Článek

Novinka na Zelném trhu: Tržnice se pyšní novou pasáží, prodejci finišují se stánky

 
Už jen dny zbývají do otevření zrekonstruované budovy městské tržnice, kterou v 90. letech zhyzdily nepovedené úpravy. Radnice Brno-střed v úterý otevřela v předstihu přízemní pasáž, která spojila Zelný trh a Radniční náměstí za budovou Staré radnice.
20.06.2017 13:15 |

podobné články

Podobné články

V DEPO2015 v Plzni se otevře stálá tržnice: Nabídne jídlo, sezónní suroviny i workshopy

 
Nový projekt se chystá v plzeňském areálu DEPO2015. Na podzim se v průmyslové hale ze 30. let minulého století otevře stálá městská tržnice. Místo zde najdou farmářské či řemeslné obchůdky a sezónní stánky, vznikne i prostor pro setkávání, trhy, workshopy, přednášky a další akce. Tržnice se propojí i s dalšími aktivitami místní kreativní zóny.
31.03.2018 15:25 |

podobné články

Hokejová euforie: Na Zelném trhu sledovalo výhru Komety 5 tisíc Brňanů, cizinci nechápali!

 
Kometa je vítěz! Transparent, který byl v sobotu v podvečer na Zelném trhu v Brně k nepřehlédnutí. Hokejové finále s Libercem si nenechalo u dvou obřích pláten v centru města ujít pět tisíc fanoušků!
14.04.2017 20:20 |

podobné články

Zelinářka a pekař na Zelném rynku: Jeden zápolí od rána s EET, druhý má ještě rok čas

 
Krámky mají na brněnském Zelném trhu kousek od sebe, jeden rozdíl je ale mezi nimi patrný na první pohled. A netýká se nabízeného zboží. Zelinářka Marta po každém prodeji tiskne lístečky, pekař naopak jen vrací peníze. Pro jednoho ve středu začal život s elektronickou evidencí tržeb (EET), druhý má ještě rok čas.
01.03.2017 12:40 |

podobné články

Praha: Smlouva na pronájem holešovické Tržnice se změní

 
Radní hlavního města Prahy Aleksandra Udženija zahájila s nájemcem Pražské tržnice v Holešovicích jednání o revitalizaci celého komplexu, která bude odpovídat územnímu plánu města, požadavkům památkářů a ekonomickým možnostem využití tržnice.
08.03.2011 21:50 |

podobné články

Nájemce Holešovické tržnice dluží Praze 200 milionů

 
AKTUALIZOVÁNO. Praha žaluje firmu Delta Center, nájemce Holešovické tržnice, kvůli dlužnému nájemnému. Delta Center dluží městu 211 milionů korun, řekla dnes ČTK radní pro majetek Aleksandra Udženija (ODS). Delta Center, jejíž vyjádření se nepodařilo zjistit, už dříve existenci pohledávek odmítala. Nájemní smlouva, kterou Praha vypověděla na konci loňského roku, končí v prosinci. V části tržnice by podle radní v budoucnu měla sídlit radnice Prahy 7.
17.05.2012 12:20 |

podobné články

Farmářské trhy, kultura či „masná“ restaurace: Holešovická tržnice oblékne nový háv

 
Už žádné prázdné budovy ve špatném stavu! Do místy chátrající Holešovické tržnice budou Pražané nově chodit třeba na farmářské trhy nebo za kulturou. Úředníci začínají pracovat na projektech přeměny tržnice i jejího celkového rozvoje.
12.09.2017 20:50 |

podobné články

Na vánočním trhu shořely stánky! Tři lidé zraněni!

 
Na vánočním trhu na pražském náměstí Míru v pondělí po 15. hodině zřejmě vybuchla propanbutanová lahev. Shořely čtyři prodejní stánky, tři lidé byli zraněni a plameny místy šlehaly až do výše čtyř metrů.
30.11.2009 16:20 |

podobné články

Praha 1 se nechce vzdát klobás na Václavském náměstí

 
Snaha hlavního města vykázat z Václavského náměstí kiosky a stánky narazila u radnice první městské části. Praha 1 odmítá, aby z náměstí zmizely klobásy. Magistrát chce stánky do konce roku zrušit a do budoucna nahradit nižším počtem unifikovaných kiosků. Místo by měli mít prodejci novin, květin či pečiva. O prodeji pochutin typu klobás město ještě nerozhodlo. O postoji Prahy 1 informoval ve středu starosta Oldřich Lomecký (TOP 09).
01.02.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Lomecký (90 článků)

Ztracení návštěvníci, zoufalí prodejci: Trhy v Pragovce byly obřím fiaskem

 
Pražané provětrali své šatní skříně. Obří hlava v Pragovce se na sobotu 21. ledna zaplnila stánky s levným zbožím z druhé ruky. Řada návštěvníků ale ani netušila, jak se k místu dostat, a prodejci si zoufali.
21.01.2017 17:25 |

podobné články

Při kontrole ČOI na tržnici ve Strážném opustili prodejci své stánky

 
Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny opakovaně kontroluje dodržování práv duševního vlastnictví, které často porušují prodejci na tržnici ve Strážném. První neděli v měsíci srpnu zde inspektoři uskutečnili mimořádnou kontrolní akci, na které zajistili 591 kusů zboží v celkové hodnotě originálů 484 598 korun.
22.08.2017 08:20 |

podobné články

Na pražském náměstí Míru shořely stánky, tři zranění

 
Na vánočním trhu na pražském náměstí Míru v pondělí shořely čtyři prodejní stánky. Tři lidé byli zraněni. Požár byl ovšem uhašen za několik minut. Řekl to mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.
30.11.2009 17:40 |

podobné články

Na luxusní tržnici chudí farmáři nemají. Praha jela pro peníze do Mnichova

 
Ze zašlého objektu Staroměstské tržnice v Praze se má stát nejluxusnější tržnice ve městě. Praha 1 už dokonce vydala stavební povolení, rekonstrukci tak zdánlivě nic nebrání. Jenže… Magistrát zvolil taktiku, že budoucí provozovatel trhů musí zaplatit i celou opravu, která vyjde na 270 milionů. A na to čeští farmáři nemají.
06.10.2015 06:10 |

podobné články

Unikát v Brně: Krytá tržnice, která není nikde jinde v Česku!

 
Ryby, mléčné výrobky, maso a další poživatiny, které na běžné tržnici nenajdete. To vše bude od května nabízet první krytá tržnice zaměřená na potraviny v Česku. Lidé ji najdou v horní části Zelného trhu v Brně.
10.03.2017 15:40 |

podobné články

První v republice: Krytá tržnice potravin má zpoždění, kovové kóje je nutné upravit

 
Přibližně o 14 dnů později, tedy až na počátku letních prázdnin, se otevře svým návštěvníkům první krytá tržnice v České republice zaměřená výhradně na potraviny. Lidé ji najdou v horní části Zelného trhu v Brně.
08.06.2017 13:50 |

podobné články

Mladík zaútočil zápalnou lahví ve zlínské pasáži

 
Ve zlínské pasáži vedoucí k obchodnímu centru Zlaté jablko vzplál Molotovův koktejl. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo.
09.09.2009 17:35 |

podobné články

Proměny Chantal Poullain jsou k vidění v pasáži Europarku

 
V pasáži Europarku byla slavnostně zahájena výstava fotografií z kalendářů Proměny 2010/11, za účasti herečky Chantal Poullain a autorů kalendáře Marka Škarpy a Petra Kurečky.
09.05.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Chantal Poullain (224 článků) , Marek Škarpa (25 článků) , Petr Marek (156 článků)

Tour de France přišla o jeden z vrcholů. Průsmyk Galibier se drolí

 
Letošní Tour de France už teď přišla o jedno z hlavních lákadel. Obávané alpské stoupání na Col du Galibier bylo kvůli sesuvu půdy nahrazeno jinou trasou. V loňských ročnících bylo toto náročné stoupání často rozhodující pasáží, kde docházelo k častým zvratům v celkovém pořadí. Vrchaři jako je Leopold König nebo Roman Kreuziger si ale kopce užijí i tak, protože v Alpách si je rovinatých pasáží jako šafránu.
25.06.2015 19:51 |

podobné články

Prodejci letenek porušují předpisy nabídkou pojistky, tvrdí dTest

 
Prodejci letenek porušují předpisy tím, že podněcují zákazníky také ke koupi pojištění, které si ale neobjednali. Tvrdí to spotřebitelský časopis dTest. Zároveň vyzval největší prodejce letenek, tedy společnosti Student Agency, Asiana a Čedok, aby se zdrželi údajné protiprávní činnosti a své nabídky v e-shopech přizpůsobili nařízení Evropského soudního dvora. Největší tuzemští prodejci popírají, že by současná praxe měla manipulativní charakter. Lidé si prý rovněž nestěžují.
26.07.2012 17:15 |

podobné články

Zmrazený chleba není čerstvý chleba! Označují to prodejci?

 
Od včerejšího dne už prodejci nesmí vydávat rozmrazované pečivo, chleba a zákusky za čerstvé. Naopak, o pobytu pečiva v mrazáku musí prodejci spotřebitele povinně informovat označením »rozmrazeno« nebo »ze zmrazeného polotovaru«.
02.08.2012 14:20 |

podobné články