Článek

Novogotický zámek Sychrov

 
Navštivte historické sídlo rodu Rohanů, zámek Sychrov.
11.04.2016 23:55 |

podobné články

Podobné články

Zámek Sychrov se v srpnu stane dějištěm 16. ročníku Skotských her

 
Již po šestnácté ve dnech 19. a 20. srpna 2016 ovládnou Skoti státní zámek Sychrov. Program her nabídne hudební skupiny hrající tzv. keltskou hudbu a taneční soubory s ukázkou tradičních skotských tanců. Součástí Skotských her Sychrov bude také 6. ročník whisky slavností, na nichž se návštěvníci s tímto nápojem blíže seznámí.
09.08.2016 13:45 |

podobné články

Státní zámek Sychrov zve na historické sokolnické ukázky s dravými ptáky

 
Zveme vás na státní zámek Sychrov, kde můžete zhlédnout atraktivní podívanou na volné létání dravců, doprovázené odborným výkladem profesionálního sokolníka o historii i současnosti sokolnictví u nás i ve světě.
04.08.2017 19:30 |

podobné články

Na zámku Sychrov se konal o víkendu "svatební veletrh"

 
Zámek Sychrov na Liberecku se na dva víkendové dny oděl do svatebního hávu. Hojně navštěvovaný areál je už nyní vyhledávaným místem pro konání svatebních obřadů. Sychrovské svatební dny měly snoubencům ukázat, co vše je možné na zámku uspořádat a že nabídka je mnohem širší, než se obecně ví.
16.05.2011 08:40 |

podobné články

Zámek Sychrov: Turisty prováděl robot!

 
S neobvyklým průvodcem – robotem Advee – se o víkendu setkali návštěvníci zámku Sychrov na Liberecku. Celou trasu ale zatím nezvládl, problém mu dělají schody...
23.05.2011 12:15 |

podobné články

Zámek Svijany získal ocenění Památka roku 2016 Libereckého kraje

 
Zámek Svijany prošel za poslední tři roky rozsáhlou rekonstrukcí. Pivovaru Svijany, který zámek v roce 2013 odkoupil, se z chátrající stavby podařilo vytvořit atraktivní centrum kulturního dění na okraji Českého ráje. Za celkovou rekonstrukci zámku a obnovu objektu získal Zámek Svijany ocenění Památka roku 2016 Libereckého kraje. Finanční odměnu, která je s oceněním spojena, zámek podle Romana Havlíka, ředitele pivovaru, použije na stavbu dětského hřiště.
04.08.2017 11:50 |

podobné články

Sinéad O´Connor vystoupí akusticky na zámku Sychrov

 
Slavná irská zpěvačka Sinéad O’Connor připravila intimní akustické vystoupení v zahradě zámku Sychrov na Liberecku. Přijede 3. července.
21.05.2010 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Sinéad O’Connor (51 článků)

Sraz veteránů na zámku Sychrov: Ukázali i 108 let starý skvost!

 
Stovka starých, ale zato pořádně nablýskaných amerických auťáků. A mezi nimi všemi obdivovaný Maxwell z roku 1910! To bylo k vidění na přehlídce na zámku Sychrov u Turnova.
23.04.2018 09:05 |

podobné články

NPÚ: Zasněžené hrady a zámky postupně otevírají brány, o víkendu se přidá i Karlštejn

 
S končícím lednem postupně přibývá památek, které lákají k návštěvě interiérů i zasněžených zahrad. První únorový víkend se ze zimního spánku probudí hrady Karlštejn a Křivoklát. Brány nezavřel zámek Sychrov či zámek a park ve Valči, prohlédnout si můžete komnaty zámku v Mníšku pod Brdy a speciální zimní prohlídky nabízejí třeba na Hluboké. Ve Valticích můžete navštívit zámeckou kapli a barokní divadlo.
02.02.2017 07:35 |

podobné články

NPÚ: V olomoucké čtvrti Neředín přibyla letos druhá kulturní památka

 
Novogotický kamenný kříž na zaniklé křižovatce polních cest v Neředíně pochází z poslední čtvrtiny devatenáctého století.
17.11.2015 20:36 |

podobné články

Příchod adventu avizují předvánoční výstavy včetně betlémů

 
První letošní adventní neděle připadá na konec listopadu - i proto bude řada výstav spojených se svátky otevřena už tento týden. Na mnoha místech začnou vánoční trhy. V náchodském zámku, v Zákupech a v Litomyšli zpřístupní vyzdobené interiéry. Podobně překvapí příchozí zámek Sychrov a státní hrad Grabštejn. V botanické zahradě Na Slupi v Praze otevřou výstavu Vánoce našich babiček.
25.11.2014 08:31 |

podobné články

Sychrovský zámek představil nový betlém v životní velikosti

 
V depozitáři zámku Sychrov je léta opatrován a ochraňován původní sychrovský betlém, který byl pro šlechtickou rodinu Rohanů zhotoven sochařem Josefem Záchuňským z Husy na počátku 20. století.
03.12.2014 17:27 |

podobné články

Objevte památky Libereckého kraje

 
Pokud hledáte destinaci pro dovolenou na severu Čech, Liberecký kraj má co nabídnout. Vydejte se do Liberce, kde je k vidění překrásná radnice i unikátní vysílač. Navštivte hrad Bezděz, zámek Sychrov nebo Trosky.
31.12.2016 08:10 |

podobné články

Šlechtická sídla ve stínu prezidentských dekretů

 
Státní zámek Sychrov zve na výstavu Šlechtická sídla ve stínu prezidentských dekretů
08.07.2017 07:40 |

podobné články

Německá loterie nabízí jako hlavní výhru zámek ve Vrchlabí

 
Německá loterie láká své zákazníky na prapodivnou výhru - zámek ve Vrchlabí. "Zámek samozřejmě nikdo vyhrát nemůže, ale jsme rádi, že se někomu natolik líbí, aby lákal zákazníky právě na něj," sdělil Novinkám starosta Vrchlabí Jan Sobotka.
09.11.2009 15:05 |

podobné články

Konečná (KSČM): Státní fond životního prostředí připomíná zakletý zámek

 
Státní fond životního prostředí začíná připomínat zakletý zámek. Zámek ukrývající poklady, které by rádi získali loupeživí lapkové. Nepochybuji, že možnost rozdělovat desítky miliard korun neodolatelně láká. Láká tak moc, že pro některé exponenty přestávají platit poslední zbytky pravidel slušného chování.
02.04.2011 15:10 |

podobné články

PLÝTVÁNÍ! Zrekonstruovali zámek Štiřín kvůli EU. ZBYTEČNĚ!

 
S rezervací na půl roku, ale bez jediné akce skončil kvůli českému předsednictví Evropské unii před dvěma lety státní zámek Štiřín. V pondělí to uvedla televize Nova, podle které se luxusní zámek dostal kvůli svému nucenému nevyužití do finančních potíží.
25.04.2011 20:50 |

podobné články

Zámek Černých baronů Zelená Hora bude otevřen tři víkendy v srpnu

 
Zámek Zelená Hora, dominanta Nepomucka známá díky románu a filmu Černí baroni, bude po letech otevřený veřejnosti po tři srpnové víkendy. Vůbec poprvé bude také tato památka na kopci u hlavní silnice z Plzně na České Budějovice nasvícena. Zámek byl naposledy otevřen na jeden den před čtyřmi, respektive před devíti lety. V obou termínech přišly tisíce lidí, řekla Miroslava Brožová z volnočasového centra Fénix Nepomuk.
30.05.2014 08:31 |

podobné články

Zapomeňte na klíče: Zámek odemknete mobilem!

 
Nosit u sebe klíče k zamknutému kolu nebo bráně je otravné, zvláště když s sebou nosíte další svazek s klíči od bytu. Utahská společnost vynalezla první zámek na světě, který se odemyká pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Pokud chcete zámek odemknout, stačí mít mobil v kapse.
17.09.2014 15:20 |

podobné články

Zlínský zámek o.p.s představuje architektonickou studii revitalizace zámku

 
Obecně prospěšná společnost Zlínský zámek dnes v hlavním sále zlínského zámku představí veřejnosti komplexní architektonické řešení možné budoucí podoby a využití nejstarší budovy ve Zlíně. Návrh kompletní revitalizace zámku pochází z dílny zlínského architekta Pavla Míčka, který mu věnoval více jak rok své práce. Jeho návrhu předcházel stavebně historický průzkum zpracovaný Magistrátem města Zlína a také zadání pro jeho nové využití zformulované zadavatelem o.p.s. Zlínský zámek společně s městem.
12.12.2014 13:01 |

podobné články