Nibali završil na Giru italský hattrick, Porte přišel o celkové vedení

Cyklista Vicenzo Nibali vyhrál po sólovém úniku 14. etapu na Giru d'Italia a postaral se o třetí italské vítězství na domácím závodě za sebou. O růžový trikot lídra Australan Porte, jehož v čele vystřídal Španěl Arroyo.
22.05.2010 19:00 |

Nibali vyhrál první etapu na Giru, novým lídrem je Arroyo

Cyklista Vicenzo Nibali dnes vyhrál po sólovém úniku poprvé v kariéře etapu na Giru d'Italia a postaral se o třetí italské vítězství na domácím závodě za sebou. Ve 14. etapě přišel o růžový trikot lídra Australan Richie Porte, jehož v čele vystřídal Španěl David Arroyo.
23.05.2010 10:40 |

Na Giru favorité neuhlídali únik a do čela se dostal Porte

Jedenáctou etapu Gira d'Italia, která úplně změnila průběžné pořadí, vyhrál Rus Jevgenij Petrov. V růžovém trikotu pojede Australan Richie Porte.
20.05.2010 10:15 |

Týmovou časovku vyhrál na Giru Liquigas a do čela jde Nibali

Týmovou časovku ve 4. etapě Gira d'Italia vyhráli cyklisté Liquigasu. Do růžového trikotu pro vedoucího jezdce se převlékne lídr této stáje Ital Vincenzo Nibali. Kazašský tým Astana s dosavadním vedoucím mužem Alexandrem Vinokurovem ztratil na pátém místě 38 sekund.
12.05.2010 18:35 |

Osobnosti: Alexandr Vinokurov (15 článků)

Pravý král Gira. Nibali potvrdil svůj triumf v mrazivé etapě

Italský cyklista Vincenzo Nibali vyhrál v hustém sněžení předposlední 20. etapu Gira d'Italia a symbolicky tím potvrdil své celkové vítězství. V závěrečné nedělní etapě s cílem v Brescii se už pořadí téměř jistě měnit nebude, na své rivaly má lídr týmu Astana náskok téměř pět minut.
25.05.2013 19:15 |

Italský cyklista Di Luca měl na Giru pozitivní test na doping

Na Giru d'Italia obsadil celkově druhé místo, teď ale na jeho úspěch dopadá dopingový stín.
22.07.2009 17:15 |

Druhou etapu Tour ovládl Nibali a oblékl se do žlutého

Druhou etapu Tour de France s cílem v Sheffieldu vyhrál italský cyklista Vincenzo Nibali a oblékl se do žlutého trikotu lídra závodu. Bývalý šampion z Vuelty a Gira d'Italia si připsal první etapové vítězství na Tour v kariéře.
06.07.2014 18:15 |

Návrat krále! Nibali si podmanil Lombardii

Italský cyklista Vincenzo Nibali  si dnes na jednodenní klasice Kolem Lombardie vynahradil zklamání z letošní Vuelty, když na jeho útok ve sjezdu zhruba 17 kilometrů před cílem nenašel nikdo ze soupeřů odpověď.
04.10.2015 20:25 |

Nibali se vrátil do čela, König byl v horské etapě Tour osmý

Po horské 10. etapě Tour de France získal zpátky žlutý dres lídra Ital Vincenzo Nibali a úspěšný den prožil také Leopold König, který obsadil osmé místo. Český cyklista a lídr stáje NettApp se posunul v průběžném pořadí na 21. příčku. Nejtěžší etapový závod dnes přišel o další z hvězd Alberta Contadora, jenž si poranil při pádu ve sjezdu koleno.
14.07.2014 19:40 |

Stařík Petacchi vyhrál v 37 letech etapu na Giru

Italský cyklista Alessandro Petacchi si v 37 letech dospurtoval už pro 22. etapové vítězství na Giru d'Italia.
08.05.2011 19:10 |

Slovák Velits vyhrál časovku na Vueltě, do čela se vrátil Nibali

Slovenský cyklista Peter Velits vyhrál 17. etapu Vuelty, kterou byla časovka na 46 km v Peňafielu. Celkového pořadí znovu vévodí Ital Vincenzo Nibali. Jeho týmový kolega Roman Kreuziger obsadil 74. místo.
16.09.2010 03:45 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Vueltu vyhrál Ital Nibali, k triumfu mu pomohl i Kreuziger

Cyklista Vincenzo Nibali vyhrál jako první Ital po 20 letech Vueltu.
19.09.2010 18:15 |

Osmou etapu Tour vyhrál Francouz Kadri, druhý dojel Contador, třetí vedoucí Nibali

Osmou etapu Tour de France vyhrál po sólovém úniku domácí cyklista Blel Kadri. Žlutý trikot pro celkového lídra uhájil Ital Vincenzo Nibali, který dnes dojel třetí, tři vteřiny za konkurentem v boji o prvenství Španělem Albertem Contadorem a 2:20 minuty za vítězným Kadrim.
12.07.2014 18:55 |

Nibali jde na Tour zpět do žlutého, König dojel osmý

Po horské 10. etapě Tour de France získal zpátky žlutý dres lídra Ital Vincenzo Nibali a úspěšný den prožil také Leopold König, který obsadil osmé místo.
14.07.2014 19:00 |

Gallopin na Tour ovládl jedenáctou etapu, Nibali stále vede

Francouzský cyklista Tony Gallopin si v 11. etapě připsal premiérové vítězství na Tour de France. Jezdec stáje Lotto nastoupil zhruba dva kilometry před cílem a trhák dotáhl k úspěšnému konci. V čelní skupině, která ho dostihla až na cílové pásce, nechyběl ani Ital Vincenzo Nibali, jenž s přehledem uhájil žlutý trikot lídra.
16.07.2014 18:10 |

"Žralok" Nibali slaví triumf na Tour, debutant König sedmé místo

Ital Vincenzo Nibali vyhrál poprvé Tour de France, český cyklista Leopold König skončil při své premiéře ve slavném závodě sedmý. Poslední etapu ovládl Němec Marcel Kittel, který byl stejně jako loni nejrychlejší v hromadném spurtu na Champs-Elysées v Paříži.
27.07.2014 20:05 |

Froome poprvé v nesnázích, vyhrál Nibali. Kreuzigera zdržel defekt

Jednu z nejtěžších etap letošní Tour de France si podmanil loňský vítěz Vincenzo Nibali a posunul se na čtvrté místo v průběžném pořadí. Druhý do La Toussuire dorazil Kolumbijec Nairo Quintana a snížil náskok vedoucího Chrise Froomea o třicet vteřin. Brit však má k dobru před posledními dvěma etapami více než dvě a půl minuty.
24.07.2015 19:05 |

Osobnosti: Nairo Quintana (4 články)

Synek završil zlatý hattrick, Knapková bere stříbro

Skifař Ondřej Synek odrazil ve finiši nápor Novozélanďana Maheho Drysdalea a obhájil loňský titul. Celkově má z mistrovství světa již čtvrtou zlatou medaili. Miroslava Knapková si z Aiguebelette veze stříbrnou medaili, když ve finále nestačila pouze na suverénní Australanku Kim Crowovou.
06.09.2015 15:06 |

Osobnosti: Ondřej Synek (136 článků) , Miroslava Knapková (50 článků) , Kim Kim (1350 článků)

Cyklisté potili na Giru krev, jela se pekelná časovka

Náročnou horskou časovku na Giru d'Italia dnes vyhrál domácí cyklista Stefano Garzelli. Růžový trikot lídra závodu udržel Španěl David Arroyo.
25.05.2010 20:10 |

Tragédie na Giru, zemřel Belgičan Weylandt

Na Giru d'Italia v pondělí tragicky zemřel po pádu ve třetí etapě belgický cyklista Wouter Weylandt. Lékaři bojovali o jeho život hned na místě nehody, nedlouho po resuscitaci však následkům zranění podlehl.
09.05.2011 17:45 |