Článek

Nový cirkus v Plzni v dobrém i zlém

 
Jednu z hlavních dramaturgických linií programu projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 tvoří soubory nového cirkusu.
24.09.2015 16:05 |

podobné články

Podobné články

Cirkus Cirkus opět v Praze!

 
VIDEO. Krotitelka koček, břichomluvec nebo třeba žonglér-gentleman budou v únoru soutěžit v Praze na třetím ročníku festivalu Cirkus Cirkus. Třináct cirkusových mistrů ze všech koutů světa ohodnotí odborná porota, ve které zasedne například rodinná herecká dvojice Bolek a Anna Polívkovi. Festival se bude konat od 15. do 19. února 2012 na pláni Hagibor v Praze 10.
18.01.2012 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (517 článků)

Mezinárodní festival cirkusového umění Cirkus Cirkus začíná

 
Pod cirkusovým stanem na pražském Hagiboru začal dnes vpodvečer třetí ročník festivalu Cirkus Cirkus. Do 19. února se v jeho rámci uskuteční sedm představení, na nichž vystoupí artisté z Ruska, Česka, Lotyšska, Německa, Ukrajiny, Austrálie, Francie, Španělska a Itálie. Jejich umění posoudí odborná jury a v závěru akce odmění cenami.
16.02.2012 09:50 |

podobné články

Diváci, vraťte se, seriál Cirkus Bukowsky ožil

 
Slečna už je mrtvá, vrah kdovíkde a ze zločinu je podezřelý ženatý milenec s divným jménem Nestor – tenhle cirkus sice už na svoji štaci vyjel, ale ještě stojí za to si naskočit, protože nový seriál České televize Cirkus Bukowsky navzdory rozpačitému rozjezdu nejspíš přece jen naplní očekávání, které budil už od počátku natáčení.
13.11.2013 15:31 |

podobné články

Ze světa se do Čech vrátil cirkus Humerto

 
Po dlouhých sedmi letech se vrátil do české země slavný cirkus Humberto. Přivezl sedmdesát pět zvířat a také Helenku a Vašíka z populárního seriálu Cirkus Humberto.
29.05.2009 18:05 |

podobné články

Janeček (Hlavu vzhůru!): Svoboda ukázal holý zadek ODS

 
Jak na kalendáři ubývají dny do chvíle, kdy se v pátek otevřou volební místnosti, stává se z předvolební kampaně čím dál větší cirkus. A když píši cirkus, tak myslím cirkus doslova a do písmene.
22.10.2013 08:45 |

podobné články

RECENZE: Kam se to šine Cirkus Bukowsky?

 
Tak tohle tady opravdu ještě nebylo: detektivní příběh se syrovou atmosférou, který se zhlédl v žánru noir, moderní severské detektivce i „klasice“ 70. let. Televizní seriál Cirkus Bukowsky debutanta Jana Pachla láká hlavně na temnou filmovou náladu, další atrakcí má být dvojice hrdinů, původních protihráčů, které spojí snaha najít vraha studentky. Podezřelý z vraždy a policajt – dva lůzři, kteří táhnou spolu, protože jim nic jiného nezbude. Jenže jen kvůli své mimořádnosti, jíž se Cirkus Bukowsky liší od současné české televizní produkce, diváky u obrazovky neudrží.
31.10.2013 12:05 |

podobné články

Dara Rolins: Vše okolo nového posudku je jen mediální cirkus!

 
Dara Rolins (38) se svým advokátem stále neobdrželi nový posudek, který říká, že je vinna za loňskou nehodu, při které zemřel Jindřich Rotrekl (†63). Zpěvačka prý tedy vůbec nechápe nový mediální cirkus okolo své osoby.
03.09.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2195 článků)

Cirkusová akrobacie pro veřejnost

 
Stále větší popularitu a obdiv získává u nás tzv. nový cirkus, jehož špičkové ukázky přiváží každoročně do Prahy festival Letní Letná. Cirkusovým technikám a jejich výuce se ale věnuje i domácí Cirqueon – Centrum pro nový cirkus, který pro novou sezónu připravil další pravidelné kurzy cirkusových technik pro děti i dospělé.
23.09.2011 09:05 |

podobné články

Nový "Drábek" Müllerová: Musíme lidem vysvětlit, že sKarta není zlem

 
Premiér Petr Nečas by měl bývalou senátorku Ludmilu Müllerovou jmenovat v pátek novou ministryní práce a sociálních věcí. Jako první bude chtít prý Müllerová ve funkci vyřešit problém sKaret. Lidé musí totiž podle ní pochopit, že karty nejsou žádným zlem.
13.11.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Za novým cirkusem se vydejte do Mlejna v pražských Stodůlkách

 
Ve světě známá věc, u nás stále ještě novinka. Nový cirkus v sobě spojuje vzdušnou akrobacii, tanec i divadelní výrazovost. Cvičí se na laně, visuté hrazdě, šále a kruhu. Představení souboru Cirkus Mlejn se hrají v Kulturním domě Mlejn ve Stodůlkách.
15.02.2012 09:15 |

podobné články

Svléknutý Cirkus Bukowsky: Tyhle herečky se ukázaly nahé!

 
Nový český seriál Cirkus Bukowsky rozhodně předčil všechna očekávání. Nejenže byl temnější a odvážnější než všechny ostatní seriály z české tvorby, on se nebál ani nahoty! A režisér svlékl hned několik hereček. Které vystavily své vnady oku diváka?
09.12.2013 19:35 |

podobné články

Divadelní Jatka78 se na úvod rozloučí s dušemi poražených zvířat

 
Nový divadelní a umělecký prostor Jatka78 v Pražské tržnici v Holešovicích zahájí svůj provoz 5. listopadu. První akcí v 'místě pro nové umění' bude velký happening za účasti například Anny Polívkové, Jakuba Žáčka a souborů 420PEOPLE, Cirkus Tety, Cirkus Humberto, Body Voice Band, Cirk La Putyka, Cink Cink Cirk, ATI nebo Long Vehicle Circus. Vznik a přípravu prostoru inicioval český soubor nového cirkusu Cirk La Putyka.
03.11.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Polívková (187 článků) , Jakub Žáček (11 článků)

Letící prase zahájilo festival: Cirkus na lodi „týrá“ jen neživá zvířata

 
Jde to i bez zvířat. Pražané mají šanci zažít nový koncept cirkusu, ve kterém vystupují jen neživá zvířata. Ve středu 26. května odstartoval na Lodi Tajemství na Rašínově nábřeží pětidenní festival Cirkus na lodi osobitým vystoupením Bratři v tricku, jehož součástí byla i létající neživá prasata, která rozesmála celé obecenstvo.
26.05.2016 13:25 |

podobné články

RECENZE: Holokaust v dětských vzpomínkách

 
Nový film režiséra Jiřího Svobody Poslední cyklista, jehož námět volně vycházející ze skutečnosti pochází od Tomáše Töpfera, vypráví o holokaustu z nečekaného úhlu: líčí příběh dívky, jejíž život osudově ovlivnila adopce, v dobrém i ve zlém.
05.05.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Töpfer (163 článků) , Jiří Svoboda (307 článků) , Jiří Svoboda (307 článků)

Budu tě milovat v dobrém i ve zlém! Příběh jako z pohádky k nám doputoval z Japonska

 
Tak tomu říkáme důkaz lásky! Japonský manželský pár se musel vypořádat s krutou ránou osudu. Pan a paní Kuroki si žili spokojeným vesnickým životem na farmě v Šintomi v Japonsku, než žena oslepla a upadla do depresí. Manžel pro ni vymyslel nový smysl života!
19.02.2016 09:05 |

podobné články

Arnošt Lustig: Literatura může být o souboji dobra se zlem

 
Arnošt Lustig právě vydal novou knihu Láska a tělo a vyznal se, že jedna kniha plodí druhou. Předchozí publikací byl Zloděj kufrů. Tvrdí, že smyslem literární práce může být souboj dobra se zlem.
14.12.2009 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Lustig (89 článků)

Klausův Jakl: Kapitalismus funguje. Nadnárodní korporace nejsou zlem. Lidé se mají na stáří sami připravovat. Jak chtějí. Třeba sbírat cenné známky

 
CIVILIZACE A MY Bývalý tajemník prezidenta Václava Klause, Ladislav Jakl, míní, že za negativní jevy nemůže kapitalismus, ale státní zásahy do něj. Nadnárodní korporace nejsou žádným zlem. Lidé se mají na stáří sami připravovat. Nejbližší léta u nás a v našem světě dobře nevidí, čeká spíše další zhoršování.
22.07.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Uprchlíkům bychom měli pomáhat více, doporučil v ČT exdiplomat Pojar

 
Bezpečnostní analytik a bývalý velvyslanec ČR v Izraeli Tomáš Pojar zavítal do středečního Interview ČT24. Popisoval, co se na Blízkém východě děje a co se ještě může dít. Zmínil také otázku uprchlické krize a Sýrie. Tam si prý vybíráme mezi zlem a ještě větším zlem. Řecko by prý mělo opustit Schengen. Jasně také řekl, že musíme uchránit vlastní svobodu, abychom mohli pomáhat jiným lidem.
21.10.2015 20:51 |

podobné články

Ruský kritik Putina: Masakr v Paříži na věci nic nemění. Spojovat se s Putinem stále představuje uzavření koalicie s menším zlem proti zlu většímu

 
Ruský publicista žijící v Německu Leonid Beršidskij poukazuje na tendence sbližování mezi Západem a Ruskem v otázce boje proti Islámskému státu. Vznik případné velké koalice však považuje z pohledu Západu za rozhodování o spojení se s menším zlem proti většímu zlu.
18.11.2015 11:46 |

podobné články