Článek

Nirvana způsobila další šílenství: Našly se dvě dosud neznámé skladby! Poslechněte si je

 
Více než 20 let po svém náhlém konci je legendární americká rocková skupina Nirvana opět žhavou aktualitou. Stalo se tak poté, co internetová stanice VirginRadio zveřejnila v posledních dnech dvě dosud neznámé skladby průkopnické čtveřice stylu grunge.
30.06.2016 07:45 |

podobné články

Podobné články

Nirvana ovlivňuje české hudebníky i po 20 letech od Cobainovy sebevraždy

 
Ani 20 let od smrti Kurta Cobaina vliv legendární americké skupiny Nirvana stále nevyhasíná jak ve světě, tak i v Česku.  Nirvana stále symbolizuje revoltu, ke které shlížejí mladí i etablovaní umělci. Cobain se zastřelil 5. dubna 1994.
03.04.2014 11:40 |

podobné články

Dvě neznámé Mozartovy skladby zazněly na premiéře v jeho domě

 
Dvě dosud neznámá hudební díla skladatele Wolfganga Amadea Mozarta v neděli v Salcburku zahrál rakouský klavírista Florian Birsak. Nově objevené klavírní skladby hrál na originální Mozartův nástroj v domě, kde sám slavný skladatel žil.
03.08.2009 15:00 |

podobné články

Našly se dosud neznámé Seifertovy texty

 
V nezpracované pozůstalosti redaktora Lidových novin (LN) Ivana Herbena bylo 23 soudniček, které pro tento deník v roce 1929 napsal nositel Nobelovy ceny Jaroslav Seifert. Literární historici o nich dosud nevěděli, uvedly dnes LN, které tyto publicistické texty našly. "Pro všechny seifertovské badatele je to velké překvapení," citují editora Seifertových sebraných spisů Jiřího Brabce.
29.11.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Seifert (30 článků)

Nirvana se dočká "svatořečení" 20 let po smrti Cobaina

 
Kapela Nirvana vstoupí do Rokenrolové síně slávy. Dvacet let po rozpadu v souvislosti se sebevraždou Kurta Cobaina stále její hudba zajímá další a další fanoušky.
03.04.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Kurt Cobain (160 článků)

Nirvana se dočká "svatořečení" 20 let po smrti Cobaina

 
Kapela Nirvana vstoupí do Rokenrolové síně slávy. Dvacet let po rozpadu v souvislosti se sebevraždou Kurta Cobaina stále její hudba zajímá další a další fanoušky.
03.04.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Kurt Cobain (160 článků)

Fotka, která zahýbala internetem: Baculatá studentka (20) způsobila šílenství

 
Roky skrývala své tělo a vyhýbala se hledáčku fotoaparátů, pak si ale řekla dost a rozhodla se jít do boje proti módním trendům. Švédská studentka Linda vyvěsila na Facebook svou fotku v bikinách s komentářem a způsobila šílenství.
01.08.2012 10:30 |

podobné články

Zlevněná kachna o 60 procent způsobila davové šílenství: Důchodci se málem ubili holemi

 
GLOSA: Davové šílenství způsobila zlevněná kachna o 60 procent v olomouckém Kauflandu. Jakmile důchodci zmerčili, že se v místním supermarketu prodává kachna za pár kaček, okamžitě zrušili všechny ranní doktory, obrnili se, namazali lokty a kolena Indulonou a vyrazili do boje o kus žvance.
18.02.2018 21:45 |

podobné články

Nirvana, Deep Purple a Kiss v nominacích do síně slávy

 
Americká síň slávy Rock and Roll Hall of Fame zná další nominované. Příští rok by tam mohla vstoupit Nirvana, ale také Deep Purple, Kiss, The Replacements a Hall and Oates.
16.10.2013 09:50 |

podobné články

Nirvana a Kiss v rokenrolové síni slávy

 
Rokenrolová síň slávy se rozrostla o nové členy - staly se jimi mimo jiné skupiny Nirvana a Kiss. Zatímco za zesnulého frontmana Kurta Cobaina vystoupila s Nirvanou zpěvačka Joan Jettová, glamrocková skupina Kiss kvůli sporům mezi členy raději nezahrála vůbec. Mezi další oceněné, kteří na brooklynském slavnostním ceremoniálu narozdíl od Kiss vystoupili, patří například britský folkař Cat Stevens či country zpěvačka Linda Ronstadtová.
11.04.2014 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Kurt Cobain (160 článků) , Cat Stevens (5 článků)

V Readingu byla Nirvana na vrcholu

 
Vrcholný moment v kariéře kultovní skupiny Nirvana se odehrál v roce 1992 na festivalu v Readingu, to je bez debat. Zásadní generační záležitost pochopitelně snímaly televizní kamery, ale záznam z koncertu vychází na DVD teprve teď. Poněkud pozdě, ale proč si nepřipomenout časy, kdy byl grunge strhující a spojoval milióny teenagerů.
16.12.2009 14:45 |

podobné články

Album Nevermind od skupiny Nirvana slaví přesně 20 let

 
Už uběhlo 20 let, co skupina Nirvana vydala své průlomové album Nevermind. Producenti a sama skupina od tohoto alba nic moc neočekávali. Udělali pouhých skromných 45 tisíc kopií. Do dnešního data jich bylo prodáno přes 30 milionů.
25.09.2011 01:40 |

podobné články

David Koller jede na akustické turné. Inspirovala ho Nirvana

 
David Koller vyrazí 27. února na své první akustické turné, které proběhne v českých a moravských divadlech. Inspirovala ho k tomu Nirvana a její slavný koncert Unplugged.
26.01.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: David Koller (290 článků)

Nirvana, Kiss a Gabriel vstoupí do rokenrolové síně slávy

 
Příští rok budou uvedeni do rokenrolové síně slávy Peter Gabriel, Nirvana, Kiss, Hall and Oates, Linda Ronstadtová a Cat Stevens. Stane se tak při slavnosti 10. dubna. Oznámilo to v úterý vedení síně v americkém Clevelandu.
17.12.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Peter Gabriel (21 článků) , Linda Ronstadt (2 články) , Cat Stevens (5 článků)

Noví obyvatelé Rokenrolové síně slávy: Nirvana, Kiss, Peter Gabriel

 
Příští rok budou uvedeni do rokenrolové síně slávy Peter Gabriel, Nirvana, Kiss, Hall and Oates, Linda Ronstadtová a Cat Stevens. Stane se tak při slavnosti 10. dubna. Oznámilo to dnes podle agentury AP vedení síně v americkém Clevelandu. 
18.12.2013 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Peter Gabriel (21 článků) , Linda Ronstadt (2 články) , Cat Stevens (5 článků)

Nirvana vstoupila do rokenrolové síně slávy a zahrála se zpěvačkou

 
Do rokenrolové síně slávy nově přibyla grungeová kapela Nirvana, britský rocker Peter Gabriel či glamrocková skupina Kiss. Mezi legendy se během čtvrteční ceremonie v newyorském Brooklynu zařadila i countryová zpěvačka Linda Ronstadtová, hitové duo Hall and Oates či britský folkař Cat Stevens, který od své konverze k islámu vystupuje pod jménem Yusuf Islam.
11.04.2014 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Peter Gabriel (21 článků) , Cat Stevens (5 článků)

Rebelka Courtney Love se kdysi svlékala na písknutí, tyhle fotky ale nepostrádají vkus

 
Muzikantku a herečku "Courtney Love":http://www.extra.cz/tema/courtney-love (50) nejvíc proslavil vztah s frontmanem kapely Nirvana "Kurtem Cobainem":http://www.extra.cz/tema/kurt-cobain (47), který se v roce 1994, v době, kdy Nirvana slavila největší úspěchy, "zastřelil":http://www.extra.cz/objevily-se-zcela-nove-fotografie-ze-sebevrazdy-kurta-cobaina-a-policie-znovu-pripad-zkouma-podivejte-se-na-ne. Život Courtney byl "plný drog":http://www.extra.cz/smazka-courtney-love-se-zase-nafrcela-levnymi-drogami-a-tvrdi-ze-nasla-zmizely-malajsijsky-boeing-dokonce-ma-i-dukaz, z nichž se neustále snažila dostat, ale ani porod dcery Frances Bean Cobain tomu nezabránil.
18.07.2014 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Courtney Love (162 článků)

Kurt Cobain se obrací v hrobě. Jeho dcera nesnáší Nirvanu!

 
Zpěvák skupiny Nirvana Kurt Cobain se musí obracet v hrobě. Jednadvacet let po jeho odchodu ze světa živých totiž jeho jediný potomek prohlašuje veřejně, že vlastně jeho celoživotní dílo vůbec nemá rád. Frances Bean Cobain se totiž nechala slyšet, že skupinu Nirvana a její hudební produkci neposlouchá a nemá ráda. Raději má prý Oasis.
10.04.2015 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Kurt Cobain (160 článků)

V Rakousku objevili dvě Mozartovy neznámé skladby

 
Odborníci objevili v Rakousku dvě dosud neznámá hudební díla skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Oznámila to ve čtvrtek mezinárodní nadace Mozarteum, která pozůstalost po nejslavnějším salcburském rodákovi spravuje.
23.07.2009 18:50 |

podobné články

V Číně bylo nalezeno dosud neznámé zvíře, potvrdily testy DNA

 
Neznámé zvíře, které bylo před časem nalezeno v Číně, zamotalo hlavu všem místním odborníkům, ani oni se totiž nemohli shodnout, o jaký druh šelmy jde. Ačkoli se zhruba metrové zvíře podobá kočce, lišce nebo cibetce, testy DNA prokázaly, že se jedná o dosud neznámý druh.
22.06.2010 16:01 |

podobné články