

Opoziční poslanci děkovali Hegerovi, že vůbec přišel na interpelace

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) sklízel ve čtvrtek ve Sněmovně během odpoledních interpelací potlesk na otevřené scéně. Dočkal se rovněž poděkování a gratulací.
14.02.2013 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Testovali jsme, kde strávit letošního Silvestra. Máme jednoznačného vítěze!

 
Jednoho dne jsme sbalili saky a paky a rozhodli jsme se s celou redakcí eXtra.cz testovat, kde by v České republice stálo za to strávit Silvestra. Na hory jezdí všichni a navíc touhle dobou už tam místo neseženete, doma sedět jako bačkora sedět nikdo nechce, pít celou noc někde v baru je dost nuda a do zahraničí si jezdí užívat poslední dny v roce ta o dost bohatší část obyvatelstva, než jsme my. Ale vymysleli jsme to!
22.11.2015 14:26 |

podobné články

Starostové přijeli protestovat, pak děkovali. Stát jim dotace EU nezkrátí

 
V děkovnou akci namísto plánovaného protestu se změnil sraz desítek starostů malých obcí před ministerstvem zemědělství.
27.04.2009 15:33 |

podobné články

Slávisté děkovali fandům do zdi. Bylo to jako přátelák

 
Zápas Slavia - Příbram (3:2) se hrál bez diváků
17.05.2011 08:05 |

podobné články

Řidič-hrdina Jaroslav Fischer: Děkovali mi, že jsem vyjel!

 
Jedním ze »stávkokazů« byl Jaroslav Fischer, který tramvaj řídí přes 40 let. „Mám svou práci rád, je to především služba lidem, a proto jsem nikdy nestávkoval,“ svěřil se Aha! řidič, na něhož se ráno ve vozovně v Praze-Vokovicích dívali mnozí kolegové skrz prsty.
17.06.2011 12:05 |

podobné články

Neuvěřitelné. Euroskeptik Klaus mírnil kritiku vůči Evropské unii

 
Zatímco při setkání s krajskými zastupiteli se prezident Klaus netajil kritikou médií, oblíbené téma Evropské unie překvapivě velkoryse přešel. A to i přesto, že mu přítomní členové ODS děkovali za jeho postoje vůči EU. Senátor Jan Horník považuje za neuvěřitelné, že se tak chovají představitelé kraje, které doslova zachránily miliardové dotace z Bruselu.
15.09.2011 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (50 článků)

VIDEO: 10 tisíc Čechů doprovodilo prezidenta Havla (†75) naposledy na Hrad

 
V osm hodin ráno vyrazil z Anenského náměstí smuteční průvod v čele s vdovou Dagmar Havlovou. Vůz s rakví zesnulého prezidenta zamířil přes Karlův most, Malostranské náměstí a Nerudovu ulici na Hradčanské náměstí. Lidé po cestě Havlovi tleskali, děkovali mu za zásluhy a plakali žalem nad jeho ztrátou.
21.12.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Havlová (1149 článků)

Bouřlivé jednání na Praze 7 navštívil primátor Svoboda. Nakonec mu všichni děkovali

 
REPORTÁŽ V pondělí bylo v Praze 7 očekáváno velmi ostré jednání zastupitelstva. Na pořadu byl zařazen podle názoru mnohých občanů extrémně nevýhodný prodej parcely nad Parkhotelem, takzvaného Holešovického trojúhelníku a také právní posudky na žádost 12 procent občanů Prahy 7 o referendum o nové radnici.
28.02.2012 14:45 |

podobné články

Lidé se bleskurychle zastali Pospíšila, v Praze demonstrovali a děkovali mu

 
Odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila vyvolalo mezi lidmi různé reakce, často nesouhlasné. Nemohou se smířit zejména s důvody, které premiér Petr Nečas pro jeho odvolání uvedl. Na sociálních sítích proto lidé začali svolávat demonstrace na Pospíšilovu podporu.
27.06.2012 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1849 článků) , Jiří Pospíšil (1849 článků) , Petr Nečas (9267 článků)