Článek

Neuvěřitelný příběh: Po 35 letech našel bezdomovec rodinu a stal se básníkem

 
Téměř třicet pět let žil na ulici. Pak se díky laskavosti jedné cizí ženy znovu shledal se svou rodinou a vydal knížku básní. Brazilec Raimundo Arruda Sobrinho pobýval v ulicích Sao Paula, především pak na místě u stromu kus od silnice, které si pojmenoval „Ostrov“. Na něm psal celé dny básně. Kolemjdoucí mu nevěnovali příliš pozornosti do doby, než přišla Shalla Monteirová a „objevila“ ho. Informoval server Huffingtonpost.
20.08.2016 21:20 |

podobné články

Podobné články

VIDEO Bezdomovec našel rodinu po 35letech. Pomohla mu poezie

 
Brazilský bezdomovec psal básně na stejném místě téměř pětatřicet let. Když mu neznámá kolemjdoucí chtěla vydat sbírku, podařilo se jí dílem náhody najít jeho ztracenou rodinu.
08.02.2014 01:00 |

podobné články

VIDEO Bezdomovec našel rodinu po 35letech. Pomohla mu poezie

 
Brazilský bezdomovec psal básně na stejném místě téměř pětatřicet let. Když mu neznámá kolemjdoucí chtěla vydat sbírku, podařilo se jí dílem náhody najít jeho ztracenou rodinu.
08.02.2014 01:00 |

podobné články

S legendárním básníkem Jirousem se loučilo tisíc lidí

 
Členové rodiny, osobnosti z disentu i undergroundu, ale i ministři a stovky dalších lidí. To je sobotní rozloučení s básníkem Ivanem Martinem Jirousem .
19.11.2011 17:55 |

podobné články

Zdeněk Zbořil: Kdo v Čechách zůstane ještě lékařem, učitelem, básníkem…

 
S chutí jsem si přečetl rozhovor básníka Kuběny ve vzpomínce na Václava Havla, ve kterém vysvětluje, proč od tehdejšího přítele-prezidenta nepřijal nabídku stát se profesorem. Odpovídá: „Kdo by tu v Čechách zůstal ještě být básníkem…“
11.10.2016 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4782 článků)

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR: Tento bezdomovec z Prahy vyhrál 30 milionů v loterii a okradli ho

 
Je to téměř neuvěřitelný příběh. Pražský bezdomovec vyhrál v loterii 30 milionů korun. Vzápětí jej o pohádkovou sumu připravila mladá dvojice, u níž příležitostně pracoval. TV Nova s ním pořídila exkluzivní rozhovor.
17.10.2012 15:50 |

podobné články

Bezdomovec našel v řece MRTVOLU!

 
V Ostravě našel bezdomovec v řece tělo mrtvého muže.
20.07.2011 12:30 |

podobné články

Bezdomovec z Kutnohorska našel ztracenou peněženku. Bylo v ní 70 tisíc!

 
Pozoruhodnou, možná až pohádkovou poctivost, prokázal jeden bezdomovec z Kutnohorska. Na čáslavském nádraží našel ztracenou peněženku, ve které bylo více než 70 tisíc korun.
23.06.2014 22:50 |

podobné články

Bezdomovec odevzdal nalezený batoh se statisíci, lidé mu dali dva milióny

 
Americký bezdomovec našel batoh s desítkami tisíc dolarů a cestovními šeky. Nenechal si jej, nález nahlásil s tím, že by si peníze nemohl nechat, protože nejsou jeho. Náhodný čtenář, který si o jeho činu přečetl, pro něj založil sbírku, do které posléze přišel téměř trojnásobek sumy, která byla v batohu. Ne, to není hollywoodské sci-fi, ale autentický příběh z Bostonu.
20.09.2013 20:05 |

podobné články

Bezdomovec skončil v popelářském voze

 
Hasiči zachraňovali v pondělí v Budapešti asi 50 letého bezdomovce, který skončil v popelářském voze. Jak uvedla agentura MTI, bezdomovec utrpěl těžká zranění. Bezdomovec si ustlal v kontejneru na Náměstí Blaha Lujza v centru maďarského hlavního města a nemyslel na následky.
17.08.2010 16:55 |

podobné články

Žárlivý bezdomovec napadl cizince. Ten ho zabil nožem

 
Bezdomovec (†55) vulgárně a fyzicky napadl cizince (46), ten ho poté při rvačce zabil. Podle policie bezdomovec cizince napadl kvůli žárlivosti na svoji přítelkyni, která se s cizincem bavila.
30.07.2012 14:30 |

podobné články

Nesnesitelná bolest a plameny až u kostí: Bezdomovec v Praze uhořel zaživa

 
V březnu roku 2014 uhořel v Praze zaživa třiačtyřicetiletý bezdomovec. Tvrdí to obžaloba, podle které se jednalo o úmyslné zapálení a vraždu. Bezdomovec podle soudně-lékařského hlediska musel pociťovat nesnesitelnou bolest. V průběhu října se kauze bude věnovat soud.
01.10.2016 12:45 |

podobné články

Muže vyhodili z restaurace kvůli pantoflím. Boty mu půjčil bezdomovec

 
Pomyslný trn z paty vytáhl Akbaru Badšáhovi bezdomovec, který právě spal před restaurací v Manchesteru, kam Badšáh vyjel se svou ženou oslavit její narozeniny. Obsluze nóbl podniku ale vadily jeho pantofle, a tak mu bezdomovec John bez rozpaků půjčil svoje tenisky. O případu informovala BBC.
25.06.2017 18:00 |

podobné články

Muž ztratil před rokem snubní prsten na zahradě! Neuvěříte, kde ho potom našel!

 
Opravdu neuvěřitelný příběh se stal jednomu důchodci. Když jednoho dne zahradničil na své zahrádce, ztratil svůj snubní prsten. Neuvěříte, kde důchodce svůj prstýnek našel.
11.11.2016 09:00 |

podobné články

Neuvěřitelný příběh českého bezdomovce v New Yorku: Zachránili ho z ulice a koupili letenku domů

 
Snil svůj americký sen. Zatím neznámý Čech jménem Jaroslav (53) odletěl do Spojených států, aby si tam našel práci a začal nový život, jenže byl okraden a přišel o všechno. Skončil na ulici mezi newyorskými bezdomovci. Bál se o život a ztrácel víru, že ještě někdy uvidí svou rodinu. Zázrak se ale nakonec přeci jen stal a Jaroslav se dostal domů.
26.11.2013 14:32 |

podobné články

Neuvěřitelný příběh zlatokopky a bilionáře

 
Tohle je neuvěřitelný příběh…24 letá Kristin Hardy se oficiálně rozvedla s 85 letým manželem, bilionářem. Důvodem rozvodu byl fakt, že pořád chtěl sex… Joe Hardy a Kristin se vzali v roce 2007 po krátké známosti. Kristin říká, že manželství se ale pokazilo, když jí Joe dal list úkolů, které musí dělat: Nesměla smskovat, musela trávit míň času se svým [...]
05.08.2009 09:05 |

podobné články

Neuvěřitelný příběh: Lasičku měly sežrat poštolky! Přežila 4 dny v jejich hnízdě!

 
Neuvěřitelný příběh se odehrál před očima kamery u školy v Lánově v Podkrkonoší. Poštolka přivlekla mláďatům do hnízda potravu – mládě lasičky. Jenže ji zřejmě málo přidusila a zvířátko přežilo v „cele smrti“ celé čtyři dny.
15.06.2015 06:20 |

podobné články

Pašerák (69) kokainu od Sušice: »Byl naivní, prošustroval byt a stal se z něj bezdomovec,« říkají sousedé

 
Chytrý, ale úplně naivní. Měl dluhy z podnikání a uvěřil podvodným e-mailům, že dostane velký balík peněz. Nakonec se z něj na stará kolena stal bezdomovec a pašerák. Tak popisují Vladimíra Š. (69), odsouzeného v Hongkongu na 27 let za pašování kokainu, lidé z Čejkov u Sušice. Tady bydlel před tím, než odjel na svou »misi«.
26.01.2018 11:40 |

podobné články

Jan Bendig: Našel sestru po 15 letech!

 
Když v Česko Slovenské Superstar před více než šesti lety zpíval v songu finálové desítky „Příběh nekončí“ slova: „Ještě nekončím, já jedu dál a rvu se za svý práva a nosím štěstí své po kapsách,“ vůbec netušil, kolik na tom bude pravdy. Jan Bendig (22) tehdy skončil čtvrtý a měl otevřené dveře do světa showbyznysu. Jenže díky lidem, kteří ho obrali o peníze a dalším trablům, nikdy nevydal vlastní desku. Až do teď. Nyní mu totiž vyšlo první sólové album, které se nejmenuje jinak, než Příběh. A štěstí se konečně obrátilo. Dokonce po patnácti letech našel sestru, kterou nikdy neviděl!
10.07.2016 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bendig (243 článků)

Hloupost úřadů: Bezdomovec vrátil nalezené peníze, sebrali mu dávky!

 
Myslíte, že dobro plodí další dobro? Ne vždy je to pravda! Důkazem může být bezdomovec James Brady (59) z New Jersey. Na ulici našel v přepočtu 17 tisíc korun a odevzdal je policii. Protože se ale k nálezu půl roku nikdo nepřihlásil, připadly peníze nálezci. Úřady mu ovšem kvůli tomu sebraly sociální dávky i zdravotní pojištění!
15.11.2013 05:06 |

podobné články

Osobnosti: James Brady (3 články)