Nové Město bude zase hostit SP v běhu na lyžích v distančním závodě

Po čtyřleté pauze se do Nového Města na Moravě vrátí Světový pohár v běhu na lyžích v distančních závodech. Patnáct kilometrů muži a deset kilometrů ženy poběží volným stylem příští rok 23. ledna. Následující den se uskuteční štafety.
08.06.2015 18:36 |

Běžci na lyžích Cologna a Björgenová ovládli finále Světového poháru

Již jistý vítěz Světového poháru v běhu na lyžích Dario Cologna ze Švýcarska uhájil prvenství i v závěrečném závodě finálové série, běhu na 15 kilometrů s handicapovým startem, ve švédském Falunu. Druhý doběhl Kanaďan Devon Kershaw, třetí Nor Niklas Dyrhaug.
18.03.2012 16:45 |

Osobnosti: Dario Cologna (19 článků)

Zemřel bývalý mistr světa v běhu na lyžích a dopingový hříšník Myllylä, bylo mu 41 let

Ve věku 41 let zemřel v úterý bývalý mistr světa v běhu na lyžích Mika Myllylä z Finska.
05.07.2011 17:45 |

O víkendu začíná SP v běhu na lyžích

Úvod sezony Světového poháru v běhu na lyžích poznamenalo nepříznivé počasí, už jedenatřicátý ročník seriálu začne v sobotu s mírnou změnou v norském Sjusjöenu. Lukáš Bauer se ale na start nepostaví.
18.11.2011 07:10 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (161 článků)

Američanka Randallová a Rus Pětuchov vyhráli sprint v běhu na lyžích

Sprint Světového poháru v běhu na lyžích v Davosu měl očekávané vítěze.
11.12.2011 17:55 |

Bez překvapení. Republikovým šampionem v běhu na lyžích je Bauer

Lukáš Bauer vyhrál v Novém Městě na Moravě mistrovství ČR v běhu na lyžích na trati 15 kilometrů klasickou technikou, mezi ženami triumfovala na desetikilometrové trati Ivana Janečková.
05.02.2012 17:20 |

Rönning vyhrál závod v běhu na lyžích na 50 km klasicky, Jakš skončil jedenáctý

Nor Eldar Rönning vyhrál v sobotu na domácí půdě v Oslo závod Světového poháru v běhu na lyžích na 50 kilometrů klasicky s hromadným startem.
10.03.2012 16:05 |

Řezáč zakončil sezonu druhým místem v závodě Aarefjällsloppet

Druhým místem v závodě Aarefjällsloppet uzavřel český běžec na lyžích Stanislav Řezáč sezonu dálkových běhů. Ve finále světové série Ski Classics dnes ve Švédsku nestačil jen na domácího Daniela Richardssona a v konečném pořadí seriálu obsadil čtvrté místo. Lukáš Bauer dokončil závod na 61 kilometrů na 46. místě.
29.03.2014 14:40 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (161 článků) , Stanislav Řezáč (28 článků)

Nové Město na Moravě je připravené na závody v běhu

Pořadatelé závodů Světového poháru v běhu na lyžích, které se o víkendu konají v Novém Městě na Moravě, mají připravené tratě i veškerou infrastrukturu a očekávají nabitou startovní listinu.
06.02.2012 14:35 |

Kranjec vyhrál závod v letech na lyžích v Planici, Koudelka skončil třináctý

Slovinský letec na lyžích Robert Kranjec s velkým přehledem zvítězil v pátečním závodě Světového poháru v letech na lyžích na mamutím můstku ve slovinské Planici.
16.03.2012 18:50 |

Osobnosti: Robert Kranjec (3 články)

Lyžař Řezáč skončil ve Vasově běhu těsně druhý

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč útočil na vytoužený triumf ve slavném Vasově běhu, ale v cíli maratonu na 90 kilometrů klasickou technikou skončil těsně druhý.
06.03.2011 12:50 |

Osobnosti: Stanislav Řezáč (28 článků)

Stanislav Řezáč skončil na slavném Vasově běhu opět třetí

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč skončil na legendárním 90 kilometrů dlouhém Vasově běhu z Sälenu do Mory na třetím místě.
04.03.2012 12:11 |

Björgenová vyhrála závod v běhu na lyžích na 30 km v Oslu

Domácí lyžařka Marit Björgenová vyhrála v neděli závod Světového poháru v běhu na 30 kilometrů klasicky s hromadným startem v norském Oslu - Holmenkollenu.
11.03.2012 13:45 |

Běžcům na lyžích začíná Světový pohár. Češi spoléhají na Bauera

Sérií tří závodů ve finském Kuusamu zvaných "Ruka triple" začne v pátek Světový pohár v běhu na lyžích. Český tým bude spoléhat na zkušeného Lukáše Bauera, který po několika sezonách se zdravotními problémy je letos výborně připraven a zdravý, do miniseriálu by měli nastoupit všichni reprezentanti. Celková vítězství v SP obhajují Nor Petter Northug a Polka Justyna Kowalczyková.
27.11.2013 12:07 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (161 článků) , Petter Northug (31 článků)

Jilemnická 50 ZP MV ČR 2016 již tento víkend na Mísečkách

ZP MV ČR podporuje zdravé sportování a pohyb, mezi které patří i zimní běh na lyžích. Již tento víkend 30. – 31. ledna vás proto zveme do Krkonoš. Právě tam se bude konat Jilemnická 50 ZP MV ČR 2016 jako další ze seriálu závodů v běhu na lyžích ČUS Stopa pro život 2016.
29.01.2016 18:46 |

Summit NATO bude v roce 2014 hostit Velká Británie

Summit Severoatlantické aliance bude v roce 2014 hostit Velká Británie, uvedl dnes generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen. Poznamenal, že setkání špiček aliančních zemí bude příležitostí probrat ukončení mise ISAF v Afghánistánu i otevřít novou kapitolu angažmá NATO v této zemi. Přesné datum konání schůzky 28 spojeneckých zemí zatím není známé.
27.09.2013 14:31 |

Běžec na lyžích Kožíšek: Byl to můj životní závod

Nejlepšího individuálního výsledku v kariéře dosáhl v sobotním závodu SP ve sprintu český reprezentant v běhu na lyžích Dušan Kožíšek.
15.01.2011 18:15 |

Osobnosti: Dušan Kožíšek (22 článků)

Olympijský vítěz v běhu na lyžích Mika Myllylä (†41): Zabili ho!

Deset let poté, co se po dopingové aféře zhroutila jeho kariéra úspěšného běžce na lyžích, našel Fin Mika Myllylä (†41) smrt ve svém bytě ve městě Kokkola.
07.07.2011 12:15 |

Běžkyně na lyžích Björgenová zničila konkurenci v premiéře Světového poháru

Norka Marit Björgenová ovládla v norském Sjusjöenu úvodní závod Světového poháru v běhu na lyžích. Deset kilometrů volnou technikou zvládla suverénně s náskokem 27 vteřin před Švédkou Charlotte Kallaovou a svou krajankou Vibeke Skofterudovou.
19.11.2011 13:10 |

Kowalczyková vyhrála v Rogle běh na lyžích na 10 km klasicky

Polka Justyna Kowalczyková vyhrála v sobotu ve slovinské Rogle závod Světového poháru v běhu na lyžích na 10 kilometrů klasicky s hromadným startem.
17.12.2011 15:25 |