Článek

Neuvěřitelné! Želvák Eberhard pražským chovatelům »zamrzl«!

 
Více než dvěstěkilový želvák Eberhard v pražské zoo »zamrzl«. Šli na něj čtyři chlapi, aby ho ztuhlého dopravili domů. Eberhard to ale nakonec vyřešil sám.
11.09.2015 09:53 |

podobné články

Podobné články

Škromachovi zamrzl úsměv. Profesoři budou zametat, jako před rokem 89

 
Místopředseda Senátu a stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach je naprosto šokován tím, jak se bude zacházet s nezaměstnanými. Bodrému politikovi ze Slovácka zamrzl jeho věčný úsměv.
26.09.2011 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (580 článků)

Odvrácená tvář slavného seriálu: Schimanského parťák pracoval pro východoněmeckou obdobu StB!

 
V seriálu Místo činu hrál správňáka komisaře Christiana Thannera, ve skutečnosti byl ale herec Eberhard Feik (†50) jedním z těch špatných. Vyšlo totiž najevo, že kolega Götze George (76) sedm let spolupracoval s německou Stasi!
20.12.2014 18:47 |

podobné články

Osobnosti: Götz George (24 článků) , Eberhard Feik (1 článek)

Želvák se změnil v sexuálního »ninju« a takhle to dopadlo!

 
Pražská zoo se pyšní novými mláďaty želv texaských. Otec zatím několikacentimetrových potomků se činil, a tak poté, co zoo loni odchovala mladé jako první v Evropě, letos se v Praze vylíhlo už 14. mládě. Páření probíhá na podzim a samec si hry lásky se třemi družkami pořádně užívá.
31.10.2011 12:05 |

podobné články

Tajemný želvák: Hledá jméno!

 
Tajemná želva z pražské botanické zahrady hledá jméno. Sameček kožnatky čínské se náhle objevil v jezírku skleníku Fata Morgana. Téměř půlmetrového želváka musel některý z návštěvníků tajně přivézt asi v kočárku.
31.10.2011 12:05 |

podobné články

Zemřel »Osamělý George« (†100): Poslední želvák sloní na světě...

 
Na Galapágách, ekvádorském souostroví v Tichém oceánu, uhynula snad nejslavnější želva světa. Stoletému želvákovi, který obýval ostrov Pinta, se ne nadarmo říkalo Osamělý George – byl totiž úplně posledním známým zástupcem svého druhu, tedy želvy sloní, na světě!
26.06.2012 12:10 |

podobné články

Nejpodivnější svatba Česka: Janě s Lubošem šla za svědka želva s papouškem!

 
Zatímco pražská zoo se jen těžko vzpamatovává z ničivé povodně, zoologickou zahradu ve Chlebech na Nymbursku včera ovládlo obrovské veselí. Přímo mezi zvířaty se konala svatba. A snoubenci Luboš (40) a Jana (23) měli hned čtyři svědky. Kromě kamarádů Honzy a Kateřiny jim svatbu odsvědčil i papoušek Aruna a želvák Ferdinand.
07.06.2013 12:10 |

podobné články

Hrdina Diego: Málem se usouložil, aby zachránil všechny želvy světa! Video

 
Je to skutečně tak. Sexem posedlý želví samec zachránil svůj druh před vyhynutím, a to téměř úplně sám. Co na tom, že je Diegovi už přes 100 let? Náruživý želvák pochází z ostrova Española. Za celé roky zplodil až 800 potomků. Diego se řadí mezi vzácné druhy Chelonoidis hoodensis. Nyní má "na starosti" celý harém v chovném středisku.
13.03.2018 09:20 |

podobné články

Energická Dana zasvětila život pražským seniorům: Na smrtelné posteli dala slib legendárnímu moderátorovi Janu Pixovi (†84)

 
Dana Steinová se už 35 let s elánem a nadšením věnuje pražským seniorům. Nejen prostřednictvím klubu aktivního stáří a centra celoživotního vzdělávání zprostředkovává starším lidem neuvěřitelně širokou nabídku aktivit. Svými projekty navázala i na legendárního televizního dramaturga a moderátora Jana Pixu, který setkání pro seniory uváděl dlouhá desetiletí.
01.02.2018 06:25 |

podobné články

Krásná ledová podívaná: U Ústí zamrzl i vodopád!

 
Tuhý mráz sice dělá vrásky řidičům a silničářům, ale dokáže zároveň vykouzlit nádhernou scenérii, u které se kochají lidé z širokého okolí. Příkladem je třeba Vaňovský vodopád v Ústí nad Labem.
23.12.2009 05:05 |

podobné články

Smutná premiéra Leony Machálkové: na půl hodiny vypadl zvuk

 
Takhle si svoji premiéru v muzikálu Jack Rozparovač v divadle Kalich zpěvačka Leona Machálková určitě nepředstavovala. V první polovině představení zamrzl zvukový pult a trvalo půl hodiny, než se ho podařilo technikům zprovoznit.
09.03.2010 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Leona Machálková (440 článků) , Jack Rozparovač (42 článků)

Vytočený Škromach: Profesoři budou zase zametat, jako před rokem 89

 
Místopředseda Senátu a stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach je naprosto šokován tím, jak se bude zacházet s nezaměstnanými. Bodrému politikovi ze Slovácka zamrzl jeho věčný úsměv. Místopředseda ČSSD byl totiž přesvědčen, že už se nevrátí doby před listopadem 1989. A vrací se prý ještě v horší podobě. Před revolucí zametali ulice jen profesoři a další vysokoškoláci, kteří podepsali Chartu 77, teď nemusí být odpůrci režimu, stačí když budou dva měsíce bez práce. Podle Škromacha ministr Jaromír Drábek zavádí robotu. To Drábek absolutně odmítá a ríká, že každý má možnost volby.
27.09.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (580 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)

Vytočený Škromach: Profesoři budou zase zametat, jako před rokem 89

 
Místopředseda Senátu a stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach je naprosto šokován tím, jak se bude zacházet s nezaměstnanými. Bodrému politikovi ze Slovácka zamrzl jeho věčný úsměv. Místopředseda ČSSD byl totiž přesvědčen, že už se nevrátí doby před listopadem 1989. A vrací se prý ještě v horší podobě.
27.09.2011 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (580 článků)

Když brácha nemá prima bráchu: Rodinné války českých hvězd

 
Vyrůstali spolu, prali se, ale také si vzájemně kryli záda. Měli se rádi. Jenže pak jejich sourozenecký vztah ochladl a často úplně zamrzl. Z bývalých bratrů a sester se stali nepřátelé, kteří si kolikrát ani nemohou přijít na jméno. Komu majetek nebo spor o lásku pokazil vztah?
29.01.2012 20:55 |

podobné články

Bruselský čurající chlapeček zamrzl

 
Věhlasný bruselský čůrající chlapeček se kvůli zimě dostal do vážných problémů. Nečůrá! Přitom právě na tom je popularita této malé a turisty masově vyhledávané sošky založena.
07.02.2012 10:00 |

podobné články

Na právech v Plzni zamrzl výzkum, vysvětluje komise odebrání akreditace

 
Plzeňská práva nemají dostatek profesorů a docentů, většina jich navíc učí i jinde. Škola také nerozvíjela vědu, za posledních pět let se na fakultě nepracovalo na žádném výzkumném projektu. S těmito výtkami přišla ve středu Akreditační komise ve zveřejněném stanovisku. Komise neprodloužila Fakultě právnické Západočeské univerzity akreditaci magisterského programu po 31. říjnu 2012.
08.02.2012 15:30 |

podobné články

Velikonoční zajíček zamrzl, na Jizerce naměřili 22 stupňů pod nulou

 
Velikonoční pondělí se přikradlo v pořádně mrazivém hávu. V Olomouckém kraji v pondělí časně ráno padly na dvou místech více než 50 let staré teplotní rekordy. Mrazivé rekordní teploty naměřili meteorologové v Šumperku a Přerově. Teplotní rekordy padaly i v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Na Jizerce pak meteorologové naměřili na duben skoro neskutečných -22 stupňů Celsia.
09.04.2012 10:10 |

podobné články

Mocný ruský politolog odhalil tajemství úspěchu Vladimira Putina. Západ prý beznadějně zamrzl v minulosti

 
Prezident moskevského Centra pro politické informace Alexej Muchin v textu publikovaném na stránkách prokremelského think tanku Valdai Club kritizuje snahu Západu neustále démonizovat ruského prezidenta Putina.
11.10.2014 08:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3034 článků)

Žít nebo nežít? Výsledky voleb v Brně nutí Česko k zamyšlení

 
Praze o víkendu zamrzl úsměv stran Brna a to díky člověku, kterému se Pražané roky vysmívali. Příběh hnutí Žít Brno Matěje Hollana nemusí do budoucna být ojedinělým případem.
13.10.2014 11:21 |

podobné články

Starosta Mnichova Hradiště: Zeman „jede“ hlavně na sebe a pro ty, jimž se zavázal během prezidentské kampaně

 
Na místo portrétu prezidenta Miloše Zemana má ve své kanceláři portrét exprezidenta Václava Havla. Proč? A jak zpětně hodnotí zavedení přímé volby prezidenta? Nejen o tom jsme si povídali s nově zvoleným starostou Ondřej Lochman (Žijeme pro Hradiště). Oproti svému předchůdci je o polovinu mladší a jak prozradil pro ParlamentníListy.cz, za své hlavní priority považuje rozvoj města, jenž v posledních letech zamrzl, a navrácení jeho tváře. Chci být moderním starostou, říká. Jaké jsou jeho další plány?
11.12.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4812 článků) , Miloš Zeman (20482 článků) , Ondřej Havel (58 článků)