Článek

Němý úžas. Náš film na Picassově výstavě

 
Představte si, že stojíte v jednom ze sálů proslulého pařížského Velkého paláce. Zrovna jím proudí davy lačnící po uměleckých zážitcích na velkorysé výstavě Picasso.mania. Tématem je v této části Guernica (1937), zásadní Picassův obraz, dosud sloužící jako univerzální symbol utrpení civilistů v době války.
31.01.2016 10:15 |

podobné články

Podobné články

Prudérní Američané. Na Picassově obrazu zakryla Fox News ženám ňadra

 
Americká televizní stanice Fox News si vysloužila kritiku a výsměch ze strany expertů i běžných diváků. Příliš snaživý editor totiž v reportáži o Picassově obrazu Alžírské ženy (Verze O) zakryl vyobrazeným ženám prsa, informoval deník The Guardian.
15.05.2015 10:01 |

podobné články

Oscaři ONLINE s Blesk.cz: Pro Oscara za film Umělec si došel i pes Uggie

 
V Los Angeles se v noci na pondělí předávali filmoví Oscaři. V letošním klání na sebe největší pozornost strhl francouzský němý snímek The Artist nominovaný v deseti kategoriích a také film Hugo a jeho velký objev režiséra Martina Scorseseho, který měl o jednu nominaci více. Oba filmy nakonec posbíraly pět Oscarů. Vítězem se však stal The Artist a jeho němý hrdina pejsek Uggie. Celý večer jsme pro vás sledovali ONLINE!
26.02.2012 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (92 článků)

Na Zlatých glóbech bodoval němý černobílý film

 
Nejúspěšnějším dílem se na letošních filmových a televizních cenách Zlaté glóby stal černobílý a téměř němý francouzský snímek The Artist (Umělec), když obdržel tři ceny. Ocenění pro nejlepší drama získal americký snímek Děti moje, jehož hlavní představitel George Clooney také dostal cenu pro nejlepšího herce.
16.01.2012 10:40 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (738 článků)

Zlaté glóby 2012: Výsledky ovládl němý film. Porazil i Clooneyho

 
Nejúspěšnějším dílem se na letošním udílení filmových a televizních cen Zlaté glóby v Los Angeles stal černobílý a téměř němý francouzský snímek The Artist (Umělec), když obdržel tři ceny.
17.01.2012 09:45 |

podobné články

Návrat do minulosti: Oscary ovládl němý a černobílý snímek!

 
Neuvěřitelné, ale je to tak! Americké filmové ceny Oscary opanovali Francouzi! Ti získali všechny hlavní kategorie - pro nejlepší snímek, režii i herce v hlavní roli za film The Artist (Umělec). Ten režisér Michel Hazanavicius natočil černobíle a němý. Snímek, který vzdává hold počátkům filmu, si akademie zřejmě zamilovala. Za srdce však chytí i obyčejného diváka, kterému vykouzlí úsměv na rtech.
27.02.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (7 článků)

Úžas zvyšuje kvalitu života a omezuje materialismus

 
Úžas je výjimečná emoce, kterou někdy v životě zažívá každý člověk.
21.07.2012 07:45 |

podobné články

Pokus o likvidaci Evropy a „němý Sobotka“. Máme prý zaděláno na velký problém. Znepokojující slova od známé novinářky a Babišovy poslankyně

 
ROZHOVOR Myslí si, že v případě utečenecké krize evropské elity naprosto selhaly a že muslimové v Evropě se budou spíše řídit svým právem šaría. Vadí jí i „němý“ postoj premiéra v migrační otázce. Někdejší investigativní novinářka a současná poslankyně Parlamentu ČR Jana Lorencová (nez. za ANO) i takto glosovala pro ParlamentníListy.cz poslední politické události. Sama usiluje o to, aby sporné policejní kauzy nebyly zameteny pod koberec. Otevřela by znovu i případ divoké privatizace Ostravsko-karvinských dolů.
13.01.2016 08:46 |

podobné články

Na Letní filmovou školu dorazil Saura, chystá film o Picassově Guernice

 
Na filmový festival do Uherského Hradiště dorazil v sobotu jeden z nejvýznamnějších španělských režisérů Carlos Saura. Během zahájení letošního 38. ročníku Letní filmové školy převezme večer výroční cenu Asociace českých filmových klubů (AČFK).
21.07.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Carlos Saura (3 články)

I Picasso si kdysi koupil Balthusův obraz

 
Jmenoval se Balthasar Klossowski de Rola, ale do dějin umění vstoupil pod pseudonymem Balthus. U nás není příliš známý a i ve Francii, kde se narodil, dlouho čekal na svoji slávu. Pablo Picasso však o něm od počátku tvrdil, že je jediným moderním malířem, který ho opravdu zaujal. Dokonce si od něj ve 30. letech minulého století koupil obraz, který dnes visí v Picassově muzeu v Paříži.
27.03.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pablo Picasso (16 článků)

Zlaté glóby mají majitele! Hlavní cenu získal film The Artist

 
Zlatý glóbus pro nejlepší film v kategorii komedie a muzikál a vůbec největší počet ocenění získal černobílý němý snímek The Artist francouzského režiséra Michela Hazanaviciuse. Informuje o tom v pondělí agentura AFP.
16.01.2012 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (7 článků)

Scorseseho Hugo má 11 nominací na Oscara. Alois Nebel cenu nezíská

 
Nominace na Oscary dnes ovládl film Hugo a jeho velký objev, který se bude ucházet o cenu americké Akademie filmových věd a umění v 11 kategoriích. O jednu nominaci méně získal francouzský téměř němý film The Artist (Umělec). Ceny se budou předávat na slavnostním večeru 26. února.
24.01.2012 16:25 |

podobné články

Césara za nejlepší film získal The Artist

 
Letošního Césara za nejlepší film získal v Paříži němý snímek The Artist (Umělec). Během pátečního večera posbíral ještě pět těchto francouzských filmových cen v nejvýznamnějších kategoriích, a to mim...
25.02.2012 12:30 |

podobné články

Oscary může vyhrát podruhé v historii němý film

 
Francouzský snímek The Artist se v noci z neděle na pondělí může stát druhým němým filmem, který získá Oscara pro nejlepší film. Dosud jediným takto oceněným snímkem je válečné drama Wings, jež uspělo na vůbec prvním udílení těchto cen v roce 1927. The Artist je na letošních Oscarech nominovaný na deset ocenění. Ještě o jedno více může získat americký snímek Hugo a jeho velký objev režiséra Martina Scorseseho.
26.02.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (92 článků)

Oscary ovládl černobílý Umělec

 
V Los Angeles se v noci na pondělí rozdávaly prestižní filmové ceny Oscar. Favorizovaný černobílý němý film The Artist (Umělec) Michela Hazanaviciuse nezklamal a připsal si ocenění za nejlepší film, režii, kostýmy, původní hudbu a herce v hlavní roli. K moderování se po osmi letech vrátil americký herec Billy Crystal.
27.02.2012 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Billy Crystal (9 článků) , Michel Hazanavicius (7 článků)

Našel se ztracený film Orsona Wellese

 
Dlouho ztracený němý film, který v roce 1938 režíroval Orson Welles, se podařilo objevit ve skladišti v italském Pordenone.
09.08.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Orson Welles (32 článků)

Muž s kinoaparátem je podle průzkumu nejlepší dokumentární film

 
Muž s kinoaparátem Dzigy Vertova, němý film z roku 1929, je podle rozsáhlého britského průzkumu magazínu Sight and Sound mezi filmaři a kritiky nejlepším dokumentárním filmem všech dob.
01.08.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dziga Vertov (1 článek)

Nacistické proroctví: Rakousko chce zachránit děsivý film o vyhnání Židů

 
Tento snímek pobuřoval Rakousko i ve své odlehčené verzi. Němý film Město bez Židů prorocky ukázal, co Evropu o několik let později skutečně potkalo. Na bleším trhu ve Francii teď ale objevili jeho úplnou verzi, která je ještě děsivější, než jeho zkrácená podoba. Je však ve špatném stavu a filmoví restaurátoři tvrdí, že je nutné snímek zachránit.
10.12.2016 14:35 |

podobné články

Záběry Marilyn Monroe kouřící marihuanu ležely roky v podkroví

 
Existence podomácku točeného videa Marilyn Monroe kouřící údajně cigaretu marihuany se stala světovým hitem. Barevný němý film koupil před několika dny mladý historik a režisér Keya Morgan v přepočtu za 4,7 miliónu korun od člověka, který snímek natočil. Ten si vyjma peněz přál jediné, zůstat anonymní. Potvrdil nicméně, že Monroe tehdy kouřila marihuanu.
03.12.2009 07:05 |

podobné články

Sedm žen Otakara Vávry

 
Režisér Otakar Vávra (99) se narodil v době, kdy byl film ještě němý. Prošel českými dějinami jako ledoborec a zanechal po sobě nejen dílo nebývalého rozsahu, ale také spousty zlomených srdcí.
04.03.2010 02:55 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Vávra (97 článků)