Článek

Nová šance pro Holešovskou průmyslovou zónu

 
Zástupci občanských spolků „Za zdravé a krásné Holešovsko“ a „Sdružení pro rozvoj Holešovské zóny“, jenž se intenzivně věnují dění kolem průmyslové zóny v Holešově, vyjadřují společný apel směřovaný k politickým stranám a hnutím, které usilují v letošních krajských volbách o získání mandátů v Zastupitelstvu Zlínského kraje.
30.09.2016 12:30 |

podobné články

Podobné články

Karviná: Problémovou Vagónku město mění v průmyslovou zónu

 
Karvinští zastupitelé posvětili plán města na přeměnu jedné z odloučených problémových lokalit města- tzv. Vagónky - zpět na průmyslovou zónu.
03.05.2011 14:45 |

podobné články

Ostrava chystá průmyslovou zónu, koupí pozemky za 41 milionů Kč

 
Město Ostrava odkoupí za 41 milionů korun od společnosti RPG 16 hektarů pozemků v Hrušově, kde chystá novou průmyslovou zónu. Návrh dnes schválili ostravští zastupitelé.
19.10.2011 20:50 |

podobné články

Soul zavře průmyslovou zónu v KLDR. Nechce financovat Kimovo jaderné zbrojení

 
Jižní Korea zavře svou průmyslovou zónu Kesong v demilitarizované zóně. Tvrdý krok je reakcí na severokorejský jaderný test a odpal rakety dlouhého doletu. V zóně pracuje více než 50 tisíc Severokorejců, Soul tak argumentuje tím, že nechce KLDR přispívat do rozpočtu na vývoj jaderných zbraní. Nové sankce na totalitní zemi uvalilo i Japonsko.
10.02.2016 10:35 |

podobné články

Babiš to schytal od vládních kolegů. Vicepremiér mluví o posedlosti Bakalou

 
Ve vládní koalici to vře kvůli pozemkům pro průmyslovou zónu na Karvinsku. V příběhu hraje hlavní roli firma miliardáře Zdeňka Bakaly. Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) žádá přezkoumání vládního rozhodnutí, které zónu posvětilo. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) ale přinesl důkaz o tom, že jméno firmy v materiálech skutečně figuruje. A vicepremiér Pavel Bělobrádek mluví u Babiše dokonce o posedlosti Bakalou.
26.08.2015 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12424 článků) , Pavel Bělobrádek (1496 článků) , Jan Mládek (667 článků)

Svržení vlády se prý blíží. Holešovskou výzvu ale ohrozily pozvánky

 
V sobotu se v pražském Hloubětíně uskuteční dlouho plánovaná Celostátní konference iniciativ, které podporují Holešovskou výzvu. Jak ParlamentníListy.cz zjistily u jednoho z organizátorů výzvy Slávka Popelky, v tuto chvíli se zdá, že na konferenci dorazí zřejmě stovky lidí z celého Česka. Ovšem ukazují se i stinné stránky.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Holešovskou výzvu si jako sdružení zaregistrovala DSSS

 
Holešovskou výzvu si jako občanské sdružení zaregistrovala 3.dubna u ministerstva vnitra Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS). Upozornil na to dnes zpravodajský server Týden.cz.
15.04.2012 09:40 |

podobné články

Vít Bárta pochválil Holešovskou výzvu a dal jí dvacet tisíc

 
Vít Bárta nesponzoruje pouze své poslance, ale rovněž například Holešovskou výzvu. Té se rozhodl přispět symbolicky dvaceti tisíci korunami, protože ho zaujaly myšlenky, které hnutí kolem Slávka Popelky prosazuje. Zejména myšlenky na odvolání vlády a znovudosazení policejního prezidenta Petra Lessyho se prý véčkařskému poslanci zalíbily.
12.10.2012 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Vít Bárta pochválil Holešovskou výzvu a dal jí dvacet tisíc

 
Vít Bárta nesponzoruje pouze své poslance, ale rovněž například Holešovskou výzvu. Té se rozhodl přispět symbolicky dvaceti tisíci korun, protože ho zaujaly myšlenky, které hnutí kolem Slávka Popelky prosazuje. Zejména myšlenky na odvolání vlády a znovudosažení policejního prezidenta Petra Lessyho se prý véčkařskému poslanci zalíbily.
12.10.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Starosta Havlíčkova Brodu: Odebírat prezidentu pravomoci by bylo kontraproduktivní

 
Nejen o přímé volbě a pravomocích prezidenta, ale i trestněprávní imunitě či zatýkání v ODS jsme hovořili s dlouholetým členem ODS a starostou Janem Teclem. Jako starosta měl za cíl vyřešit ve městě otázku bydlení, což se mu zatím úspěšně daří. Jak se ale projekt vyvíjí a jak pokračují přípravy na průmyslovou zónu, která by městu přinesla také nová pracovní místa? Na to, ale i otázky týkající se rozhodnutí zastupitelstva zrušit ve městě hazard, ke kterému je on sám skeptický, odpovídal pro naše stránky.
04.08.2013 22:10 |

podobné články

Jirků (KDU-ČSL): Jindřichův Hradec poslední v průmyslových zónách

 
Kdejaké městečko v okolí už má průmyslovou zónu, tak že by i jindřichohradečtí nějakou dotáhli do zdárného konce? České Velenice, Nová Včelnice,… Bude ještě zájem, když všude okolo už fungují zavedené zóny?
19.09.2014 16:30 |

podobné články

Nacher (ANO): Zeměměřiči jsou žádanými odborníky, škola musí využívat propagaci

 
Hlavní město nebude prozatím slučovat Střední průmyslovou zeměměřickou v Praze 9 se Střední průmyslovou školou stavební Josefa Gočára v Praze 4. Zákonným zástupcům žáků školy to na včerejším jednání oznámili pražská radní pro oblast školství Irena Ropková a předseda výboru pro výchovu a vzdělávání Patrik Nacher. Do budoucna je podle Ropkové nutná především změna v komunikaci školy s veřejností a zastavení dramatického úbytku žáků.
02.06.2016 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Gočár (4 články)

Stropnický (SZ) odhalil nelegální průmyslovou těžbu vydávanou za golfové hřiště

 
Náměstek pražské primátorky Matěj Stropnický během své dnešní návštěvy městských částí na soutoku Vltavy a Berounky odhalil nelegální průmyslovou těžbu štěrkopísků vydávanou před stavebním úřadem za golfové hřiště. V doprovodu místních samospráv a zástupců Institutu plánování a rozvoje města projel na kole klíčová místa důležitá pro rozvoj a ochranu unikátního prostředí říční nivy Zbraslavi, Radotína, Lipenců a Velké Chuchle.
04.06.2015 08:07 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (444 článků)

Zdravotní pojišťovna Metal-Aliance se sloučí s Českou průmyslovou

 
Správní rada pojišťovny Metal-Aliance schválila ve středu sloučení s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou.
15.03.2012 10:40 |

podobné články

Oprava mostu uzavře o víkendu pražskou Průmyslovou ulici

 
Pražská Průmyslová ulice bude zcela uzavřena od pátku 14. do pondělí 17. listopadu. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Plukovníka Mráze a V Chotejně. Důvodem uzavírky je oprava železničního mostu přes Průmyslovou. ČTK to dnes sdělila mluvčí magistrátu Petra Hrubá. Jde o druhou letošní uzavírku Průmyslové, první byla v září.
12.11.2014 11:05 |

podobné články

Komentované prohlídky připomenou významnou průmyslovou historii Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí

 
Beskydské informační centrum Frýdek-Místek na začátku měsíce června připomene významnou průmyslovou historii Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. Návštěvníci tak budou mít možnost poznat nejen Frýdek-Místek jako město s bohatou historií textilního průmyslu, ale také Frýdlant nad Ostravicí, kde byly železárny založeny už před polovinou 17. století.
29.05.2017 21:50 |

podobné články

Že Babiš nevěděl, komu patří pozemky pro průmyslovou zónu na Karvinsku? Časopis přináší pozoruhodné informace

 
Časopis Týden zpochybňuje tvrzení místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše (ANO) o tom, že nevěděl, komu patří pozemky na Karvinsku, kde by v budoucnu mohla vyrůst průmyslová zóna, a proto původně zvedl pro návrh na jednání vlády ruku. Z materiálů, které má Týden k dispozici, však vyplývá, že Babiš informaci dostal.
31.08.2015 22:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12424 článků)

Liška (SZ): Kocourek s Urbanem chtějí přeměnit českou krajinu v průmyslovou zónu

 
Strana zelených protestuje proti přílepku k návrhu zákona o podporovaných zdrojích energie, který pozměňuje zákon o ochraně zemědělského půdního fondu. Cílem pokoutného návrhu je umožnit zdarma zabírat polnosti a volnou krajinu pro výstavbu průmyslových zón.
11.10.2011 14:40 |

podobné články

Chtějí na místě ghetta průmyslovou zónu, viní město majitel domů v Ostravě

 
Boj o zachování či vyklizení ghetta v ulici Přednádraží v Ostravě-Přívoze se vyostřuje. I přes pondělní kontrolu úředníků, která potvrdila páteční nařízení, že se odsud lidé musí vystěhovat, jelikož jsou pro ně domy nebezpečné, zde značná část obyvatel zůstává. Město Ostrava a vlastník nemovitostí, podnikatel Oldřich Roztočil, si vinu za stav domů a vyřešení celého případu přehazují jako horký brambor a vzájemně se slovně napadají.
08.08.2012 04:55 |

podobné články

Šik (ODS): Poněkud "pitomé" rozhodnutí vlády

 
Usnesení vlády o zrušení regulativu pro průmyslovou zónu Černovická terasa zavání klientelismem vůči vlivnému podnikateli z Ameriky.
17.05.2014 15:15 |

podobné články