Článek

Nepostavit radar byla chyba. Exdiplomat: Zapojme Česko do protiraketové obrany

 
Česká republika před lety „prošustrovala“ příležitost stát se jednou z nejdůležitějších částí protiraketové obrany NATO a nyní by měla vyslat signál, že se chce zapojit. Takový je názor Petra Koláře, bývalého velvyslance Česka v Rusku a Spojených státech. V rozhovoru pro Blesk.cz také uvedl, že prezident Miloš Zeman škodí našemu obrazu v NATO. Naopak blížící se průjezd amerického konvoje nepovažuje za nic nestandardního.
25.05.2016 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (494 článků) , Miloš Zeman (20438 článků)
Podobné články

USA revidují plán protiraketové obrany v Evropě

 
Spojené státy opět mění plán protiraketové obrany v Evropě. Kvůli problémům a nedostatku peněz ruší jednu z částí štítu, jež měla být v Polsku a Rumunsku. Oznámil to americký ministr obrany Chuck Hagel, podle něhož jde o součást celkové revize plánů protiraketové obrany.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Americký generál: Radar v Česku je potřeba!

 
Radar, uvažovaný pro Česko v rámci protiraketové obrany Evropy, bude v oblasti zapotřebí bez ohledu na to, kde budou umístěny protiraketové systémy. Řekl to podle deníku Právo generál James Cartwright na konferenci v alabamském Hunstwillu.
27.08.2009 08:15 |

podobné články

Cheney na Žofíně: Nepostavit radar v Česku bylo selhání

 
Za velké selhání administrativy prezidenta Baracka Obamy označil přehodnocení plánů na výstavbu protiraketové obrany v Česku a Polsku bývalý americký viceprezident Dick Cheney, který v pondělí vystoupil na mezinárodní konferenci Dny USA a EU na pražském Žofíně.
08.10.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků) , Dick Cheney (16 článků)

Česko bude součástí protiraketové obrany USA

 
Spojené státy potvrdily, že Česko bude součástí projektu protiraketové obrany v Evropě. Pentagon požádal Kongres o prostředky na zřízení "centra předběžného varování" v Česku.
30.07.2010 07:40 |

podobné články

Radar v Česku nebude, rozhodly Spojené státy

 
Spojené státy ustoupí od projektu rozšířit svůj systém protiraketové obrany do střední Evropy. Součástí rozšíření měl být radar XBR v Brdech a sila s antiraketami v Polsku. Uvedl to ve čtvrtek list Wall Street Journal. V noci to prezident USA Barack Obama oznámil v telefonickém hovoru českému premiérovi Janu Fischerovi. Podle něj Obama přislíbil, že nezmění přístup k doprovodným dohodám o vědecké spolupráci s Českem.
17.09.2009 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Pentagon chce na Aljašce vybudovat radar za miliardu dolarů

 
Spojené státy chtějí na území Aljašky vybudovat nový radar středního dosahu, který má americkému sytému protiraketové obrany usnadnit lépe identifikovat nepřátelské rakety. Celý projekt by měl Spojené státy přijít asi na miliardu dolarů.
23.05.2015 09:46 |

podobné články

Barták v USA jednal o zapojení Česka do nové protiraketové obrany

 
Ministr obrany Martin Barták jednal na washingtonském summitu o jaderné bezpečnosti s americkou stranou i o zapojení České republiky do nového systému protiraketové obrany. Podle ministra by u nás mohly být umístěny části systému včasného varování před eventuálním raketovým útokem.
14.04.2010 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

Středisko protiraketové obrany může být v ČR už v půlce příštího roku

 
Centrum včasného varování protiraketové obrany USA by v České republice mohlo začít fungovat v polovině 2011, prohlásil dnes ministr obrany Alexandr Vondra. Doplnil, že na financování projektu by se po roce 2012 měla podílet i česká vláda.
01.08.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Šef NATO vyzval alianci k vybudování protiraketové obrany

 
Šéf Severoatlantické aliance (NATO) Anders Fogh Rasmussen dnes na úvod bruselského zasedání ministrů zahraničí a obrany vyzval alianci k vybudování vlastní protiraketové obrany. Existují podle něj jasné hrozby. Náklady na protiraketový deštník jsou podle něj zvládnutelné.
14.10.2010 11:50 |

podobné články

Ruští vojáci se prý na Krymu zmocnili protiraketové obrany

 
Ruské okupační síly se údajně na Krymu zmocnily dvou praporů ukrajinské protiraketové obrany. Oznámila to dnes agentura Interfax s odvoláním na informované armádní zdroje. Rusové se prý nyní snaží přinutit obsluhu protiraketových baterií ke spolupráci s ruskými vojáky a promoskevskými aktivisty. Ukrajinské ministerstvo obrany o incidentu zatím nemá žádné zprávy. 
05.03.2014 12:30 |

podobné články

WikiLeaks: Paroubek byl pro radar, ale řídil se atmosférou v ČSSD

 
Bývalý šéf opozice Jiří Paroubek v roce 2007 americkému velvyslanci v Praze Richardu Graberovi řekl, že osobně nemá nic proti americké protiraketové obraně. Navenek však tehdy vystupoval spíš proti tehdy plánovanému umístění americké protiraketové základny v Česku, údajně s ohledem na atmosféru ve své ČSSD i na sociální demokraty v Evropě, zejména německé.
05.09.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3424 článků)

USA nás zapojí do protiraketové obrany. Budeme varovat spojence

 
Bílý dům poprvé oficiálně potvrdil, že Česko bude součástí Obamova projektu protiraketové obrany v Evropě. Píše o tom páteční vydání Hospodářských novin.
30.07.2010 06:50 |

podobné články

Zatím není jasné, jak se ČR zapojí do protiraketové obrany

 
Česko v současné době nemá konkrétní představu, jak se zapojí do systému protiraketové obrany Severoatlantické aliance. Novinářům to dnes ve Washingtonu po jednání se šéfkou americké diplomacie Hillary Clintonovou řekl ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.
02.06.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Angelina Jolie chtěla adoptovat tři syrské sirotky. Brad Pitt jí to zatrhl

 
Angelina Jolie a Brad Pitt mají v plánu adoptovat další dítě. Tentokrát se rozhodli dát domov syrskému sirotkovi, se kterým se herečka setkala při své misi, informoval server Radar Online. Původně si herečka a také zvláštní velvyslankyně OSN pro uprchlíky chtěla osvojit i další dva sourozence osiřelého chlapce. Jak ale uvedl Radar Online s odkazem na zdroj blízký páru, Brad Pitt se záměrem manželky nesouhlasil. "Angelina byla dojata jejich smutným osudem. Otce zabili syrští vojáci a matka zemřela při bombardování jejich domova,“ uvedl Radar Online. Osvojení momentálně řeší právníci. Rodiče rovněž na nového bratra připravují i své děti.
23.09.2015 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1641 článků) , Angelina Jolie (2044 článků)

Radar z Pardubic odhalí teroristy za zdí či překážkou

 
Velkou pozornost vzbudil na Mezinárodním veletrhu techniky pro policii Milipol 2015, který se konal od středy do pátku ve francouzské metropoli, radar Retia ReTWis pardubické firmy Retia. Před jejím stánkem byla neustálá tlačenice. Modernizovaný radar totiž dokáže vyhledávat lidi za překážkami.
21.11.2015 16:30 |

podobné články

Medveděv: Problém protiraketové obrany USA můžeme vyřešit

 
Ruský prezident řekl, že Rusko a USA mohou najít rozumné řešení sporné otázky protiraketové obrany.
05.07.2009 09:05 |

podobné články

V Česku by mohlo být velitelství nového protiraketového systému

 
V České republice by podle náměstkyně americké ministryně zahraničí Ellen Tauscherové mohlo být umístěno velitelství pro řízení a kontrolu prvků nové verze protiraketové obrany. Spojené státy postupně načrtávají obrysy nové protiraketové obrany poté, co opustily plán Bushovy administrativy, který počítal s umístěním radaru v Česku. V Polsku by měly být dislokovány pozemní verze antiraket SM-3
08.10.2009 12:45 |

podobné články

Místo radaru bude v Česku velitelství protiraketové obrany

 
Nová verze protiraketové obrany by měla chránit nejen Spojené státy, ale i Evropskou unii a členské státy NATO.
08.10.2009 13:55 |

podobné články

Američané v Česku představili detailní plán protiraketové obrany

 
Spojené státy neztrácejí čas. Američané už v naší republice představili plán protiraketové obrany
06.11.2009 15:30 |

podobné články