Článek

Nigerijský stát platil 24 tisíc neexistujících lidí

 
Audit nigerijské vlády zjistil, že stát měl na výplatní pásce téměř 24 tisíc černých duší. Jejich vyškrtnutím teď měsíčně ušetří v přepočtu zhruba 285 miliónů dolarů (přes 7 miliard korun), uvedl web BBC News.
01.03.2016 14:05 |

podobné články

Podobné články

Islamističtí zabijáci z Boko Haram jsou prý den ode dne slabší. A nigerijský prezident se je chystá dorazit

 
Podle BBC prohlásil nigerijský prezident Jonathan Goodluck, že plně doufá v navrácení území, která ovládla militantní skupina Boko Haram, a to dokonce během jednoho měsíce. Zároveň nigerijský prezident i přes brzké volby přiznává, že vláda reagovala pomalu na postup extremistů.
20.03.2015 17:31 |

podobné články

Místo zářivé budoucnosti krutá realita: Nigerijský gang vozil do Česka ženy

 
Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) odhalili údajný nigerijský gang obchodníků s lidmi. Šest lidí čelí podezření, že zařídili ilegální příjezd minimálně 25 žen z Nigérie do Česka a nutili je k prostituci.
23.08.2011 11:20 |

podobné články

Nigerijský prezident zakázal fotbalové reprezentaci dva roky hrát

 
Nigerijský prezident Goodluck Jonathan zakázal fotbalové reprezentaci účastnit se v nadcházejících dvou letech mezinárodních soutěží. Zdůvodnil to tristním vystoupením národního mužstva na mistrovství světa, kde Afričané ze tří zápasů ve skupině získali jediný bod. Jonathan chce, aby v dalších dvou letech došlo k úplné reorganizaci nigerijského fotbalu.
01.07.2010 18:20 |

podobné články

Nigerijský fotbalista Adefemi zemřel při autonehodě v Řecku

 
Nigerijský fotbalový reprezentant Olubayo Adefemi působící v řeckém klubu Škoda Xanthi zemřel při autonehodě.
18.04.2011 17:25 |

podobné články

Nigerijský prezident odtajnil svůj majetek, ve srovnání s kolegy je "chudák"

 
Nigerijský prezident Muhammad Buhari slíbil, že odstraní ze země korupci a sám zveřejnil údaje o svém majetku. Kromě toho chce porazit povstalce z islamistického hnutí Boko Haram, kteří povstali na severovýchodě země. 
06.09.2015 09:40 |

podobné články

Nigerijský ‚Michael Jackson‘ řídí provoz v Maiduguri

 
Nigerijský policista Umar Abubakar z města Maiduguri na severovýchodě Nigérie řídí provoz tancem, který se podobá měsíční chůzi krále popu Michaela Jacksona. Možná i proto mu jeho fanoušci neříkají jinak než MJ Traffic. Podívejte se na zábavné video!
18.03.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1626 článků)

Ředitel Slavie Platil: Rozmyslím si svou další budoucnost

 
Generální ředitel fotbalistů Slavie Praha Miroslav Platil vyjádřil velké zklamání nad chováním části fanoušků, kteří agresivním chováním přerušili čtvrteční zápas s Olomoucí. V rozhovoru pro web Slavie Platil prohlásil, že si přes víkend rozmyslí své další účinkování v „sešívaném“ celku.
06.05.2011 10:55 |

podobné články

Úplatný soudce Havlín dostal 6,5 roku. Manžel moderátorky Savarové mu platil party za 200 tisíc

 
Soud s úplatným soudcem Ondřejem Havlínem přinesl řadu nových detailů k jeho případu. Třeba to, že mu narozeninovou oslavu za 200 tisíc platil vlivný podnikatel a manžel moderátorky Anety Savarové Jan Harangozzo. Ve své řeči to zmínila státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Dnes proces došel do samotného finále. Havlín dostal 6,5 roku a musí zaplatit 350 tisíc.
30.07.2015 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Savarová (101 článků)

Známe skutečnou pravdu o statisícových platech na SŽDC. Přečtěte si

 
Až 826 tisíc měsíčně měl prý podle nového návrhu odměňování pobírat šéf Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Kolář. Také jeho náměstci si měli polepšit - měli brát měsíčně až 660 tisíc korun. S těmito ciframi přišel server Česká pozice. ParlamentníListy.cz ale zjistily, že vše je trošku jinak: cifry jsou nadnesené. Byly totiž vypočítány z neexistujících platů. Přesto Oldřich Kužílek ze společnosti Otevřená společnost upozornil, že platy manažerů ve státní správě jsou všeobecně neúměrně vysoké.
15.04.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kolář (26 článků)

U zvlněné D47 platil stát údajně za jiný podklad, než jaký byl použit

 
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo podle svých slov klíčový důkaz - znalecký posudek, týkající se stavby dálnice D47 u Ostravy. Ta se krátce po dokončení začala vlnit, za což může podkladový materiál. Podle posudku stát celou dobu platil za něco jiného, než je dodaná ocelárenská struska. Sdělila to mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.
02.04.2012 18:05 |

podobné články

Babiš se nebrání, aby stát platil výživné za nespolehlivé rodiče

 
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nebrání tomu, aby stát platil zálohové výživné za rodiče, kteří se alimentační povinnosti vyhýbají. Musela by však být stanovena jasná pravidla, aby nedocházelo ke zneužívání. Babiš to v pátek řekl s tím, že jeho hnutí nyní předá partnerům vyhodnocení koaliční smlouvy a do sjezdu případně navrhne i některé její změny.
23.01.2015 13:22 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12392 článků)

Uměl propouštět, měl plat 263 tisíc, říká John

 
Předseda Věcí veřejných Radek John platil svému náměstkovi Jiřímu Francovi na ministerstvu vnitra 263 tisíc měsíčně. Dva týdny poté, co na to upozornil server Aktuálně.cz, John říká, že tolik platil za to, že Franc měl na jeho ministerstvu za úkol šetřit.
15.08.2011 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Za škody po ropných vrtech platíme jako bychom byli Kuvajt, tvrdí John

 
Stát schvaluje podle předsedy Věcí veřejných Radka Johna i sanaci neexistujících ekologických škod. Do plánu na likvidaci údajných ekologických škod na Moravě bylo zahrnuto tolik ropných vrtů, že kdyby všechny opravdu byly ropné, byla by na tom Česká republika lépe než Kuvajt, tvrdí John. O pofidérních likvidacích ropných vrtů informovaly jako první Parlamentnilisty.cz.
16.09.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Protikorupční policie obvinila starosty ze severu Čech. Zneužili povodňové dotace

 
Protikorupční policie obvinila sedmadvacet lidí ze zneužití pravomoci úřední osoby, dotační a úvěrové podvody v kauze neoprávněného čerpání dotací ve výši 125 milionů korun na odstranění neexistujících povodňových škod. Mezi obviněnými je i dvacet pět současných či bývalých starostů. Vyšetřování kauzy bylo natolik utajené, že o něm nevědělo ani Ministerstvo pro místní rozvoj, které dotace vyplácelo. O případu informuje sobotní MF Dnes.
02.02.2013 08:55 |

podobné články

Brněnský Bronx? Děti jménem Kennedy či Prezidentka, koupaliště u Janáčka, nezničitelné schránky. I to ukazuje průvodce BRNOX

 
Do „brněnského Bronxu“ se vydává skupina lidí a klepe na dveře všech domů v ulici. Pokládají obyvatelům podivné otázky. Ukazují fotky neexistujících budov. Zjišťují, jak se jmenuje vaše dítě. Tým Kateřiny Šedé sbíral informace přes rok a půl. Co z nich vzniklo? Naprosto nestandardní průvodce.
02.01.2017 09:05 |

podobné články

To je život! Hejtman Hašek platil také modelce Kubelkové! Za co?

 
Na hejtmana jihomoravského kraje Michala Haška po sérii lží a průšvihů praskl další! Po tom, co vyšlo najevo, že od něj získala veřejné peníze lobbistka Jana Mrenclová nebo že bývalému mluvčímu Václava Klause vyplatil stovky tisíc, se objevila další postava. Nemalé peníze Hašek platil i modelce a moderátorce Ivě Kubelkové!
11.08.2016 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Iva Kubelková (501 článků) , Michal Hašek (2318 článků)

Na povodňové stovce loni stát vybral čtyři miliardy Kč

 
Stát loni vybral z takzvané povodňové stovky podle serveru Týden.cz zhruba čtyři miliardy korun. Peníze směřovaly do zvláštní položky ve státním rozpočtu, ze které stát platil protipovodňová opatření a odstraňování škod po záplavách. Stát z těchto peněz utratil zatím 2,53 miliardy korun, zbylé finance budou investovány letos nebo v roce 2013.
02.02.2012 12:30 |

podobné články

Rozřezaná dívka, střelec a tisíce lidí v ulicích. V italské Maceratě stále není klid

 
V italské Macerátě to stále vře. Město se stále vzpamatovává z nálezu těla mladičké Pamely Mastropietro. Její tělo bylo nalezeno rozřezané ve dvou kufrech. Ve vazbě kvůli činu skončil nigerijský migrant. O pár dní později jel po městě italský mladík a střílel na lidi, kteří mu připomínali migranty. Údajně šlo o odplatu za mladou Italku. Jenže tím to ještě neskončilo. V sobotu se v Maceratě odehrály velké protesty.
11.02.2018 06:45 |

podobné články

VZP platila miliony za rekreaci neexistujících dětí

 
Program Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Mořský koník je preventivní program se kterým vyjíždějí už od devadesátých let děti na ozdravné pobyty k moři. Nyní však opět stojí v podezření že vozil za 24 milionů korun z peněz pojištěnců neexistující děti.
26.01.2011 22:00 |

podobné články