Nové Město bude zase hostit SP v běhu na lyžích v distančním závodě

Po čtyřleté pauze se do Nového Města na Moravě vrátí Světový pohár v běhu na lyžích v distančních závodech. Patnáct kilometrů muži a deset kilometrů ženy poběží volným stylem příští rok 23. ledna. Následující den se uskuteční štafety.
08.06.2015 18:36 |

Běžci na lyžích Cologna a Björgenová ovládli finále Světového poháru

Již jistý vítěz Světového poháru v běhu na lyžích Dario Cologna ze Švýcarska uhájil prvenství i v závěrečném závodě finálové série, běhu na 15 kilometrů s handicapovým startem, ve švédském Falunu. Druhý doběhl Kanaďan Devon Kershaw, třetí Nor Niklas Dyrhaug.
18.03.2012 16:45 |

Osobnosti: Dario Cologna (19 článků)

Zemřel bývalý mistr světa v běhu na lyžích a dopingový hříšník Myllylä, bylo mu 41 let

Ve věku 41 let zemřel v úterý bývalý mistr světa v běhu na lyžích Mika Myllylä z Finska.
05.07.2011 17:45 |

O víkendu začíná SP v běhu na lyžích

Úvod sezony Světového poháru v běhu na lyžích poznamenalo nepříznivé počasí, už jedenatřicátý ročník seriálu začne v sobotu s mírnou změnou v norském Sjusjöenu. Lukáš Bauer se ale na start nepostaví.
18.11.2011 07:10 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků)

Američanka Randallová a Rus Pětuchov vyhráli sprint v běhu na lyžích

Sprint Světového poháru v běhu na lyžích v Davosu měl očekávané vítěze.
11.12.2011 17:55 |

Bez překvapení. Republikovým šampionem v běhu na lyžích je Bauer

Lukáš Bauer vyhrál v Novém Městě na Moravě mistrovství ČR v běhu na lyžích na trati 15 kilometrů klasickou technikou, mezi ženami triumfovala na desetikilometrové trati Ivana Janečková.
05.02.2012 17:20 |

Rönning vyhrál závod v běhu na lyžích na 50 km klasicky, Jakš skončil jedenáctý

Nor Eldar Rönning vyhrál v sobotu na domácí půdě v Oslo závod Světového poháru v běhu na lyžích na 50 kilometrů klasicky s hromadným startem.
10.03.2012 16:05 |

Řezáč zakončil sezonu druhým místem v závodě Aarefjällsloppet

Druhým místem v závodě Aarefjällsloppet uzavřel český běžec na lyžích Stanislav Řezáč sezonu dálkových běhů. Ve finále světové série Ski Classics dnes ve Švédsku nestačil jen na domácího Daniela Richardssona a v konečném pořadí seriálu obsadil čtvrté místo. Lukáš Bauer dokončil závod na 61 kilometrů na 46. místě.
29.03.2014 14:40 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Stanislav Řezáč (28 článků)

Policie ČR: Policistky v závodě na 50 km skončily třetí

Dlouholeté reprezentantky Policie ČR v běhu na lyžích uspěly v prestižním závodě krkonošské sedmdesátky.
07.03.2018 18:35 |

Nové Město na Moravě je připravené na závody v běhu

Pořadatelé závodů Světového poháru v běhu na lyžích, které se o víkendu konají v Novém Městě na Moravě, mají připravené tratě i veškerou infrastrukturu a očekávají nabitou startovní listinu.
06.02.2012 14:35 |

Kranjec vyhrál závod v letech na lyžích v Planici, Koudelka skončil třináctý

Slovinský letec na lyžích Robert Kranjec s velkým přehledem zvítězil v pátečním závodě Světového poháru v letech na lyžích na mamutím můstku ve slovinské Planici.
16.03.2012 18:50 |

Osobnosti: Robert Kranjec (3 články)

Kočkův vrah Ďuričko chce mít na svobodě taser. Zbraň, která už zabila stovky lidí. Soudu to zřejmě nevadí

Okresní soud v Karviné dnes o propuštění Bohumíra Ďurička z vězení nerozhodl. Soudkyně případ odročila na 13. dubna. Za vraždu Václava Kočky mladšího v roce 2008 si hoteliér odpykává trest 12,5 roku. O propuštění požádal po uplynutí dvou třetin trestu. Tvrdí, že činu lituje a že chce pomáhat společnosti i poškozeným. Slíbil také, že by se na svobodě zdržel pití alkoholu a nebude vlastnit zbraň. S jedinou výjimkou: taserem, neboli distančním elektrickým paralyzérem. To na místě podle všeho potvrdil také pracovník mediační agentury.
03.04.2017 13:30 |

Lyžař Řezáč skončil ve Vasově běhu těsně druhý

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč útočil na vytoužený triumf ve slavném Vasově běhu, ale v cíli maratonu na 90 kilometrů klasickou technikou skončil těsně druhý.
06.03.2011 12:50 |

Osobnosti: Stanislav Řezáč (28 článků)

Stanislav Řezáč skončil na slavném Vasově běhu opět třetí

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč skončil na legendárním 90 kilometrů dlouhém Vasově běhu z Sälenu do Mory na třetím místě.
04.03.2012 12:11 |

Björgenová vyhrála závod v běhu na lyžích na 30 km v Oslu

Domácí lyžařka Marit Björgenová vyhrála v neděli závod Světového poháru v běhu na 30 kilometrů klasicky s hromadným startem v norském Oslu - Holmenkollenu.
11.03.2012 13:45 |

Běžcům na lyžích začíná Světový pohár. Češi spoléhají na Bauera

Sérií tří závodů ve finském Kuusamu zvaných "Ruka triple" začne v pátek Světový pohár v běhu na lyžích. Český tým bude spoléhat na zkušeného Lukáše Bauera, který po několika sezonách se zdravotními problémy je letos výborně připraven a zdravý, do miniseriálu by měli nastoupit všichni reprezentanti. Celková vítězství v SP obhajují Nor Petter Northug a Polka Justyna Kowalczyková.
27.11.2013 12:07 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Petter Northug (31 článků)

Jilemnická 50 ZP MV ČR 2016 již tento víkend na Mísečkách

ZP MV ČR podporuje zdravé sportování a pohyb, mezi které patří i zimní běh na lyžích. Již tento víkend 30. – 31. ledna vás proto zveme do Krkonoš. Právě tam se bude konat Jilemnická 50 ZP MV ČR 2016 jako další ze seriálu závodů v běhu na lyžích ČUS Stopa pro život 2016.
29.01.2016 18:46 |

Holky z obálek nestárnou? Nenalíčená Christy Turlington je nádherná i v pětačtyřiceti při běžeckém závodě

Ve sportovním úboru při běhu obvykle alespoň u dam nevzniknou fotky ideální do rodinného alba, ale Christy Turlington by si je tam klidně přidat mohla. Bývalá topmodelka z éry těch největších krásek, co kdy chodily po přehlídkovém mole, se aktivně účastní mnoha sportovních událostí. Při běžeckém závodě pořádaném její dobročinnou organizací se proběhla s dalšími nadšenkyněmi ranním New Yorkem.
06.10.2014 08:00 |

Osobnosti: Christy Turlington (16 článků)

Rajdlová bodovala v závodě na 10km klasicky, vyhrála Saarinenová

Nedělní závod SP v běhu na lyžích na 10 km klasicky ve finském Kuusamu vyhrála domácí Aino-Kaisa Saarinenová.
29.11.2009 12:05 |

Osobnosti: Aino-Kaisa Saarinen (1 článek)

Northug vyhrál miniseriál Ruka Triple lyžarů běžc, Bauer devátý

Nor Petter Northug vyhrál v neděli ve finském Kuusamu tříetapový miniseriál Ruka Triple, který je součástí Světového poháru v běhu na lyžích, když v závodě na 15 kilometrů klasicky s handicapovým startem uhájil vedení před Švýcarem Dariem Colognou. Lukáš Bauer doběhl, stejně jako před rokem, devátý.
27.11.2011 14:30 |