Nezlomný Jágr, hvězdný Voráček, slušňák Hudler. Češi se letos v NHL neztratili

National Hockey League. Nejprestižnější hokejová liga planety s více jak stoletou tradicí, o které sní většina mladých hráčů po celém světě, těch českých nevyjímaje. Pravda je ovšem taková, že řady našich krajanů v kanadskoamerické NHL v posledních letech povážlivě prořídly. Zatímco ještě v roce 2005 působilo za Atlantikem přes šest desítek českých hokejistů, v současné době se jejich počet snížil zhruba na polovinu.
21.07.2015 07:56 |

Voráček skóroval potřetí v řadě, trefil se i Hudler. Oba ale prohráli

Ve třetím zápase za sebou skóroval v hokejové NHL český útočník Jakub Voráček, pouze však zmírnil porážku Philadelphie na ledě New Yorku Rangers 1:3. Ve středečním utkání se trefil také Jiří Hudler, rovněž jeho Calgary ale podlehlo Anaheimu 2:3.
27.03.2014 07:20 |

Osobnosti: Jakub Voráček (236 článků) , Jiří Hudler (254 článků)

Jiří Hudler pokračuje v povedených výkonech v NHL. Poté, co dvěma góly vystřílel Calgary výhru v San Jose, byl klíčovým hráčem svého týmu také v sobotním utkání na ledě Arizony. Český útočník brankou a dvěma přihrávkami dovedl Flames k vítězství 3:0. Dva body si připsal také Jakub Voráček, jehož Philadelphia ale podlehla New Yorku Rangers 2:5.
30.11.2014 10:51 |

Největší šoumen je Voráček! A rekord Cháry se otřásal v základech

Zámořská hokejová NHL má za sebou noc dovednostních soutěží. Neztratili se ani Češi a jednou z hlavních hvězd večera se stal šprýmař Jakub Voráček. Nejmenšího hráče ligy sebou vzal na nájezd a svezl ho, jako by to byl jeho synek!
25.01.2015 11:01 |

Osobnosti: Jakub Voráček (236 článků)

Hudler přispěl ke kanonádě Detroitu, zářil i Jágr

Jiří Hudler přispěl v sobotním utkání NHL dvěma góly ke kanonádě hokejistů Detroitu, kteří rozstříleli Winnipeg 7:1. Všechny góly inkasoval český brankář Ondřej Pavelec, teprve po tom sedmém, který vstřelil ve 42. minutě právě Hudler, se poroučel z branky.
11.12.2011 08:30 |

Osobnosti: Jiří Hudler (254 článků) , Ondřej Pavelec (237 článků)

Hudler byl u všeho! Trefil se i Hertl a Voráček zase válel

Jiří Hudler zajistil Calgary gólem a dvěma přihrávkami vítězství 3:0 na ledě Arizony a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Dva body si připsal Jakub Voráček, který tak nahání Sidney Crosbyho v kanadském bodování.
01.12.2014 00:25 |

Osobnosti: Sidney Crosby (88 článků) , Jakub Voráček (236 článků) , Jiří Hudler (254 článků)

01.12.2014 00:45 |

Voráček a Jágr zářili, v NHL se trefilo ŠEST Čechů

Hned šest českých hokejistů se trefilo v noci na pátek v zápasech NHL. V dresu Philadelpie znovu řádil Jakub Voráček, dva góly dal i Jaromír Jágr a vystřílel Dallasu vítězsví v Los Angeles 5:2.
08.03.2013 06:45 |

Osobnosti: Jaromír Jágr (2246 článků) , Jakub Voráček (236 článků)

Začíná NHL: Jágr zaútočí na tabulky, Voráček na klubový rozpočet

V noci na čtvrtek středoevropského odstartuje nový zápas jubilejní 100. ročník (99. uskutečněný) zámořské hokejové ligy NHL. Útočník Jaromír Jágr z Floridy bude v nové sezoně atakovat v historické tabulce produktivity druhého Marka Messiera, na kterého čtyřiačtyřicetiletý český hokejista ztrácí 19 bodů. Nejlépe placeným Čechem bude  Jakub Voráček z Philadelphie, kterému s ročním platem 10 milionů dolarů patří osmé místo v celé soutěži.
10.10.2016 15:35 |

Osobnosti: Jaromír Jágr (2246 článků) , Mark Messier (11 článků) , Jakub Voráček (236 článků) , Marek Čech (78 článků)

Hokejový milionář Voráček dal Heleně Zeťové dárek za víc jak 200 tisíc korun. Co mezi nimi je?

Hokejista Jakub Voráček a Helena Zeťová  (31) se potkali na benefici Karla Rachůnka, kde se dražily hokejové předměty, a jejíž výtěžek, celkem tři milióny korun, poputuje na postižené děti. Kuriózní a zároveň dojemná byla dražba bruslí tragicky zesnulého hokejisty Josefa Vašíčka. O ty se totiž přetahovali právě hokejista celku Philadelphia Flyers Jakub Voráček a zpěvačka Helena Zeťová. Dražební souboj vyhrál Voráček, brusle si však nenechal a dal je darem populární zpěvačce.
05.06.2012 15:45 |

Osobnosti: Helena Zeťová (168 článků) , Jakub Voráček (236 článků) , Josef Vašíček (160 článků) , Karel Rachůnek (181 článků)

NHL: Voráček dal dva góly, Krejčí zachraňoval Boston

Hokejisté v NHL měli v noci napilno. Češi se jako obvykle neztratili.
25.10.2009 08:55 |

Fleischmann zařídil výhru Montrealu. Bodovali také Hudler, Hertl nebo Jágr

Tomáš Flesichmann vstřelil v úterním utkání NHL svůj první gól v dresu Montrealu a zařídil tak výhru Canadiens 3:2 v Pittsburghu . Trefili se i Tomáš Hertl a Jiří Hudler, asistenci si připsali Jaromír Jágr, Aleš Hemský a Michael Frolík.
14.10.2015 10:10 |

Osobnosti: Jaromír Jágr (2246 článků) , Aleš Hemský (82 článků) , Michael Frolík (159 článků) , Jiří Hudler (254 článků) , Tomáš Hertl (35 článků) , Michael Michael (1020 článků)

Hokejisté Jiří Hudler a Roman Ćervenka přispěli ve středečním utkání NHL k výhře Calgary nad Coloradem 4:3. České duo obstaralo v 9. minutě úvodní gól zápasu, když Červenka v přesilové hře z úhlu nahodil puk do brankoviště a Hudler jej pohotově doklepl do sítě.
28.03.2013 07:35 |

Osobnosti: Jiří Hudler (254 článků) , Roman Červenka (217 článků)

Červenka a Hudler pomohli vypráskat Colorado

Hokejisté Jiří Hudler a Roman Červenka přispěli ve středečním utkání NHL k výhře Calgary nad Coloradem 4:3. České duo obstaralo v 9. minutě úvodní gól zápasu, když Červenka v přesilové hře z úhlu nahodil puk do brankoviště a Hudler jej pohotově doklepl do sítě.
28.03.2013 08:30 |

Hudler přispěl k obratu Calgary, Voráček bodoval poosmé v řadě

Útočník Jiří Hudler se v pondělním utkání NHL podílel gólem a asistencí na výhře Calgary nad St. Louis 4:3 po samostatných nájezdech. Flames přitom prohrávali po dvou třetinách už 1:3 a vyrovnat se jim podařilo až pět sekund před koncem třetí třetiny.
24.12.2013 09:22 |

Osobnosti: Jiří Hudler (254 článků)

Filmové premiéry: Jupiter vychází, Nezlomný, Spongebob ve filmu: Houba na suchu a další

V hlavních rolích výpravného dobrodružného sci-fi Jupiter vychází uvidíme Channinga Tatuma a Milu Kunisovou. Angelina Jolie si jako režisérka pro svůj nový film Nezlomný vybrala příběh Louise Zamperiniho, slavného amerického olympionika, válečného letce, trosečníka a válečného zajatce. Jedna z nejžlutějších a nejhranatějších animovaných postaviček našla cestu na plátno ve snímku Spongebob ve filmu: Houba na suchu. Velký podvod v podání Tima Burtona nese název Big Eyes. Catherine Deneuveová a její dcera Chiara Mastroianniová spolu hrají ve filmu Tři srdce.
05.02.2015 07:10 |

Osobnosti: Angelina Jolie (1928 článků) , Tim Burton (140 článků) , Channing Tatum (124 článků)

Nová DVD: Jak jsme hráli čáru, Whiplash, Nezlomný a 96 hodin: Zúčtování

Film Jak jsme hráli čáru vypráví příběh dospívajícího chlapce, jehož rodiče emigrovali v polovině šedesátých let minulého století na Západ. Tři Oscary získal za loňský rok hudební snímek Whiplash. Angelina Jolie je režisérkou životopisného filmu Nezlomný. Liam Neeson hraje bývalého elitního agenta ve filmu 96 hodin: Zúčtování.
02.06.2015 07:05 |

Osobnosti: Angelina Jolie (1928 článků) , Liam Neeson (55 článků)

Nová DVD: Nezlomný, E. A. Poe: Podivný experiment, Jupiter vychází a The Gambler

Angelina Jolie je režisérkou dramatického příběhu olympijského a válečného hrdiny Louise Zamperiniho ve filmu Nezlomný. V psychiatrickém ústavu na konci 19. století se odehrává thriller E. A. Poe: Podivný experiment. O předurčenosti osudu vypráví sci-fi Jupiter vychází. Mark Wahlberg podává mimořádný výkon v thrilleru The Gambler.
09.06.2015 07:11 |

Osobnosti: Angelina Jolie (1928 článků) , Mark Wahlberg (63 článků)

Voráček bodoval podeváté v řadě. Jágr nahrál na vítězný gól

Jakub Voráček se v NHL prosadil podeváté v řadě, i díky dvěma jeho asistencím vyhrála Philadelphipa po samostatných nájezdech v Edmontonu. Mladíček Dmitrij Jaškin si v dresu St. Louis připsal první gól v NHL proti Chicagu.
29.12.2013 08:03 |

Osobnosti: Jakub Voráček (236 článků) , Dmitrij Jaškin (16 článků)

Voráček s Krejčím dvakrát asistovali, Neuvirth musel odstoupit

Ani v další hokejové noci se čeští hokejisté neztratili. Jakub Voráček přihrál na vítězný gól Philadelphie, jež porazila Boston 5:4 v prodloužení. Michal Neuvirth odchytal pouze dvacet minut, poté kvůli nespecifikovanému zranění horní části těla ze zápasu odstoupil. Útočník Bostonu David Krejčí se díky dvěma asistencím vrátil na čelo kanadského bodování soutěže.
22.10.2015 09:55 |

Osobnosti: Jakub Voráček (236 článků) , David Krejčí (200 článků) , Michal Neuvirth (104 článků)