Článek

Neobvyklé teplo vystřídaly sněhové bouře. Ochromily střední i východní Evropu

 
Sněhové bouře a vítr sužují východ i střed Evropy a způsobují chaos v dopravě. Pod sněhem jsou kromě České republiky také části Rumunska, Bulharska, Srbska či Polska. Chorvatské pobřeží Jaderského moře zasáhly nezvykle nízké teploty a prudký vítr. Informovala o tom agentura AP.
17.01.2016 18:00 |

podobné články

Podobné články

GE: Co bude hnací silou ekonomické renesance střední a východní Evropy?

 
Společnost GE v rámci 23. Ekonomického fóra v Krynici zorganizovala plenární zasedání s názvem „Pohled na dobu po krizi. Co bude hnací silou ekonomické renesance střední a východní Evropy?“. Účastníci plenární diskuze, kterou vedl Lane Greene z týdeníku The Economist, debatovali o tom, jak regionální spolupráce může pomoci ekonomikám zemí střední a východní Evropy. Mezi řečníky byl i Peter Stračár, výkonný ředitel GE pro střední a východní Evropu.
10.09.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Peter Green (2 články) , Peter Greene (1 článek) , Peter Greene (1 článek) , Peter Green (2 články) , Peter Greene (1 článek)

PayPal ve střední a východní Evropě má nové vedení

 
PayPal pro střední a východní Evropu vytvořil novou strukturu nejvyššího managementu. Tým, pod vedením Damiena Perillata, ředitele pro střední a východní Evropu, má za úkol podpořit růst obratu z přeshraničních obchodů, spustit nové iniciativy, založené na mobilních řešeních, a zaměřit se na lokální potřeby ve vybraných zemích.
12.11.2012 15:00 |

podobné články

Sněhové bouře zabíjely v Číně

 
Neobvykle brzké sněhové bouře, které se do Číny přihnaly začátkem týdne, si vyžádaly již čtyři desítky lidských životů. Tisíce budov se pod náporem sněhu zřítily a bílý živel zničil také na 200.000 hektarů úrody.
13.11.2009 18:45 |

podobné články

Bouře v ČR si vyžádala oběť, padající strom usmrtil ženu

 
Tropické počasí vystřídaly v sobotu odpoledne silné bouřky. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platila pro jihovýchod Česka, především pro jižní, východní a střední Moravu. Navečer bouře silně udeřily - na Vysočině bouřky vyvracejí stromy do silnic, nejvíc potíží je zatím na Jihlavsku a Pelhřimovsku. V Blansku pak padající strom zabil ženu.
12.06.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (504 článků)

GTS rozšiřuje své služby pro klíčového poskytovatele hostingu ve střední a východní Evropě

 
GTS Central Europe (GTS), přední poskytovatel integrovaných telekomunikačních služeb a datových center ve střední a východní Evropě, podepsal novou smlouvu s home.pl, největším poskytovatelem internetových hostingových služeb pro malé a střední podniky ve střední a východní Evropě.
03.10.2012 13:50 |

podobné články

Kvůli sněhové bouři zemřelo v USA šest lidí

 
Přinejmenším šest lidí zahynulo při sněhové bouři, která v pondělí a dnes zasáhla střední část Spojených států. Počasí také narušilo dopravu, kvůli těžkému sněhu a poryvům větru byly uzavřeny státní silnice a dálnice v pěti amerických státech. Meteorologové upozorňují, že sněhové bouře hrozí v postižené oblasti až do pátku.
20.12.2011 19:15 |

podobné články

Nejdražší je teplo v Liberci a nejlevnější v Pardubicích, Chrudimi a Hradci Králové

 
Poslanci mohou lidem ušetřit 14 miliard korun na účtech za teplo během příštích sedmi let, pokud prosadí povinnost dosahovat každoročně 1,5procentní úspory energie na straně distributorů energie a maloobchodních prodejců. Nejvíce za teplo nyní platí domácnosti v Liberci, kde jedna domácnost ročně za teplo zaplatí přes 28 tisíc korun, naopak v Pardubicích, Chrudimi a Hradci Králové zaplatí 17 tisíc korun, tedy o více než 10 tisíc korun méně.
03.02.2014 10:35 |

podobné články

MMR o novém rozúčtování nákladů na teplo v domě: Účty za teplo budou spravedlivější

 
Již v tomto roce dostanou uživatelé bytů vyúčtování nákladů za teplo podle nové vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj, která je účinná od ledna 2016 (vyhláška číslo 269/2015 Sb.). Vyhláška přináší změny v dosavadním způsobu, jakým se v bytových domech doposud rozúčtovávaly platby za teplo.
06.02.2017 07:40 |

podobné články

GTS CE oceněna za nejlepší velkoobchodní nabídku ve střední a východní Evropě

 
Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí a poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy, získala prestižní ocenění „Nejlepší velkoobchodní nabídka roku ve střední a východní Evropě“.
16.11.2012 17:20 |

podobné články

Před devíti měsíci měli v americké Georgii sněhovou kalamitu, teď porodníci nestíhají

 
Přesně před devíti měsíci ochromily americký stát Georgia sněhová bouře a kruté mrazy. Lidé zůstali zavření doma mnohde bez elektřiny a nemohli většinou ani do práce. Výsledek nepřízně počasí ale teď způsobil kalamitu v porodnicích. Je devět měsíců po sněhové vánici a porodnice v Georgii nestíhají. Je jasné, že obyvatelé tohoto státu řešili nepřízeň počasí souložením.
14.10.2011 14:40 |

podobné články

Ledová vlna dál děsí jih USA, zemřelo 13 lidí

 
Nejméně 13 úmrtí již zapříčinilo mrazivé počasí, které ve středu vládlo druhý den po sobě na většině amerického Jihu. Na rozsáhlém území od východního Arkansasu po větší část atlantského pobřeží mráz a sníh ochromily dopravu a odřízly od elektřiny statisíce domácností a firem. Meteorologové dnes čekají další sněžení a nové sněhové bouře předpovídají v nadcházejících dvou dnech na severovýchodě země.
13.02.2014 08:35 |

podobné články

Republika v sevření ledové bouře: Přináší bílou tmu!

 
Polámané stromy, hluboké sněhové jazyky a návěje, mráz, špatná viditelnost a silný vítr. To jsou hlavní projevy mohutné sněhové bouře Joachim, která včera udeřila na území celé České republiky. Silně foukat má i dnes!
17.12.2011 12:05 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ: Hrozí vichr a sněhové bouře, napadne až 40 cm, pak přijde zvrat

 
Česko zasáhla silná vichřice. A foukat bude dál. Na horách bude silně padat a hrozí i sněhové bouře. Vítr se uklidní až v sobotu.
06.12.2013 11:25 |

podobné články

Spojené státy drtí kruté mrazy a sněhové bouře. Nepřežilo už 11 lidí

 
Extrémní počasí na severovýchodě Spojených států už má na svědomí nejméně 11 lidských životů. Oblast zasáhla další vlna krutých mrazů a sněhové bouře. Podobné je to například i v kanadském Torontu, kde teploty spadly k rekordním mínus 34 stupňům Celsia.
04.01.2014 23:05 |

podobné články

Češka Michaela přežila v USA dvě sněhové bouře: Takové mrazy v New Yorku neviděli 18 let!

 
Se snoubencem žije v momentálně sněhem zavátém New Yorku. Přežila již dvě sněhové bouře a v noci jí okna bičují vichry a sužují mrazy -17 stupňů Celsia. Češka Michaela Matějková říká, že kvůli zimě v ulicích neuvidíte ráno ani živáčka.
07.01.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael York (111 článků)

Děti měly sněhové prázdniny. Východ USA zasáhla mohutná bouře

 
Severovýchod Spojených států se vzpamatovává z mohutné sněhové bouře, která ve čtvrtek zasypala města od New Yorku po Boston 30 i více centimetry sněhu. A vyžádala si zrušení školního vyučování i tisíců letů. Na řadě míst, včetně Bostonu, zůstanou školy uzavřené také v pátek, napsala agentura AP.
10.02.2017 21:25 |

podobné články

Přes Čechy se přehnala bouřka, podle meteorologů je to v říjnu neobvyklé

 
Přes západní, střední a východní Čechy se v neděli odpoledne přehnala bouřka. Podle mluvčího Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petra Dvořáka jsou bouřky v říjnu neobvyklé.
20.10.2013 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (504 článků) , Petr Dvořák (499 článků)

Bouře způsobily v Německu a Rakousku milionové škody, mají dvě oběti

 
Vysoké teploty vystřídaly v Německu a Rakousku prudké bouře, které ničily auta a domy.
18.07.2010 10:50 |

podobné články

Dara si konečně užívá dovolené: Slzy a trápení vystřídaly vášnivé hrátky s Rytmusem!

 
Dva týdny smutku a nostalgických vzpomínek střídají chvíle štěstí a pohody. Dara Rolins si konečně užívá svou dovolenou na Bali. Na indonéský ostrov totiž přicestoval její partner Rytmus a smutek vystřídaly pocity štěstí!
19.01.2017 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2071 článků)