Článek

Nové knihy: Zehová, Robotham, MacDonaldová, Hazdra a Paz

 
Mezi novinky se zařadila kniha německé prozaičky Zehové, australského autora Michaela Robothama, dánské spisovatelky Dorthe Norsové, nesmrtelné Američanky Betty MacDonaldové i podobně významného Mexičana Paze. Do českých dějin se podívají Helena Soukupová a Zdeněk Hazdra na Anežku Českou a šlechtu podporující Masarykovu republiku.
17.04.2015 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Anežka Soukupová (1 článek)
Podobné články

Bývalý šéf ÚSTR Hazdra odchází, vadí mu nové vedení

 
Bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Zdeněk Hazdra instituci opouští. Hazdra se prý nemůže ztotožnit s novým vedením v čele s Danielem Hermanem.
06.09.2010 20:25 |

podobné články

Prvním náměstkem ÚSTR se místo Stehlíka stane exředitel Hazdra

 
Prvním náměstkem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) bude bývalý přechodný ředitel této instituce Zdeněk Hazdra, řekl dnes ČTK mluvčí ÚSTR Pavel Ryjáček. Historik Hazdra nahradí odvolaného Eduarda Stehlíka, s nímž se nová ředitelka ústavu Pavla Foglová nedohodla na další práci.
16.04.2013 19:25 |

podobné články

Nechte ÚSTR žít, vzkazuje politikům nový ředitel Hazdra

 
Nový ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Zdeněk Hazdra slibuje, že nedovolí, aby ústav dál ovlivňovali politici. Respekt má instituci přinést jen kvalitní badatelská práce, která se musí dělat v klidu, a to může trvat i čtyři roky. Hazdra to řekl v rozhovoru pro ČTK. Do úřadu nastoupil dnes, odhadovaný mandát má na pět let. Svou koncepci chce podle svých slov zavádět postupně a ne žádnou revolucí. Jeho úspěch v konkurzu i průběh samotného výběrového řízení má ale řadu kritiků.
01.05.2014 09:15 |

podobné články

Zpěvačka Amy MacDonaldová: Ovlivnili mě Springsteen i Beach Boys

 
Zpěvačka Amy MacDonaldová vydala své druhé album a v rozhovoru se vyznala z lásky k rodnému Skotsku a k umělcům, kteří ji ovlivnili.
21.07.2010 15:10 |

podobné články

Amy Macdonaldová: Springsteen byl k pomilování

 
Mezi jednu z největších hvězd 3. ročníku festivalu Open Air patřila bezpochyby skotská zpěvačka Amy Macdonaldová. O svých začátcích poskytla Právu rozhovor a mimo jiné řekla, že Skotové jsou podle ní mnohem vášnivější než Angličané a jejich život nabízí víc hudebních a textových námětů.
13.08.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Amy Macdonald (5 článků)

Pernes byl odvolán, úřadovat za něj bude Hazdra

 
Rada Ústavu pro studium totalitních režimů odvolala jeho šéfa Jiřího Pernese. Funkci za něj dočasně převezme Zdeněk Hazdra. Informaci jako první přinesla Česká televize.
12.05.2010 16:35 |

podobné články

Hazdra zůstává v čele ústavu pro studium totalit

 
Rada Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) v úterý podržela ve funkci dočasného ředitele Zdeňka Hazdru. Radní Patrik Benda navrhoval jeho odvolání poté, co Hazdra odmítl respektovat názor rady a proti jejímu doporučení odvolal ředitele Archivu bezpečnostních složek (ABS) Ladislava Bukovszkého.
29.06.2010 17:25 |

podobné články

Šéf ÚSTR Hazdra přes spory s radou zůstane ve funkci

 
Ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Zdeněk Hazdra zůstává ve funkci. Vyplynulo to z úterního jednání rady tohoto ústavu.
29.06.2010 17:50 |

podobné články

Odvolaného Stehlíka nahradí v ÚSTR bývalý ředitel Hazdra

 
Novým náměstkem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) bude namísto odvolaného Eduarda Stehlíka někdejší přechodný ředitel Ústavu Zdeněk Hazdra. V úterý to uvedl mluvčí ÚSTR Pavel Ryjáček.
16.04.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (386 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Šéfem ÚSTR chtějí být Hazdra, Meca, Světnička, Portman, Blaiveová

 
Pětice kandidátů na post ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) je podle neoficiálních informací známá. Usilují o něj pravděpodobně bývalý přechodný ředitel této instituce a nynější první náměstek Zdeněk Hazdra, někdejší vedoucí oddělení vydávání osvědčení protikomunistickým bojovníkům na ministerstvu obrany Viktor Meca či bývalý kontrolor Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Karel Světnička. 
23.01.2014 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel (18 článků)

Novým ředitelem ústavu pro studium totality je Hazdra

 
Současný náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Zdeněk Hazdra se stal ve středu jeho novým ředitelem. Ve třetím kole konkurzu získal více hlasů než francouzská historička Blaiveová. Informaci Právu sdělil důvěryhodný zdroj a potvrdila ji předsedkyně ústavu Emilie Benešová.
16.04.2014 18:55 |

podobné články

Novým šéfem ÚSTR se stal Hazdra, hlasovalo se okamžitě

 
Novým ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se ve středu stal nynější náměstek ústavu Zdeněk Hazdra. Ve třetím kole konkurzu získal nadpoloviční většinu hlasů. Šestičlenná rada ústavu se rozhodovala mezi ním a francouzskou historičkou Muriel Blaive, která do posledního kola také postoupila. Novinářům to po tajném hlasování rady oznámila její předsedkyně Emilie Benešová.
16.04.2014 19:30 |

podobné články

Šéfem ústavu pro studium totality se stal Zdeněk Hazdra

 
Novým ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se stal nynější náměstek ústavu Zdeněk Hazdra. Šestičlenná rada ústavu se rozhodovala mezi ním a francouzskou historičkou Muriel Blaiveovou, která do posledního kola také postoupila.
16.04.2014 19:50 |

podobné články

Šéfem ústavu pro studium totality se stal jeho nynější náměstek Hazdra

 
Novým ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se dnes stal nynější náměstek ústavu Zdeněk Hazdra. Ve třetím kole konkurzu získal nadpoloviční většinu hlasů.
16.04.2014 23:05 |

podobné články

V totalitním ústavu skončil šéf digitalizace. Čistka je dokončená, zvolal zakladatel Žáček

 
Ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra dnes odvolal ředitele Odboru informatiky a digitalizace Petera Rendeka. Odvolání souvisí mimo jiné i se závěry komise, která prověřovala zprávu o chybách v digitalizovaných materiálech Archivu bezpečnostních složek. ČTK to potvrdil Hazdra s tím, že by ale Rendek neměl být označován jako viník tohoto stavu. Zakladatel ústavu a jeho bývalý šéf Pavel Žáček považuje Rendekovo odvolání za dokončení personální čistky a pokračování útoku na samu podstatu ÚSTR.
18.09.2014 16:30 |

podobné články

Nové knihy - Betty MacDonaldová, Jeffery Deaver i Sergej Lukjaněnko

 
V tomto týdnu se mezi knižními novinkami objevuje nové vydání humoristického románu Betty MacDonaldové Vejce a já, s nervy drásajícím příběhem Kříže u cesty přichází Jeffery Deaver a milovníky sci-fi potěší trilogie Lord z planety Země ruského autora Sergeje Lukjaněnka.
04.12.2009 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jeffery Deaver (12 článků) , Sergej Lukjaněnko (1 článek)

To je podívaná: Nádherná a těhotná herečka Paz de la Huerta se nechala vyfotit úplně nahá

 
Tmavovlasá smyslná herečka Paz de la Huerta (27) se objevila na fotografiích, na kterých stojí úplně nahá před zrcadlem s těhotenským bříškem. Jde o záběry z televizního seriálu Boardwalk Empire (Impérium - Mafie v Atlantic City).
19.10.2011 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Paz de la Huerta (8 článků)

To je nemilé: Totálně opilá múza Tarantina vůbec neřešila, kam je jí vidět při nastupování do auta

 
Americká herečka a jedna z múz režiséra Quentina Tarantina Paz de la Huerta to slušně přepískla s alkoholem. Požila ho o dost víc, než by její štíhlé tělo bylo schopno bez následků vstřebat a její doprovod měl co dělat, aby ji bez vyvrknutého kotníku dovedl k autu. Na pravidla opatrného nastupování do vozu v minisukni neměla Paz ani pomyšlení, takže to vypadalo přesně tak, jak by nemělo.
23.05.2013 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Quentin Tarantino (189 článků) , Paz de la Huerta (8 článků)

Múza hvězd Paz de la Huerta (29) se svlékla pro Playboy: Měla orgasmus i s duchem Elvise

 
Muži ji zbožňují, ženy jí zavidí krásu a sex- -appeal. Taková je americká herečka Paz de la Huerta (29), která se stala múzou mnoha hollywoodských hvězd. Jejímu kouzlu podlehl i herec Jack Nicholson (76) či režisér Quentin Tarantino (50).
07.11.2013 23:21 |

podobné články

Osobnosti: Jack Nicholson (90 článků) , Quentin Tarantino (189 článků) , Paz de la Huerta (8 článků)