Článek

Noční bouřky řádily po celé republice. Hasiči nejčastěji vyjížděli kvůli spadlým stromům

 
Spadlé stromy na cestách i kolejích nebo hasiči zasažení bleskem. Tak to je jen krátký výčet toho, co v noci na dnešek způsobily bouřky na našem území. Podle meteorologů za to může tlaková níže ze západní Evropy.
16.08.2015 16:20 |

podobné články

Podobné články

Bouřky na Třeboňsku pokácely stromy a zpozdily vlaky. O víkendu se vyjasní

 
Noční bouřky zastavily kvůli popadaným stromům trasu ve směru Praha – České Budějovice. Vlakové spoje nabraly zpoždění až dvě hodiny. V noci ze čtvrtka na pátek vyjeli hasiči k popadaným stromům na Třeboňsku až šedesátkrát, uvedl server Jcted.cz. V pátek se teploty vyšplhají k 29 °C. Na jihozápadě Čech meteorologové očekávají přeháňky nebo bouřky. O víkendu budou třicítky, ojediněle bouřky. Řeky jsou i přes nepřízeň počasí sjízdné.
22.07.2016 08:20 |

podobné články

Některé vlaky v Česku nejezdily kvůli spadlým stromům

 
V pátek kvůli spadlým stromům na kolejích nejezdily v Česku na několika místech vlaky. Stromy vyvrátil silný vítr. Na Klatovsku do jednoho z nich narazil rychlík, nikdo nebyl zraněn.
09.01.2015 18:27 |

podobné články

Silné bouřky noční bouřky páchaly škody na železnici i na silnicích

 
Silné bouřky v noci a nad ránem způsobily komplikace na tuzemských železnicích a silnicích, zejména v Plzeňském a Jihočeském kraji. Vlaky na některých tratích stále nejezdí kvůli spadlým stromům či výpadkům dodávek elektřiny, několik silnic je neprůjezdných kvůli naplavenému bahnu, nebo protože jsou zatopené.
21.06.2012 06:55 |

podobné články

Přes Česko se přehnaly bouřky, vítr shazoval stromy i střechy

 
Hasiči v České republice mají kvůli silným bouřkám desítky výjezdů. Odstraňují stromy spadlé na silnice. V jižních Čechách nejčastěji vyjížděli v okresech Prachatice, Český Krumlov a České Budějovice, řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Bouřky řádily i na jihu Moravy a v Pardubickém či Olomouckém kraji. Tam vítr poničil několik střech.
14.06.2015 20:41 |

podobné články

Noční bouřky na řadě míst Česka přerušily dopravu

 
Silné bouřky, které se v noci na pondělí prohnaly Českem, na mnoha místech zkomplikovaly dopravu. Padlé stromy a větve zatarasily některé silnice a železniční tratě, někde voda zaplavila vozovku. České dráhy na svém webu informovaly, že časně ráno byla železniční doprava přerušena asi na sedmi místech kvůli spadlým stromům, poruše trakčního vedení nebo přerušení dodávky elektrické energie. Někde se už dopravu podařilo obnovit. Před prudkými bouřkami varovali v neděli meteorologové.
02.07.2012 07:50 |

podobné články

Strom při bouřce spadl mezi stany, hasiči jsou v pohotovosti. Sledujte radar

 
Prostějovsko a Olomoucko dnes večer zasáhly silné bouřky s přívaly vody, kvůli kterým hasiči evidují bezmála šest desítek výjezdů k zatopeným sklepům či spadlým stromům. V terénu jsou desítky hasičů, kteří se snaží pomoct postiženým obyvatelům, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
10.07.2017 20:25 |

podobné články

Bouřky zastavovaly vlaky a ničily elektrické vedení

 
Nad Českou republikou se ve středu vytvořila vlna bouřek, ráno zasáhly jihozápad území a také střední Čechy a Prahu. Už v úterý v podvečer přecházely bouřky východní Čechy. Déšť a vítr zastavil ve středu ráno vlakový provoz na dvou místech v Čechách. Kvůli spadlým stromům nejely vlaky mezi Zdicemi a Příbramí ve středočeském kraji a Blatnou a Březnicí na pomezí jižních a středních Čech. Po desáté hodině ráno byly tratě zprovozněny. Poruchy hlásili i energetici.
15.07.2009 09:20 |

podobné články

Hasiči museli k popadaným stromům i nehodám. Jen ve středu vyjeli skoro 700x

 
Hasiči v České republice zaznamenali ve středu 680 výjezdů, denní průměr je přitom 293 událostí. Důvodem bylo především sněžení a silný vítr. Hasiči nejčastěji vyjížděli k odstraňování popadaných stromů a dopravním nehodám. ČTK o tom ve čtvrtek informovala mluvčí hasičů Nicole Zaoralová.
05.01.2017 13:35 |

podobné články

Páteční bouřky v Česku zaměstnaly hasiče, vyjížděli 687krát!

 
Vlna intenzivních bouřek, která se v pátek přehnala přes Českou republiku, zvýšila počet výjezdů hasičů oproti průměru o dvě stě procent. Celkem hasiči vyjížděli 687krát, většinou k popadaným stromům, sdělila Mediafaxu v sobotu mluvčí generálního ředitelství HZS ČR Ivana Svitáková.
20.08.2011 09:10 |

podobné články

Ve středu vyjížděli hasiči každé 2 minuty, nejčastěji k popadaným stromům a dopravním nehodám

 
Ve středu 4. ledna vyjeli hasiči celkem k 680 událostem. Na jejich likvidaci se podílelo 939 hasičských jednotek. Pro srovnání, průměrně denně vyjedou hasiči ke 293 událostem.
07.01.2017 12:25 |

podobné články

Polámané stromy, zatopené sklepy. Bouřky udeřily na Semilsku

 
Českou republiku zasáhly první bouřky. Na jihu Čech se vytvořila silná bouřka, kterou doprovázely kroupy a přívalové srážky. Na Semilsku vyjížděli hasiči k popadaným stromům a zatopeným sklepům. Už v poledne meteorologové varovali, že od nedělního večera až do pondělní noci může místy napršet až 40 mm a mohou se rozvodnit menší potoky.
10.08.2014 12:25 |

podobné články

Tropy vystřídaly silné bouřky, na Chomutovsku napršelo až 60 milimetrů

 
Počasí v České republice v sobotu nabídlo tropické teploty, které na řadě míst překonaly dosavadní rekordy i silné bouřky. Ty zaměstnaly především hasiče, kteří vyjížděli především k vyvráceným stromům a zatopeným sklepům.
13.06.2015 17:20 |

podobné články

Na Moravě řádily bouřky: Tři hasiče zasáhl blesk, skončili v nemocnici

 
Blesk v sobotu večer u Vizovic na Zlínsku zasáhl a zranil tři dobrovolné hasiče, kteří řezali bouřkou poškozený strom. Všechny tři muže převezla záchranná služba do nemocnice. Kvůli silné bouřce a přívalovým dešťům měli hasiči ve Zlínském kraji od sobotního odpoledne více než pět desítek výjezdů k popadaným stromům, poškozeným střechám i zatopeným sklepům.
16.08.2015 10:30 |

podobné články

Noční bouřky Česko ustálo. Už dnes se na nás ale ženou další!

 
V noci se Českem prohnala silná bouřka, ale nezanechala za sebou žádné velké pohromy. Hasiči vyjížděli především k popadaným stromům. Už dnes ale mohou přijít další.
04.08.2013 09:35 |

podobné články

Bouře opět kácela stromy, uzavřely pět železničních tratí

 
Po velmi silných večerních a nočních bouřkách bylo na jihu Čech a Vysočině kvůli spadlým stromům uzavřeno pět železničních tratí a několik komunikací na Prachaticku. Silnice i železnice se postupně daří zprůjezdňovat. Vyplývá to z informací Českých drah a dopravního informačního webu. Kvůli bouřím zasahovali jihočeští hasiči na 80 místech zejména na Českokrumlovku a Prachaticku, kde evakuovali dětský tábor, hasili stromy zapálené bleskem a odstraňovali padlé kmeny. 
08.08.2013 08:05 |

podobné články

Noční bouřky: zranění, zatopené metro a řeky na vzestupu

 
Nejsilnější bouřky v noci řádily v pásu od Prahy po Ústí nad Labem. Vydatný noční déšť prudce zvedl řeky na Děčínsku.
16.08.2010 07:40 |

podobné články

Noční bouřky devastovaly ČR. Dnešní noc má být klidnější

 
AKTUALIZOVÁNO. Noční bouřky v celém Česku lámaly stromy, působily požáry i omezovaly dopravu. Hasiči vyjížděli dvakrát častěji než obvykle, hlavně k odklízení stromů či odčerpávání vody, ale museli také například evakuovat letní tábor na Vyškovsku.
07.08.2012 08:05 |

podobné články

Spadlé stromy, výpadek elektřiny a 300 tisíc blesků: Českem se prohnala bouře

 
Popadané stromy po noční bouřce zkomplikovaly dnes ráno provoz na řadě míst v Česku. Následky pociťují hlavně lidé ve Středočeském a Jihočeském kraji, kde kvůli stromům na kolejích či trakčním vedení nejezdí v některých úsecích vlaky. Velká zpoždění nabraly vlaky i na hlavní trati Praha-Kolín. Tisíce domácností navíc zůstaly bez proudu. Hasiči po celé republice měli do rána téměř 800 výjezdů a následky bouřky budou odstraňovat ještě celý dnešní den.
23.06.2017 07:00 |

podobné články

Při noční padl strom na rodinný dům

 
Hasiči z Libereckého kraje při noční bouřce vyjížděli hlavně k popadaným stromům. Jeden spadl i na rodinný dům v Jablonci nad Nisou. Nikomu se nic nestalo. Dnes to řekla krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. 
20.05.2013 09:50 |

podobné články