Článek

Nové detaily masakru: Policisté si 5x předali velení, ale žádný nedal pokyn k útoku!

 
Od řadového policisty až ke krajskému policejnímu řediteli, tak se během zásahu v Uherském Brodě přesouvalo velení a situace se měnila z minuty na minutu. Všichni policejní důstojníci však reagovali stejně – vyčkávali a rozkaz k útoku nevydali. Udělali správně?
10.03.2015 05:20 |

podobné články

Podobné články

Klub ANO nedal členům pokyn, jak hlasovat o vydání Babiše

 
Poslanecký klub hnutí ANO nedal svým členům pokyn, jak mají hlasovat o žádosti policie o vydání předsedy hnutí Andreje Babiše a předsedy klubu Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Faltýnek to po jednání klubu řekl novinářům. Poslanci ANO přítomní na tiskové konferenci ale označili policejní žádost za nekvalitní a neodůvodněnou, jejím cílem je podle nich ovlivnit říjnové volby do Sněmovny.
05.09.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12448 článků)

Nové detaily o masakru v Brně: Američan se k vraždě přiznal v SMS, při útoku slyšel hlasy

 
V případě čtyřnásobné vraždy, která ve středu otřásla Českem, se vynořují stále nové a nové detaily z osudného dne.
26.05.2013 12:35 |

podobné články

ČTÚ: Operátoři v roce 2017 na žádost oprávněných orgánů předali čtvrt milionu provozních a lokalizačních údajů

 
Mobilní operátoři předali v loňském roce provozní a lokalizační údaje oprávněným orgánům celkem ve 253 380 případech. To je o téměř pětinu více než v roce 2016, kdy operátoři tyto údaje předali celkem ve 214 522 případech.
28.02.2018 21:25 |

podobné články

Policisté na Uherskohradišťsku odhalili opilé řidiče i cyklistu, toho předali manželce

 
Tři z řidičů, které policisté zastavili v neděli na Uherskohradišťsku, jeli pod vlivem alkoholu. Agentuře Mediafax to v pondělí řekl mluvčí policie Aleš Mergental s tím, že dalším byl opilý cyklista, kterého policisté předali manželce.
20.09.2010 14:00 |

podobné články

Český voják po útoku v Mali: Teroristé chtěli zabít co nejvíc lidí. Zachránění nám s pláčem děkovali

 
Čeští vojáci se při červnovém teroristickém útoku v Mali podíleli na boji s teroristy a na velení odražení útoku, další evakuovali hotelové hosty. Do boje s útočníky se dostali asi půl hodiny po nahlášení útoku. Za jejich přístup jim poděkovali jak zachránění, tak i belgický brigádní generál Peter Devogelaere, který od prosince 2016 velel misi Evropské unie v Mali. Armáda to uvedla na svém webu.
05.08.2017 14:00 |

podobné články

Český voják po útoku v Mali: Zachránění nám děkovali, plakali

 
Čeští vojáci se při červnovém teroristickém útoku v Mali podíleli na boji s teroristy a na velení odražení útoku, další evakuovali hotelové hosty. Do boje s útočníky se dostali asi půl hodiny po nahlášení útoku. Za jejich přístup jim poděkovali jak zachránění, tak i belgický brigádní generál Peter Devogelaere, který od prosince 2016 velel misi Evropské unie v Mali. Armáda to uvedla na svém webu. Zprávu převzala ČTK.
05.08.2017 15:15 |

podobné články

Kyselina a pak louh! Brutální detaily děsivého útoku na Renatu

 
Policisté objasnili případ, kdy pachatel v pražské Michli polil padesátiletou ženu kyselinou. Kriminalisté podezřelého Milana Balamutu dopadli a přidali detaily brutálního útoku.
28.08.2014 12:30 |

podobné články

Ukrajinští vojáci na Krymu nereagovali na ruské ultimátum

 
Žádná ukrajinská vojenská jednotka na Krymu nereagovala na ultimátum, které v pondělí adresovalo ukrajinským vojákům velení ruských vojsk na okupovaném poloostrově. Oznámilo to dnes v Sevastopolu veleni ukrajinského námořnictva. Ultimátum, k němuž se Moskva oficiálně nehlásí, mělo vypršet dnes ráno. K žádným ozbrojeným akcím na Krymu ale nedošlo. 
04.03.2014 11:05 |

podobné články

Trump chce Američany vrátit na Měsíc a poslat na Mars. Podepsal pokyn NASA

 
Americký prezident Donald Trump vydal nařízení o přípravě nové americké pilotované mise na Měsíc a později i na Mars. Pokyn vesmírné agentuře NASA podepsal Trump na ceremoniálu v Bílém domě. Direktiva má vést k zahájení „inovativního programu průzkumu vesmíru“.
12.12.2017 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3658 článků)

Rusko připravuje nový systém řízení vojsk na severu Kavkazu

 
Velení ruské armády připravuje nový systém centralizovaného velení vojskům, který má s využitím všech dostupných komunikačních prostředků zlomit odpor protivníka.
22.03.2010 22:25 |

podobné články

Generál Petraeus přebírá velení jednotek ISAF v Afghánistánu

 
Americký generál David Petraeus v neděli formálně přebírá velení mezinárodních jednotek ISAF v Afghánistánu. Informovala o tom stanice BBC.
04.07.2010 09:15 |

podobné články

NATO převezme velení v Libyi! Muslimské Turecko je PRO!

 
Turecko ve čtvrtek oznámilo, že Severoatlantická aliance převezme od Američanů velení nad operacemi v Libyi do jednoho až dvou dnů. Informuje o tom agentura Reuters.
24.03.2011 23:10 |

podobné články

NATO přebírá do svých rukou VELENÍ v Libyi!

 
Severoatlantická aliance v neděli oznámila, že souhlasí s převzetím velení vojenských operací proti režimu libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
27.03.2011 21:40 |

podobné články

NATO převezme velení nad vojenskými operacemi v Libyii

 
Severoatlantická aliance převezme velení nad veškerými vojenskými operacemi, které mezinárodní společenství vede pod mandátem Rady bezpečnosti OSN vůči libyjskému režimu Muammara Kaddáfího. Dohodla se na tom dnes podle diplomatů Severoatlantická rada, tedy nejvyšší rozhodovací orgán aliance.
27.03.2011 21:50 |

podobné články

NATO převzalo velení v Libyi. Dohlédne na bezletovou zónu!

 
Kanadský generál Charles Bouchard, který je velitelem NATO pro vojenské operace v Libyi, v pondělí oznámil, že aliance převzala velení nad dodržováním bezletové zóny. Informuje o tom agentura AFP.
28.03.2011 14:55 |

podobné články

Obrana má málo peněz. Bude Vondra propouštět vojáky?

 
Armádní velení zpracovává varianty možných úspor, které bude muset vykonat, pokud bude stát nadále krátit výdaje na obranu. Ve hře je propouštění vojáků, snižování počtů techniky i omezování jejích oprav. Redukce se podle něj dotkne některých velitelů, kteří svá místa opustí vzhledem k plánovaným změnám ve struktuře armádního velení. Varianty šetření by měly být hotové do konce června.
14.05.2012 16:45 |

podobné články

Velení válečné lodi poprvé převzala žena

 
Sarah Westová se dnes stala první ženou, která velí válečné lodi britského vojenského námořnictva. Převzala velení nad fregatou Portland kotvící v přístavu Rosyth ve Skotsku.
22.05.2012 14:30 |

podobné články

Egyptský prezident zrušil omezení svých pravomocí: Velení armády poslal do důchodu

 
Egyptský prezident Muhammad Mursí dnes zrušil ústavní deklaraci poskytující široké pravomoci armádě. Vydalo ji velení ozbrojených sil těsně před červnovými prezidentskými volbami a podstatně tak omezilo prezidentovy pravomoci.
12.08.2012 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

RETIA prezentuje propojení národních systémů velení a řízení protivzdušné obrany

 
Na závěr společného cvičení jednotek pozemní Protivzdušné obrany Vzdušných sil Armády České republiky a Ozbrojených sil Polské republiky Master Harmony chystá společnost RETIA ve spolupráci s Armádou České republiky a polskými Ozbrojenými silami prezentaci výsledků společného úsilí, při kterém se propojí národní systémy velení a řízení pozemní protivzdušné obrany v rámci projektu LLAPI (Low Level Air Picture interface).
10.09.2013 14:10 |

podobné články