Článek

Nová ruská doktrína: Naše je Středozemní moře, Atlantický oceán i Arktida

 
Prezident Vladimir Putin (62) u příležitosti Dne vojenského námořnictva schválil novou doktrínu. Rusové si podle ní osobují právo nejen na značnou část Arktidy, ale „ruský medvěd“ navíc bedlivě sleduje i Černé moře a dokonce Atlantický oceán.
27.07.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)
Podobné články

Putin: Ruská vojenská doktrína je nadále obranná

 
Ruská vojenská doktrína je nadále obranná, ale svou bezpečnost bude země hájit důsledně a tvrdě. Na armádní konferenci v Moskvě to řekl ruský prezident Vladimir Putin. Oznámil, že v příštím roce ruská armáda svůj jaderný potenciál posílí padesátkou mezikontinentálních balistických raket. „Dovedete si představit, jaká je to síla," upozornil Putin.
20.12.2014 19:32 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Nová vojenská doktrína Ruska: Největší vnější nebezpečí je expandující NATO

 
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal novou vojenskou doktrínu, podle které patří k hlavnímu vnějšímu nebezpečí pro Rusko rozšíření kapacit NATO a destabilizace některých oblastí. Mezi nejvážnější vnitřní rizika doktrína počítá aktivity vedoucí k destabilizaci země a teroristickou činnost. Uvedla to dnes ruská státní televize RT.
26.12.2014 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Arktida 3D

 
Na jedno z nejodlehlejších míst světa na nekonečné arktické pláně zamíří další z řady velkoformátových dokumentů kina IMAX s názvem Arktida 3D....
07.10.2012 10:30 |

podobné články

Filmové premiéry - Mazel, Looper a Arktida 3D

 
Originálně pojatá romance Mazel autenticky i s humorem zachycuje různé podoby lásky. Film byl oceněn na filmovém festivalu v Sundance cenou za režii. Cestovat v čase můžete ve filmu Looper, plném nájemných zabijáků. Na nekonečné arktické pláně, do jedné z nejkrásnějších, ale zároveň nejkrutějších krajin, zamířil velkoformátový dokument kina IMAX Arktida 3D.
11.10.2012 07:30 |

podobné články

Hrajte s Bleskem pro ženy o ceny k filmu Arktida 3D!

 
Vyhrajte balíček cen k filmu Kino IMAX s filmem Arktida 3D! Příběh ledních medvědů na vrcholku světa doprovodí i písně Paula McCartneyho
12.11.2012 00:10 |

podobné články

Překvapivý hurikán nad Atlantikem. Arktida se ohřívá 2x víc než zbytek světa

 
Nad Atlantikem podle všeho vznikl v pondělí hurikán. Vítr v něm dosahoval rychlosti 140 km/h a v jeho jihozápadní části vznikaly vlny, které dosahovaly výšky až 15 metrů. Jelikož ale nevznikl v tropických zeměpisných šířkách, nemůže dostat jméno. Za vše nejspíš může tání arktického ledu a teplotní kontrast vody. Podle všech ukazatelů totiž se právě Arktida ohřívá až dvakrát rychleji než zbytek světa.
07.02.2017 23:10 |

podobné články

Nová jaderná doktrína USA je plná chyb: Tchaj-wan prý patří Číně a Kurily Rusku

 
Jaderná doktrína, kterou minulý týden vydalo americké ministerstvo obrany, vzbudila mnoho kritiky. Především ze strany Ruska a Číny, země v dokumentu figurují jako hlavní jaderné hrozby. Ukázalo se, že zpráva byla plná chyb a úřad byl nucen je opravit. V obrazových přílohách označili Tchaj-wan za součást Číny a sporné Kurilské ostrovy zase přiřadili Rusku. Ministerstvo muselo celou vydanou kopii stáhnout ze svého webu a přepracovat ji, informovala o tom stanice CNN.
07.02.2018 01:00 |

podobné články

Takhle roste říše islamistů: Území fanatiků z IS dělí od Evropy už jen Středozemní moře!

 
Území Islámského státu nebezpečně roste. Poté, co extrémisté expandovali do Libye, ho od Evropy dělí už jen Středozemní moře.
25.02.2015 22:51 |

podobné články

Středozemní moře obsadily medúzy: V Itálii je zkouší jíst

 
Čím dál teplejší Středozemní moře a rozšíření Suezského průplavu v roce 2015 otevřelo bránu pro invazi medúz k italským břehům. Evropská komise považuje jejich rostoucí populaci za obrovskou hrozbu a turisté na jihu Itálie se kvůli nim bojí koupat v moři. Podle profesora zoologie Stefana Piraina už je medúz tolik, že se s nimi Italové budou muset naučit žít. Například tak, že je zařadí do svého jídelníčku, napsal americký list The New York Times.
19.09.2017 07:40 |

podobné články

Renomovaný časopis z USA: Ruská intervence v Sýrii pomoc Sýrii jen předstírá

 
Vstup Ruska do bojů v Sýrii souvisí s děním na Ukrajině, avšak jeho hlubší příčinou je ruská doktrína. Podle ní jsou autoritářští vůdci legitimní, zatímco lidový odpor proti nim nikoli. Ruské televize už několik dnů přesedlaly ze zpráv z Ukrajiny na zpravodajství ze Sýrie. A ruská letadla vítězící v Sýrii jsou přesně to, co má ruská veřejnost v budoucích dnech sledovat, píše v komentáři k ruské intervenci Timothy Snider v časopise Time.
01.10.2015 12:16 |

podobné články

Klaus ke svému evergreenu: Světovým politikům vyhovuje doktrína GO

 
Doktrína globálního oteplování žije podle Václava Klause "nezávisle na výzkumu tohoto jevu" a vyhovuje světovým politikům, kteří se v tomto směru spojili, přestože ve veřejnosti již nastává posun ke skeptičtějšímu pohledu.
10.05.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

NERVáci uklidňují. Pád v USA je jen výkyv. Krize je v nedohlednu

 
Globální ekonomický systém neuznává Atlantický oceán jako překážku. Snížení špičkového ratingu USA a odvrácení bankrotu na poslední chvíli poslalo indexy na evropských burzách dolů a výjimkou nebyla ani ta pražská.
07.08.2011 20:50 |

podobné články

Muž, který jako první vesloval přes Atlantik, zemřel

 
John Fairfax, který jako první překonal Atlantický oceán na veslici, zemřel ve věku 74 let v Nevadě. Jeho žena Tiffany v neděli řekla, že Fairfax zemřel na infarkt.
20.02.2012 12:45 |

podobné články

Maďar přepádloval Atlantik za 60 dnů

 
Maďarský dobrodruh Gábor Rakonczay přepádloval Atlantický oceán za 60 dnů a v pondělí zakotvil na karibském ostrově Antigua. Agenturu MTI o tom informovala jeho manželka Viktória.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Maďar přepádloval Atlantik. Neměl s sebou ani GPS!

 
Maďar Gábor Rakonczay se dnes stal prvním člověkem, který překonal Atlantický oceán z Evropy do Karibiku na kanoi za 76 dní. Svoje dobrodružství začal v portugalském Lagosu 21. prosince a na ostrov Antigua doplul v neděli. V únoru se jeho loď převrhla a nepodařilo se mu již zprovoznit komunikační prostředky, téměř 50 dní tedy nebyl v kontaktu s rodinou.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Kajakem na Floridu za sluncem? Ze zimy v Evropě pouze za půl roku!

 
Po více než půl roce dorazil do přístavu Florida Keys 67letý důchodce z Polska, Aleksander Doba, který se rozhodl pro touto cestou využít svůj volný čas. Nakoupil suroviny, vodu, vyrobil si sedmimetrový kajak a pak pouze pomocí pádla překročil obrovský Atlantický oceán.
19.04.2014 11:05 |

podobné články

Nizozemec popluje s Noemovou archou do Jižní Ameriky šířit bibli. Zvířata budou plastová

 
Nizozemský milionář vyrazí během letošního léta přes Atlantický oceán na své replice Noemovy archy, kterou stavěl přesně podle pokynů z Bible. Na 125 metrů dlouhé lodi popluje nejprve do Jižní Ameriky, kde hodlá šířit biblické poselství. Moderní Noemova archa je ale zároveň i turistickou atrakcí, kterou od roku 2012 mohou navštěvovat zájemci právě v Nizozemí. Před vyplutím si na sebe loď musela vydělat prohlídkami nebo pořádáním konferencí a koncertů.
01.05.2016 14:05 |

podobné články

Rom z Kanady fandí Babišovi: Zatím se všichni jen pakovali, ale on je frajer chlap, klepe je přes prsty

 
PŘÍBĚH Když zůstane Babiš u moci deset let, tak se republika dostane z krizí a bude dobře. Nedivím se, že je pro spoustu lidí nepohodlný. Prachy na Čapí hnízdo neukradl, dostal je. Takhle se dívá na Česko přes Atlantický oceán Rom Jiří Kotlár, kterému přezdívají Bimbo. V roce 1999 emigroval do Kanady, ale dění doma prý sleduje v televizi každý den. Vypráví i o rasismu, jenž ho vyhnal z rodné hroudy.
15.05.2016 11:05 |

podobné články

Letadlo poháněné sluncem přeletělo Atlantik, trvalo to 70 hodin

 
Švýcarský letoun na solární pohon Solar Impulse 2 překonal za zhruba 70 hodin Atlantický oceán a přistál dnes ve španělské Seville. Z New Yorku se na 15. etapu cesty kolem světa, dlouhou přes 6200 kilometrů, vydal v pondělí. Jde o první přelet Atlantiku letounem na solární pohon.
23.06.2016 10:15 |

podobné články