Článek

Nezapomenutelné české herečky

 
Vybrali jsme 10 českých hereček, které nás neustále baví skrze televizní obrazovky, ačkoli jsou již v hereckém nebi. Večery strávené u televizí, bez těchto ikon českého filmu, si dokáže představit jen málokdo, že ano?
24.04.2016 14:10 |

podobné články

Podobné články

Marilyn Monroe je stále fenomén, takhle lidé uctili padesáté výročí jejího úmrtí

 
Je tomu padesát let, co svět šokovala informace o úmrtí neodolatelné Marilyn Monroe. Její život vyhasl v pouhých šestatřiceti letech za dosud nejasných okolností. Avšak i kvůli tomu, že Marilyn odešla na věčnost v době své obrovské slávy a v plné kráse, zůstala nejvíce napodobovanou ženou v historii. Jejímu vzhledu se snažily přiblížit i ženy, které přišly uctít památku této nezapomenutelné herečky v New Yorku i před jejím domem v kalifornském Brentwoodu.
09.08.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Marilyn Monroe (407 článků)

Oscaři 2013: Podívejte, kdo si odnesl cennou sošku a čím Daniel Day-Lewis přepsal historii

 
Letošní předávání Oscarů máme za sebou. Od nedělního večera zná každá soška svého majitele, a ačkoli se v ocenění neudálo žádné velké překvapení, mnohé momenty budou jistě nezapomenutelné. Postarali se o to minimálně oba držitelé Oscarů za nejlepší herecký výkon v hlavní roli Jennifer Lawrence (22) a Daniel Day-Lewis (55).
25.02.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Day-Lewis (7 článků) , Jennifer Lawrence (258 článků)

Zesnulá Jiřina Jirásková (†81): Prý spáchala sebevraždu!

 
Dlouho se spekulovalo o příčině smrti nezapomenutelné herečky Jiřiny Jiráskové, která zemřela 7. ledna 2013. Jirásková totiž několikrát před svým skonáním řekla, že už nechce dál žít. Policie sebevraždu vyvrátila. Nyní se ale objevilo nové svědectví. Podle serveru extra.cz Jirásková skutečně spáchala sebevraždu.
21.06.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Jirásková (423 článků)

Thelma a Louise po 22 letech: Susan Sarandon (66) a Geena Davis (57) se znovu potkaly!

 
Kamarádky na život a na smrt. Takové byly Louise Sawyer a Thelma Dickinson, které nezapomenutelně ztvárnily herečky Susan Sarandon (66) a Geena Davis (57) . Světoznámý snímek Thelma a Louise od Ridleyho Scotta se natáčel v roce 1991, po natáčení šla každá z hereček svou vlastní cestou a osobně se už nikdy nesetkaly. Až teď!
22.09.2013 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Susan Sarandon (122 článků) , Ridley Scott (83 článků) , Geena Davis (16 článků)

Melanie Griffith se před 38 lety svlékala před kamerou úplně stejně jako její dcera v Padesáti odstínech šedi

 
Dnes již téměř zapomenuté izraelské drama Ha-Gan s anglickým názvem The Garden nabízí pohled na nahé tělo tehdy ještě neznámé herečky, která se za několik let dokázala prosadit v Hollywoodu nejen v nezapomenutelné Podnikavé dívce. Tehdy teprve dvacetiletá Melanie Griffith před kamerou pobíhá tak, jak ji příroda stvořila v zahradách, zatímco její dcera momentálně zasypala plátna kin po celém světě v ještě o poznání odvážnější roli.
22.02.2015 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Melanie Griffith (102 článků)

České aerolinie spustily svou předvánoční kampaň

 
„Nadělte si pod stromeček společné zážitky“ je ústředním sloganem předvánoční kampaně, kterou spustily České aerolinie. Potrvá do 14. prosince 2014 a je zaměřena zejména na český, slovenský, německý, francouzský, italský a španělský trh. Jejím hlavním sdělením je, že letenka by se měla stát originálním vánočním dárkem, který zaručí společné, nezapomenutelné zážitky. Klade si za cíl zvýšit prodej letenek v předvánočním období.
05.12.2014 18:32 |

podobné články

Herečky Iva Janžurová a Jana Štěpánková: Do filmu je nechtějí!

 
České herečky Iva Janžurová (69) a Jana Štěpánková (76) se nechtějí smířit se svým věkem a touží po roli ve filmu. Pro herečky v jejich letech se ale píše čím dál méně rolí. „Nevím, proč to tak je. Asi je to proto, že už si role moc vybíráme,“ svěřila se Janžurová.
05.11.2010 07:07 |

podobné články

Osobnosti: Iva Janžurová (416 článků) , Jana Štěpánková (101 článků)

Mladé a nahé! Zapomenutá filmová erotika českých hereček!

 
Když byly české herečky mladé, neznaly stud! Pro filmovou slávu by udělaly téměř vše. S přibývajícími léty a popularitou ale staré filmy zapadají a herečky se za svá nahá těla stydí, nebo alespoň nahé scény zamlada zbytečně nepřipomínají. Podívejte se s námi, které nyní slavné herečky se v mládí ochotně před kamerou svlékaly?
06.01.2011 17:50 |

podobné články

Nezapomenutelné české předsednictví na kyslíkovém přístroji, posmívá se britský list

 
Britský list Financial Times se ve středu opět pustil do kritiky českého předsednictví EU, přičemž vypočítával všechny lapsy včetně těch dlouho známých. Jedno mu však komentátor Tony Barber přiznává, že na rozdíl od jiných předsednictví, toto určitě hned tak neupadne v zapomnění. Kritizuje především politiky, úředníci podle něj pracovali dobře.
17.06.2009 13:00 |

podobné články

Bobina Ulrychová: Anorektická legenda naší populární hudby!

 
Dnes se podíváme na zoubek zpěvačce Bobině Ulrychové. To je vokalistka, která zažila svou kratičkou hvězdnou éru v polovině 80. let. Do české televizní historie se však nezapomenutelně zapsala až o nějaký čas později, kdy ji zparodoval „kruťák" Petr Čtvrtníček (46)!
18.08.2010 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (156 článků)

Co jste nevěděli o filmu Černí baroni: »Terazky« byl náladový!

 
Film Černí baroni se nezapomenutelně zapsal do české kinematografi e. Přesto, že ho různé televizní stanice reprízují několikrát do roka, stejně neodoláme a podíváme se na něj znovu. Od natáčení uplynulo přesně dvacet let, pojďte se s námi podívat na čtyři největší zajímavosti, které neměl nikdo vědět.
29.01.2012 22:25 |

podobné články

Aktivně i odpočinkově: Přijďte si pročistit hlavu do Jestřebích hor

 
Zdánlivě nenápadný kout naší krásné české krajiny může v návštěvníkovi vyvolat zrovna tak nezapomenutelné zážitky a dojmy jako sousední známější oblasti Adršpašsko-teplických skal, Babiččina údolí nebo pohoří Krkonoš. Pravda, počtem turistů se těmto místům rovnat nemohou, ale právě v tom tkví kouzlo Jestřebích hor. Malebná příroda, úchvatné výhledy, klid a VY.
21.05.2012 08:30 |

podobné články

Film Sestřičky: Mihulová hrála sama sebe! Začínala jako panna, pak jí o "věneček" připravil Kachyňa…

 
Když se začal natáčet film Sestřičky, nikdo ze štábu ani samotných herců nečekal, že točí něco, co se nezapomenutelně zapíše zlatým písmem do fondu české kinematografie.
29.09.2013 05:10 |

podobné články

Film Sestřičky: Mihulová začínala jako panna, pak jí o "věneček" připravil Kachyňa…

 
Když se začal natáčet film Sestřičky, nikdo ze štábu ani samotných herců nečekal, že točí něco, co se nezapomenutelně zapíše zlatým písmem do fondu české kinematografie.
29.09.2013 08:00 |

podobné články

Film Sestřičky: Mihulová začínala jako panna, pak jí o "věneček" připravil Kachyňa…

 
Když se začal natáčet film Sestřičky, nikdo ze štábu ani samotných herců nečekal, že točí něco, co se nezapomenutelně zapíše zlatým písmem do fondu české kinematografie.
30.09.2013 08:05 |

podobné články

3 nejslavnější skandální filmy rebelky Věry Chytilové: Nechybí rozemletá varlata, drsné hlášky o pohlavních orgánech ani světem zkažené dívky!

 
"Zesnulá režisérka Věra Chytilová":http://www.extra.cz/zemrela-reziserka-vera-chytilova-pred-mesicem-oslavila-sve-posledni-85-narozeniny, svéhlavá umělkyně, právem zvaná "první dáma českého filmu", má na svém kontě řadu počinů, které se nezapomenutelně zapsaly do historie české, potažmo československé kinematografie. Výběr tří nejdiskutovanějších snímků, které ve své době vzbudily skutečné pozdvižení a neztrácejí nic ze své působivosti ani nyní, přinášíme zde:
13.03.2014 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Chytilová (124 článků)

Jiřina Bohdalová je patronkou smíchu

 
Slavnostním předáním Ceny za nezapomenutelné role v českých komediích Jiřímu Abrhámovi a projekcí filmu režiséra Jiřího Menzela Donšajni začal v neděli večer 36. ročník festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu. Jeho patronkou je letos herečka Jiřina Bohdalová.
09.06.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (807 článků)

Josef Abrhám: Humor se nedá ošidit

 
Herec Josef Abrhám obdržel v neděli večer na festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu cenu Za nezapomenutelné role v českých komediích.
10.06.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (156 článků)

Provalilo se: Leoš Suchařípa podepsal spolupráci s tajnou policií! Na koho práskal?

 
Leoš Suchařípa (†73) patří mezi nezapomenutelné české herce. Jeho projev, hlas, gesta – byl zkrátka výjimečný. Řadu let po jeho smrti však bylo odhaleno jedno jeho velké tajemství: podepsal spolupráci s KGB, tedy nechvalně proslulou ruskou tajnou bezpečností…
17.02.2015 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Suchařípa (5 článků)