Článek

Němečtí policisté zřejmě budou moci zasáhnout v Česku. A naopak

 
Spolkový sněm dnes v Berlíně schválil vládní návrh zákona, který uvádí do praxe česko-německou dohodu o policejní spolupráci, umožňující v určitých případech zásahy policistů jedné země na území druhé. Zákon, a tím i smlouvu, musí z německé strany ještě schválit horní komora německého parlamentu, Spolková rada. Zprávu přinesla ČTK.
17.03.2016 21:21 |

podobné články

Podobné články

Co dělali němečtí vojáci na východě Ukrajiny? Hájkův web vytáhl nejasnost

 
Někteří němečtí politici si začali klást otázky, co dělali němečtí vojáci v civilu na východě Ukrajiny. Web Petra Hájka Protiprud si ale klade otázku, proč tatáž otázka nezaznívá i z české strany, když se nás to týká. Otázku by měl klást např. údajně podprůměrný herec Martin Stropnický, toho času ministr obrany za hnutí ANO. OBSE prý sehrála roli „užitečného idiota“.
08.05.2014 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1654 článků)

Němečtí policisté hledají důchodce, může být i v Česku. Potkali jste ho?

 
Němečtí policisté žádají o pomoc Čechy z pohraničí. Pátrají po šestašedesátiletém muži, který zmizel už loni v prosinci. Anton Thanner z Neukirchenu v okrese Cham sdělil, že odjíždí na operaci do Čech.
02.06.2014 17:15 |

podobné články

Němci o podnikání v Česku: I Kosovo je na tom lépe

 
I Kosovo je lepší než Česko. Tvrdí to němečtí manažeři. Kvalitní práce a česká šikovnost? Bývávalo! Národ úplatkářů kolem hory Říp? Bingo! Němečtí manažeři jsou přesvědčeni, že Češi jsou v pobírání úplatků horší než Makedonci, Albánci nebo dokonce obyvatelé kontroverzního Kosova! Co si naopak o podnikání v Německu myslí čeští investoři?
08.06.2011 06:55 |

podobné články

Němečtí policisté pronásledovali řidiče až do Čech! Potřetí během TÝDNE!

 
Během jediného týdne už potřetí němečtí policisté pronásledovali přes hranice do České republiky řidiče, který nereagoval v německém vnitrozemí na jejich výzvy k zastavení a prchal do Česka.
16.05.2011 16:10 |

podobné články

Němečtí policisté stavěli auto "řízené" kostlivcem

 
Němečtí policisté nevěřili vlastním očím, když se ve svém služebním voze podívali do zpětného zrcátka a uviděli, že auto za nimi řídí Smrťák. Nezalekli se ale, a přízračný vůz zastavili.
08.08.2011 09:00 |

podobné články

Němečtí policisté píší vyděšené zprávy o běžencích. Je prý skutečně důvod se bát

 
Šéfové německých policejních svazů a odborů varují před migranty. Němečtí policisté totiž zvládli legitimovat pouze deset procent ze všech příchozích migrantů směřujících do Německa. Ministerstvo vnitra také uvedlo, že nelze vyloučit přítomnost teroristů mezi příchozími. Informuje Česká justice.
22.12.2015 19:31 |

podobné články

Policisté z Plzeňska získali pro boj s extrémisty sci-fi vozidlo

 
Policisté z Plzeňského kraje získali do užívání speciální vozidlo, kterým budou účelně bojovat proti všem možným extrémistům na jejich různých pochodech, využívat je budou například i při rizikových fotbalových utkáních. Vzhledem k tomu, že vozidlo získali díky výrazné dotaci z prostředků EU, budou zařízení využívat v případě potřeby na podobné akce i němečtí kolegové policisté z bavorského Regensburgu.
13.05.2011 13:30 |

podobné články

Írán údajně může do čtyř let zasáhnout raketami Evropu

 
Írán prý bude do tří až čtyř let mít balistické střely, jimiž bude moci zasáhnout většinu Evropy. Myslí si to bývalý šéf izraelského programu protiraketové obrany Uzi Rubin, uvedla agentura Reuters.
21.08.2009 17:00 |

podobné články

Stopka zedníkům i instalatérům: V Česku už přes agenturu pracovat nemohou

 
Seznam profesí, do nichž budou moci firmy díky agenturnímu zaměstnávání získat cizince, se upraví. Agentury nebudou moci dočasně zajišťovat zahraniční zedníky, instalatéry či tesaře a truhláře, ani horníky do hlubinných dolů. Nově budou moci přidělovat podnikatelům lidi ze zemí mimo EU, kteří mají v Česku zaměstnaneckou a modrou kartu či pracovní povolení. Přináší to novela vládního nařízení, začne platit dva týdny po vydání ve sbírce zákonů.
30.10.2017 17:30 |

podobné články

Karel Gott v německém deníku Bild - Promluvil o sexu s 3000 ženami!

 
PRAHA (red) – Český slavík Karel Gott (71), jehož kariéra je stejně zářivá v Německu jako v domovském Česku, poskytl rozhovor nejčtenějšímu německému deníku Bild u příležitosti padesáti let od svého prvního vystoupení v tamní televizi! Co němečtí novináři o Gottovi píší? Třeba že k Praze patří stejně neodmyslitelně jako Karlův most či knedlíky a že je od založení plzeňského pivovaru nejúspěšnějším předmětem českého exportu! A tady je celý rozhovor, který němečtí novináři připravovali v Gottově pražské vile..
14.08.2010 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4646 článků)

Babiš: Provozovatelé kvízomatů z nás dělají hlupáky. Stát je připravený tvrdě zasáhnout

 
Stát je připravený tvrdě zasáhnout proti provozovatelům tzv. kvízomatů, prohlásil v úterý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Kvízomat je nepovolené zařízení, které kombinuje sázkovou hru se znalostními otázkami. V současnosti jsou v Česku tato zařízení na zhruba 200 místech.
05.05.2015 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1383 článků)

KLDR prý usiluje o možnost zasáhnout raketami USA

 
Severní Korea začala rozšiřovat svou základnu Sohe, aby mohla mít možnost vypouštět strategické rakety, které budou s to zasáhnout i Spojené státy. Podle agentury AFP to uvedl americko-korejský institut při Univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimoru.
30.01.2014 14:00 |

podobné články

Hazard v Česku budou moci provozovat cizinci, rozhodla vláda

 
Kabinet na svém středečním jednání schválil návrh zákona o provozování sázkových her. Nově tak budou moci v Česku provozovat hazard společnosti se zahraniční majetkovou účastí, ovšem pod podmínkou, že budou sídlit v České republice. Informovali o tom premiér Petr Nečas (ODS) a ministr financí Miroslav Kalousek (TOP09).
15.08.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Miroslav Kalousek (6371 článků)

Dva mladí Němci údajně zavraždili pražského taxikáře

 
Němečtí policisté zadrželi na základě žádosti českých kolegů dva mladé Němce, kteří tento měsíc údajně zavraždili pražského taxikáře. Mladíci ve věku šestnáct a dvaadvacet let jsou ve vazbě. Zatím není zřejmé, zda budou stíháni v Německu, nebo v Česku. Dnes to sdělil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.
17.06.2013 13:25 |

podobné články

Pravomoce celníků se zvýší, budou moci i používat paralyzéry

 
Celníci pravděpodobně budou moci používat proti agresivním jedincům nově používat elektrické paralyzéry nebo takzvané zásahové výbušky. Při kontrole automobilů budou moci využívat speciální rentgenovou techniku.
17.03.2011 10:35 |

podobné články

Milióny na prezidentskou kampaň bude veřejnost kontrolovat on-line

 
Milióny, které kandidáti na prezidenta příští rok během první přímé volby hlavy státu použijí na svou kampaň, budou moci lidé sledovat doslova tzv. on-line. Každý bude moci použít na svou podporu čtyřicet miliónů korun. Dva finalisté o Hrad budou mít zvýšený limit o dalších deset miliónů. A kontrolovat je, zda tento limit dodržují, budou moci všichni občané každý den na internetu.
15.05.2012 06:35 |

podobné články

I letos budou moci včelaři ze Zlínského kraje zasílat své žádosti o dotace

 
Od konce ledna budou moci začínající včelaři ve Zlínském kraji opět žádat o podporu v roce 2015. Zájemci o dotace budou následně moci posílat své žádosti, a to až do 2. března. Vyplývá to z usnesení, které schválila krajská rada.
18.01.2015 12:52 |

podobné články

Češi v cizině budou moci volit poslance na 109 místech

 
Češi v cizině si budou moci v říjnových volbách vybírat poslance na 109 místech ve světě. Hlasovat budou moci i vojáci na základně Balad v Iráku. Vyplývá to z informací, které k volbám zveřejnilo na svém webu ministerstvo zahraničí, píše ČTK.
25.08.2017 10:05 |

podobné články

Firmy budou moci být stíhány za více trestných činů, rozhodli poslanci

 
Sněmovna ve středu schválila novelu zákona o trestní odpovědnosti právnických osob, která rozšiřuje okruh trestných činů, za něž mohou být firmy postihovány. Zákon podle vládního návrhu nově stanoví, že společnosti budou moci být stíhány za všechny trestné činy kromě těch, jež budou výslovně vyloučeny. Nyní je tomu naopak.
23.03.2016 11:35 |

podobné články