Článek

Neuvěřitelné divadlo na Ukrajině. Vláda ustála hlasování o důvěře, ale prý hodně podivně

 
Na Ukrajině došlo k další přelomové události. Poslanci v tamním parlamentu hlasovali o nedůvěře vládě. Přestože ta to ustála, problémům zdaleka není konec, alespoň podle politoložky Oksany Ševelové, kterou pro The Washington Post zpovídal profesor politologie na New York University Joshua Tucker.
18.02.2016 21:45 |

podobné články

Podobné články

Rumunská vláda ustála hlasování o nedůvěře. I přes masivní lidovou bouři

 
Rumunská vláda ve středu ustála v parlamentu hlasování o nedůvěře, které vyvolala opozice. Informují o tom místní média. Sociálnědemokratický kabinet, který čelí kritice za to, že se pokusil omezit trestní postih některých korupčních činů, se mohl spolehnout na více než 60procentní většinu v zákonodárném sboru. Vláda pod tlakem série demonstrací za účasti statisíců lidí už v neděli ustoupila od svého záměru upravit trestní zákoník.
08.02.2017 16:50 |

podobné články

Vláda zůstává, hlasování o nedůvěře ustála

 
Hlasování o nedůvěře vlády dopadlo dle očekávání. Po téměř osmi hodinách diskuzí došlo na hlasování. Pro vyslovení nedůvěry vládě hlasovalo 89 poslanců, proti bylo také 89 a nepřítomno nebo omluveno bylo 22 poslanců. I kdyby měla opozice o jednoho poslance více, nepomohlo by to protože v případě hlasování o nedůvěře vládě je zapotřebí, aby se pro nedůvěru vyslovilo 101 poslanců.
18.07.2012 23:35 |

podobné články

Vláda si možná řekne o důvěru, ODS nebude žádat od Peake klub

 
láda zvažuje, že vyvolá ve sněmovně hlasování o důvěře, které by ukázalo podporu kabinetu a umožnilo případně jeho pokračování. Hlasování by se mohlo odehrát v pátek. Možnost hlasování o důvěře naznačil před dnešním jednáním špiček ODS místopředseda strany Pavel Drobil. Další zdroje z vládní koalice pak ČTK sdělily, že tato varianta je v plánu.
23.04.2012 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Drobil (380 článků)

Starosta Náchoda Birke ustál hlasování o důvěře. Čeká prý ale, že mu dál půjdou po krku

 
Poslanec Jan Birke (ČSSD), který je již šestým rokem starostou třetího největšího města Královéhradeckého kraje, ustál hlasování o důvěře. Sám o ni dnes požádal a dostal ji. Devatenáct zastupitelů ho v tajném hlasování podpořilo. Šest bylo proti.
14.03.2016 20:50 |

podobné články

ČSSD možná při hlasování o důvěře odejde. I Fischer je prý lepší než Kalousek

 
V srpnu se chystá hlasování o důvěře Rusnokově vládě a premiér sonduje možnosti u všech stran. ČSSD uvažuje, že by nakonec mohla při hlasování opustit sál a snížit tak hlasovací kvorum. Je však otázkou, jak moc by takovou pomocí byla Rusnokově vládě prospěšná.
19.07.2013 10:55 |

podobné články

Vláda ustála hlasování o důvěře! Koalice pět hodin poslouchala nadávky opozice

 
Poslanci v úterý večer hlasovali o vyslovení nedůvěry vládě premiéra Petra Nečase (ODS). Téměř pět hodin se poslanci hádali, ale pak dle očekávání vláda důvěru dostala.
20.03.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Vláda spojí hlasování o její důvěře s částí penzijní reformy

 
V červnu vláda předloží sněmovně dva reformní balíky - části penzijní reformy, které vypracovalo ministerstvo práce a sociálních věcí. Hlasování o obou by podle premiéra Petra Nečase chtěl kabinet spojit s hlasováním o důvěře vládě.
22.04.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Nečas odmítá, že vláda nespojí hlasování o důvěře s reformami

 
Premiér Petr Nečas (ODS) odmítá interpretaci některých médií, že vláda údajně nemíní spojit důvěru s reformami. Podle něj se hledá forma, jak spojit hlasování o důvěře vládě s reformními zákony tak, aby se předešlo možným obstrukcím opozice.
03.06.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Berlusconiho vláda přežila hlasování poslanců o důvěře

 
Italská vláda premiéra Silvia Berlusconiho v úterý přestála hlasování o důvěře v dolní komoře parlamentu, na který se obrátila, aby si posílila postavení otřesené po porážce v květnových obecních a regionálních volbách a také v červnových referendech.
21.06.2011 19:15 |

podobné články

Berlusconi stále dýchá. Jeho vláda přečkala hlasování o důvěře

 
AKTUALIZOVÁNO. Italská vláda dnes zdárně přečkala hlasování o důvěře v parlamentu, které bylo považováno za nejvážnější ohrožení politické budoucnosti premiéra Silvia Berlusconiho od zahájení jeho politické kariéry před téměř dvěma desetiletími. Pokud by kabinet důvěru nedostal, musel by Berlusconi odstoupit.
14.10.2011 15:25 |

podobné články

Poslanci se sešli k hlasování o důvěře. Fischer ji zřejmě získá

 
Poslanci se netradičně v neděli scházejí k hlasování o důvěře vládě premiéra Jana Fischera. Překlenovací kabinet vznikl politickou dohodou ODS, ČSSD a zelených, jeho sedmnáct ministrů je v úřadu od 8. května. Strana zelených, ČSSD a nakonec i ODS během neděle oznámily, že jejich poslanci ruku pro vládu zvednou. Lidovci se rozhodnou až po Fischerově projevu, komunisté oznámili, že se hlasování zdrží.
07.06.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Hlasování o důvěře vládě: Zdržování a nekonečně nudné projevy

 
Čeští poslanci se sešli kvůli hlasování o důvěře vládě a celou akci provází obvyklá komedie nekonečných projevů opozičních poslanců. Sněmovna je poloprázdná a že se poslanci během úterka vůbec dostanou k hlasování, je krajně nepravděpodobné...
10.08.2010 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3405 článků) , Radek John (2465 článků) , Karel Schwarzenberg (3711 článků)

Pokud nevydají Parkanovou, ČSSD vyvolá hlasování o důvěře

 
Pokud při středečním hlasování nebude Vlasta Parkanová vydána policii, sociální demokraté zvažují hlasování o důvěře vládě. Šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc to oznámil jako jednu z možností, k níž došel poslanecký klub.
10.07.2012 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (652 článků) , Vlasta Parkanová (694 článků)

Poslanec Zahradníček (KSČM): Bylo otázkou času, kdy si vládní koalice naběhne

 
Pole očekávání ustála Sobotkova vláda hlasování o důvěře. Jak ale střetu zájmů Andreje Babiše zamezit? A jak v porovnání s předchozí vládou hodnotí současnou koalici? O tom, ale také o kvótách pro přerozdělování uprchlíků či o naplňování minských dohod jsme hovořili s Josefem Zahradníčkem. A neopomněli jsme ani další bezpečnostní hrozby, jejich rizika a možná řešení.
27.05.2015 14:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12007 článků)

Paroubek (NS-LEV 21): Je to absurdní divadlo a reality show

 
Koaliční vláda "přežila" hlasování o důvěře, kdy ji v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR podpořilo 105 poslanců - tedy ODS, TOP 09 a "ti stateční" exčlenové Věcí veřejných. Jiří Paroubek ve svém projevu upozornil na pokrytectví dnes už bývalých členů této pseudostrany v čele s Karolínou Peake. "Tu špínu z poslanců a údajně čisté platformy K. Peake nesmyje, ani kdyby se povinně týden macerovali v bazénu sava," řekl ve svém projevu Jiří Paroubek. Přečtěte si, co dál předseda národních socialistů směrem k vládě na dnešním jednání o její důvěře řekl.
28.04.2012 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3405 článků) , Karolína Peake (1607 článků)

Nečas: Opozice vládu nepoloží, hlasování o důvěře ale stejně radši vypustíme

 
Koaliční vláda premiéra Petra Nečase (ODS) zřejmě nespojí hlasování o důvěře s reformními zákony, jak předem avizovala. Píše to dnešní Právo. Kabinetu se podle Nečase nechce do rizika, že by ho opozice ČSSD a KSČM mohla obstrukcemi položit, přestože nemá většinu.
03.06.2011 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Půjdou muži přes palubu. Třeba i Nečas, prorokuje vládě Hašek

 
Vláda sice ustála hlasování o důvěře, zdá se však, že jí začátkem roku čekají další potíže. Věci veřejné na svých internetových stránkách totiž příznivcům strany nabízejí referenda k důchodové a zdravotní reformě a podle výsledku referend budou potom postupovat.
29.12.2010 20:10 |

podobné články

Vládní krize: Bude hlasování o důvěře!

 
Rozhádanou koalici otřesenou skandály kolem Věcí veřejných čekal ve čtvrtek perný den. Po schůzce s prezidentem Klausem, který se na Hradě informoval o stavu jednání mezi koaličními stranami, jednaly špičky stran  v Kramářově vile. Po dvou hodinách jednání opustili zástupci VV, s tím, že jednání budou pokračovat v pondělí. Premiér nečas následně oznámil, že jednání budou pokračovat v pondělí. "Vláda bude muset projít nějakou formou hlasování o důvěře," prohlásil Nečas.
14.04.2011 12:05 |

podobné články

Berlusconi PŘEŽIL hlasování o důvěře!

 
Vláda italského premiéra Silvia Berlusconiho v úterý přestála parlamentní hlasování o důvěře. Informovala o tom agentura AFP.
21.06.2011 16:05 |

podobné články