Článek

Nova si stěžuje na drahotu. Kvůli televizi přes anténu, kterou čekají změny

 
Pozemní digitální televizní vysílání je pro komerční televize nejdražší distribuční cestou a pro dlouhodobé fungování budou muset změnit svůj obchodní model. Uvedla to v pátek televizní skupina Nova s tím, že televize musí platit značné částky pro zachování terestrické infrastruktury. V letech 2020 až 2022 přitom Česko čeká přechod na novou terestrickou platformu DVB-T2.
15.04.2016 18:40 |

podobné články

Podobné články

„Opilé ženy mi sahají na anténu.“ Kyborg navštívil Česko a promluvil o novém orgánu

 
Brit Neil Harbisson (33) má přímo v lebce implantovanou anténu, která snímá barvy kolem něj a převádí je na hudební tóny. Přestože tedy trvá závažnou formou barvosleposti, dokáže díky tomu barvy vnímat a rozeznávat. A to nejen kolem sebe, ale i ve vesmíru. Jeho netradiční doplněk ale často mezi lidmi budí rozruch. „Někteří lidé jsou netolerantní a opilé ženy mi na anténu často sahají,“ řekl v rozhovoru pro Blesk Zprávy Harbisson, který minulý týden navštívil Prahu.
14.03.2018 06:20 |

podobné články

Paroubek šel na nákup a pak vymyslel lék na drahotu

 
Jiří Paroubek, předseda Národních socialistů - Levice pro 21 století, vystoupil v debatě o valorizaci penzí se svým zážitkem s českými a německými supermarkety. Pak vysvětlil, kdo může za drahotu a jak by vyřešil problém rozpočtové stability.
05.09.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků)

Paroubek šel na nákup a pak vymyslel lék na drahotu

 
Jiří Paroubek, předseda Národních socialistů- Levice pro 21 století, vystoupil v debatě o valorizaci penzí se svým zážitkem s českými a německými supermarkety. Pak vysvětlil, kdo může za drahotu a jak by vyřešil problém rozpočtové stability.
05.09.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků)

Na Ještědu měnili anténu. Těsně unikli tragédii

 
České radiokomunikace měnily anténu vysílače na Ještědu. Stačilo ale málo konec byl tragický. Jen pár minut po vyměnění do antény udeřil blesk.
12.06.2009 19:50 |

podobné články

Na Chrudimsku instalovali anténu pro digitální příjem

 
U vysílače Krásné na Chrudimsku bylo rušno. Pomocí vrtulníku tady odborníci ve výšce sto osmdesáti metrů instalovali anténu pro digitální příjem.
14.04.2010 19:45 |

podobné články

Vrtulník mění anténu vysílače Praděd i za mlhy a deště

 
Náročná operace probíhá od pondělí na vysílači Praděd v Jeseníkách. Obří vrtulník Kamov tam navzdory nepřízni počasí mění anténu televizního vysílače.
31.08.2010 09:50 |

podobné články

Marek Wollner promluvil o tom, jak na něj tlačí Andrej Babiš

 
Ministr financí Andrej Babiš si prý čas od času stěžuje na Českou televizi, že příliš často informuje v negativním duchu o Agrofertu, případně hnutí ANO. Podle Marka Wollnera, dramaturga Reportérů ČT, ale jeho pořad není jediný, na který si Babiš stěžuje. Faktem však také je, že není jediným politikem, který si stěžuje na veřejnoprávní média.
28.03.2015 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12455 článků)

Na východě Čech má od září vysílat nová regionální televize, navazuje na tamní RTA

 
V Královéhradeckém a Pardubickém kraji by měla v září pod názvem Východočeská televize začít vysílat nová regionální televize. Čtyřiadvacetihodinový program bude dostupný zdarma a lidé jej budou moci zachytit na běžnou televizní anténu. ČTK to v pondělí řekl ředitel marketingu televize Aleš Javůrek. Na východě Čech, na rozdíl od jiných krajů, zatím regionální televize pokrývající celý region není.
22.05.2012 06:50 |

podobné články

Hloupost, nebo politický tlak. Drábek v televizi setřel kontrolory, kteří mu přišli na drahotu

 
Podle bývalého ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka bylo nezbytné, aby systém výplaty dávek byl ve výsledku dražší, než se původně plánovalo. Narostl totiž objem služeb, které si ministerstvo objednalo.
09.09.2013 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Změny na Nově pokračují: Tittelbach končí s moderováním sportu

 
Jen pár dní po oznámení odchodu moderátora Pavla Dumbrovského připravila televize Nova další změny. Sedmapadesátiletý Václav Tittelbach končí s moderováním Sportovních novin. V televizi ale zůstává jako redaktor. Další články k tématu: Pavel Dumbrovský opouští po čtrnácti letech televizi Nova Po ČT změní zpravodajství i Nova, detaily zatím tají
24.04.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dumbrovský (146 článků) , Václav Tittelbach (36 článků)

Spor televizí: Nova chtěla soudně zastavit Vinaře, nepovedlo se

 
Mezi televizí Nova a Prima se rozhořel spor o seriál Vinaři, podzimní novinku televize Prima. Nova, pro kterou koncept původně vznikal, po konkurenční televizi požaduje vypořádání všech práv, za něž při přípravě díla zaplatila, řekla mluvčí Novy Anna Suchá. Primě podle mluvčí Marie Fianové připadá postup Novy nepochopitelný, ale nebrání se vzájemnému vysvětlení stanovisek. Pokud ale bude Nova spor eskalovat, bude se Prima soudně bránit.
15.10.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Nova (31 článků)

Tramvajovou dopravu v Praze čekají od příštího týdne velké změny

 
Pražskou hromadnou dopravu čekají od nového jízdního řádu rozsáhlé změny. Ty se dotknou zejména několika tramvají. V nejvytíženějších úsecích bude posílena linka 17, naopak 16 nebude jezdit do Braníka, ale na řepské sídliště. Naopak linka 13 bude úplně zrušena. Zásadně bude posílena doprava na Barrandov. Veškeré změny budou platné od 29. listopadu.
23.11.2009 09:55 |

podobné články

Prahu čekají radikální změny v MHD

 
Pražané a návštěvníci metropole by se měli připravit na rozsáhlé změny v městské hromadné dopravě (MHD). Prahu čekají prázdninové výluky, ale i dlouhodobé změny.
26.06.2012 15:35 |

podobné články

Nova sládne: Telenovely se vrací!

 
Nejsledovanější televizi Nova čekají velké změny. Některé už diváci zaznamenali, jiné na ně teprve čekají. Kdo se třeba těšil, že začne hlasovat pro své oblíbence v anketě ANNO, ten ostrouhal. Mraky se stahují i nad pravidelnými pořady. Zato si televize připravila na diváky sladkou návnadu. Na její obrazovky se vrací telenovela. Je z Turecka a jmenuje se Tisíc a jedna noc.
19.01.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Anna Nova (31 článků)

Zbraň na drahotu? Kvalitní řetězová pila!

 
Také jste se přidali k tisícům domácností, které se letos před zimou rozhodly skoncovat kvůli nekřesťansky drahým energiím s vytápěním plynem nebo elektřinou a rozhodly se topit dřevem? Ano, to patří z pevných paliv stále k nejlevnějším - zvlášť, když si ho zpracujete sami…
12.09.2013 00:20 |

podobné články

Češi snědí vše. Za drahotu i kvalitu si mohou trochu sami, říká analytik

 
Příjmy v Německu jsou v přepočtu podstatně vyšší než v České republice, přesto je většina potravin u našich sousedů poměrně levnější než v našich obchodech. Stejné to je i s drogistickým zbožím. Přitom německé výrobky jsou kvalitnější než české.
20.09.2011 20:55 |

podobné články

Babiš může za drahotu! zaútočil na Primě Bárta. Politoložka se nestačila divit

 
Vít Bárta nahradil v čele Věcí veřejných Radka Johna. V neděli v pořadu Partie se měl střetnout s ministrem průmyslu Martinem Kubou (ODS) a s ministryní práce Ludmilou Müllerovou (TOP 09), oba ale účast odřekli. Mělo se hovořit třeba o růstu cen potravin, z čehož Bárta viní především velké potravinářské výrobce nebo podnikatele Andreje Babiše.
17.02.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Andrej Babiš (12455 článků) , Ludmila Müllerová (192 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

O 20 kg lehčí Csáková řeší drahotu vánočních stromků: Pošlu tátu do lesa!

 
Zpěvačka Ilona Csáková (43) hubla poporodní kila pomalu, ale jistě. Chtěla se vyhnout nepříjemnému jo-jo efektu a zadařilo se! Má dvacet kilo a už plánuje, jak oslaví vánoční svátky.
20.11.2013 05:11 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (480 článků)

Nám zdražují a takhle si žijí. Bulvár pátral po platech centrálních bankéřů

 
Rada České národní banky rozhodla o tom, že oslabí korunu, čímž zdraží nejen zboží dovážené do Česka ze zahraničí, ale vlastně veškeré zboží, protože porostou ceny benzínu a nafty. To vše bolestivě dopadne na všechny a deník Blesk pátral po tom, jak vysoké platy berou ti, kteří se lidem postarali o drahotu.
22.11.2013 18:22 |

podobné články