Článek

Noviny způsobily poprask: Zveřejnily nekrolog Otce Vánoc

 
Norský deník Aftenposten způsobil obrovský poprask, když si dovolil oznámit, že přesně tři týdny před Štědrým dnem, tj. 3. prosince, zemřel Otec Vánoc, který v zemi roznáší dárky. Tištěný nekrolog se rychle začal šíři internetem a vedení deníku se za nejapný žertík muselo čtenářům omluvit.
08.12.2015 10:05 |

podobné články

Podobné články

Norský deník zveřejnil nekrolog Otce Vánoc

 
Norský deník Aftenposten způsobil obrovský poprask, když si dovolil oznámit, že přesně tři týdny před Štědrým dnem, tj. 3. prosince, zemřel Otec Vánoc, který v zemi roznáší dárky. Tištěný nekrolog se rychle začal šíři internetem a vedení deníku se za nejapný žertík muselo čtenářům omluvit.
08.12.2015 11:25 |

podobné články

Nekrolog Elizabeth Taylorové psal muž, který je již šest let po smrti

 
Přestože se to může zdát poněkud ponuré, nekrolog Elizabeth Taylorové měl významný americký deník The New York Times napsaný už v roce 2005. Jeho autorem byl dnes již rovněž zesnulý divadelní kritik Mel Gussow. Hereččin nekrolog byl tak použit po šesti letech od svého vzniku a doplněný pouze o poslední zásadní informace ze života nejslavnější filmové představitelky královny Kleopatry.
25.03.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Elizabeth Taylor (169 článků)

Světoznámý magazín People pohřbil Kirka Douglase: Vydal jeho nekrolog!

 
Renomovaný americký magazín People omylem vydal na svých internetových stránkách předem připravený nekrolog herce Kirka Douglase. Tato hollywoodská legenda je přitom stále naživu a 9. prosince oslaví 98. narozeniny.
01.12.2014 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Kirk Douglas (36 článků)

Časopis People omylem vydal nekrolog herce Kirka Douglase

 
Renomovaný americký magazín People omylem na svých internetových stránkách vydal předem připravený nekrolog herce Kirka Douglase. Tato hollywoodská legenda je přitom stále naživu a 9. prosince oslaví 98. narozeniny.
02.12.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Kirk Douglas (36 článků)

Časopis People pohřbil herce Douglase. Jeho nekrolog vydal omylem

 
Předem připravené nekrology známých osobností se v minulosti už několikrát médiím vymstily, když byly omylem vypuštěny do éteru předčasně. Naposledy na jeden takový doplatil známý americký společenský magazín People. Omylem vydal nekrolog adresovaný herci Kirku Douglasovi, jenž za týden slaví osmadevadesátiny.
02.12.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Kirk Douglas (36 článků)

Výbušné zákulisí konference ČSSD: Pohřeb, projevy jako nekrolog. To si Chovanec dělá p*del! Na Sobotku něco prasklo. A máme toho mnohem víc...

 
REPORTÁŽ ČSSD si během soboty schválila volební program a Lubomíra Zaorálka lídrem kandidátky. Nálady v sále ovšem nebyly tak radostné, jak se strana snažila navenek prezentovat. ParlamentníListy.cz přímo na místě mluvily s řadou straníků včetně vlivných členů. Padala slova o pohřbu strany, nulové sebereflexi i divadle. Zazněly i daleko ostřejší výrazy nebo to, že projevy spíš připomínaly nekrolog sociální demokracie.
17.06.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2395 článků)

Muž v převleku Otce Vánoc vykradl obchod v Oxfordu přímo na Štědrý den

 
Zloděj z anglického Oxfordu dobře ví, že nejméně nápadným oblečením v době Vánoce je převlek Otce Vánoc neboli Santy Clause. A tak se do červeného pláště a bílého plnovousu namaskoval a vyrazil si přímo na Štědrý den přilepšit do butiku Next v centru Oxfordu.
30.12.2013 13:30 |

podobné články

Za chybu ve Stalinově nekrologu šli sedět dva lidé od novin

 
Východoněmecké noviny Tribüne vydaly v březnu 1953 Stalinův nekrolog, v němž sovětského diktátora omylem nazvaly "bojovníkem za zachování a upevnění války ve světě".  Odpovědný redaktor a sazeč si to tehdy pořádně odskákali, protože východoněmecká tajná policie Stasi za tím viděla záměr, zradu, vzpouru a sabotáž.
14.03.2018 16:15 |

podobné články

Školy zveřejnily výsledky studentských voleb, organizátoři couvají

 
Společnost Člověk v tísni dala ruce pryč od škol, které i navzdory doporučení zveřejnily ještě před volbami výsledky studentských voleb nanečisto.
30.04.2010 18:45 |

podobné články

USÁMOVO DOMÁCÍ VIDEO: USA zveřejnily zabavené nahrávky! PODÍVEJTE SE!

 
Spojené státy v sobotu zveřejnily několik obrazových nahrávek zabavených během zásahu proti Usámovi bin Ládinovi. Informuje o tom agentura AFP.
07.05.2011 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

USA zveřejnily NAHRÁVKY Z 11. ZÁŘÍ! Poslechněte si TERORISTY!

 
Americké úřady zveřejnily dosud neznámé audionahrávky s komunikací mezi letovými dispečery, armádou a posádkami letadel unesených 11. září 2001. Ve zvukové stopě je slyšet i tehdejší viceprezident Dick Cheney a teroristé, informovaly v pátek televizní stanice Sky News a BBC.
09.09.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Dick Cheney (16 článků)

Nemocnice zveřejnily ceny prvních nadstandardů. Podívejte se, kolik zaplatíte!

 
Pražské nemocnice zveřejnily první ceny nadstandardů - ty se ale liší podle konkrétního ústavu. Někde pacienti nezaplatí nic navíc, jinde se částka vyšplhá až nad 1000 korun.
06.03.2012 14:55 |

podobné články

Revoluční krok! Teplice zveřejnily platy fotbalistů, jako první v Česku

 
A je to venku! Fotbalové Teplice jako první český klub zveřejnily systém odměňování hráčů. Opora severočeskému týmu si může přijít na 90 tisíc korun bez bonusů, systém je ale do značné míry založený na motivační složce.
20.02.2013 18:00 |

podobné články

Úřady zveřejnily video ze zadržení zpěváka Biebera

 
Americké úřady zveřejnily videozáznam z lednového zadržení popového zpěváka Justina Biebera v Miami, kde se podle policie pod vlivem alkoholu zúčastnil nelegálních automobilových závodů. Na části videa, které na internetu umístily zpravodajské servery, je patrné, jak devatenáctiletý idol mladých dívek nejistým krokem podstupuje test na alkohol.
27.02.2014 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1365 článků)

Kalousek setřel Zemana

 
Šéf TOP 09 se ostře pustil do prezidenta Miloše Zemana zřejmě vzápětí poté, co si přečetl reportáž o besedě hlavy státu v Tišnově, kterou dnes dopoledne zveřejnily ParlamentníchListy.cz. Zeman se totiž v Tišnově dopustil dalšího kontroverzního výroku, který zveřejnily jako jediné médium ParlamentníListy.cz. Kalousek je ale na sociální síti jako zdroj své informace nezmínil.
26.01.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20186 článků)

Supermarkety zveřejnily loňské výsledky. Komu se dařilo a kdo prodělává?

 
Obchodní řetězce v Česku zveřejnily své obchodní výsledky za uplynulý hospodářský rok. Kde Češi utráceli nejvíc, a komu to přineslo největší zisk?
03.03.2016 18:10 |

podobné články

Homosexuálové jásají: Izrael zavede občanky, kde můžou být dva otcové či dvě matky

 
Izrael vyšel vstříc rodinám dvou homosexuálních partnerů a především jejich dětem. Identifikační průkazy a dokumenty budou nově také ve dvou dalších variantách, v nichž nebude uvedeno „jméno otce, jméno matky“, ale „jméno otce, jméno otce“ či „jméno matky, jméno matky“. Děti rodičů, kteří mají stejné pohlaví, dosud dostávaly dokumenty, v nichž byla druhá matka uvedena v kolonce jméno otce či druhý otec v kolonce jméno matky.
21.11.2014 18:00 |

podobné články

Noviny připomínají jedno neobyčejně zajímavé výročí. Souvisí s ODS, Topolánkem a podsvětím

 
Včera uplynulo pět let od chvíle, kdy Lidové noviny zveřejnily seznam krajských „kmotrů“ ODS. Expředseda strany Petr Nečas to považuje za největší „sebepoškození ODS od tzv. Sarajevského atentátu“. Mirek Topolánek, z jehož okolí se zmíněnému listu podařilo seznam získat, ale zveřejnění seznamu kmotrů hájí. Upozorňuje na to dnešní MF Dnes.
20.11.2014 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2134 článků) , Petr Nečas (9257 článků)

Nový ředitel ND provokuje Hrušínského: Vyfotil se s bustou jeho otce

 
Čistky v Národním divadle, které zahájil nový šéf, způsobily, že to vře jak v divadelnících, tak v divácích, kteří na své herce nedají dopustit. Do sporu se vložil i Jan Hrušínský, jehož žena Miluše Šplechtová také skončila. Vadí mu navíc, že byla přesunuta busta jeho otce! A odpověď ředitele Špinara? Fotka, která Hrušínského nepotěší…
28.01.2015 13:32 |

podobné články

Osobnosti: Miluše Šplechtová (54 článků)