Článek

Noviny: Bývalí elitní vojáci SOG byli obviněni kvůli nákupu maskáčů

 
Dva bývalí elitní vojáci ze zrušené speciální jednotky vojenské policie SOG jsou obvinění kvůli nákupu maskáčů multicam. Zakázku za čtyři miliony prý rozdělili na dva kontrakty, aby se nemusela konat otevřená soutěž. Podle policie tím způsobili škodu milion korun. Informují o tom Lidové noviny (LN).
27.03.2015 06:41 |

podobné články

Podobné články

Bývalí elitní vojáci z jednotky SOG půjdou před soud

 
Bývalí elitní vojáci ze zrušené speciální jednotky vojenské policie SOG se budou zodpovídat před soudem z pojistných podvodů, porušení služebního postupu či kvůli pletichám při nákupu výzbroje. Dosud bylo z trestných činů obviněno třináct bývalých příslušníků SOG.
06.12.2011 06:55 |

podobné články

Policie si posvítila na elitní vojáky: Zakázku na maskáče rozpůlili, teď čelí obvinění

 
Dva bývalí elitní vojáci ze zrušené speciální jednotky vojenské policie SOG jsou obviněni kvůli nákupu maskáčů multicam. Zakázku za čtyři miliony prý rozdělili na dva kontrakty, aby se nemusela konat otevřená soutěž. Podle policie tím způsobili škodu milion korun. Informují o tom Lidové noviny (LN).
27.03.2015 09:00 |

podobné články

Elitní jednotka Vojenské policie, známá jako SOG, končí

 
Vedení ministerstva obrany a Vojenské policie se zřejmě definitivně rozhodly zrušit ve stávající podobě Útvar speciálních operací Vojenské policie, známější pod anglickou zkratkou SOG. Reorganizaci Vojenské policie, která se dotkne SOG, potvrdilo večer i ministerstvo obrany.
10.06.2009 23:25 |

podobné články

Bojovníky soud osvobodil!

 
Dva bývalí členové elitní jednotky Vojenské policie SOG Petr Krčmář a Luboš Klimeš si mohou po devíti letech soudních tahanic konečně oddechnout. Pražský městský soud je včera definitivně zprostil obžaloby, že v roce 2008 chtěli přihrát zakázku na nákup maskáčů jedné konkrétní firmě.
16.01.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Klimeš (4 články)

Nejsem Copperfield, brání se náčelník Ložek nařčení, že rozložil SOG

 
Silnou zbraň proti teroristům ztratilo Česko tím, že byl před dvěma lety na ministerstvu obrany pohřben Útvar speciálních operací vojenské policie SOG. ParlamentnímListům.cz to sdělili bývalí elitní bojovníci útvaru. Na obraně to nenechalo nikoho klidným. Další zainteresované osoby to nicméně buď potvrzují, odmítají anebo úplně mlčí.
09.05.2011 19:55 |

podobné články

Vojáci, s. r. o. vycvičí ve střelbě skoro každého. Extremisty neberou

 
V bojových akcích v Afghánistánu a Iráku získali čeští vojáci ze speciální jednotky SOG neocenitelné zkušenosti. A když je nedokázali upotřebit v armádě, založili si firmu SOG-defence pro výcvik bojových situací.
05.03.2011 12:50 |

podobné články

Elitní jednotka SOG k poslednímu červnu zanikne

 
Útvar speciálních operací Vojenské policie (SOG) zřejmě skončí k poslednímu červnu. Vojákům to měl oznámit náčelník Vojenské policie Vladimír Ložek. Jednotka na sebe upozornila na přelomu loňska a letoška spory, které uvnitř ní propukly a které se dostaly i na veřejnost.
29.05.2009 21:10 |

podobné články

Armáda ztratila dva vozy Tatra za 18 miliónů

 
Ministerstvo obrany pohřešuje dva obrněné vozy Tatra, které byly v roce 2007 nasazeny v Afghánistánu u útvaru vojenské policie SOG. O dva roky později, kdy byl útvar SOG zrušen, tatrovky zmizely. Jeden vůz přitom stál zhruba devět miliónů korun. Píší to Lidové noviny (LN).
13.12.2011 08:45 |

podobné články

Armáda nevěděla, kde má dva vozy Tatra za 18 miliónů

 
Ministerstvo obrany pohřešovalo dva obrněné vozy Tatra, které byly v roce 2007 nasazeny v Afghánistánu u útvaru vojenské policie SOG. O dva roky později, kdy byl útvar SOG zrušen, tatrovky zmizely. Jeden vůz přitom stál zhruba devět miliónů korun. Napsaly to v úterý Lidové noviny (LN). Ministerstvo po uveřejnění textu oznámilo, že vozy našlo.
13.12.2011 09:20 |

podobné články

SKANDÁL českých vojáků: Hráli si na Ramba a lovili lidi!

 
DISKUZE: Skandál českých vojáků v Afghánistánu se rozrůstá do neuvěřitelných rozměrů. Vojáci elitní jednotky SOG si prý udělali z mise svoje soukromé safari. Místo zvířat byli ale kořistí lidé!
23.04.2009 15:39 |

podobné články

Armáda ztratila dva vozy Tatra za 18 milionů

 
Ministerstvo obrany "pohřešuje" dva obrněné vozy Tatra, které byly v roce 2007 nasazeny v Afghánistánu u útvaru vojenské policie SOG. O dva roky později, kdy byl útvar SOG zrušen, tatrovky zmizely. Jeden vůz přitom stál zhruba devět milionů korun.
13.12.2011 06:55 |

podobné články

SOG mohl odhalit zločin, možná proto byl zrušen, spekuluje bývalý náčelník

 
V roce 2002 vznikla v rámci vojenské policie unikátní speciální jednotka SOG, která však byla v roce 2009 rozpuštěna. Stalo se tak za vlády premiéra Jana Fischera. Rozpuštění samotné pak dotáhl do konce exministr obrany Martin Barták. V médiích se objevily spekulace o tom, že jednotka byla rozpuštěna např. proto, že se chovala zbaběle v boji. Tento mýtus se tři roky po jejím rozpuštění pokouší vyvrátit jeden z jejích členů.
26.04.2012 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků) , Martin Barták (337 článků)

Pocity byly velmi silné. Zraněný voják na ČT promluvil k tragické situaci

 
Útvar speciálních operací vojenské policie SOG dnes již neexistuje. Bývalý člen útvaru Miroslav Lidinský však v den tragického úmrtí čtyř českých vojáků promluvil v úterním Interview ČT24. Útvar SOG se totiž také účastnil zahraničních misí v Afghánistánu. Jak těžké je vypořádat se s takovou situací?
08.07.2014 19:30 |

podobné články

Máte zbrojní průkaz? Pak zbystřete nad slovy bývalého bojového velitele SOG z Afghánistánu. Toto se strhlo

 
Češi jsou prostě nepoučitelní. Tváří v tvář hrozbě Evropské unie, která plánuje odzbrojit všechny držitele legálních zbraní, se dosud nerozborná jednota české střelecké veřejnosti začíná pomalu, ale jistě lámat. A stačilo přitom, aby se tlak EU na chvíli zmírnil. Vše odstartoval docela nevinný článek bezpečnostního experta a bývalého bojového velitele SOG z Afghánistánu Lumíra Němce, na který tvrdě zareagovalo sdružení na ochranu práv majitelů zbraní LEX.
18.10.2016 20:25 |

podobné články

Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro elitní jednotku

 
Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro elitní, dnes už rozpuštěnou Skupinu speciálních operací Vojenské policie SOG pro její misi v Afghánistánu.
10.03.2010 17:10 |

podobné články

Přepisování dějin, lhaní lidem ohledně uprchlické krize. Politika je svinstvo, rozčiluje se bývalý velitel elitní armádní jednotky

 
VÝROČÍ KONCE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY Je lépe bojovat proti terorismu na území teroristů, než tady doma v Evropě, říká válečný veterán z Afghánistánu Lumír Němec. Podle tohoto bývalého velitele elitní speciální jednotky Vojenské policie SOG se pověst české armády v poslední době zlepšila, ale přesto bude v případě obrany hranic potřebovat co nejvíce aktivních záloh. Už proto, že politikům prý o blaho obyčejných lidí nikdy nešlo, tvrdí bezpečnostní expert Němec.
08.05.2016 07:45 |

podobné články

Soud osvobodil exšéfa elitní jednotky Vojenské policie Krčmáře

 
Někdejší šéf Útvaru speciálních operací (SOG) Vojenské policie Petr Krčmář a logistik jednotky Luboš Klimeš nespáchali při nákupu maskovacích oděvů trestný čin. Pražský městský soud dnes potvrdil předchozí rozhodnutí a zamítl odvolání vrchního státního zastupitelství. Zprávu přinesla ČTK.
15.01.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Klimeš (4 články)

Exšéf elitní jednotky je volný. Svou funkci nezneužil, rozhodl soud

 
Někdejší šéf Útvaru speciálních operací (SOG) Vojenské policie Petr Krčmář a logistik jednotky Luboš Klimeš nespáchali při nákupu maskovacích oděvů trestný čin. Pražský městský soud v pondělí potvrdil předchozí rozhodnutí a zamítl odvolání vrchního státního zastupitelství. Verdikt je tak pravomocný. Muži při odchodu z jednací síně uvedli, že je kauza stála devět let života. Podle jejich advokátů bylo trestní řízení účelové a souviselo se zrušením útvaru.
15.01.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Klimeš (4 články)

Bývalí elitní vojáci zuří: ČEZ komando má stejný výcvik jako my!

 
Bojovali a umírali za Česko při vojenských operacích v Perském zálivu či zemích bývalé Jugoslávie a teď strašlivě zuří. Bývalé elitní vojáky štvou praktiky komanda ČEZ. Proč, to Blesku vysvětlil Petr (40), který sloužil u jednotky 601 v Prostějově.
05.02.2010 06:50 |

podobné články