Článek

Novodobá pandemie? Alergiků přibývá, nikdo neví proč

 
Přepadla vás alergie a řešíte ji volně dostupnými léky z lékárny? Děláte chybu! Podle odborníků alergii pouze utlumíte, hrozí vám však, že už se jí nezbavíte. Odborníci radí, abyste s alergií zašli k lékaři.
14.07.2015 18:15 |

podobné články

Podobné články

Nadační fond Homolka podpořil ozdravný pobyt dětských alergiků

 
Děti z Klubu AA Homolka, sdružujícího rodiny malých alergiků a astmatiků, si letos v srpnu užijí ozdravný pobyt u moře také díky Nadačnímu fondu Homolka. Jeho správní rada již v červnu odsouhlasila pro tuto akci příspěvek ve výši 150 000 korun.
22.07.2014 15:01 |

podobné články

Nadační fond Homolka podpořil 150 000 korun ozdravný pobyt dětských alergiků

 
Děti z Klubu AA Homolka, sdružujícího rodiny malých alergiků a astmatiků, si letos v srpnu užijí ozdravný pobyt u moře také díky Nadačnímu fondu Homolka. Jeho správní rada již v červnu odsouhlasila pro tuto akci příspěvek ve výši 150 000 korun.
22.07.2014 16:30 |

podobné články

Prasečí chřipka: Hra o zisk nebo biologická zbraň?

 
Kde se vzal virus AH1N1 a proč je kolem něho takový rozruch? Prasečí chřipka zburcovala celý svět. Od 18. března, kdy se v Mexiku objevili první nakažení, bylo ze všech kontinentů nahlášeno více než 6100 potvrzených obětí. A zatímco AIDS ročně zahubí 3 miliony a rakovina 8 milionů lidí, mezi obyvateli se – kvůli každodenním zprávám v médiích o nových případech a úmrtích – více než pandemie prasečí chřipky šíří pandemie strachu a paniky. Kde se vlastně vzal virus AH1N1 a proč je kolem něho takový rozruch? Existuje hned několik teorií. Nakolik šílené nebo pravdivé, to posuďte sami.
17.11.2009 13:05 |

podobné články

Už to zase začne: Alergie u dětí přibývá! Vyvolá ji pyl i čokoláda! Co radí odborník?

 
Zrudlé oči, vodnatá rýma, vyrážky a bolest hlavy – tak se projevuje alergická reakce u dětí. Malých alergiků je v populaci kolem 30 až 40% a podle lékařů jich neustále přibývá. Pro dětský organismus je devastující zejména špatné životní prostředí.
13.03.2013 14:20 |

podobné články

Pandemie prasečí chřipky by zabila 7 milionů lidí!

 
Podle prohlášení Světové zdravotnické organizace (WHO) by pandemie prasečí chřipky zasáhla až 1,5 miliardy lidí a 7 milionů lidí by zabila! I v Ćesku jsou již tři lidé, u nichž je podezření na onemocnění prasečí chřipkou.
28.04.2009 12:00 |

podobné články

Česko zvýšilo stupeň nebezpečí chřipkové pandemie

 
Česko vyhlásilo 4. stupeň nebezpečí pandemie prasečí chřipky z možných šesti. Všechna zdravotnická zařízení musí být připravena na pacienty.
28.04.2009 15:20 |

podobné články

CHŘIPKA: Poslední krůček od pandemie. Česko v obklíčení

 
Odborníci zvýšili stupeň nebezpečí vypuknutí pandemie na pátý ze šesti. Nebezpečná nemoc postupně obkličuje Česko.
30.04.2009 09:05 |

podobné články

Pandemie prasečí chřipky zasáhla 22 škol!

 
Virem tzv. prasečí chřipky se nakazilo 139 dětí v 22 školách v oblasti Madridu! Světová zdravotnická organizace (WHO) ve čtvrtek vyhlásila nejvyšší stupeň rizika šíření pandemie!
12.06.2009 10:35 |

podobné články

Vláda chystá rozsáhlá opatření pro případ katastrofální pandemie

 
Uzavřené školy a další veřejné budovy, internáty a ubytovny sloužící jako provizorní lazarety, v ulicích policisté posíleni vojáky dohlížející na veřejný pořádek a bránící možnému rabování, regulace dopravy. Že to tak trochu připomíná katastrofický film? Omyl. Jde o opatření, s nimiž počítají státní orgány pro případ pandemie chřipky.
16.07.2009 11:05 |

podobné články

Česko stojí na prahu pandemie prasečí chřipky

 
Česká republika stojí na prahu první vlny pandemie prasečí chřipky, tvrdí to jeden z tvůrců pandemických plánů Václav Chmelík. Podle něj budou nyní počty nakažených stoupat rychleji než doposud. Virem pandemic H1N1 zatím onemocnělo na 351 Čechů, z toho 37 během posledního týdne.
29.10.2009 18:50 |

podobné články

Pandemie prasečí chřipky: Pomůže nám očkování?

 
Pandemie prasečí chřipky je v Česku 'na spadnutí'. Kdy očkování začne, kolik bude stát a kdo všechno bude očkován? To všechno nám v rozhovoru prozradil mluvčí Ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.
30.10.2009 16:40 |

podobné články

Prasečí chřipka bude mírnější než jiné pandemie, míní lékaři

 
Američtí epidemiologové předpovídají, že pandemie bude mít nejméně obětí ze všech novodobých chřipkových pandemií.
08.12.2009 18:05 |

podobné články

Pandemie se nekoná: Vyhodíme 170 milionů oknem?

 
Dvě stě milionů investovala vláda do vakcíny proti prasečí chřipce. Pandemie ale nepřišla, podle kritiků byla dokonce vylhaná. Češi stejně o očkování nestojí. Z milionu dávek si jich zatím nechali píchnout jen 57 tisíc.
21.01.2010 05:15 |

podobné články

Podle WHO je pandemie H1N1 méně vážná než jiné vlny chřipky

 
Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je pandemie H1N1 relativně méně vážná než některé jiné vlny chřipky. WHO to dnes oznámila během telefonické tiskové konference v Ženevě.
24.02.2010 12:55 |

podobné články

Šéf Svobodných Mach: Jsme novodobá upadající Říše římská. EU upevňuje Putinovu moc a čeká ji postupný rozpad. Babiš je velkohubý a lidé ho pošlou na smetiště dějin. Čína je v tomto svobodnější než my

 
ROZHOVOR Podle europoslance a předsedy Svobodných Petra Macha je Andrej Babiš jen velkohubý. Sliboval vyrovnaný státní rozpočet, ale schodek roste. Sankce EU můžou paradoxně vést k upevnění pozice Vladimira Putina v Rusku. Dle Macha jsme novodobá upadající Říše římská a EU čeká postupný rozpad. Ekonomika je v Číně svobodnější než v EU a roste tam prosperita a mzdy.
31.12.2014 04:56 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2998 článků) , Andrej Babiš (11999 článků)

První novodobá Miss Československa se pochlubila útulným domovem: Takhle vypadá stylově zařízený byt někdejší královny krásy

 
První novodobá československá miss a modelka Ivana Christová  (45) je považována za jednu z našich nejkrásnějších královen krásy. I několik let po svém památném vítězství v roce 1989 totiž patřila k opravdovým kráskám.
06.04.2016 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Christová (149 článků)

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Proč přibývá alergiků?

 
Zvykli jsme si na ně a víme, že mohou číhat prakticky na každého z nás. Vždyť také v posledních dvaceti třiceti letech alergických onemocnění nebývale přibylo. Už dávno neplatí, že nás navštěvují pouze na jaře a v létě, mnohé pacienty „věrně“ provázejí v nejrůznějším prostředí po celý rok.
09.01.2010 12:45 |

podobné články

Odbornice: Nikdo neví, kdy udeří pandemie chřipky. Virus stále mutuje

 
Nové mutace viru chřipky vznikají velmi často, ale ne každý takový virus přežije a jen málo se jich dokáže rozšířit z místa vzniku. Pandemická vlna však přesto přijde, je to jen otázka času. A vhodná vakcína nebude dřív než za několik měsíců po začátku, řekla pro Blesk.cz Martina Havlíčková, vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku.
07.02.2016 06:20 |

podobné články