Článek

Nové detaily masakru: Policisté si 5x předali velení, ale žádný nedal pokyn k útoku!

 
Od řadového policisty až ke krajskému policejnímu řediteli, tak se během zásahu v Uherském Brodě přesouvalo velení a situace se měnila z minuty na minutu. Všichni policejní důstojníci však reagovali stejně – vyčkávali a rozkaz k útoku nevydali. Udělali správně?
10.03.2015 05:20 |

podobné články

Podobné články

Nové detaily o masakru v Brně: Američan se k vraždě přiznal v SMS, při útoku slyšel hlasy

 
V případě čtyřnásobné vraždy, která ve středu otřásla Českem, se vynořují stále nové a nové detaily z osudného dne.
26.05.2013 12:35 |

podobné články

Policisté na Uherskohradišťsku odhalili opilé řidiče i cyklistu, toho předali manželce

 
Tři z řidičů, které policisté zastavili v neděli na Uherskohradišťsku, jeli pod vlivem alkoholu. Agentuře Mediafax to v pondělí řekl mluvčí policie Aleš Mergental s tím, že dalším byl opilý cyklista, kterého policisté předali manželce.
20.09.2010 14:00 |

podobné články

Kyselina a pak louh! Brutální detaily děsivého útoku na Renatu

 
Policisté objasnili případ, kdy pachatel v pražské Michli polil padesátiletou ženu kyselinou. Kriminalisté podezřelého Milana Balamutu dopadli a přidali detaily brutálního útoku.
28.08.2014 12:30 |

podobné články

Ukrajinští vojáci na Krymu nereagovali na ruské ultimátum

 
Žádná ukrajinská vojenská jednotka na Krymu nereagovala na ultimátum, které v pondělí adresovalo ukrajinským vojákům velení ruských vojsk na okupovaném poloostrově. Oznámilo to dnes v Sevastopolu veleni ukrajinského námořnictva. Ultimátum, k němuž se Moskva oficiálně nehlásí, mělo vypršet dnes ráno. K žádným ozbrojeným akcím na Krymu ale nedošlo. 
04.03.2014 11:05 |

podobné články

Rusko připravuje nový systém řízení vojsk na severu Kavkazu

 
Velení ruské armády připravuje nový systém centralizovaného velení vojskům, který má s využitím všech dostupných komunikačních prostředků zlomit odpor protivníka.
22.03.2010 22:25 |

podobné články

Generál Petraeus přebírá velení jednotek ISAF v Afghánistánu

 
Americký generál David Petraeus v neděli formálně přebírá velení mezinárodních jednotek ISAF v Afghánistánu. Informovala o tom stanice BBC.
04.07.2010 09:15 |

podobné články

NATO převezme velení v Libyi! Muslimské Turecko je PRO!

 
Turecko ve čtvrtek oznámilo, že Severoatlantická aliance převezme od Američanů velení nad operacemi v Libyi do jednoho až dvou dnů. Informuje o tom agentura Reuters.
24.03.2011 23:10 |

podobné články

NATO přebírá do svých rukou VELENÍ v Libyi!

 
Severoatlantická aliance v neděli oznámila, že souhlasí s převzetím velení vojenských operací proti režimu libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
27.03.2011 21:40 |

podobné články

NATO převezme velení nad vojenskými operacemi v Libyii

 
Severoatlantická aliance převezme velení nad veškerými vojenskými operacemi, které mezinárodní společenství vede pod mandátem Rady bezpečnosti OSN vůči libyjskému režimu Muammara Kaddáfího. Dohodla se na tom dnes podle diplomatů Severoatlantická rada, tedy nejvyšší rozhodovací orgán aliance.
27.03.2011 21:50 |

podobné články

NATO převzalo velení v Libyi. Dohlédne na bezletovou zónu!

 
Kanadský generál Charles Bouchard, který je velitelem NATO pro vojenské operace v Libyi, v pondělí oznámil, že aliance převzala velení nad dodržováním bezletové zóny. Informuje o tom agentura AFP.
28.03.2011 14:55 |

podobné články

Obrana má málo peněz. Bude Vondra propouštět vojáky?

 
Armádní velení zpracovává varianty možných úspor, které bude muset vykonat, pokud bude stát nadále krátit výdaje na obranu. Ve hře je propouštění vojáků, snižování počtů techniky i omezování jejích oprav. Redukce se podle něj dotkne některých velitelů, kteří svá místa opustí vzhledem k plánovaným změnám ve struktuře armádního velení. Varianty šetření by měly být hotové do konce června.
14.05.2012 16:45 |

podobné články

Velení válečné lodi poprvé převzala žena

 
Sarah Westová se dnes stala první ženou, která velí válečné lodi britského vojenského námořnictva. Převzala velení nad fregatou Portland kotvící v přístavu Rosyth ve Skotsku.
22.05.2012 14:30 |

podobné články

Egyptský prezident zrušil omezení svých pravomocí: Velení armády poslal do důchodu

 
Egyptský prezident Muhammad Mursí dnes zrušil ústavní deklaraci poskytující široké pravomoci armádě. Vydalo ji velení ozbrojených sil těsně před červnovými prezidentskými volbami a podstatně tak omezilo prezidentovy pravomoci.
12.08.2012 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

RETIA prezentuje propojení národních systémů velení a řízení protivzdušné obrany

 
Na závěr společného cvičení jednotek pozemní Protivzdušné obrany Vzdušných sil Armády České republiky a Ozbrojených sil Polské republiky Master Harmony chystá společnost RETIA ve spolupráci s Armádou České republiky a polskými Ozbrojenými silami prezentaci výsledků společného úsilí, při kterém se propojí národní systémy velení a řízení pozemní protivzdušné obrany v rámci projektu LLAPI (Low Level Air Picture interface).
10.09.2013 14:10 |

podobné články

Šéf syrské povstalecké armády Idris byl sesazen

 
Vojenské velení syrské opozice (CMS) v neděli sesadilo šéfa generálního štábu Syrské svobodné armády (ASL) Sálima Idrise. Důvodem byla podle agentury AFP nespokojenost s jeho výsledky v bojích proti syrskému režimu prezidenta Bašára Asada. Na Idrisovo místo velení vybralo Kásima Saadaddína.
17.02.2014 07:15 |

podobné články

Ukrajinská armáda prý dokončila obklíčení Horlivky

 
Ukrajinská armáda v noci dokončila obklíčení důležitého železničního uzlu Horlivka a blokuje povstalce ve městech Ilovajsk a Alčevsk. Oznámilo to v Kyjevě velení protipovstalecké operace. Vzbouřenci údajně vůbec poprvé nasadili mohutné raketomety Uragan, jimiž zaútočili na obec Novokaterynivka jihovýchodně od Doněcku. Údaje o obětech zprávy ukrajinského velení neobsahují.
18.08.2014 11:31 |

podobné články

Český generál Petr Pavel nastupuje do velení NATO

 
Bývalý šéf českého generálního štábu, generál Petr Pavel nastupuje do nejvyššího velení Severoatlantické aliance, kde se jako první zástupce nových členských zemí stane předsedou jejího Vojenského výboru. Funkce se oficiálně ujme v pátek.
25.06.2015 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (392 článků)

Generál Pavel nastupuje do velení NATO: Výzvy mám rád, říká

 
Bývalý šéf českého generálního štábu, generál Petr Pavel (53) nastupuje do nejvyššího velení Severoatlantické aliance. Funkce se oficiálně ujme v pátek, úspěšný start mu již popřáli premiér Bohuslav Sobotka (43) a ministr obrany Martin Stropnický (58).
25.06.2015 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1492 článků) , Bohuslav Sobotka (9043 článků) , Petr Pavel (392 článků)

To nemá obdoby. Stropnický předal polovinu naší armády pod německé velení. Vojenský analytik vstává ze židle

 
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller se ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz zaměřil na dohodu o přidružení české čtvrté brigády rychlého nasazení k velení německé obrněné divize, kterou podepsal ministr obrany Martin Stropnický (ANO). „Něco takového nemá v české historii obdoby, snad jen s dočasnou výjimkou takzvaného vládního vojska v době protektorátu a Svatováclavské roty SS v roce 1945,“ zlobí se Koller.
20.02.2017 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1492 článků)