Článek

Nezaměstnaní by si mohli přivydělat u obce pár korun – dobrovolně

 
Už přes dva roky nemohou obce využívat dlouhodobě nezaměstnané na veřejné práce. Zarazil to totiž Ústavní soud s odůvodněním, že lidé byli nuceni pracovat bez nároku na odměnu pod pohrůžkou vyřazení z evidence úřadu práce, a tím pádem ztráty příspěvku státu v nezaměstnanosti.
14.03.2015 14:35 |

podobné články

Podobné články

Lidé zapsaní na úřadu práce do konce roku si dál mohou přivydělat

 
Možnost přivydělat si k podpoře v nezaměstnanosti ztratí od Nového roku pouze lidé, kteří se na úřadu práce zaregistrují až v příštím roce. Dříve zapsaní nezaměstnaní budou mít možnost legálně pracovat i nadále. Uvedlo to v pondělí ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Nezaměstnaní od ledna ztratí možnost přivydělat si k podpoře kvůli změně zákona o zaměstnanosti.
27.12.2010 18:00 |

podobné články

Pracujete načerno? Hrozí vám pokuta 100 000!

 
Novela zákona o zaměstnanosti od ledna zpřísnila sankce jak pro firmy, které nelegální práci nabízejí, tak i pro lidi, kteří jsou nezaměstnaní a prací načerno se živí. Jestli jste momentálně nezaměstnaní a zvažujete nabídku pracovat pro někoho bez smlouvy, mohli byste na to tvrdě doplatit.
02.02.2012 11:50 |

podobné články

Nezaměstnaní by mohli uklízet české lesy, navrhl Hašek

 
Až desítky tisíc nových pracovních míst by mohly vzniknout ve státním podniku Lesy České republiky (LČR). Nezaměstnaní by tak po dva až tři roky čistili české lesy, které jsou ve srovnání s vyspělými zeměmi na západ od našich hranic v nesrovnatelně horším stavu. LČR by to mohly zvládnout samy, aniž by nárokovaly nějaké finanční prostředky od státního rozpočtu.
03.04.2013 04:10 |

podobné články

Nezaměstnaní by mohli jít uklízet lesy, napadlo Haška

 
Až desítky tisíc nových pracovních míst by mohly vzniknout ve státním podniku Lesy České republiky. Nezaměstnaní by tak po dva až tři roky čistili české lesy. LČR by to mohly zvládnout samy, aniž by nárokovaly nějaké finanční prostředky od státního rozpočtu. Taková je představa jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD). Píší o tom Novinky.cz.
03.04.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2309 článků)

Desítky tisíc nových pracovních míst: Nezaměstnaní by mohli dle Haška uklízet lesy

 
Podle ČSSD By mohlo v Česku přibýt několik desítek tisíc nových pracovních míst. Dosud nezaměstnaní by podle jihomoravský hejtman Michal Hašek. Řekl to deníku Právo.
03.04.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2309 článků)

Návrat veřejné služby: Má motivovat lidi, kteří pobírají dávky

 
V Česku od středy opět funguje institut veřejné služby, kterou by měli absolvovat lidé nezaměstnaní déle než půl roku a pobírající dávky v nouzi. Jinak se jim totiž finanční příspěvek sníží. Můžou si však i přivydělat, pokud odpracují přes 30 hodin za měsíc, a to 605 korun.
01.02.2017 10:05 |

podobné články

Chtěla si přivydělat a narazila na úchyla

 
Chtěla si jen přivydělat při mateřské dovolené, a tak si podala inzerát na příležitostný úklid. Kdyby Alena Chýlová (37) z Příbrami tušila, co ji čeká, nikdy by to neudělala. Rázem se totiž stala obětí maniaka.
06.09.2009 07:00 |

podobné články

Stát nařizuje matkám bídu. Bere jim i možnost přivydělat si

 
U maminky, která pečuje o dítě na rodičovské a během této doby znovu otěhotní, stát automaticky předpokládá, že se vyhýbá práci. Taková matka je pak nucena žít v bídě, protože podle zákona nemá ani možnost si přivydělat. Zvládl by ale ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP09) vyžít s třemi tisící a osmy sty korunami měsíčně?
07.07.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Potvrzeno: Homofob Rychtář s Džambulí si jdou přivydělat do VyVolených!

 
Veškeré dohady potvrzeny! Rychtářova peněženka se hned po svatbě dostala do červených čísel a on si musí i se svou princeznou po sezóně přivydělat. Přestože komické duo z Uhříněvsi původně do Vily nechtělo, finanční nouze novomanžele donutila změnit názor. Jakpak se bude mezi tolika homosexuály vyjímat sekuriťák Rychtář, známý svými extrémními výroky na adresu této menšiny?
26.09.2013 14:40 |

podobné články

Drábek hájí svůj nápad: Nepoženu člověka na Úřad práce, stačí na poštu

 
Nezaměstnaní, u nichž je podezření, že pracují na černo, se možná už během pár týdnů budou muset hlásit na Úřadu práce, nebo budou-li mít blíž, pak na poště provozující Czech Pointy. To ať se pan ministr Drábek vzdá funkce, od toho jsme zřídili úřady práce, zlobí se předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Proč se zlobí, měl by být rád, že to nezaměstnaní budou mít pohodlnější, vzkazuje ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.
16.08.2011 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Müllerová: S odstraňováním povodňových škod mohou pomoci nezaměstnaní

 
Až sto milionů korun má v současné době Úřad práce ČR připraveno na veřejně prospěšné práce (VPP). Prostřednictvím těchto míst mohou s odstraňováním následků povodní pomoci nezaměstnaní.
04.06.2013 19:30 |

podobné články

Nezaměstnaní se hlásí sami a chtějí pomáhat, prozradila ředitelka Úřadu práce

 
Podle předběžných odhadů povodňové škody dosáhnou nejméně 7,5 miliard korun. Ukazují to předběžná čísla pojišťoven, které prozatím evidují na deset tisíc pojistných událostí. Mezi lidmi ale vládne solidarita, nezaměstnaní se prý sami hlásí o práci a chtějí pomáhat. Předseda Asociace krajů Michal Hašek (ČSSD) ocenil záměr ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) ulevit povodněmi postiženým firmám.
06.06.2013 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6347 článků) , Michal Hašek (2309 článků)

Nezaměstnaní, na volbách můžete vydělat! Poradíme jak!

 
Volby do Poslanecké sněmovny nabídnou nezaměstnaným práci. Přivydělat si můžou jako členové okrskových volebích komisí nebo roznášením letáků.
08.10.2013 14:30 |

podobné články

KALKULAČKA: Kolik budete brát, když ztratíte práci? Nebo jste nezaměstnaní?

 
Přišli jste o práci, nebo nemáte práci delší dobu a potřebujete si spočítat, zda vám podpora bude stačit na živobytí? Ve spolupráci s Peníze.cz jsme pro vás připravili NOVOU KALKULAČKU, pomocí které si podporu spočítáte. V článku se dozvíte i to, zda si můžete při pobírání podpory přivydělat.
31.03.2014 11:05 |

podobné články

Nezaměstnaní si už půl roku utahují opasky. A pozor, bude hůř

 
AKTUALIZOVÁNO Od začátku tohoto roku přichystal stát na nezaměstnané více práskající bič. Pokud dají sami výpověď z práce nebo odejdou dohodou, klesne jim podpora v nezaměstnanosti o třicet procent. Když jim dá výpověď zaměstnavatel a k tomu odstupné, nebudou mít odpovídající počet měsíců nárok na podporu v nezaměstnanosti. Nově už si nezaměstnaní ani nemohou přilepšit výdělkem do výše minimálního platu.
23.06.2011 21:15 |

podobné články

Profesor Keller chudým: Máte méně práv než bezdomovci

 
Reforma Úřadů práce? Mezi lidmi už se mluví o tom, že sídlí v lukrativních budovách, které se hodí privatizovat, slyšel sociolog a publicista Jan Keller. Ten se směje, že by se nezaměstnaní měli hlásit na Czech Pointech České pošty. Ať se hlásí v Tescu, tím se zajistí, že nebudou nezaměstnaní makat o víkendu nebo na nočních fuškách, směje se Keller. K návrhům na zavedení sociální karty pro příjemce podpory poznamenal, že ve Francii má i bezdomovec zákonné právo na otevření bankovního konta, kam mu budou dávky odesílány.
13.08.2011 05:30 |

podobné články

Nezaměstnaní si stěžují u ombudsmana. Nechtějí se hlásit na poště

 
Nezaměstnaní si stěžují u ombudsmana Pavla Varvařovského na systém DONEZ (Docházka nezaměstnaných), jenž byl v republice spuštěn loni v listopadu. Část lidí bez práce nutí až třikrát týdně docházet na poštu a v určeném čase se hlásit na příslušné přepážce. Cílem opatření je omezit nelegální zaměstnávání.
19.01.2012 20:20 |

podobné články

Nezaměstnaní píší ombudsmanovi: Nosíme hanlivé označení jako kdysi Židé

 
Nezaměstnaní si opakovaně stěžují, že je reformy ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) ponižují, šéf resortu ovšem podobné výtky opakovaně odmítá. Část občanů bez práce se proto obrátila na ombudsmana Pavla Varvařovského, aby prověřil institut veřejné služby. V jistém smyslu svou situaci srovnávají se situací židovských občanů za druhé světové války.
06.07.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Namrzlé chodníky a sněhové závěje? Do ulic vyrážejí uklízet nezaměstnaní

 
Namrzlé chodníky, sněhové závěje a klouzající vozovky, to jsou problémy, které momentálně trápí starosty mnoha obcí v České republice. Úřad práce jim je připraven pomoci. V rámci veřejně prospěšných prací můžou sníh odklízet nezaměstnaní, kterým to může pomoci získat pracovní návyky, aby se dokázali uplatnit na volném trhu práce.
02.03.2016 09:00 |

podobné články