Článek

Nová technologie dokáže malovat jako Rembrandt

 
Tým odborníků zkouší za pomoci speciálního počítačového programu a 3D tiskárny vytvářet obrazy ve stylu nizozemského malíře Rembrandta van Rijna. Proces řídí počítač, který malířskou techniku zadává do tiskárny na základě předchozí analýzy starých děl vlámského mistra. Lze tak podle stanice BBC malovat „nové Rembrandty“.
07.04.2016 10:45 |

podobné články

Podobné články

Čtyřletá Australanka: Maluje jako Picasso!

 
Slavný španělský malíř Pablo Picasso kdysi prohlásil, že mu trvalo čtyři roky, než se naučil malovat jako renesanční mistr Raffaello, ale celý život, než se naučil malovat jako dítě.
06.06.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Pablo Picasso (16 článků)

Fotograf Antonín Kratochvíl: Hodně mě ovlivnil Rembrandt

 
Fotograf Antonín Kratochvíl (64) tváří připomíná řeckého myslitele Sókrata. Stejně jako antický polemik dokáže tento světoznámý umělec, žijící v Čechách i USA, pojmenovat věci netradičním způsobem. Pro českého milovníka fotografie je jeho jméno spojeno také s výstavou Moskevské noci z loňského roku nebo rolí sochaře-emigranta v Hřebejkově filmu Kawasakiho růže.
21.11.2011 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Kratochvíl (34 článků) , Antonín Kratochvíl (34 článků)

Nemocný malíř: Bojuje se smrtí, chce znovu malovat!

 
Svalová dystrofie zabíjí. Malíři Petru Čapákovi (30) ale nevzala ani sny, ani vůli bojovat, aby mohl žít co nejdéle a opět začít malovat. Tatáž nemoc mu přitom vzala staršího bratra Karla (†23). Přišel dokonce i o otce, kterého v říjnu 2000 maminka Ludmila (51) v zoufalství a záchvatu nepříčetnosti zabila.
27.05.2009 05:05 |

podobné články

Po operaci začal najednou výborně malovat

 
Malířské nadání v sobě objevil po mrtvici a rozsáhlé operaci mozku Brit, který do té doby neuměl vůbec malovat ani kreslit.
02.06.2009 08:00 |

podobné články

Jan Kanyza: Po 6 letech zase maluju!

 
Herec Jan Kanyza (63) začal malovat v 60. letech. Asi dvacet let to byl koníček, později druhá profese. Když ale přišlo v roce 2005 nařčení ze spolupráce s StB, nedokázal se k plátnům ani přiblížit. „Jiří Anderle mi radil, abych se z toho vymaloval. Nešlo to, potřebuju k práci vnitřní radost, nemůžu malovat ve stresu, o hladu nebo s uříznutým uchem,“ svěřil Blesku Kanyza.
27.06.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kanyza (74 článků)

Beyoncé má nový koníček. Mezi kojením začala malovat

 
Beyoncé má sice měsíční dceru, kterou musí kojit ve dne v noci, ale přesto má dost času i na nové koníčky. Zpěvačka začala malovat a k plátnu si stoupne kdykoli její Blue Ivy nepláče a spí. Ke štětcům a barvám ji přivedla sestra Solange, jíž se ve výtvarném umění začalo dařit.
20.02.2012 11:00 |

podobné články

Letošní výstavy: Rembrandt, art brut i Neprašova retrospektiva

 
Letošní rok, tedy zatím podle odtajněných programů, bude v hlavních českých i moravských galeriích tematicky pestrý. Na své si přijdou příznivci tradičního krásného umění stejně jako alternativních forem, zkrátka nepřijdou ani milovníci fotografie a architektury. Nebudou chybět žánrové mezinárodní projekty ani retrospektivy známých jmen jako Karel Nepraš nebo Krištof Kintera.
09.01.2012 11:35 |

podobné články

Ředitel Moravské galerie v Brně: Budeme vystavovat i Leonardovy kresby

 
"Výstava Obrazy mysli chce vůbec poprvé zkoumat i na velmi slavných příkladech způsoby, jakými věda a umění od renesance po současnost zobrazují práci mysli. Vedle kreseb Leonarda da Vinci z britských královských sbírek nabídne velká jména, jako jsou Rembrandt, Cranach, Dürer či Kokoschka, ale také modely mozku z 18. století z Itálie," popisuje plány Moravské galerie v Brně její ředitel Marek Pokorný.
29.07.2011 16:15 |

podobné články

Zlatý věk holandské malby 17. století ve Šternberském paláci v Praze

 
Národní galerie v Praze poprvé veřejnosti představuje svou rozsáhlou sbírku holandského malířství 17. století, a to na výstavě ve Šternberském paláci nazvané Rembrandt & Co. – Příběhy umění ve století blahobytu.
09.02.2012 16:10 |

podobné články

Rembrandt v rukou restaurátorů

 
Návštěvníci Národní galerie v Praze budou po celý rok postrádat ve Šternberském paláci jeden z nejcennějších pokladů sedmnáctého století, sice Rembrandtův obraz Učenec z pracovně. Je to jediné dílo holandského génia v českých sbírkách.
19.06.2013 12:41 |

podobné články

Historička umění Andrea Rousová: Petr Brandl je český Rembrandt

 
Národní galerie v Praze vydala reprezentativní knihu o životě a díle Petra Brandla, jejíž autorkou je historička Andrea Rousová, kurátorka Staré sbírky NG. Po mnoha letech jde o soubornou monografii o umělci, který je českými malíři považován za patrona této profese.
25.03.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Brandl (3 články)

Nová technologie pro přenášení obrazu u PČR

 
V pondělí 21. července byla na tiskové besedě představena zcela nová a v evropském měřítku výjimečná a unikátní technologie pro přenášení obrazu. Besedy se zúčastnili plk. Mgr. Tomáš Kužel, ředitel Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje JUDr. Josef Babka, primátor statutárního města Ostravy Ing. Petr Kajnar a zástupce krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje plk. Ing. Vladimír Vlček.
23.07.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (5 článků) , Petr Kajnar (77 článků) , Tomáš Vlček (6 článků)

Wi-Fi je mrtvá! Nová technologie kompletně změní naše používání internetu!

 
Až stokrát rychlejší internet. Takovou revoluci by mohla přinést nová technologie, kterou v Estonsku zkoušejí pod označením Li-Fi. Ta využívá k přenosu dat inteligentní LED diody a uvádí tak v praxi vynález profesora Haralda Haase z univerzity v Edinburghu.
26.11.2015 16:41 |

podobné články

Do zimy to nejlepší. Nová řada špičkového funkčního prádla X-AER PRO

 
Obliba funkčního prádla neustále stoupá. Vedle výrobků, které se tak jenom nazývají, se na trhu objevují špičkové produkty. Například nová řada funkčního prádla X-AER PRO. Na jediném spodním triku jsou zóny, které vás umí zahřát a jiné ochladit ve stejný okamžik nezávisle na sobě. Nová technologie výroby dokáže jednotlivé funkční zóny vytvořit ve 3D v jediném pracovním cyklu.
27.01.2012 07:10 |

podobné články

Chytré nářadí i cirkulárka, která dává pozor na prsty - moderní technologie pro kutily

 
Moderní doba skýtá celou řadu vychytávek, o nichž se našim kutilským předkům ani nesnilo. Práci nám usnadňují chytré technologie a do řemesla začínají fušovat i roboti. My ale začněme od vaší kapsy, resp. toho, co v ní máte. Třeba takový mobilní telefon dokáže zastoupit hned celou řadu nástrojů. Stačí jen nainstalovat ty správné mobilní aplikace.
11.08.2016 11:00 |

podobné články

Nová 3D technologie naskenuje obličej do minuty

 
3D skener bez pomoci laseru je technologie, která měla původně sloužit pro bezpečnostní systémy. Dnes ji využívají filmaři v Hollywoodu i plastičtí chirurgové. Novinky si realističnost 3D obrazu, který zařízení vytváří, ověřily při skenování modelky Michaely Štoudkové.
23.08.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Štoudková (87 článků)

Eaton: Nové elektronické motorové spouštěče (EMS) sdružují čtyři funkce v jediném zařízení

 
Nová řada multifunkčních elektronických motorových spouštěčů (EMS) s integrovanou ochranou motoru od společnosti Eaton Elektrotechnika s.r.o. spojuje čtyři funkce v jediném přístroji: přímý rozběh (DOL – Direct On Line), spuštění s reverzací, ochranu motoru a nouzové zastavení motoru. Zdířková technologie zapojení minimalizuje čas spojený s instalací až o 60 % a hybridní technologie spínání založená na polovodičích zvyšuje životnost EMS až desetinásobně v porovnání s klasickými elektromechanickými stykači.
08.01.2014 11:00 |

podobné články

Technologie Hot Shapers hubne za vás!

 
Sezóna plavek je už za rohem a vy stále nevíte, jak do nich shodit? Revolucí v zeštíhlování postavy jsou legíny Hot Shapers, které můžete nosit při práci, při sportu nebo při dívání se na televizi. Nová technologie tkaní tak jednoduše hubne za vás!
22.06.2015 15:00 |

podobné články

Technologie Hot Shapers hubne za vás!

 
Sezóna plavek je v plném proudu a vy stále řešíte postavu? Revolucí v zeštíhlování postavy jsou legíny Hot Shapers, které můžete nosit při práci, při sportu nebo při dívání se na televizi. Nová technologie tkaní tak jednoduše hubne za vás!
02.08.2015 15:05 |

podobné články