Článek

Nové strany rozbíjí důsledky opoziční smlouvy, domnívá se starosta Mnichova Hradiště

 
Městský úřad z hlediska samosprávy zamrzl někdy v době před čtyřmi až šesti lety a stagnace městské policie trvá snad už celou dekádu, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Ondřej Lochman (Žijeme pro Hradiště). Posteskl si také nad pomalým tempem, týmem a negací, s jakými jsou řešeny problémy města. Jaké kroky bude chtít podniknout pro změnu a jaké další novinky plánuje? Naši redakci zajímalo také to, jak vypadá klasický den starosty. A nejen to.
18.05.2015 16:11 |

podobné články

Podobné články

Starosta Mnichova Hradiště: Prezidentský úřad by měl vést zvolený kandidát, ne jeho poradci

 
Prezident je už starý a unavený muž a nemůže naši zemi reprezentovat dostatečně, míní Ondřej Lochman (Žijeme pro Hradiště). V kom shledává adekvátního kandidáta? Z jakého důvodu se obává vlivu Moskvy na ČR? A jak na základě osobní zkušenosti vnímá kritiku neziskovek? Nejen na tyto otázky odpovídal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Zajímalo nás také, jakými změnami prošlo město pod jeho vedením a jaké jsou jeho nejbližší plány. Vyjádřil se i ke sporům s vedením závodu Kofola či ke korupční kauze na MŠMT ČR, která poškodila i Mnichovo Hradiště.
17.08.2017 15:50 |

podobné články

Nehoda u Mnichova Hradiště ODKLONILA DOPRAVU. 3 lidé zranění

 
Hromadná nehoda na silnici R10 u Mnichova Hradiště si vynutila odklon dopravy.
10.10.2011 09:35 |

podobné články

DRAMA NA PALUBĚ: U Mnichova Hradiště muselo nouzově přistát letadlo!

 
O obrovském štěstí v neštěstí může mluvit pilot malého letadla, které muselo v úterý nouzově přistát u Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku. Letadlu praskla pneumatika, lidé na palubě měli opravdu strach.
06.05.2014 15:15 |

podobné články

Smrtelná nehoda na přejezdu: U Mnichova Hradiště vjelo auto pod vlak, řidič na místě zemřel

 
Na nechráněném železničním přejezdu u obce Březina-Honsob u Mnichova Hradiště dnes časně ráno zahynul řidič osobního auta. Nepřežil srážku s nákladním vlakem. Doprava na trati byla na tři hodiny přerušena. ČTK to řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.
01.05.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (511 článků) , Petr Svoboda (502 článků) , Petr Svoboda (511 článků)

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (895 článků)

Starosta Mnichova Hradiště: Zeman „jede“ hlavně na sebe a pro ty, jimž se zavázal během prezidentské kampaně

 
Na místo portrétu prezidenta Miloše Zemana má ve své kanceláři portrét exprezidenta Václava Havla. Proč? A jak zpětně hodnotí zavedení přímé volby prezidenta? Nejen o tom jsme si povídali s nově zvoleným starostou Ondřej Lochman (Žijeme pro Hradiště). Oproti svému předchůdci je o polovinu mladší a jak prozradil pro ParlamentníListy.cz, za své hlavní priority považuje rozvoj města, jenž v posledních letech zamrzl, a navrácení jeho tváře. Chci být moderním starostou, říká. Jaké jsou jeho další plány?
11.12.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4812 článků) , Miloš Zeman (20487 článků) , Ondřej Havel (58 článků)

Starosta Mnichova Hradiště: Zahráváme si s výbuchem extremismu

 
Za přelomovou událost uplynulého roku považuje Ondřej Lochman (Žijeme pro Hradiště) vystoupení prezidenta na pražském Albertově dne 17. listopadu. „Byla to ale velmi smutná výpověď o tom, kam až jej dohnala potřeba pomsty vůči studentům, kteří mu o rok dříve ukázali červenou kartu.“ Odsoudil ale také populistické jednání vrcholových politiků a prozradil nám, proč bychom se více než uprchlíků měli obávat posilování vlivu Moskvy. Ačkoliv první nabídku kandidovat dostal již ve 21 letech, rozhodl se ji přijmout až o 13 let později. Co ho k tomu vedlo? A jak se mu ale daří prosadit své priority? I na to se ptala naše redakce.
09.01.2016 13:20 |

podobné články

Seďa (ČSSD): Sociální demokraté jsou nejsilnější a nejaktivnější opoziční stranou v zastupitelstvu Uherského Hradiště

 
Sociální demokraté jsou nejsilnější a také nejaktivnější opoziční stranou v zastupitelstvu města Uherské Hradiště. Kromě kritiky současné radniční koalice přichází ČSSD se svými návrhy, jak řešit aktuální a dlouho odkládané problémy spoluobčanů města:
24.04.2016 11:05 |

podobné články

Starosta Mnichova Hradiště z ODS: Výsledek voleb si nedovolím odhadnout

 
ROZHOVOR Arnošt Vajzr ParlamentnímListům.cz řekl, že některé aktivity hejtmana Davida Ratha jsou plýtváním. Obce Středočeského kraje prý mají určitě jiné priority než webové stránky. Představte si, co by se za ty peníze dalo v menších obcích opravit, konstatoval mimo jiné starosta.
20.04.2012 18:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Uherské Hradiště: Město Uherské Hradiště zveřejnilo analýzy

 
Město Uherské Hradiště zveřejnilo řadu analýz pro plánovaný rozvoj sociálních služeb. Zadány byly v rámci realizace projektu Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb na Uherskohradišťsku.
05.06.2011 15:50 |

podobné články

Jarošov zůstane součástí Uherského Hradiště, rozhodli lidé v referendu

 
Jarošov zůstane nadále místní částí Uherského Hradiště. Tamní obyvatelé se tak vyslovili v sobotním referendu, kterého se zúčastnilo 56 procent voličů. Jen 23 procent oprávněných voličů se vyslovilo pro odtržení. Vyplývá to z informací zveřejněných na úřední desce oficiálních internetových stránek Uherského Hradiště.
23.09.2012 06:55 |

podobné články

Jarošov zůstane součástí U. Hradiště, odtržení chtělo jen 23 procent

 
Jarošov zůstane nadále místní částí Uherského Hradiště. Tamní obyvatelé se tak vyslovili v sobotním referendu, kterého se zúčastnilo 56 procent voličů. Jen 23 procent oprávněných voličů se vyslovilo pro odtržení. Vyplývá to z informací zveřejněných na úřední desce oficiálních internetových stránek Uherského Hradiště.
23.09.2012 09:25 |

podobné články

Zásah hasičů u požáru hospodářské budovy komplikoval nedostatek vody

 
Dne 12. 7. 2014 ve 23:10 hodin obdrželo operační středisko hasičů ve Zlíně hlášení o požáru samostatně stojícího objektu za obcí Modrá u Uherského Hradiště. K požáru byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a dobrovolných hasičů obcí Jankovice, Staré Město u Uherského Hradiště, Babice a Traplice.
13.07.2014 14:35 |

podobné články

Romantické filmy rozbíjí partnerské vztahy!

 
Romantické komedie mohou divákovi nejen poskytnout devadesát minut lehké zábavy, ale jsou schopné zanechat trvalé následky na jeho každodenním milostném životě, a to nejen v pozitivním smyslu. Nová studie ukázala, že zidealizované romantické filmy rozbíjí vztahy.
22.07.2010 11:05 |

podobné články

Na Otavě je opět těžká technika, kry rozbíjí bagr

 
Na Otavě ve Velkých Hydčicích je opět těžká technika. Ledové kry rozbíjí bagr s dlouhým ramenem, který zajistilo Povodí Vltavy.
09.12.2010 10:25 |

podobné články

Moravcová rozbíjí manželství

 
Modelka Nikol Moravcová (24) bez okolků přiznala, že randí s fotografem Ondřejem Pýchou. A vůbec jí nevadí, že má Pýcha několikaměsíčního syna a Nikol mu tak rozbijí rodinu. Podle ní Pýcha už s matkou malého Nathana nežije, takže je vše v pořádku.  
15.05.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Nikol Moravcová (240 článků)

Starosta Prahy 5 čelí trestnímu oznámení: Zavařil si pronájmem kavárny?

 
Starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09) a radní Martin Damašek (TOP 09) čelí trestnímu oznámení, a to kvůli pronájmu Kavárny, co hledá jméno. Podal ho opoziční zastupitel Lukáš Budín (Živá Praha 5), který se domnívá, že starosta s radním porušili povinnost při správě cizího majetku.
29.09.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Richter (31 článků) , Pavel Lukáš (51 článků)

Starosta Mnichova Hradiště z ODS: Zdiskreditovaly nás známé kauzy našich členů

 
Podle starosty Arnošta Vajzra k současné situaci v ODS nedošlo ze dne na den, ale je logickým vyústěním chyb, kterých se vedení ODS dopouštělo v předchozích letech. "To, že vedení ODS mluví o nutnosti změn v práci strany, slýchám každý rok.“ Kritický je ale také k novele RUD. Proč? S tím, ale i s hodnocením nezaměstnanosti či infrastruktury ve městě se svěřil našim stránkám.
18.05.2013 10:20 |

podobné články

Brno má propagaci až v nebi! Zachová přímou linku do Mnichova

 
Radní Brna i Jihomoravského kraje schválili smlouvy na propagaci města a kraje prostřednictvím letecké linky z Brna do Mnichova.
23.03.2017 12:35 |

podobné články