Článek

Nizozemský rozsudek pro ukrajinského prezidenta

 
Ukrajinci se cítí dotčeně. Nizozemci v referendu odmítli jejich asociační dohodu. Opravdu nechtějí Ukrajinu v unii a nakolik to Kyjevu zkomplikuje cestu do bruselského lůna?
07.04.2016 16:10 |

podobné články

Podobné články

Vyžeňte Putinovu dceru ze země, vyzval nizozemský starosta

 
Nizozemský vztek na Rusko kvůli tragédii malajsijského letadla, které bylo sestřeleno na východě Ukrajiny, sílí. Jeden nizozemský starosta vyzval k vyhoštění dcery ruského prezidenta Putina z království. Odpovědnost za zkázu boeingu, který mířil z Amsterodamu do Kuala Lumpuru, na sebe vzájemně svalují Kyjev a proruští separatisté spolu s Moskvou. V troskách zahynulo všech 298 osob, které byly na palubě
24.07.2014 10:55 |

podobné články

Nizozemský populista Wilders podle soudu neštval proti muslimům

 
Nizozemský soud dnes zprostil šéfa krajní pravice Geerta Wilderse obvinění, že svými prohlášeními podněcoval nenávist k muslimům. Také v ostatních bodech obžaloby byl zproštěn, informovaly tiskové agentury. Tento rozsudek se očekával poté, co se i žalobci přiklonili k názoru Wildersovo stíhání zastavit.
23.06.2011 10:10 |

podobné články

VIDEO Největší nizozemský bojovník proti islámu Wilders byl odsouzen. Podívejte se na jeho drsnou reakci

 
Nizozemský politik Geert Wilders byl včera odsouzen k zaplacení pokuty 5000 eur. Jak ovšem Wilders uvádí ve svém video vystoupení, pokutu platit v žádném případě nehodlá a vnímá rozsudek jako útok na svobodu projevu.
18.11.2016 08:50 |

podobné články

Novela ukrajinského zákona rozzuřila rebely i ruského ministra zahraničí

 
Ukrajinští zákonodárci včera pozměnili zářijovou právní normu, která v souladu s minskou mírovou dohodou zaručovala vzbouřencům na východě země značnou míru samosprávy. Novela ukrajinského zákona o samosprávě povstaleckých území nyní nově podmiňuje nový správní režim konáním mimořádných místních voleb. Dnes na krok ukrajinského parlamentu zareagoval tvrdou kritikou ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.
18.03.2015 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (121 článků)

Za pobodání ukrajinského spolubydlícího půjde Litevec na 12,5 roku za mříže

 
Dvanáct a půl roku by měl podle verdiktu Krajského soudu ve Zlíně strávit za mřížemi Litevec Aleksei Andreev (36), který loni v prosinci v Pozlovicích na Zlínsku pobodal po hádce ukrajinského spolubydlícího. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se proti němu na místě odvolal.
18.10.2012 14:25 |

podobné články

Ruský seržant zastřelil na Krymu ukrajinského majora: Dostal dva roky

 
Poddůstojník ruské armády Jevgenij Zajcev, který během loňské anexe Krymu zastřelil ukrajinského důstojníka Stanislava Karačevského, byl odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody. Oznámila to ruská a ukrajinská média s odvoláním na známého ruského advokáta Marka Fejgina. Rozsudek podle právníka vynesl vojenský soud na Krymu ještě minulý měsíc.
22.04.2015 13:00 |

podobné články

Nizozemský starosta chtěl vyhostit Putinovu dceru

 
Nizozemský vztek na Rusko kvůli tragédii malajsijského letadla, které bylo údajně sestřeleno na východě Ukrajiny, nabral až osobní tón, napsal britský list The Guardian. Informoval přitom o včerejší výzvě jednoho nizozemského starosty k vyhoštění dcery ruského prezidenta z království. Odpovědnost za zkázu boeingu, který mířil z Amsterodamu do Kuala Lumpuru, na sebe vzájemně svalují Kyjev na straně jedné a proruští separatisté na východě Ukrajiny spolu s Moskvou na straně druhé. V troskách zahynulo všech 298 osob, které byly na palubě, včetně bezmála dvou stovek Nizozemců.
24.07.2014 07:40 |

podobné články

Čerstvá nálož od Geerta Wilderse v rozhovoru pro nizozemský deník. „Sluníčkáři“ ať raději nečtou

 
Nizozemský politik Geert Wilders je známým bojovníkem proti islamizaci Evropy. Jeho Strana pro svobodu je podle aktuálních průzkumů nejsilnější politickou stranou v zemi. Kdyby se volby konaly nyní, získala by Wildersova strana 39 křesel, zatímco současná vládní VVD jen 20. V rozhovoru pro deník Metro Wilders hovoří o nutnosti uzavřít hranice a kritizuje média i politiky za přílišnou politickou korektnost.
04.12.2015 19:56 |

podobné články

V Rotterdamu byl ubodán nizozemský baseballista

 
AKTUALIZOVÁNO. V Rotterdamu byl dnes ubodán nizozemský baseballista Greg Halman, jenž se před necelými dvěma týdny zúčastnil spolu s dalšími šesti hráči MLB tréninkového kempu pro děti v Praze. V souvislosti s úmrtím čtyřiadvacetiletého hráče Seattlu zatkla policie jeho o dva roky mladšího bratra Jasona.
21.11.2011 14:30 |

podobné články

Nizozemský astronaut bude mít ve vesmíru 10 kilo sýra

 
Nizozemský astronaut Andre Kuipers si pro svou pětiměsíční misi vyžádal 10 kilogramů amsterdamského sýra. Informuje o tom v sobotu agentura AFP.
26.11.2011 22:30 |

podobné články

Nizozemský premiér hasí horké hlavy. Chce urovnat diplomatickou roztržku s Tureckem

 
Turci hrozí Nizozemsku tvrdými kroky. Ty mají představovat odvetu za víkendové vyhoštění dvou tureckých ministrů. V neděli vystoupil nizozemský premiér Mark Rutte a prohlásil, že udělá vše pro to, aby zabránil další eskalaci sporu. Dodal ale, že „se Nizozemsko nenechá vydírat“.
12.03.2017 21:15 |

podobné články

Nizozemský král přiznal tajný „melouch“. Roky pilotuje komerční lety

 
Jako pilot na komerčních linkách létá už 21 let inkognito nizozemský král Willem-Alexander. Monarcha to přiznal teprve nyní v rozhovoru pro deník De Telegraaf.
18.05.2017 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (181 článků)

Nizozemský ústav dostal Hitlerův obraz: Majitelka ho doma odmítla, do dražby ho nikdo nechtěl

 
Unikátní akvarel namalovaný pozdějším nacistickým diktátorem Adolfem Hitlerem získal jako dar nizozemský ústav pro studium války, holokaustu a genocidy (NIOD). Původní majitelka, která si nepřála zveřejnit svou totožnost, se rozhodla institutu dílo darovat poté, co ho odmítly do dražby přijmout dva aukční domy, informoval list De Volkskrant.
26.11.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (636 článků)

Miloš Zeman pochválil škodovky v garáži ukrajinského prezidenta

 
Prezident Miloš Zeman na Ukrajině při setkání s podnikateli ocenil, že prezidentská kancelář ukrajinského prezidenta vyměnila ve vozovém parku mercedesy za české škodovky. Česká hlava státu má za sebou druhý den pracovní návštěvy na Ukrajině. Program měl nabitý do poslední minuty.
21.10.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20126 článků)

Praha odmítá návštěvu ukrajinského prezidenta Janukovyče

 
Pražští radní se v úterý usnesli na tom, že odmítají dubnovou návštěvu ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče v hlavním městě. Oznámil to primátor Tomáš Hudeček, podle kterého by bylo absurdní, kdyby Janukovyč přistál na Havlově letišti.
04.02.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (655 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Praha se odmítá podílet na návštěvě ukrajinského prezidenta

 
Vedení Prahy se odmítlo podílet na státní návštěvy ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Podle primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) Praha obvykle v rámci návštěv hlav státu pořádá akce, na které je zve. Žádnou takovou v případě Janukovyče nechystá. Zároveň město daruje na pomoc demonstrantům, kteří při střetech v ukrajinských městech utrpěli zranění, 500.000 korun. Janukovyč má dorazit do Prahy v dubnu.
04.02.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (655 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Mladý pan Hudeček si dupnul nožkou, píše Semelová. Ukrajinského prezidenta prý ale těžko zastraší

 
Komunistická poslankyně Marta Semelová velmi ostře zhodnotila výroky pražského primátora Tomáše Hudečka (TOP 09), který odmítl v hlavním městě hostit ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Primátorovy výroky prý rozhodně nepatří do úst kompetentního politika, ačkoli možná okouzlují fanoušky.
08.02.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Marta Semelová (257 článků) , Tomáš Hudeček (655 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Interpol vydal zatykač na svrženého ukrajinského prezidenta!

 
Interpol vydal zatykač na svrženého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, exprezidentova syna Oleksandra, bývalého předsedu vlády Mykolu Azarova a další někdejší hodnostáře, kteří po loňském pádu Janukovyčova režimu vesměs uprchli do Ruska. Oznámil to ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov.
12.01.2015 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků) , Mykola Azarov (6 článků)

Bárta už si došel na poštu pro rozsudek

 
Nepravomocně odsouzený poslanec Vít Bárta zareagoval na úterní článek Práva o tom, že dosud nepřevzal od soudu rozsudek z jeho dubnového rozhodnutí. Bárta odpoledne informoval, že si pro rozsudek již došel na poštu. Rovněž dodal, že tímto svým jednáním nechtěl vytvářet obstrukce.
12.06.2012 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)